«Ναυάγιο» Ολυμπιακού με Γκαρντ!

«Ναυάγιο» Ολυμπιακού με Γκαρντ!



Ρεμί Γκαρντ… τέλος για τον Ολυμπιακό! Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν έρθει κοντά σε συμφωνία με τον Γάλλο τεχνικό, ωστόσο η επιθυμία του 51χρονου να περιμένει πρόταση από σύλλογο της Πρέμιερ Λιγκ, ανάγκασε τους Πειραιώτες να στραφούν σε άλλες λύσεις για τον πάγκο του συλλόγου.

Σε… σήριαλ πάει να μετατραπεί η υπόθεση προπονητή στον Ολυμπιακό. Αν και οι Πειραιώτες φέρονταν να βρίσκονταν σε προχωρημένες συζητήσεις με τον Ρεμί Γκαρντ, η υπόθεση του Γάλλου τεχνικού οδηγείται σε «ναυάγιο».

Από πηγές κοντά στην ομάδα βγαίνει ότι οι συζητήσεις των δύο πλευρών σταμάτησαν, αφού πρώτος στόχος του 51χρονου είναι να επιστρέψει στην Πρέμιερ Λιγκ μετά το πέρασμα του στον πάγκο της Άστον Βίλα.

Έτσι εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, ο Ολυμπιακός αναγκάζεται να στρέψει το ενδιαφέρον του σε άλλες λύσεις, έχοντας πλέον και την πίεση του χρόνου, καθώς στα μέσα Ιουνίου θα πραγματοποιηθεί η πρώτη συγκέντρωση στο Ρέντη και λίγες μέρες αργότερα είναι προγραμματισμένη η αναχώρηση για το Ζέεφελντ, όπου θα γίνει το βασικό στάδιο της προετοιμασίας.

Μέχρι στιγμής τα άλλα ονόματα για τον «ερυθρόλευκο» πάγκο που έχουν βγει στο προσκήνιο είναι αυτά των Φραν Εσκριμπά, Μαουρίτσιο Πελεγκρίνο και Κριστόφ Γκαλτιέ, ενώ πάντα παραμένει ανοιχτό το ενδεχόμενο ο Τάκης Λεμονής να παραμείνει στο τιμόνι της ομάδας και τη νέα σεζόν.



Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

10 σχόλια:

στις 13/05/2017 15:41
Μεγάλο όνομα ο Ολυμπιακός στην Ευρώπη! Ενας μετά τον άλλο,οι προπονητές του λένε όχι...

στις 13/05/2017 16:45
A re provata pou masate oti sas poulane...O olympiakos pote den endiaferthike sta alitheia gia ton sygkekrimeno proponiti.Sas to lew egw.min pistevete oti sas lene provata!

στις 13/05/2017 21:58
Συμφωνο απόλυτα ότι όντος δεν υπάρχει θέμα γκαρντ. Από εδώ και πέρα οι φυλλάδες του Γαυρου θα γράφουν ότι πιο απίθανο για να πουλήσουν.

στις 13/05/2017 22:55
Μωρη αδερφη tiger! ακου ταιγκερ, ποσο μαλακας εισαι? Στελνεις μωρη πουστρα μηνυματα στο χρονολογιο ε? Χουλιγκαν του πληκτρολογιου. Εγω δεν μπλοκαρω, στα αρχιδια μου. Εγω σου λεω να παρεις τηλεφωνο για να πεσει το μαγειρεμα εκει στην μπασταρδουπολη που μενεις. Να κατηφορισω και να σε σενιαρω ρε παιδι μου. Αλλα, κικιρικου, κοκοκο. Καραγκιοζοπουστα που στελνεις και μηνυματα, Ουστ πουσταρα...

στις 13/05/2017 23:07
Κατούρα και λιγο

στις 13/05/2017 23:13
Οταν θα εθει η εποχη αυτη, θα το κανουμε ρε κι αυτο. Εσενα κουδρε ποιος ο σκοπο σου?

στις 14/05/2017 02:02
δεν υποστηριζω καμια ομαδα την Ελλαδα..

ρε παιδια, και να ερθει ο ανθρωπος, θα κανει 2-3 ωραια πραγματα που ισως και θα του υποδειξουν και Μαρτιο (η τελος της χρονιας) θα ειναι παλι ''ανεργος'' απο αυτο που ονομαζεται ελληνικη ποδοσφαιρικη πραγματικοτητα.. για 1000 και οχι μονο λογους!!

Να μην ερθει ποτε ξανα κανεις ξενος.. εκτος του οτι βαρεθηκαμε, εκει κανταντησαν το brand και καλα να παθουν ολοι.. γιατι ολοι φταινε

στις 14/05/2017 15:08
MEGALOS EUROPAIKOS SULLOGOS O OLUMPIAKOS,GI AUTO TRWEI TO ENA AKURO META TO ALLO APO PROPONTHTES POU DEN EXOUN KAI KARIERA ALLA DEN EINAI KAI MPENTO...........

στις 14/05/2017 15:10
XAXAXA O ALEFANTOS TIS GALIAS EIPE OXI.PERIMENI TIN SKANUROP OI TIN LIKLON NA TOU KANEI PROTASH ANTE GAMIUITE RE MALAKES

στις 14/05/2017 15:12
ESENA POUSTRAKO ILIA UA SE UIMAME OTAN FATE TIN POUTSA APO TIN MEGALH KURIA TOU ITALIKOU PODOSUEIROU

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.