Έλληνας πολίτης και με τη... βούλα ο Ζέκα

Έλληνας πολίτης και με τη... βούλα ο Ζέκα



Ο Κάρλος Ζέκα ορκίστηκε ως Έλληνας πολίτης και πλέον μπορεί να κληθεί κανονικά στην αποστολή της Εθνικής Ελλάδας.

Έλληνας πολίτης είναι και με τη… βούλα ο Κάρλος Ζέκα, καθώς πέρασε σήμερα από τη διαδικασία της ορκωμοσίας. Ο Πορτογάλος αρχηγός του Παναθηναϊκού παρέλαβε πριν από μερικές ημέρες το ελληνικό διαβατήριο και την Τρίτη (14/3) πέρασε και από τη διαδικασία της ορκωμοσίας.

Πλέον, ο 28χρονος έχει το δικαίωμα να κληθεί στην αποστολή της Εθνικής Ελλάδας και μένει να φανεί εάν ο Μίχαελ Σκίμπε θα τον συμπεριλάβει στους εκλεκτούς για τον αγώνα με το Βέλγιο στις Βρυξέλλες για τα προκριματικά του Μουντιάλ της Ρωσίας.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
2.102.953.152.051.501.231.261.52
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.651.803.701.801.70
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.701.924.2030.00

Σχολιασμός

18 σχόλια:

στις 14/03/2017 18:07
Σε λίγο αυτή δεν θα είναι ούτε θα λέγεται Εθνική αλλά πολυεθνική...

στις 14/03/2017 19:12
ΣΑΝ ΣΥΡΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΑΜΩΜΑΝΟΣ...ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΒΑΖΕΛΕΣ ΣΤΑ ΝΟΤΙΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΡΕ ΖΕΚΑ ΜΠΗΝΕ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΕ ΚΩΛΟΜΑΥΡΕ

στις 14/03/2017 19:35
Τωρα θα νικησουμε τα Φεροε για πλακα ΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑ

Μνημονια μεχρι να ματωσει ο κωλος αυτου του κρατους! Παιρνω πτυχια και πουλο απο το ελλαδισταν

στις 14/03/2017 19:38
Καλα αν νομιζετε οτι ο βαζελος τον εκανε ''ελληνα''απλα ασχολιαστο...απλα ο παικτης ειναι χρονια στην ελλαδα και ο ιδιος, με δικη του κριση και εφοσον πληρει τις προυποθεσεις, αποφασισε να παρει την ελληνικη υπηκοοτητα μπας και παιξει σε μια εθνικη γιατι στη πορτογαλια μονο στο φιφα μπορει να παιξει...το να βριζετε τον ΠΑΟ ειναι ατοπο..ξεχνατε τον χολεβας μου φενεται!

Ειναι λαθος βεβαια τετοιοι παικτες να γινονται ''ελληνες'' και να μη ξερουν ουτε καλημερα να πουν! οσον αφορα την εθνικη πιστευω θα βοηθησει γιατι δεν εχουμε αξιολογο παιχτη στη θεση του...

στις 14/03/2017 20:18
ΤΗ ΣΤΡΟΥΜΦΙΣΑΜΕ.

στις 14/03/2017 20:45
tosoi la8raioi ginontai o zeka den 8a ginotane!!

στις 14/03/2017 21:49
oust apo do kolopoustes

στις 14/03/2017 21:50
tha gemisoun ti ethniki me vromiarides

στις 15/03/2017 00:20
η γιαγια του ηταν κρητικια

στις 15/03/2017 08:45
με ΕΝΑ ΚΩΛΟΧΑΡΤΟ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕΣ ΡΕ ΖΕΚΑ.. ΕΛΛΗΝΑΣ?.... α,ρε προδοτες α,ρε κωλολαε...

στις 15/03/2017 11:56
Ουστ ;;;;;

στις 15/03/2017 11:57
Ρε βλακα εσυ που συγκρινεις την υποθεση με αυτη του Χολεμπας, ειναι ιδια βρε φλωρε? Ο Χολεμπας εχει Ελληνα πατερα ρε. Στη Γερμανια γεννημενος μεν, αλλα με ελληνικο αιμα ομως, απο τον πατερα του.

στις 15/03/2017 13:22
meta apo 27 xronia stin ellada pou tin thewro patrida mou akoma na mou ekdosoun to ellhniko diavatiirio kai tin ellhnikh tautotita gia gia kapio logo panta kolaei o fakelos se kapion nomo kathe fora diaforetiko...epishs otan to thymithoun na mou dwsoun tin ellhnikh ithagenia giati oi goneis mou einai ellhnes me ellhnika diavatiria kai tautotites kapia stigmh sta 30++= mou tha prepei na paratisw tin douleia m na paw strato 9 mhnes kai meta na mou dwsoun to diavathrio kai o zeka o ampalos mesa se 4 xronia stin ellada peire ellhnikh tautotita kai diavathrio...mpravo sto ellhniiko kratos eimaste apisteutoi!

στις 15/03/2017 15:40
Ο χολεμπας έχει πατέρα έλληνα ο ζεκας είναι Πορτογάλος γενιμα θρέμμα ...καμία σχέση ;;άσε που ο αφραγκουζος θα τα τζιμπαη για κάθε συμετοχοι στην έθνικη....

στις 15/03/2017 22:25
Ο ΧΟΛΕΜΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΡΩΤΟΝ ΑΥΤΟΣ ΕΔΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ? ΤΣΙΧΑΝΤΙΣΤΗΣ?

στις 16/03/2017 14:12
το οτι εχει πατερ ελληνα δε μ λεει κατι ..απο πολυ μικρος ζουσε γερμανια,μεγαλωσε με τα εθιμα εκει και ειναι ΓΕΡΜΑΝΟΣ πολιτης..το οτι εχει ελληνα πατερα δε λεει κατι..με την ιδια λογικη και ο αντετοκουμπο δεν ειναι ελληνας...ελεος πετατε τη καθε μαλακια και νομιζετε οτι κατι ξερετε

στις 16/03/2017 17:32
Ρε μαστορα εσυ απο πανω, επικοινωνεις? Δηλαδη εχει Ελληνα πατερα και δεν θεωρειται Ελληνας ο ανθρωπος? Αυτο τι ειναι? Για τον Χολεμπας μιλαμε ετσι? Δικη σου φιλοσοφια? Ολοι οι προβληματικοι εχουνε μαζευτει σε τουτο το χωρο ρε πουστη μου? Ακουτε ρε! Εμεις δεν μιλαμε για εθιμα και κουλτουρα, αλλα αν δικαια το ελληνικο κρατος δινει ιθαγενειες. Ενας ανθρωπος με αποδεδειγμενα ελληνικες ριζες, ειναι Ελληνας πως να το κανουμε? Μπορεις να το καταλαβεις αυτο μμμμ?

στις 16/03/2017 19:05
''Ενας ανθρωπος με αποδεδειγμενα ελληνικες ριζες, ειναι Ελληνας πως να το κανουμε?''

Αν καταλαβεις τι εγραψες θα γελασεις και συ...δε συνεχιζω παρακατω καλη συνεχεια φιλε μ,δε σε πειθω δε με πειθεις!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.