Τέσσερις αγωνιστικές στον Μέσι!

Τέσσερις αγωνιστικές στον Μέσι!

Αφορά τον αγώνα ΒΟΛΙΒΙΑ - ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ


Τεράστιο πλήγμα στην Εθνική Αργεντινής, καθώς ο Λιονέλ Μέσι τιμωρήθηκε με τέσσερις αγωνιστικές από την FIFA για τους απρεπείς χαρακτηρισμούς του προς τον βοηθό διαιτητή στην αναμέτρηση με τη Χιλή.

Ανακοινώθηκαν τα άσχημα νέα στην Εθνική Αργεντινής, καθώς η FIFA αποφάσισε να τιμωρήσει με τέσσερις αγωνιστικές τον Λιονέλ Μέσι για τη συμπεριφορά του στο παιχνίδι της «αλμπισελέστε» με τη Χιλή.

Ο Αργεντινός άσος πιάστηκε από το βίντεο να βρίζει τον βοηθό διαιτητή και πλέον θα χάσει τα τέσσερα από τα πέντε παιχνίδια της Αργεντινής στα προκριματικά του Μουντιάλ της Ρωσίας. Συγκεκριμένα, ο 29χρονος θα χάσει το αποψινό (28/3) παιχνίδι με τη Βολιβία, όπως και τις αναμετρήσεις με Ουρουγουάη (31/8, εκτός), Βενεζουέλα (5/9, εντός) και Περού (5/10, εντός). Έτσι, θα επιστρέψει για το τελευταίο παιχνίδι των προκριματικών με το Εκουαδόρ στις 10 Οκτωβρίου.

Να σημειωθεί ότι η Εθνική Αργεντινής δεν έχει κερδίσει τα τρία τελευταία παιχνίδια που έχει δώσει χωρίς τον Μέσι, ενώ η «αλμπισελέστε» βρίσκεται μόλις 2 βαθμούς πάνω από την 6η θέση, που δεν οδηγεί στα τελικά της Ρωσίας.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΒΟΛΙΒΙΑ - ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
1Χ2OverUnder1X12X2
3.353.002.001.901.601.581.251.2
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
3.801.852.501.701.80
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.951.703.3030.00

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 28/03/2017 17:50
Και καπως ετσι αλλο ενα μουντιαλ που χανει η Αργεντινη

στις 28/03/2017 17:54
edazi oti i argentini tha perasi einai sigouro den einai o messi oloi i omada ...min trelathoume kiolas....exei fovero roster gia na exartiete mono apo afton

στις 28/03/2017 20:23
RE MLKES KSEKOLATEEEEEEEEE O MESSI KANEI T OMADA...... ELEOS PIAAAAAAA H ALLI EINAI MLKES DLD ?......... 100000 FORES PAIZEI O DI MARIA APO TN MESSI!!!

στις 28/03/2017 20:51
το καλο παιδι...ξαναχτυπησε!!

στις 29/03/2017 00:23
Η μαλακια της ΦΙΦΑ σε ολο της το μεγαλειο χαχαχα...

Στο φυλο αγωνα του διαιτητη δεν υπαρχουν υβρεις απο τον Μεσι ,εκτος απο εντονα παραπονα. Εαν εβρυζε θα του εδινα τιμωρια! (Τονισε ο διαιτητης της αναμετρησης)!...

Ολα για εναν σκοπο γινονται,να μην παιξει ο Μεσι!

ΥΓ : Το γεγονος οτι θα γινει η δικη(του Μεσι) 3 μερες πριν την αναμετρηση με τους απογονους (ρεαλιτσα) νομιζετε ειναι τυχαιο? Δεν νομιζω.. το δικαστηριο της Ισπανιας διατηρει εξαιρετικες σχεσεις με την ομαδα του ΦΡΑΝΚΟ(θελουν να χαλασουν την ηρεμια της ομαδας μας με λιγα λογια)(ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ,ισα ισα ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΕΣΙ θα νευριασει και θα τους ξεπατωσει τα κωλια)!

Η ΜΠΑΡΤΣΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΟΝΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΒΡΩΜΙΑ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ!

στις 29/03/2017 00:45
GENIUS POUTANAS GIE PARE @@ MOU TWRA KAI ALLAKSE ONOMA KANTO GENIUS-TN-PERNW-APO-KOLO

στις 29/03/2017 01:06
ΠΑΛΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΣΣΣΣΣΣΟΥΛΑΑΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ ΡΕ ΦΑΑΑΑΑΠΑ ΣΕ ΓΛΕΝΤΑΩ! ΤΖΙΝΙ ΓΙΟΡ ΝΤΑΝΤΥ!ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

στις 29/03/2017 01:08
robasMSN ειναι το ονομα του viconie,αυτον τον καιρο τον γαμαω εγω οταν θα βαρεθω θα στην δωσω και σε εσενα να την γλεντησεις την πουτανα μας οκ?Δοκιμασε και την μανα του ειναι εξαιρετικη (συμβουλη)

στις 29/03/2017 01:12
ΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ Ο ΜΙΞΑΣ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΣΤΗΝ ΑΠ'ΕΞΩ,ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΠΟΥΤΣΑ ΠΑΙΙ ΜΟΥ ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ ΣΕ ΓΛΕΝΤΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

στις 29/03/2017 01:52
Μου αρκει που ψαχνεις παλαιοτερα αρθρα να δεις αν εχω σχολιασει για να μου απαντησεις μονο και μονο αυτο μου δειχνει οτι εισαι το πουτανακι μου!!

στις 29/03/2017 12:57
an to ekane o ronaldo akoma 8a krazate.

στις 29/03/2017 14:38
Καλά ακόμη υπάρχουν άνθρωποι που προσπαθούν να συγκρίνουν τον Μέσι με τον γιαλαντζή Ρονάλντο; Έλεος πια!!!

στις 29/03/2017 16:43
GENIUS OKEY BOY?... TO VLEPATE MAZI ME TN MESSI TO MATSAKI. APO KAPANE? POUTSARAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

στις 29/03/2017 16:57
ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΙΑ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΓΛΕΝΤΑΩ ΜΗΝ ΠΟΝΑΤΕ ΠΙΑ!

στις 29/03/2017 18:56
autos oso paei ginete h ntroph tou podosfairou,me thn ethniki apo thn prwth mera mexri shmera to mono pou kanei einai na kseftilizetai enw exei kai 10-12 sumpaixtes paixtarades kai tha mporouse na kanei polla,enw o megalos CR7 monos tou einai kai monos thn ekane megalh thn portogalia alla nai to ksexasa....DEN SIGKRINONTAI .!.

στις 30/03/2017 21:06
Αστο ,το γελιο με εσας τους απογονους ειναι οτι μπορειτε να συγκρινεται Μεσι με ΠΕΝΑΛΝΤΟ οταν ο δευτερος εχει αντιπαλους Ουγγαρια και Ν. Φεροε ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ και ο πρωτος ΜΕΣΙ παιζει με Χιλη Βραζιλια και αλλες εθνικες επιπεδου..και ειναι μονος του με παικταραδες οπως ειπες!

Μουντιαλ που ηταν η Πορτογαλια ξερεις? ΚΑΝΑΠΕ! Οταν ο Μεσι ειχε φτασει μονος του την Εθνικη Αργεντινης στον τελικο! ΑΣΤΟ ΣΥΓΚΡΙΝΕ ΚΑΝΑ ΠΕΝΑΛΝΤΟ ΜΕ ΒΑΣ Ή ΑΣΠΑΣ αν και εδω που τα λεμε ακομα και αυτοι καλυτεροι ειναι απο το ταγαρι σας ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ κλαμα

ΤΖΙΝΙ ΓΙΟΡ ΝΤΑΝΤΥ ΜΑΝΤΡΙΝΤΙΟΤΣ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΧΧΧΧΧΑ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.