Πριμέρα Ντιβιζιόν: Γλίτωσε την ήττα στο 90’ η Μπαρτσελόνα

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Γλίτωσε την ήττα στο 90’ η Μπαρτσελόνα



Με γκολ του Σουάρες στο 90’ η Μπαρτσελόνα ισοφάρισε σε 1-1 την Μπέτις στο «Βιγιαμαρίν», απέφυγε την ήττα, ωστόσο έχασε νέο βαθμολογικό έδαφος. Δύο δοκάρια είχαν οι γηπεδούχοι, ακυρώθηκε πεντακάθαρο γκολ του Αλμπα.

Η Μπαρτσελόνα πήγαινε στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» γνωρίζοντας ότι με νίκη θα πέρναγε προσωρινά στην κορυφή. Ωστόσο η Μπέτις του Βίκτορ αποδείχθηκε σκληρό καρύδι και οι Καταλανοί χρειάστηκαν το γκολ του Σουάρες στο 90’ για να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) και να γλιτώσουν την ήττα.

Οι γηπεδούχοι αμύνονταν εξαιρετικά, δεν επέτρεπαν στους παίκτες της Μπαρτσελόνα να απειλήσουν και είχαν τις δύο πρώτες καλές στιγμές, με τον Τερ Στέγκεν να αντιδρά σωστά σε προσπάθειες των Κάστρο (13’) και Θεμπάγιος (19’).

Στο 34’ ο Κάστρο δεν μπόρεσε για εκατοστά να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα από το ύψος της μικρής περιοχής ενώ η πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα ήρθε στο 37’, με τον Νεϊμάρ να αστοχεί σε τετ-α-τετ με τον Αδάν. Αυτή ήταν και η μοναδική αξιόλογη φάση των Καταλανών στο πρώτο μέρος.

Η Μπέτις συνέχιζε να βάζει προβλήματα στην Μπαρτσελόνα και στο 71’ είχε δοκάρι με σουτ του Θεμπάγιος. Τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι άγγιξαν πάλι το γκολ, αλλά η προσπάθεια του Κάστρο βρήκε το δεξί δοκάρι του Τερ Στέγκεν. Τελικά το γκολ για τους Ανδαλουσιανούς ήρθε στο 75’, με τον Αλεγκρία να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα έπειτα από άστοχη έξοδο του Τερ Στέγκεν.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό η Μπαρτσελόνα κατάφερε να σκοράρει με τον Άλμπα, όμως το γκολ δεν μέτρησε ποτέ παρότι η μπάλα είχε περάσει ξεκάθαρα τη γραμμή. Το παιχνίδι πήρε… φωτιά, με τον Μαντί να προλαβαίνει την μπάλα πάνω στη γραμμή, ύστερα από προσπάθεια του Σουάρες (78’) και τον Τερ Στέγκεν να σταματά σε τετ-α-τετ τον Κάστρο (81’). Τελικά, οι Καταλανοί κατάφεραν να φέρουν το σκορ στα ίσια στο 90’, με τον Μέσι να κάνει την ασίστ και τον Σουάρες να διαμορφώνει το 1-1!




Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΜΠΕΤΙΣ

Σχολιασμός

27 σχόλια:

στις 29/01/2017 15:17
Αυτα ειναι να ξυπνας και βλεπεις την μπαρτσελονα να εχει στραβοπατησει στο πρωταθλημα...ευχαριστουμε την ουεφαλονα για το δωρακι και την ατλετικο που εφερε χ με την αλαβες...το βραδυ η διαφορα θα αυξηθει και vamos να κατακτησουμε την primera division...HALA MADRID!!!

στις 29/01/2017 15:19
Ερναντεθ Ερναντεθ πες αλευρι ο Περεθ σε γυρευει, ΜΠΙΝΕ!Ποσα να τσεπωσες εσυ και η παρεα σου χαχαχα! ΚΑΤΑΤΑΛΑ ΟΥΕΦΑΛΟΝΑ ΠΟΝΕΜΕΝΟΙ!

