Κύπελλο Ελλάδας: Ανοιχτοί λογαριασμοί για Ολυμπιακό και Ατρόμητο

Κύπελλο Ελλάδας: Ανοιχτοί λογαριασμοί για Ολυμπιακό και Ατρόμητο



Ο Ολυμπιακός σπατάλησε αρκετές ευκαιρίες για γκολ, ο Ατρόμητος είχε τις δικές του στιγμές για να σκοράρει, όμως το τελικό 0-0 στο «Γ. Καραϊσκάκης» αφήνει ανοιχτούς λογαριασμούς ενόψει της ρεβάνς στο Περιστέρι. Δοκάρι ο Καρντόσο, φωνάζουν για πέναλτι στον Πλατέλλα οι φιλοξενούμενοι.

Δεν είχε νικητή η πρώτη αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Ατρόμητο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου. Οι δύο ομάδες «κόλλησαν» στο 0-0 στο «Γ. Καραϊσκάκης» και όλα θα κριθούν στη ρεβάνς του Περιστερίου.

Ο Πάουλο Μπέντο παρέταξε ενδεκάδα με αρκετούς νέους (Νικολάου, Ρέτσος, Μανθάτης, Ανδρούτσος) ενώ ο Σα Πίντο, στο ντεμπούτο του στον πάγκο του Ατρομήτου, επέλεξε βασική ενδεκάδα. Ο Ολυμπιακός είχε την υπεροχή από το ξεκίνημα του αγώνα, απειλώντας όμως για πρώτη φορά στο 18’ με μακρινό σουτ του Ανσαριφάρντ, το οποίο μπλόκαρε ο Γκορμπούνοφ.

Έξι λεπτά μετά, ο Καρντόσο έχασε τεράστια ευκαιρία για το 1-0, στέλνοντας τη μπάλα στο δοκάρι, παρότι μόνος του απέναντι σε κενή εστία. Όλη η φάση ξεκίνησε από εξαιρετική ατομική ενέργεια του Μανθάτη, ωστόσο ο Παραγουανός έχασε το… άχαστο. Στο 24’ ο Ατρόμητος διαμαρτυρήθηκε για λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Τόνσο (βρισκόταν δύο μέτρα πίσω από τον τελευταίο αμυνόμενο), ενώ τέσσερα λεπτά το σουτ του Πλατέλλα στην κίνηση έφυγε δίπλα από το δοκάρι.

Στο 35’ ο Ολυμπιακός έφτασε κοντά στο 1-0, καθώς μετά από εξαιρετική συνεργασία του Καρντόσο με τον Ανσαριφάρντ, ο τελευταίος επιχείρησε το σουτ, αλλά ο Γκορμπούνοφ έδιωξε σε κόρνερ. Ένα λεπτό μετά ο Καρντόσο βρέθηκε απέναντι από τον γκολκίπερ του Ατρομήτου, ωστόσο δεν κατάφερε να τον περάσει, με τον Λευκορώσο να διώχνει. Στο 42’ το σουτ του Μανθάτη πέρασε δίπλα από το δοκάρι, στην τελευταία φάση του πρώτου μέρους.

Οι χαμένες ευκαιρίες συνεχίστηκαν και στο δεύτερο μέρος. Στο 50’ ο Λημνιός επιχείρησε σουτ μέσα από την περιοχή με τη μπάλα να περνάει άουτ, ενώ στο 55’ ο Μανθάτης βρέθηκε μόνος του αλλά το σουτ του ήταν άστοχο. Ένα λεπτό μετά ο Λεάλι έδιωξε σε κόρνερ το σουτ του Λημνιού, ενώ δευτερόλεπτα μετά οι Περιστεριώτες διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι σε ανατροπή του Πλατέλλα στην περιοχή από τον Ρέτσο. Στο 58’ το σουτ του Ανδρούτσου στην περιοχή πέρασε άουτ, όπως και αυτό του Φορτούνη στο 72’.

