Κορυφαίος σκόρερ στα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα ο Ρονάλντο!

Κορυφαίος σκόρερ στα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα ο Ρονάλντο!



Ιστορικό ήταν το γκολ του Ρονάλντο απέναντι στη Βαλένθια, αφού ο Πορτογάλος έφτασε τα 367 τέρματα σε παιχνίδια πρωταθλήματος και έγινε ο πρώτος σκόρερ όλων των εποχών στα έξι κορυφαία πρωταθλήματα της Ευρώπης.

Ακόμη ένα ρεκόρ από τον Κριστιάνο Ρονάλντο. Ο Πορτογάλος άνοιξε το σκορ στο ματς της Ρεάλ με την Βαλένθια, (η «βασίλισσα» κέρδισε με 2-1), έφτασε τα 367 γκολ στα 6 μεγάλα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα και πλέον είναι ο πρώτος σκόρερ όλων των εποχών στη σχετική λίστα.

Σε σύνολο 483 παιχνιδιών, ο «CR7» έχει σημειώσει 280 τέρματα με την Ρεάλ, 84 με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και 3 με την Σπόρτινγκ. Στην 2η θέση της λίστας υποχώρησε ο Τζίμι Γκριβς με 366 γκολ σε 528 παιχνίδια, ενώ στην 3η είναι ο Γκέρντ Μίλερ με 365 γκολ σε 427 αγώνες. Ακολουθεί ο Λιονέλ Μέσι με 344 τέρματα, όλα στην Πριμέρα Ντιβιζιόν με την Μπαρτσελόνα.




Ομάδα που αφορά: ΒΑΛΕΝΘΙΑ

Σχολιασμός

12 σχόλια:

στις 29/04/2017 20:09
οτι και να λετε ροναλντο μεσσι δε ξαναβγενουν ερχετε και ο νευμαρ

στις 29/04/2017 20:55
o neumar tha ksefouskosi me ta xronia siga ton pekti

στις 29/04/2017 21:13
στην ηλικια του νευμαρ ο μεσσι ειχε ηδη 3 χρυσες μπαλες...δεν βγαινει αλλος μεσσι

στις 29/04/2017 22:12
Πως γινεται ο ροναλντο που ειναι ...αφαντος σχεδον σε ολα τα παιχνδια,σκοραρει μονο με μικρες ομαδες και τον λενε και πεναλτο να ειναι πρωτος σκορερ???Εχει καποιος μια απαντηση?

στις 30/04/2017 00:26
Γιατί σκοράρει με όλους τους τρόπους, ενώ ο Μέσι .... δυσκολεύεται με το κεφάλι!

στις 30/04/2017 01:07
Τα μισα με πεναλτι... παλτο απο τα λιγα,ουτε κωνο δεν περναει χαχα

Ποιο αχωνευτος απο αυτον δεν θα ξαναβγει αλλα οι δευτεροι ειναι παντα δευτεροι!

[+]  geniusMSN- στις 30/04/2017 01:12

στις 30/04/2017 01:18
οποιος πατησε dislike γαμω την μανα του!!!...την αληθεια ειπα μαλακες

στις 30/04/2017 01:19
καντε και δω dislike στα παπαρια μου

[+]  batizisos στις 30/04/2017 13:35

στις 30/04/2017 14:28
γελαω με τα dislike αχαχαχχα

στις 01/05/2017 20:52
AXAXAXAXAXXAXAXAXA

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.