Παιξαμε χαλια αυτο το κατανοω αλλα βλεπεις οτι η μπαλα εχει περασει την γραμμη και σχεσον ακουμπαει διχτυ ρε καριολακο και ο αλλος την βγαζει μεσα απο το τερμα αν ειναι δυνατον ΥΠΕΡΤΑΤΗ ΟΥΕΦΑ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΝΕ ΣΟΥ ΜΕ ΠΕΡΕΘ!

Βεβαια αποκλειστηκε η Ρεαλ απο κυπελλο,τι εμεινε? Πρωταθλημα και τσουλου ..με λιγο σπρωξιμο θα το παρουν,5 χρονια ειναι αυτα!

FORCA BARCA το μυαλο στο Κυπελλο τωρα!!

στις 29/01/2017 15:24
Καλα nickxa κοιμησου παλι!

στις 29/01/2017 15:28
Εβλεπα τον τελικο του τεννις , και μπαινω και βλεπω αυτο. ΡΕ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ?ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

στις 29/01/2017 15:35
τεραστια σφαγη της Μπαρτσελονα, πεντααθαρο γκολ...απο το 75' και μετα που το ειδα ατο μονο εχω να πω...βεβαια βλεποντας τα στατιστικα , η Μπετις εκανε φοβερο παιχνιδι και αξιζε την νικη ...και κατι ακομα, το εχω ξαναπει για την Μπαρτσελονα..."στο σπιτι του κρεμασμενου δεν μιλανε για σχοινι", ηταν καθαρο γκολ. πιο καθαρο πεθαινεις, αλλα δεν ειναι και αγια η μπαρτσελονα σε διαιτητικα λαθη..τεσπα..μακαρι η Ρεαλ να το εκμεταλευτει και να ξεγυγει με +4 απο την τριτη μπαρτσελονα και βλεπουμε τι θα κανει και η Σεβιλη..

στις 29/01/2017 15:36
Ερναντεθ θα χρειαστειτε στο Ελ κλασσικο ΧΑΧΧΑΧΧΑΧΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ

στις 29/01/2017 15:38
genius δεν παιξατε καλα σημερα?Σας ακυρωσε και γκολ?Αφου εχεις το msn μπροστα καρφωστε τους 4-5 μπαλακια να μην σας νοιαζει τιποτα...γιατι ο λουις ενρικε δεν εβαλε τον αγωνα μπετις-ρεαλ=1-6 που ειχε γινει πριν 4 μηνες σε βιντεο να το δει το msn και οι υπολοιποι να δουν πως κερδιζουν εκει μεσα την μπετις?

στις 29/01/2017 15:40
Ειπα πως παιξαμε καλα? Διαβαζετε αυτα που γραφω ή απλα την πετατε ετσι? Εβλεπα τον αγωνα και ηθελα να κλεισω την τηλεοραση απο τα νευρα μου! Αλλα κατσε το γκολ που δεν "ειδε" εσυ το ειδες? Αν ναι ΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑΑ

στις 29/01/2017 15:42
Genius kopse thn klapsa

στις 29/01/2017 15:49
ρε genius μην αρπαζες σε ρωτησα αν παιξατε καλα η' οχι γιατι δεν ειδα τον αγωνα,οσο για το γκολ που σας ακυρωσε το ειδα πριν λιγο..καθαρο γκολ!

στις 29/01/2017 15:50
μην αρπαζεσαι*

στις 29/01/2017 15:50
Πια κλαψα ρε? Τρολλαρεις? ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑ

Αλλοι πρεπει να κλαινε ΘΕΛΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΘΕΛΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Αντε τυχερουληδες τα πανδυνα γινονται για να διτε και παλι πρωταθλημα 5ΧΡΟΝΙΑ ειναι ,δεν ειναι και λιγα!

Κυπελλο θα τα πουμε Ρεαλιτσα..

στις 29/01/2017 15:52
Δεν αρπαζομαι ,ισα ισα ,παιχνιδια υπαρχουν αρκετα μπροστα μας,εχω το κυπελλο χω και το τσου λου ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΗ!

Απογονοι του Φρανκο βγηκαν απο τις σπηλιες του Laugh Out Loud

στις 29/01/2017 16:00
τι θελτααααα,θελτααααα ρε η ομαδα σου εκει μεσα εφαγε το 2016 και το 2015 εφαγε 2 4αρες,8 τεμαχια σε 2 χρονια...γατακι!

