Πριμέρα Ντιβιζιόν: Ανατροπή στο 90’ με σούπερ Ίσκο η Ρεάλ

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Ανατροπή στο 90’ με σούπερ Ίσκο η Ρεάλ



Με δύο τρομερά γκολ του Ίσκο (το δεύτερο στο 90’) η Ρεάλ κέρδισε με ανατροπή (3-2) την Σπόρτινγκ Χιχόν εκτός έδρας και έκανε ακόμα ένα βήμα για την κατάκτηση του τίτλου.

Το BBC έλειπε ωστόσο ο Ίσκο… ντύθηκε Ρονάλντο και με δύο εξαιρετικά γκολ χάρισε στη Ρεάλ τη νίκη με 3-2 στην έδρα της Χιχόν.

Το rotation του Ζινεντίν Ζιντάν αποδιοργάνωσε τους Μαδριλένους και η Σπόρτινγκ προηγήθηκε μόλις στο 13ο λεπτό. Ο Βέσπα με εκπληκτική λόμπα, έβγαλε τον Τσοπ απέναντι από τον Κασίγια και ο Κροάτης με ωραίο πλασέ στην κίνηση «έγραψε» το 1-0. Η απάντηση της Ρεάλ ήταν σχεδόν άμεση, αφού στο 17’ ο Ίσκο πέρασε τρεις παίκτες και με ιδανικό τελείωμα ισοφάρισε σε 1-1.

Η Χιχόν έκλεινε σωστά όλους τους χώρους και δεν επέτρεψε στην Ρεάλ να απειλήσει με αξιώσεις ως το ημίχρονο. Και αφού στο 48’ γλίτωσε το γκολ, με τον Μοράτα να μην σκοράρει σε κενή εστία, πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο 50’ χάρη σε κεφαλιά του Βέσπα. Ο Ισπανός φορ της Ρεάλ πήρε το… αίμα του πίσω στο 59’, ισοφαρίζοντας σε 2-2 με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Μαρσέλο.

Η Ρεάλ πίεσε ασφυχτικά για την ολική ανατροπή και τα κατάφερε στο 90’ χάρη σε τρομερό σουτ του Ίσκο έξω από την περιοχή. Το 3-2 έμεινε ως το φινάλε και η «βασίλισσα» ξέφυγε προσωρινά με +6 από την Μπαρτσελόνα πριν το μεταξύ τους παιχνίδι στο «Μπερναμπέου»





Στοιχεία για τον αγώνα: ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.903.953.651.203.151.281.251.9
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.182.453.601.223.00
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
6.252.602.059.25

Σχολιασμός

11 σχόλια:

στις 15/04/2017 20:20
auti einai omada pou paizei me toses allages EXEI MEGALA ARXIDIAAAAAAA O ZIZU MAGKESSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!

στις 15/04/2017 20:44
an exei leei

στις 15/04/2017 21:56
Μπραβο στην ομαδα και πιο πολλα μπραβο στον ισκο για την εξαιρετικη του εμφανιση...συνεχιζουμε δυνατα,HALA MADRID!!!ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

στις 15/04/2017 22:29
Μπράβο ρε Ρεαλ! δυναμικη και δεν τα παραταει παιζει μεχρι και τα τελευταια δευτερόλεπτα μεχρι να το γυρισει μπραβο της μεχρι να παρει αυτό που θελει!

στις 15/04/2017 23:41
ETSI mprabo sto 90 gia na Ponaei o kolos tou genius perisotero. Plaka plaka 12 bathmous fetos tous exei parei sto 90 h real fetos lol kolofardia sto full

στις 16/04/2017 01:56
ola ta lefta to ifos tou zintan sto 3 goaltis real sa na lei oxi re pousti mou ti evale ywra prepi na ton valo vasiko xana axaxx are poso adikite autos o pektis se opia omada k na itan tha epeze vasiko akoma k se barca mpagern giouve pou ine i kaliteres ma zi me real k sti real den pezi vasikos tha mou pis pion na vgali wrea kalos xrisos o modrits persi itan apithanos ala fetos kani metria xronia tha mposouse na pezi poli p erisotero o isko gnomi mou opos k o morata fetos anti benzema sernete to agri k auto oli ti sezon

στις 16/04/2017 14:31
ο ζινταν 2 φορες που τον εδειξε η καμερα οταν η ομαδα του ηταν πισω στο σκορ γελαγε

στις 16/04/2017 16:51
lucadirisio file kolofardia to les diskola h omada mexri to 120 tha to kinigaaaa to goalllllll pantaaaaaaa an vlepeis to mats !

στις 16/04/2017 20:05
ο lucadirisio ξερει να βλεπει σωστο ποδοσφαιρο γιαυτο υποστηριζει και αθλετικο..!

στις 17/04/2017 14:29
den adikite aderfe mou,o pagkos einai sxoleio,apo tou xrounou(AN ANANEWSEI)tha einai vasikotatos.......

στις 17/04/2017 15:51
krima pou tetoio paixti den ton exei vasiko alla min ksexname pos ireal genika kai panda tetoia ta kanei :) edw den eixe vasiko ton roben ti leme twra

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.