Κύπελλο Ισπανίας: Μπαρτσελόνα εναντίον Ατλέτικο στα ημιτελικά

Κύπελλο Ισπανίας: Μπαρτσελόνα εναντίον Ατλέτικο στα ημιτελικά



Πρόωρος τελικός προέκυψε στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου Ισπανίας, αφού η Μπαρτσελόνα θα διασταυρώσει τα ξίφη της με την Ατλέτικο σε διπλά παιχνίδια. Θέλτα – Αλαβές το άλλο ζευγάρι.

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Παρασκευής (27/1) η κλήρωση για τη φάση των «4» του Κυπέλλου Ισπανίας. Η κληρωτίδα είχε… κέφια αφού η Μπαρτσελόνα θα κληθεί να αντιμετωπίσει την Ατλέτικο για μια θέση στο μεγάλο τελικό. Το πρώτο ματς θα λάβει χώρα στο «Βιθέντε Καλντερόν» στις 1 ή 2 Φεβρουαρίου ενώ ο επαναληπτικός θα διεξαχθεί μια εβδομάδα μετά στο «Καμπ Νόου».

Στο άλλο ζευγάρι η Θέλτα, που στον προηγούμενο γύρο απέκλεισε την Ρεάλ, θα αντιμετωπίσει την Αλαβές για το δεύτερο εισιτήριο του τελικού.



Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΘΕΛΤΑ

Σχολιασμός

14 σχόλια:

στις 27/01/2017 16:59
Θα περάσει η Ατλέτικο.

στις 27/01/2017 18:42
EternalPanos θα ηθελες να περασει η ατλετικο αλλα η Μπαρτσα δε θα σου κανει το κεφι!

στις 27/01/2017 19:12
Δεν υποστηρίζω Ατλέτικο, προβλέπω γκέλα όμως...

στις 27/01/2017 19:13
σιγα μην κερδισει αυτη η ατλετικο αυτην την φορμαρισμενη μπαρτσα

στις 27/01/2017 21:57
θα βάλει πούλμαν η Ατλέτικο πάνω στην εστία αλλά δεν νομίζω να γλιτώσει να φάει λιγότερα από 3τεμαχια

στις 27/01/2017 22:02
Ετσι μπραβο οτι ακριβως γουσταρα :) θα εχουμε επαναληψη της περσινης πουτσας που εφαγε η μπαρτσελονα περυσι στο τσαμπιονς λιγκ και ο κοντος κοιταζε αριστερα και δεξια σαν χαμενος χαχα.σιγα μην βαλουμε πουλμαν να σταματησουμε την μαιμου νευμαρ αυτος πεφτει απο μονος του οσο για τον κοντο μεσσι και τον αυτιαγκουρα σουαρεζ αλλη μια φορα θα ειναι ανυπαρκτοι

στις 27/01/2017 22:04
Παντα τα πρωτα ματς στο γηπεδο μας κουφαλες . ουεφαλονα σας σιχαθηκαμε. Μπαρτσελονα κ ρεαλ τα μεγαλυτερα κατεστημενα που εχουν καταστρεψει το ευρωπαικο ποδοσφαιρο ειδικα η ρεαλ

στις 28/01/2017 01:42
Ωρα να τους δειξουμε οτι στην BARCA δεν χωρανε μαλακιες και να τους σφυριξουμε τουλαχιστον ενα ΤΡΙΜΠΑΛΟ!

Με κατοχη και εκμεταλευομενοι τις φασεις μας θα φανε το λιγοτερο 3ΑΡΑ στο πρωτο!

Μετα στον ΝΑΟ θα τους υποδεχτουμε ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΕΣΑΙ ΜΑΔΡΙΛΕΝΟ! Με γεματο το τσουβαλι θα φυγετε ξυλοκοποι!

Το " M S N " θα σας καταστρεψει την αμυνα πουλμαν!

REVENGE για το τσουλου!

ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΓΗΠΕΔΟ

VAMOS BAAAARCAAAAAAA OLE OLE CAMPEONESSSSSS

στις 28/01/2017 01:45
Τι λεει η Ρεαλ παιζει με Αλαβες?

Ρε τζινιους μαλλον δεν καταλαβες,αποκλειστηκαν!

ΚΑΙ ΤΩΡΑ Η ΡΕΑΛ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΑΤΛΕΤΙΚΟ απο τον καναπε ΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑ

στις 28/01/2017 09:42
O persinos apokleismos ponese poli kai o genius milaei me ton eauto tou lol. Βλακα μην εχεις ψευδαισθησεις οτι θα περασεις

στις 28/01/2017 11:02
lucadirisio αντε γαμησου αλβανε μουλε, εμαθες και ποδοσφαιρο γαμω τα παντα σου.

στις 28/01/2017 13:11
Γιατι εχεις πικρα με τους αλβανους? Μηπως σου γαμησανε τη μανα η τη παρτουζιαρα γκομενα σου χαχα

στις 28/01/2017 13:11
Παντως η αλβανιδα μανα σου καλη ειναι μην αγχωνεσαι χαχα

στις 28/01/2017 19:06
Λουκαρντισιο απλα και λιτα Η ΠΟΥΤΣΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΡΙΞΕΙ Ο ΚΟΝΤΟΣ ΘΑ ΣΕ ΠΝΙΞΕΙ... νανι τωρα!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.