στις 29/01/2017 16:05
Και εσενα φετος δεν χρειαστηκε πολυ και σου σφυριξε αποκλεισμο,μας δουλευεις? ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ καλα καλα κυπελλο τα υπολοιπα

στις 29/01/2017 16:10
ΗΡΕΜΗΣΕ...ΚΟΥΛ...ΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 29/01/2017 16:11
χα..πανηγυρίζει η ρεαλιτσαα και νομίζει ότι το βράδυ θα περάσει εύκολα από Σοσιεδάδ..γκολ γκολ ρεάλ ρεάλ το βράδυ

στις 29/01/2017 16:32
Βας Βας Βας, ο Παρασκευάς Βας Βας

να το ξέρεις.

Βας Βας Βας, ο Παρασκευάς Βας Βας

θα υποφέρεις. -ΘΕΛΤΑ-

ΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 29/01/2017 16:42
Αμ δύσκολα θα περάσει από Ατλέτικο για το κύπελλο.

στις 29/01/2017 16:47
Μπαλαρα η μπαρτσελονα σημερα οι τρεις χαριτες εκλασαν αρχιδια παλι χαχα

στις 29/01/2017 16:52
Εντωμεταξυ η ρεαλ παει να το παρει με μιση ομαδα αφου σχεδον ολη η ομαδα ηταν τραυματιες φετος. Οπως η μπαρτσα περυσι 3 μηνες χωρις τη κοντη ψωλη τον μεσσι κ πεταγε. Περιεργο πρωταθλημα στην ισπανια η απλα στημενο lol.

στις 29/01/2017 17:18
Δεν ξεκινας να βλεπεις τεννις οπως τον τασσο? Βλαξ με περικεφαλαια εισαι!

στις 29/01/2017 19:18
Re blameno genius kathese kai mas zalhzeis ton poutso me to ti ekane h real sto kupelo me thn thelta poso akoma auth h karamela hmarton... Oso gia to kopse thn klapsa pou eipa pio panw katse kai suggrine ta mpatzet mpetis-barca mou kratiese apo ena akurothen goal kai to les kai to ksanales... Den paizeis kao kamia tromerh bala fetos kai an h barca eixe thn mish omada sta pit opws h real tote na se eblepa... Mas exeis priksei ton poutso olh thn ora me to MSN

στις 29/01/2017 19:19
Pou an sou traumatistoun messi iniesta den eisai tpt

στις 30/01/2017 02:06
epidi milate gia dietisies ena tha po to penaltaki pou den edose sto 1 imixrono gia tin mpetis ooli gargara to kanete mia fasi san ta penalty pou perni o neymar gi auto mi lete pola alla vevea den dinoume simasia stis mikres omades otan adikounte mono tis fasis ton megalon sxoliazete ala tespa

στις 30/01/2017 02:07
-4 k prosexos -7

στις 30/01/2017 21:21
-Ρε ταξιδιοτη απο την στιγμη που εισαι ουδετερος και ΑΜΠΑΛΟΣ τραβα απο τα συγκεκριμενα αρθρα! Μου λες λεω την καραμελα του αποκλεισμου και τα βρωμιλενακια δεν εχουν στματησει να λενε για την προιστορια τους,αστο κατσε δες τεννις και παναθηναικο!

-Καλα εσυ Carmelo εισαι τελειως ασχετος,σε σκουντηξαν καθως κοιμοσουν και ξυπνησες να πεις μαλακιες χαχαχα!

Το "πεναλτυ" που και καλα δεν τους εδωσε, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΝΑΛΤΥ εχεις συνηθησει με αυτα που παιρνει ο ΠΟΥΘΕΝΑΣ σας και με το που πεσει καπιος στην περιοχη ειναι αυτοματως πεναλτυ αχαχχαχχαχαχα δες μια το βιντεο παλι ΑΛΛΑ με γυαλια!

Τι λεει στον καναπε θα την βγαλετε την εβομαδα? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΧΑΧΑΧΧΑ ΘΕΛΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.