Ο Ατρόμητος κράτησε το μηδέν και στο 84’ είχε τεράστια στιγμή για να προηγηθεί, καθώς μετά από λάθος του Νικολάου ο Τόνσο έδωσε στον Λε Ταλέκ ο οποίος αστόχησε από θέση βολής απέναντι στον Λεάλι. Δύο λεπτά μετά, ο Ιντέγε βρέθηκε αφύλαχτος στην περιοχή, έκανε την κεφαλιά, όμως η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι. Το 0-0 έμεινε μέχρι το φινάλε και όλα πλέον θα κριθούν στη ρεβάνς του Περιστερίου.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.853.003.852.301.401.141.251.69
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.451.774.402.001.55
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.451.674.3030.00

Σχολιασμός

22 σχόλια:

[+]  EglimatikiOrganosi στις 08/02/2017 21:44

[+]  EglimatikiOrganosi στις 08/02/2017 21:44

στις 08/02/2017 21:46
ΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΣΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΖΑΖΑΖΑΖΑΖΣΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΕΧΕ

στις 08/02/2017 21:51
Xaxaxaxaxaxax sfagi sto 90' xtipaei ton fortuni aeras kopanistos kai den dinete penalti

στις 08/02/2017 21:53
Τι θα γινει ρε αν η διαιτησια παιζει 50-50 και δεν μπορειτε να κερδισετε λετε σφαγη ρε ζωντοβολα;

[+]  mangas01 στις 08/02/2017 21:55

στις 08/02/2017 22:04
Εδω με διαιτησια κερδισατε τον αρη και τωρα χωρις διαιτησια δεν μπορεσατε! Χωρις διαιτητες δεν κερδιζετε

[+]  beerfix7 στις 08/02/2017 22:10

στις 08/02/2017 22:15
Γκεητ επτα μαφια.. Μαλιστα.. Τι να προτοσχολιασω ρε μπετοβλακοφιξ.. Το ματς ηταν στημενο για χ κατα τα αλλα ο ολυμπιακος μπορει να παρει οποιον θελει απλα ειναι ντεφορμε εκει χρειαζεται το σφυριγμα που παντα το εχει σημερα υπηρχε στησιμο

στις 08/02/2017 22:36
Είδα το δεύτερο ημίχρονο και απορώ με τα σχόλια των Ολυμπιακών: Που σας έσφαξε η διαιτησία; Επειδή δεν δόθηκε πέναλτι σε θέατρο του Φορτούνη; Καλώς δεν δόθηκε. Όταν δεν δόθηκε πέναλτι στην ανατροπή του Πλατέλα; Κακώς δεν δόθηκε. (Αν δινόταν και ο Ατρόμητος ευστοχούσε, επειδή υπήρχε μπροστά πολύς χρόνος, οι φιλοξενούμενοι θα κλείνονταν στα καρέ τους και ο Ολυμπιακός θα είχε κερδίσει τουλάχιστον με 2-1, οπότε ίσως αυτή η φάση να τον... αδίκησε)!

Στα δύο οφσάιντ του Λεταλέκ πάλι, αυτό πυ δόθηκε δεν ήταν, ενώ όταν η σημαία του επόπτη δεν σηκώθηκε, ήταν ακάλυπτος. Αλλά και στις δύο περιπτώσεις η θέση ήταν οριακή.

Κατά τα άλλα, δεν υπήρξε άλλη διαιτητική απόφαση Άξια σχολιασμού.

Μήπως έχασα κάτι στο πρώτο ημίχρονο, ή έχετε ξεχάσει τους πραγματικούς κανονισμούς του ποδοσφαίρου βλέποντας τόσα χρόνια να γίνεται το άσπρο μαύρο προκειμένου να κερδίζει η ομάδα σας;

στις 08/02/2017 22:50
Μετά τη φυγή Μιλιβογιεβιτς θα έχει περίοδο αναπροσαρμογής ο Ολυμπιακός,στο Κύπελλο οι άλλοι τρεις μπορεί να τον χτυπήσουν.Στο πρωτάθλημα μόνο μία μικρή μείωση διαφοράς θα δούμε.

[+]  Isaias1994 στις 08/02/2017 22:58

στις 08/02/2017 23:10
re isaia xoreye...mas doyleyeis???de se sfakse h diaithsia apla h omada sou einai nteforme koinws pws paei gia ton poutso!!katalave to

στις 08/02/2017 23:46
Tους εσφαξε η διαιτησια λενε ρε χαχαχα...πραγματικα απορω ωρες ωρες τι στο διαολο βλεπετε..τους κοβανε με οφσαιντ ανυπαρκτα και δεν τους δωσανε πεναλτυ καθαροτατο σε ανατροπη του πλατελλα..οσο για τον φορτουνη στο τελος μονο οι γαυροι τα ζητανε αυτα

Ε-Λ-Ε-Ο-Σ

Στα του αγωνα τωρα ,και οι 2 ομαδες χασανε πολλες ευκαιριες και οποιαδηποτε θα μπορουσε να παρει αποτελεσμα αν ηταν πιο ευστοχη..εχασε και ο ατρομητος του κοσμου τις φασεις ομως, δεν ευθυνεται μονο οι διαιτησια που στο κατω κατω ετσι ειναι σε καθε ματς μικρομεσαιας ομαδας με τον γαυρο εκει μεσα!

