Λουίς Ενρίκε: «Φεύγω από την Μπαρτσελόνα»

Λουίς Ενρίκε: «Φεύγω από την Μπαρτσελόνα»

Αφορά τον αγώνα ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΘΕΛΤΑ


Την αποχώρηση του από τον πάγκο της Μπαρτσελόνα στο φινάλε της σεζόν ανακοίνωσε ο Λουίς Ενρίκε αμέσως μετά τη νίκη των Καταλανών απέναντι στη Χιχόν.

Η Μπαρτσελόνα συνέτριψε με 6-1 την Σπόρτινγκ Χιχόν, όμως μετά το φινάλε του παιχνιδιού ο Λουίς Ενρίκε πέταξε «βόμβα», ανακοινώνοντας την αποχώρηση του από τον πάγκο των Καταλανών το καλοκαίρι.

«Δεν θα κοουτσάρω τη Μπαρτσελόνα τη νέα σεζόν. Είναι μια δύσκολη απόφαση για εμένα, την οποία πήρα ύστερα από σκέψη. Ευχαριστώ τους παίκτες για την υποστήριξη. Θα ακολουθήσουν τρεις συναρπαστικοί μήνες, είμαστε σε δύσκολη θέση. Θα είμαι απολύτως αφοσιωμένος μέχρι το τέλος της σεζόν», ανέφερε ο τεχνικός των «μπλαουγκράνα».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΘΕΛΤΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.087.2514.501.123.90114.83
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.303.109.501.581.92
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
6.252.751.786.25

Σχολιασμός

25 σχόλια:

[+]  AVENIDA-BRASIL στις 01/03/2017 23:18

στις 01/03/2017 23:44
Μεγαλος παιχτης της ομαδας και συμπαθης, ο οποιος αγωνιστηκε και για λογαριασμο της Ρεαλ νωριτερα στην καριερα του. Χαζος βεβαια φιλε, δεν ειναι..

Η αποχωρηση του ηταν παντως σχεδον δεδομενη, ειτε την αποφασιζε η δοιηκηση ειτε ο ιδιος οπως και εγινε.

στις 01/03/2017 23:51
καιρος ηταν

στις 02/03/2017 00:00
ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΗΡΑΜΕ το ΤΡΕΜΠΛ με αυτον καναμε το ΝΤΑΜΠΛ με αυτον μεχρι το τελος! Οποιος υποστηριζει BARCA πρεπει να καταλαβει οτι δεν ειμαστε με καποιον ΜΟΝΟ στις νικες ΑΛΛΑ και στις ηττες!

ΥΓ: Μην ακουσω την μαλακια "τον εκανε προπονητη ο Μεσι και η παρεα του"! Αμα ειναι ετσι να μην κοουτσαρονται οι ομαδες και οτι κανουν οι παικτες να το κανουν απο μονοι τους! ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!Ο προπονητης καθοδηγει την ομαδα ομως απο εκει και περα μιλαει το ταλεντο των παικτων!

GRACIAS LUIS ENRIQUE!FCB!

στις 02/03/2017 00:29
δε λεω οτι ειναι αχρηστος προπονητης αλλα δεν αρμοζει στη μπαρτσα και φαινετε με τις γκελες π εχει ακνει οτι δεν ειναι προπονητης για τοσο μεγαλη ομαδα τον ευχαριστουμε παντως για τις ωραιες στιγμες και καλη συνεχεια

στις 02/03/2017 00:30
το τρεμπλ και το νταμπλ, και ολα η ομαδα τα εκανε ΜΟΝΗ ΤΗΣ...δεν υπηρχε κανενας σχηματισμος, κανενα συστημα, τιποτα...καμια προπονητικη ιδιοφυια...ναι ο Μεσι τον εκανε μαγκα..και ο σουαρεζ..αυτο ειναι αληθεια , απλα σε καθε παιχνιδι η ομαδα επαιζε αυτο που ηξερε καλητερα...μονη της

στις 02/03/2017 00:34
Στο Καλό!!!

στις 02/03/2017 00:51
ΤΕΟ και 2.2.2.2.2 απαισιο να μιλανε φιλαθλοι ιδακτορικης ομαδας! ΤΕΟ μην σου ξαναθυμησω οτι πρεπει να το γυρισεις στο τεννις αμπαλε! Βεβαια γνωμη σου και καλα κανεις ΑΛΛΑ ειναι λαθος για εμενα! Καλα ο 2.2.2.2.2 αστο!

στις 02/03/2017 00:52
Αα και για πες μου προπονητη του Pc ΤΕΟ τι εκανε ο Ενρικε?

στις 02/03/2017 01:11
Σου εχω πει genius επηδει εισαι μικρος οτι γινεσαι ρομπα με το να λες για φρανκο,εισαι ανιστοριτος ανοιξε κανα βιβλιο αλλαξε καραμελα..παρε μια HALLS,επηδει ζηλευεις την ιστορια της ρεαλ δεν μπορει ο καθενας να πεταει οτι κοτσανα θελει...ΕΛΕΟΣ!!!

