Αφαίρεση 3 βαθμών στον Ηρακλή!

Αφαίρεση 3 βαθμών στον Ηρακλή!



Στην αφαίρεση τριών βαθμών από τον Ηρακλή προχώρησε το Διαιτητικό Δικαστήριο της ΕΠΟ λόγω των οφειλών προς τον Πορτουλίδη. Μία εβδομάδα η προθεσμία για να πληρώσει και να πάρει πίσω τους βαθμούς ο «Γηραιός».

Ακόμα ένας πονοκέφαλος για τον Ηρακλή, καθώς το Διαιτητικό Δικαστήριο της ΕΠΟ επέβαλε στον «Γηραιό» αφαίρεση τριών βαθμών λόγω των οφειλών προς τον Νίκο Πορτουλίδη.

Ο σύλλογος έχει προθεσμία μέχρι και την Τετάρτη 1 Φεβρουαρίου να τακτοποιήσει την εκκρεμότητα προκειμένου να του επιστραφούν οι βαθμοί. Να σημειωθεί πως με αυτή την εξέλιξη, ο Ηρακλής βρίσκεται πλέον στο -8 από τη γραμμή σωτηρίας στην Σούπερ Λιγκ.

Η ανακοίνωση:

Σε εκτέλεση της υπ’ αριθμ. 2/2017 απόφασης του Διαιτητικού Δικαστηρίου Ποδοσφαίρου της Ε.Π.Ο., που κοινοποιήθηκε στην ΠΑΕ ΑΕΠ Ηρακλής και στη Super League την Τετάρτη 18/1/2017 και αφού παρήλθε άπρακτη η προθεσμία των τριών (3) εργασίμων ημερών που το Δικαστήριο έταξε στην ΠΑΕ ΑΕΠ Ηρακλής για την εξόφληση της επιδικασθείσης χρηματικής απαίτησης του αιτούντος ποδοσφαιριστή Νικολάου Πουρτουλίδη, από την ΠΑΕ ΑΕΠ Ηρακλής αφαιρούνται τρεις (3) βαθμοί από τον οικείο βαθμολογικό πίνακα.

Σημειώνεται πως σύμφωνα με τον οικείο Κανονισμό Ιδιότητας & Μεταγραφών της ΕΠΟ (Άρθρο 24 παρ. 5), αν η ΠΑΕ ΑΕΠ Ηρακλής προβεί στην εξόφληση του αιτούντος ποδοσφαιριστή μέχρι και την Τετάρτη 1/2/2017, οι εν λόγω τρεις (3) βαθμοί θα επιστραφούν στην ΠΑΕ ΑΕΠ Ηρακλής με νεότερη απόφαση της Super League.

Σημειώνεται επίσης πως οι αγώνες της ΠΑΕ ΑΕΠ Ηρακλής ορίζονται κανονικά.



Ομάδα που αφορά: ΗΡΑΚΛΗΣ

Σχολιασμός

10 σχόλια:

[+]  AVENIDA-BRASIL στις 24/01/2017 14:33

στις 24/01/2017 15:33
το μουνι της μανα σου stasoupoustara

στις 24/01/2017 16:01
θυμαμαι ενα γεγονος παιδια. Που τους εδινε ο ΠΑΟΚ επιταγη 200000 ευρω νομιζω, για εισιτήρια Στο αναμεταξυ τους παιχνιδι στο καυταντζογλιο και απο οπαδικο εγωισμο δεν τα εδωσαν ενω τα ειχαν απόλυτα ανάγκη. Ο εγωισμος ειναι ο χειροτερος εχθρος των ομαδων που οπαδικοποιουνται και κανουν κουματο οι οπαδοι και οχι ο προεδρος και η διοίκηση γενικοτερα.

στις 24/01/2017 16:19
ΤΕΤΕΛΕΣΤΑΙ.

στις 24/01/2017 20:09
ναι τρελομπαρμανν ετσι ειναι οπως τα λες βλακα! δηλαδη οι ηρακληδες και οι αρειανοι ασχολουνται με εσας ενω εσεις δεν εχετε κομπλεξ. Αντε πανε πεστα σε κανεναν που δεν ξερει ρε βλακα. ποιο πολυ ασχολεισται με τον αρη και τον ηρακλη παρα με την ομαδα σας.

στις 24/01/2017 20:16
Epese apo twra o hraklhs

στις 24/01/2017 21:04
ΟΛΟ ΚΑΙ ΟΛΟ 3 ΒΑΘΜΟΥΣ ΕΙΧΕ Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΤΟΥΣ ΑΦΑΙΡΕΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ...ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΘΥΜΑ ΤΩΝ ΠΡΟΕΔΡΩΝ ΤΟΥ ΠΟΥ ΛΕΗΛΑΤΗΣΑΝ ΚΑΙ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΑΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΑΔΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ Η ΟΧΙ Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΛΑΟ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΤΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ 1Η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.

στις 24/01/2017 21:05
συμφωνω με παχαρο! προεδροι λαμογια και αποδοι νταβατζηδες σακατεψαν τον ηρακλη και τον αρη

στις 25/01/2017 02:03
Έτσι είναι όπως τα λέει ο παχαρος, για την ιστορία των ομάδων πάνω από όλα πρέπει να υπάρχει σεβασμός προς αυτές είτε είναι διοίκηση είτε οποιοσδήποτε άλλος και να συνεχίζουν να πορεύονται δυνατά και φυσικά με την βοήθεια του κόσμου τους να συνεχίζουν να υπάρχουν σαν ιδέες. Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ....!!!!FORZA PANIONARA!!!

στις 25/01/2017 05:47
Trelobarman ti perierga pineis... Ta Paokia mia zwh asxolhste me ton gauro

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.