Ευκολα η δυσκολα ο ολυμπιακος θα περασει στην επομενη φαση

στις 09/02/2017 03:35
PALI BLEPO TELIKO XOROIS FILATHLOYS EKTOS AN PROKRITHI H XANTH AN O OLIMPIAKOS FTASI STON TELIKO THA EXOYME REZILIKIA

στις 09/02/2017 12:31
Λοιπόν...Το πέναλτι του Ατρομήτου έπρεπε να δοθεί καθότι ήταν κανονικό. Ο Πλατέλλας ήταν για κόκκινη χτες. Κάναμε ευκαιρίες αλλά απέναντι σε έναν Ατρόμητο που δεν είπε και πολλά, ειδικά στο αμυντικό του παιχνίδι. θα μπορούσε το σκορ να είναι 3-1 πχ, αλλά δεν έγινε. Κάποιες κουβέντες περί ''στημένου'' να έρθει 0-0 γιατί ο χοντρός κλπ κλπ, είναι λόγια κολλημένων που δεν ξέρουν μπάλα, ούτε παρακολουθούν και το ξέρετε όλοι σας ότι έτσι είναι. Ναι αναπροσαρμογή λόγω φυγής μεγάλου παίκτη ναι, το δέχομαι. Αλλά η αναπροσαρμογή δε γίνεται βάζοντας όλο πιτσιρικαρία μέσα. Καλοί και φιλόδοξοι είναι οι νέοι, αλλά άμα τους δίνεις πολύ αέρα και παραπάνω ευκαιρίες, τη ψωνίζουν. Μανθάτης σε 2 φάσεις έπρεπε να τη δώσει τη μπάλα και όχι να το παίξει σωτήρας, το ίδιο και ο Ανδρούτσος σε μία φάση. Ο Νικολάου έπρεπε να σκεφτεί πρώτα να κρατήσει τον Ατρόμητο μακριά από την εστία μας, προτού αρχίσει και μοιράζει μπαλιές με ''άνετο και χαλαρό'' στύλ στο γήπεδο. Ο Ρέτσος αρχηγός??? Σοβαρά τώρα κύριε Μπέντο? Τη

στις 09/02/2017 12:33
Τη μία αρχηγός ο Μπουχαλάκης( αν είναι δυνατόν), τώρα ο Ρέτσος??? 18 χρονών αρχηγός??? Βάλε το Μάρτινς, το Φορτούνη (αν τον έβαζες βασικό). Έλεος πιά. Η ομάδα φώναζε ότι θέλει Ντομίνκεζ χτες...

στις 09/02/2017 13:57
Ρε μουνοβαζελια μη μιλατε! Τον Ολυμπιακο τον σφαξανε. Ολοι κραζετε Τριπολη και Πανιωνιο αλλα την πουτανα την ξανθη και τον κομπλεξικο τον παλιοπουσταρα τον ατρομητο κανενας δεν τους κραζει. Ο γαυρος παλι Ευρωπη θα τους βγαλει μου φαινεται τα θελει ο κωλος του κι αυτος. Η ΤΡΙΠΟΛΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΗ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΤΟΥ ΑΤΡΟΜΗΤΑΚΟΥ!!! Αντε γεια!!!

στις 09/02/2017 14:03
Τα σκουληκια δε θα μιλατε! Δε σας συμφερει να μιλατε! Παραρτημα του γαυρου! Σκατα σε αεκ, παναθηναικο ολυμπιακο, αρη, ηρακλη, απολλων καλαμαριας, λαρισα, ατρομητο, ξανθη, καστορια, πανσερραικο, λεβαδειακο, κερκυρα, ιωνικο, καλλιθεα, αχαρναικο, ελευσινα, παναχαικη, χανια, παο ρουφ, καλαματα, εργοτελη και ηλιουπολη.

στις 09/02/2017 23:50
Γαυροι την μπάλα μήπως την έχετε μπερδέψει με αεροπλανάκι και την έχετε συνέχεια στη γιομα?

στις 10/02/2017 00:16
hannibal an soy dosoyn 100000 eyro kaneis tatoo toy hraklh sto xeri?

στις 10/02/2017 15:01
Χαχαχαχα σκατά σε ηλιούπολη και ελευσίνα λέει!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.