Μπουφόν: «Δεν περίμενα να διεκδικήσω ξανά το Τσάμπιονς Λιγκ»

Μπουφόν: «Δεν περίμενα να διεκδικήσω ξανά το Τσάμπιονς Λιγκ»

Αφορά τον αγώνα ΡΟΜΑ - ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ


Η Γιουβέντους προκρίθηκε στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ μετά και τη δεύτερη νίκη της επί της Μονακό (2-1), με τον Τζιανλουίτζι Μπουφόν να παραδέχεται πως ούτε ο ίδιος δεν περίμενε να διεκδικήσει ξανά το τρόπαιο μετά τον τελικό του 2015.

«Καταφέραμε να βρεθούμε στον τελικό του Κάρντιφ. Δεν θα πω ότι αυτός ήταν ο πρωταρχικός στόχος μας, επειδή τώρα που περάσαμε, δεν μετράει σε κάτι. Θες να τον κερδίσεις. Είμαι πολύ χαρούμενος, επειδή πηγαίνω σε καλή κατάσταση και δεν υπάρχει αμφιβολία ότι εάν δεν βρισκόμουν σε μεγάλο σύλλογο με σπουδαίους συμπαίκτες, ποτέ δεν θα επέστρεφα στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ», δήλωσε ο Μπουφόν και πρόσθεσε:

«Πριν από δύο χρόνια, όλοι θεώρησαν ότι ήταν ο τελευταίος τελικός Τσάμπιονς Λιγκ για μένα και έκανα κι εγώ αυτήν την υπόθεση, αλλά πρέπει να πιστεύεις στα όνειρά σου».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΡΟΜΑ - ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
2.353.403.001.601.901.391.321.59
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.752.083.301.482.10
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.752.002.9030.00

Σχολιασμός

17 σχόλια:

στις 10/05/2017 00:51
ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ,ΤΕΡΑΣΤΙΕ ΜΠΟΥΦΟΝ! ΘΑ ΤΟ ΣΗΚΩΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΑΝΙ!

[+]  [email protected] στις 10/05/2017 01:04

στις 10/05/2017 01:18
Carmelo με τερματοφυλακα Ναβας που δεν πιανει ουτε καρπουζια ,να ευχεσαι ο Ντρυμπαλα να σταματησει στα 3..! Εχεις και μια αμυνα (.....)!

Με τετοια αμυνα η Γιουβε φετος θα πρεπει να παιζει 4 ημερες τελικο συνεχομενα για να φαει γκολ απο την πελατισσα ρεαλ !

[+]  [email protected] στις 10/05/2017 01:40

[+]  nickxa στις 10/05/2017 01:49

στις 10/05/2017 02:11
DIKO SOU EINAI GIGI AGORI MOU FETOS!!!

στις 10/05/2017 03:35
to pexnidi tis giouve tha ine stin kontra mono pou twra ton xontroigouain tha ton exi o dio fores pio grigoros varan k oxi o pike pou de mpori na stripsi i o mauros oumtiti k pano ston ntimpala casemiro me ntani alves dexi xaf de pas pouthena den ine monako i real mages xipnate ala k pali dino 60 40 pithanotites ..k poli ine gia giouve se diplamats tha elega 50 50 twra ine alios

στις 10/05/2017 03:38
sin akoma oti i giouve den epexe me omada pou ine kali sta stimena mexri twra pou ta misa goal etsi mpenoun k mi xexname oti ireal ine para poli kali se auto ...twra celini k bonouci tha exoun ronaldo ramos na markaroun sta stimena sin ton varan se olous tous tomis ine ena klik kaliteri i real mono amina exi i giouve.

στις 10/05/2017 07:33
Εχετε και αποψη να ονειρευτειτε μετα τις 12:00 τα μεσανυχτα εσεις της Ρεαλ και δευτερων γελαει οποιος γελαει τελευταιος!!

στις 10/05/2017 08:33
δεν σχολιαζω τιποτα.μετα την μπαρτσελονα το πιστευα οτι η γιουβε θα το σηκωσει,οπως πιστευα οτι η ελλαδα θα το παρει το ευρο μετα την γαλλια.

στις 10/05/2017 08:34
καλη επιτυχεια στην ομαδα μου.

στις 10/05/2017 13:01
Ο χειρότερος εχθρός μου ειναι αυτη η ομάδα η γιουβεντους

στις 10/05/2017 13:02
Αλλα όμως ο μπουφον ειναι τεράστιος

στις 10/05/2017 17:16
Εγώ δεν υποστηρίζω ποτέ ξένη ομάδα, και πάντα είμαι με αυτή που θεωρώ ότι παίζει καλύτερα. Όμως της Ρεαλ μην βγάζετε και πολύ γλώσσα, γιατί η Γιούβε δεν είναι Ατλετικό, και αυτή την φορά είναι πολύ καλύτερη από την προηγούμενη φορα που πήγε. Αν εγκλωβιστεί ο Ρονάλντο ή είναι σε κακή βραδιά η Ρεαλ δεν θα παει πουθενα. Γιατί έχει μάθει να παίζει μόνο όταν παίζει ο Ρονάλντο.

στις 10/05/2017 18:47
steve87 φιλε εισαι δεν εισαι 10 χρονων, τραβα δες παιχνιδια που δεν επαιξε καν ο Ροναλντο και τι εγινε...ενα γρηγορο παραδειγμα, ντεπορτιβο - ρεαλ 2-6 , μπαλαρα , γκολ και θεαμα με τα δευτερα σε μια πολυ δυσκολη εδρα

στις 10/05/2017 19:01
geni?giati den kathesai kanape?exei karfia?mhn asxolissai me omades tou CL esu ekei lays kai kanape kai epeidh gamhse esena thn pio psofia omada den shmainei tha gamisei ena sullogo me 11 cl kai gia polosth fora pali ma paaaaali sto teliko,eseis poutsa ksulo spiti....ASE TO CL GIA TIS OMADES TOU CL,EGW PALI TELIKO ESU EKEI ME LAS KLAMAS KAI ALAVES,STA KUVIKA SAS GIA FETOS......GELAME MAZI SAS

PUTA FAPALONA

VAAAAAAAMOS REAL MADRID 11 CL

στις 11/05/2017 02:11
Carmelo πελάτης μου εισαιε βρε μαλακα,φέτος δεν με νικήσες και σε.ξεβρακωσα μέσα στο κοτέτσι σου,όχι εγώ προσωπικά αλλά ο μπαμπάς σου ο Μέσι ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ κλάψτε βρωμιλενοις θα φάτε καλά από Γιουβέντους εκτός αν σας σπρώξουν πάλι ,απόγονοι !!ουεφαδριτ no party without ref

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.