στις 02/03/2017 01:11
Εισαι ανιστορητος*

στις 02/03/2017 01:41
δεν εκανε τιποτα ...

στις 02/03/2017 01:43
https://www.ispania.gr/forum?view=topic&catid=32&id=13063

διαβαστε να ξεστραβωθητε ολοι σας, προπαγαδηστες και καληνυχτα!!!11

στις 02/03/2017 01:44
Φρανκο ο πολυμαθης!...Οπα nickxa ηθελα να πω! Εισαι ρεαλιτσα απο περυσι δεν σε παρεξηγω! Σου ειπανε δυο τρεις μαλακιες και τις πιστεψες!

Αντε νικα τα ΧΩΡΙΑ που σας εχουν κανει το κωλαρακι ΣΟΥΡΩΤΗΡΙ και θα συνεχιστει το γλεντι και ασε τα "Ουεφαλονα"! Αρκετο σπρωξιμο παιρνει η διδακτορικη ομαδουλα σου.. αλλα εχεις πεναλντο επαγγελματια βουτηχτη ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ ουτε την 15η ουτε την 12η δεν νικατε χαχαχαχαχχαχαχαχαχχαχα ,εχετε Ζινταν και νομιζετε οτι ειναι προπονητης ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧ

στις 02/03/2017 01:45
Τι εγινε ρε ΤΕΟ διαβαζεις βρωμιλενικες εφημεριδες?

Για γκουγκλαρε ρε αντρα τι δωρακια πηρανε τα κορακια απο Περεθ και ακομη πως γυρναει 2 συνεχομενα ματς! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧ H4LA FRANKO!

στις 02/03/2017 02:29
Οπως και τα προηγουμενα χρονια που υπερηφανευσαι οτι παιρνεις πρωταθληματα ετσι και φετος κανετε τα παντα να το παρετε μεσα απο τα χερια μας...το δευτερο γκολ του μορατα ειναι καθαρο,τα δυο γκολ της βιγιαρεαλ την προηγουμενη αγωνιστικη στο πρωτο ειχε γινει φαουλ στο ξεκινημα της φασης και το δευτερο ηταν οφσαιντ (κοιταξε τα) αλλα ειπαμε ομαδα της ουεφα ειστε και θα επρεπε να αλλαξετε ονομα πια και να το κανετε ουεφαλονα σας πηραμε χαμπαρι γατακια...αλλα θα σας γαμησουμε στις 23 απριλη με τον μπαμπα σας τον cr7 και τον ραμος αλλα και τον ζιζου που δεν θα του παρεις νικη ποτε....ΕΤΣΙ ΝΑ ΖΗΛΕΥΕΙΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ετσι να γουσταρω ποοοονος χαχαχαχα!!!!

στις 02/03/2017 07:39
Πηγαινε ρε φιλε αντε στην ευχη του θεου μας τας εχεις πριξει μια του υψους και μια του βαθους αντε αντε ποτε δε σε χωνεψα ρε φιλε αντε μπραβο απορω .........................

στις 02/03/2017 11:29
αυτο φλε alexsjuve για εμενα το ειπες;

στις 02/03/2017 11:29
και αν ναι , τι ειναι αυτο που εχω πει και σε εχει ενοχλησει..;

στις 02/03/2017 12:14
h paixtes einai to 80% kai proponitis 20%

στις 02/03/2017 18:05
afou tous kseftilises fetos twra fyge xaxaxaxaxaxaxaxaxa

στις 02/03/2017 19:03
Ρε Nicxa μην γινεσαι βλακας οταν δεν εισαι ρε φιλε ειπαμε! Τι πονος? Εχεις απωλεια 5 βαθμων σε 2 αγωνες απο χωρια! Ημαρτον,πες κατι αλλο τουλαχιστον! Οσο για της 23 Απριλη θα μιλησει το "MSN" αυτο απλα!

στις 02/03/2017 19:06
Ρε ΤΕΟ,πραγματικα εισαι χαζος ρε φιλε? Να πω την αληθεια εχω καταλαβει οτι εχεις μια καλη γενικα γνωμη και σχεδον ουδετερη θα ελεγα,εισαι φιλαθλος και οχι οπαδος κτλπ Αυτο που ειπε ο alexisjuve πιστευεις οτι το ειπε σε εσενα?...

Σε εμενα το ειπε...νταξει μην γινομαστε μαλακες οταν δεν ειμαστε!

Παρολαυτα alexisjuve τα αρχιδια μου αν λες για εμενα οντως,απλα πατα το ΝΤΙΣΛΑΙΚ σου και τον πουλοπουλο!

στις 02/03/2017 20:53
APO TO POUTHENA EXETE GINEI OLI REAL KAI BARCA PAIDIA TOU 2005-10

στις 03/03/2017 02:08
viconie μας ξερεις και απο χθες ρε αντρα?

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.