Football League: Ούτε τώρα ο Άρης

Football League: Ούτε τώρα ο Άρης



Ο Άρης «κόλλησε» στο 0-0 με την Σπάρτη εκτός έδρας, έμεινε μακριά από τις νίκες για 4ο σερί ματς, όντας αποκαρδιωτικός σ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Μετά την Αθήνα, τη Λαμία και τον Εύοσμο, ο Άρης δεν τα κατάφερε ούτε στην Σπάρτη, μένοντας στο 0-0 με την τοπική ομάδα. Η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου πραγματοποίησε προβληματική εμφάνιση, απείλησε ελάχιστα την εστία της Σπάρτης και έχασε νέο έδαφος στη μάχη για την άνοδο.

Οι «κίτρινοι» είχαν φλύαρη κατοχή, αφού αδυνατούσαν να διασπάσουν την άμυνα των γηπεδούχων, με αποτέλεσμα να απειλήσουν μόλις μια φορά στο πρώτο μέρος. Ο λόγος για τη διπλή ευκαιρία στο 31’ με τον γκολκίπερ της Σπάρτης, Μελισσά να πραγματοποιεί διπλή επέμβαση στην κεφαλιά του Μιλούνοβιτς και έπειτα στο γυριστό σουτ του Μπαργκάν, κρατώντας το 0-0.

Δύο λεπτά μετά, οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι σε τράβηγμα του Γιαννίτση στον Σόουζα, ενώ στο 37’ η Σπάρτη έφτασε κοντά στο γκολ, με τον Ηλιόπουλο να μην καταφέρνει να πλασάρει τον Διούδη που είχε βγει εκτός εστίας (ζήτησαν φάουλ οι παίκτες της Σπάρτης).

Όλοι περίμεναν την αντίδραση του Άρη στο δεύτερο μέρος, ωστόσο η ομάδα του Αναστόπουλου δεν μπορούσε σε κανένα σημείο να φανεί απειλητική. Η Σπάρτη κράτησε εύκολα το μηδέν και μάλιστα θα μπορούσε να σκοράρει, όμως ο Διούδης αντέδρασε εξαιρετικά στα σουτ των Μπουντόπουλου και Μουζακίτη.

Από την άλλη, ο ΟΦΗ πέρασε με 1-0 από την έδρα του Αιγινιακού (28’ Χαντί πεν.) και έπιασε στην 4η θέση τον Αγροτικό Αστέρα, που έμεινε στο 0-0 με τον Πανελευσινιακό.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΡΗΣ - ΑΝΑΓ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 1904
1Χ2OverUnder1X12X2
1.155.5010.001.502.05113.55

Σχολιασμός

14 σχόλια:

στις 22/02/2017 18:10
αυτο δεν ειναι ομαδα ειναι καφενειο! αμα δεν μπορειτε να σηκωθητε να φυγετε. και βγαινει και ο αλλος ο μαλακας και λεει οτι το πρωταθλημα εχει πολυ δρομο ακομα. οταν θα θες να μειωσεις την διαφορα και δεν θα μπορεις μαλακα αναστοπουλε να ασε δω αν τα λες αυτα! καρυπιδη μονο λογια εισαι

[+]  Hannibal_Lecter στις 22/02/2017 18:22

στις 22/02/2017 18:26
Εχει πλακα να χανει η ομαδα του αντιπαθεστατου τουρκοεβραιου dimisthessalonika ο οποιος με μεσον μπηκε στο πανεπιστημιο (και δεν το εβγαλε ποτε) και εβριζε τα 2 καλυτερα ατομα.

στις 22/02/2017 18:30
ρε ξεφτιλα μπαινεις και απο τους 2 λογαριασμους για να σχολιασεις και να πεις μαλακιες; ποσο καμενος εισαι;

στις 22/02/2017 19:13
Μανωλη εγω δεν ειμαι ο χανιμπαλ. Εσενα προσωπικα δε σε συμπαθω αλλα δε σε αντιπαθω κιολας. Το πρωτο σου σχολιο ειναι ενα πολυ ευστοχο σχολιο για την ομαδα σου και πολυ σωστο. Αλλα οταν με λες ξεφτιλα ε εκει παραπαει. Τελικα αποφασεισε εγω ειμαι ξεφτιλα η ο χανι; Παρασυρεσαι κι εσυ απο τον τουρκοεβραιο που εβριζε εμενα και μια νεαρη κοπελα με πολυ ασεβεις χαρακτηρισμους. Εσυ ρε φιλε πρεπει να τον πας κοντρα οπως κι ολο το σαιτ αλλα κανεις δεν τον παει κοντρα απο ο,τι βλεπω. Ουσιαστικα μονο εγω και η παιξε τον παμε κοντρα.

στις 22/02/2017 20:00
μια εικονα -χιλιες λεξεις αυτη η εικονα εδω του μουσατου αντιπροσωπευει τον Αρη..εχει στο βλεμα του την βαρεμαρα...χαχα

στις 22/02/2017 21:38
xaxaxaxa o BeroiArhs emeine sto 0-0...allh mia fapa...skoulhkARH ekei sth b ethnikh gia mia zwh...gamioles!!

στις 22/02/2017 21:49
ΑΝΑΣΤΟ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΟΛΙΓΟΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΜΟΥ;

στις 22/02/2017 22:31
Re malaka stasoumugdala pane phda kana skili mwrh agamhth vromopoutana.Osi gia ton antihool pou mpenei apo 2 profil gelaw me to komplex pou tou exw dhmiourghsei

στις 22/02/2017 22:36
μιλανε όλοι μιλάνε και η στασουλομπουγατσα ηΝΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ Ο ΚΟΥΛΗΣ ΧΑΧΑ

στις 22/02/2017 23:58
ΒΟΥΝΤΟΥ ΒΟΥΝΤΟΥ ΕΙΜΑΣΤΑΙ ΑΠ´ΤΗ ΚΡΗΤΗ ΣΤΟ ΚΟΛΟ ΣΤΑΣΟΥΜΠΟΥΓΑΔΟΜΑΛΑΚΑ ΘΑ ΣΟΥ ΒΑΛΩ ΟΛΟ ΤΟ ΨΗΛΟΡΗΤΗ

στις 23/02/2017 00:13
vgale thn perouka reeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

στις 23/02/2017 10:03
ΡΕ ΠΕΡΙΓΕΛΕ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΤΡΑΒΑ ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΟΥ ΠΑΛΙΟΜΑΛΑΚΑ ΥΠΑΛΛΗΛΕ ΤΟΥ 10ΕΥΡΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΕΣΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ. ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΟΘΩΜΑΝΙΚΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.

στις 23/02/2017 21:00
Robinson99 re agorina mas exeis zalisei ta ARXIDIA me esena kai thn paikse epeidh kapios se ebrize kai esena kai auth se ena aprosopo chat to exeis kanei thema ELEOS

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.