Γιουρόπα Λιγκ: Η Μπεσίκτας στο δρόμο του Ολυμπιακού!

Γιουρόπα Λιγκ: Η Μπεσίκτας στο δρόμο του Ολυμπιακού!

Αφορά τον αγώνα ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ


Το εμπόδιο της Μπεσίκτας θα κληθεί να ξεπεράσει ο Ολυμπιακός προκειμένου να βρεθεί στα προημιτελικά του Γιουρόπα Λιγκ. Πρώτο παιχνίδι στο «Γ. Καραϊσκάκης (9/3).

Ακόμα μια τουρκική ομάδα στο δρόμο του Ολυμπιακού! Μετά την Οσμάνλισπορ, οι «ερυθρόλευκοι» θα διασταυρώσουν τα ξίφη τους με την Μπεσίκτας, η οποία στον προηγούμενο γύρο άφησε εκτός την Χάποελ Μπερ Σεβά.

Όπως και απέναντι στην Οσμάνλισπορ, οι Πειραιώτες θα δώσουν το πρώτο παιχνίδι στο «Γ. Καραϊσκάκης» στις 9 Μαρτίου, ενώ η ρεβάνς θα διεξαχθεί μια εβδομάδα μετά (16 Μαρτίου) στην Κωνσταντινούπολη.

Η Μπεσίκτας βρίσκεται στην πρώτη θέση του τουρκικού πρωταθλήματος με 47 βαθμούς, μετρώντας 14 νίκες, 5 ισοπαλίες και 2 ήττες. Στην Ευρώπη, τερμάτισε στην 3η θέση του ομίλου της στο Τσάμπιονς Λιγκ (με Μπενφίκα, Νάπολι και Ντιναμό Κιέβου) και πλέον συνεχίζει την πορεία της στη δεύτερη τη τάξει διασυλλογική διοργάνωση.

Αναλυτικά τα ζευγάρια:


Ολυμπιακός - Μπεσίκτας
Κοπεγχάγη - Άγιαξ
Γάνδη - Γκενκ
Ροστόβ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Λιόν - Ρόμα
Σάλκε - Γκλάντμπαχ
ΑΠΟΕΛ - Άντερλεχτ
Θέλτα - Κρασνοντάρ




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.205.0010.001.552.00113.33
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.532.358.252.001.55
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.001.802.5023.00

Σχολιασμός

25 σχόλια:

[+]  akyros.gr στις 24/02/2017 14:28

[+]  paxar0s στις 24/02/2017 14:28

[+]  akyros.gr στις 24/02/2017 14:29

[+]  akyros.gr στις 24/02/2017 14:31

στις 24/02/2017 14:31
μπορουσε και καλυτερα ο ολυμπιακος αλλα ηταν 50-50...τουλαχιστον απεφυγε μαν γιου, ρομα, λυον, και τις γερμανικες

παμε μωρη αποελαραααααααααα

[+]  mangas01 στις 24/02/2017 14:38

στις 24/02/2017 14:39
γατακια? κατι μου λεει οτι ο γερο Φεργκιουσον κανει οτι μπορει φετος, κινει ολα τα παρασκηνιακα νηματα, εχει βαλει ολα τα μεσα, για να παρουμε το μοναδικο κυπελλο που λειπει απο τη συλλογη μας. δευτερη συνεχομενη δυσκολη κληρωση για τη ΡΟΜΑ, και στα μαλακα παλι εμεις. ξερει κανεις που θα γινει ο τελικος φετος να κλεισω απο τωρα ξενοδοχειο και αεροπορικα εισητηρια? χαχαχααα!!!

στις 24/02/2017 14:40
Antroutso tourkofage pame dinata, eukola i diskola o osfp,kalitera aoutsainter tora pame re gayre pata ta mogkollia

στις 24/02/2017 14:42
kalh

[+]  lucadirisio στις 24/02/2017 15:21

στις 24/02/2017 15:27
πούτσα στα μεμετια αυτοί νομίζουν τωρα οτι θα πάρουν εκδίκηση για την οσμανλινσπορ και το μόνο που θα καταφέρουν είναι να πλακώσουν στην πιπα τον ολυμπιακο!!!!! θέλει παρα πολύ προσοχή θα μπει ψυχωμένα πολύ η μπεσικτας θα υποσχεθούν στους παίκτες γη και ύδωρ για να αποκλείσουν τον ολυμπιακό

στις 24/02/2017 16:34
Δυσκολο παιχνιδι για τον Ολυμπιακο αλλα σχετικα με τις αλλες υποψηφιες καλυτερα η μπεσικτας....με ρομα, γιουναιτεντ, σαλκε και λυων κατα τη γνωμη μ δεν ειχε ελπιδα...στο καραισκακη θελει μονο νικη γτ εκει μεσα δυσκολα να παρει αποτελεσμα...ειδωμεν...ενδιαφερον ζευγαρι παντως!!

στις 24/02/2017 17:02
πολυ δυσκολα τα πραγματα καλη τυχη παντως

[+]  geniusMSN- στις 24/02/2017 17:05

στις 24/02/2017 17:07
Ανοικτή κλήρωση και για τις δύο ομάδες.Θα μπορούσε να ήταν καλύτερη ,θα μπορούσε να ήταν χειρότερη.

στις 24/02/2017 17:08
Θέλτα και Άγιαξ είναι στους 4.Ψάχνω τους άλλους δύο.

[+]  mangas01 στις 24/02/2017 17:41

στις 24/02/2017 17:53
oxi poy den 8a ton bazane pali me toyrkikh..gamw thn toyrkia!!!

στις 24/02/2017 17:58
πολυ δυνατη ομαδα σε καλη φορμα με κορυφαιους παικτες η μπεσικτας καλη τυχη στον γαυρο μακαρι να τα καταφερει

στις 24/02/2017 18:03
ΠΑΛΙ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΘΑ ΑΠΟΚΛΗΣΟΥΜΕ ΘΑ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥΣ

στις 24/02/2017 18:04
Κ Ο ΑΠΟΕΛ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΤΟΥΣ ΒΕΛΓΟΥΣ ΜΙΑ ΜΠΟΥΚΙΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ

στις 24/02/2017 18:22
μακαρι να περασουν ο γαυρος και ο αποελ. καλη επιτυχια!

στις 24/02/2017 18:22
κωλοτουρκοι αφανισμο απο παντου

στις 24/02/2017 18:40
Άντε και γαμήσου με ένα μπουκάλι γεμάτο δηλητήριο λουκαρντίσιο ή όπως σκατά λέγεσαι, βρωμοασιάτη. Θα ναι δύσκολο το έργο πάντως με τη Μπεσίκτας.

στις 24/02/2017 20:23
(με Μπενφικα, Νάπολι και Ντιναμό Κιέβου)* ηθελες να πεις συντακτη

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.