Μπέντο: «Οι διοικούντες αποφάσισαν να αποκτηθεί ο Ανσαριφάρντ»

Μπέντο: «Οι διοικούντες αποφάσισαν να αποκτηθεί ο Ανσαριφάρντ»

Αφορά τον αγώνα ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΞΑΝΘΗ


Ο Πάουλο Μπέντο αναφέρθηκε για τη μεταγραφή του Καρίμ Ανσαριφάρντ στον Ολυμπιακό, ξεκαθαρίζοντας ότι η απόκτηση του Ιρανού ήταν αποκλειστικά απόφαση της διοίκησης.

Ο Καρίμ Ανσαριφάρντ έμεινε ξανά εκτός αποστολής από το παιχνίδι του Ολυμπιακού με την Ξάνθη, απόφαση που κλήθηκε να σχολιάσει ο Πάουλο Μπέντο σε συνέντευξη του στη Nova. Ο Πορτογάλος τεχνικός ανέφερε ότι ο Ιρανός χρειάζεται χρόνο προσαρμογής, ενώ ξεκαθάρισε πως η απόκτηση του ποδοσφαιριστή ήταν απόφαση της διοίκησης.

Μεταξύ άλλων είπε:


Για τον αγώνα με την Ξάνθη: «Σίγουρα είναι σημαντικό το γεγονός πως επιστρέφουμε στην έδρα μας μετά από τρεις συνεχόμενους εκτός έδρας αγώνες. Πρόκειται να παίξουμε απέναντι στο δεύτερο στη βαθμολογία. Όπως γνωρίζουμε στην Ξάνθη ο αντίπαλος, μας δυσκόλεψε αρκετά και δημιούργησε προβλήματα. Όμως νομίζω ότι παίξαμε καλά και κερδίσαμε δίκαια. Ανυπομονούμε για να παίξουμε το επόμενο παιχνίδι στην έδρα μας. Έχουμε ξεκάθαρο στόχο τη νίκη. Είμαστε ενθουσιασμένοι με το γεγονός πως θα παίξουμε στο δικό μας γήπεδο. Στο μυαλό μας έχουμε ξεκάθαρη εικόνα για το τι πρέπει να κάνουμε και πώς να το κάνουμε, έτσι ώστε να καταφέρουμε να κερδίσουμε και να αυξήσουμε τη βαθμολογική διαφορά από τον δεύτερο».

Για τον Καρίμ Ανσαριφάρντ που έμεινε για δεύτερο ματς εκτός αποστολής: «Ο Ανσαριφάρντ είναι ένας παίκτης ο οποίος σίγουρα θα χρειαστεί χρόνο προσαρμογής. Είναι ένας παίκτης με ποιότητα. Σίγουρα οι άνθρωποι του συλλόγου μας διέκριναν πως διαθέτει ποιοτικά στοιχεία και για το λόγο αυτό αποφάσισαν να αποκτηθεί. Όμως, σίγουρα θα πρέπει να δείξουμε σεβασμό και υπομονή. Σίγουρα θα χρειαστεί χρόνο προσαρμογής γιατί στην ομάδα που έπαιζε το στιλ παιχνιδιού ήταν τελείως διαφορετικό από αυτό που παίζουμε εμείς. Έπαιζε με τελείως διαφορετική στρατηγική από αυτή που παίζει ο Ολυμπιακός. Να έχουμε πάντα στο μυαλό μας ότι κάποιοι παίκτες χρειάζονται περισσότερο χρόνο προσαρμογής από ότι κάποιοι άλλοι. Θα χρειαστεί μία περίοδος προσαρμογής και στην συνέχεια θα δούμε».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΞΑΝΘΗ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.136.0012.001.502.05114
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.482.607.002.051.50
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.401.822.3520.00

Σχολιασμός

17 σχόλια:

στις 20/01/2017 20:51
ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΡΕ ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΕ!Ε ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΣΟΥ ΜΑΛΑΚΟΒΛΑΚΑ!

στις 21/01/2017 00:44
Τουλαχιστον αν εχουν αποφασισιε να στηρίξουν νεα παιδια να το κανουν με πλάνο κιμοχι να τον διώξουν κι αυτον..νομιζω ειναι δίκαιος παντως,θα παιξει ο Ανσαριφαντ,ας μην βιαζομαστε

στις 21/01/2017 00:55
Στον ΠΑΟΚ τον ήθελαν, στον Ολυμπιακό κατέληξε, χωρίς να τον έχει ζητήσει ο προπονητής της ομάδας! Επιλογή της διοίκησης και καλά...

Ξαναπέστε μου οι Ολυμπιακοί την ατάκα "πάρτε παίκτες για να φτιάξετε ομάδες να ανταγωνιστούν τον Ολυμπιακό". Για να γίνει κάτι τέτοιο, αφήστε ήσυχους τους παίκτες που δεν ενδιαφέρουν το τεχνικό τημ της ομάδας σας!

Κρίμα και για τον Ανσαριφάρντ, θα πάει χαμένο το όποιο ταλέντο είχε, αφού στο τέλος θα καταλήξει δανεικός σε κανέναν Πλατανιά.

στις 21/01/2017 01:19
Φιλε παοκτζη σε αυτο που λες που φταιει ο ολυμπιακος?δε λεω ,παιρνει οπως λες παιχτες ωστε να μην τους παρουν οι αλλοι και αυτος ο παικτης θα καταληξει δανεικος οπως ειπες!

Αλλα σε αυτο τι φταιει ο ολυμπιακος? Αυτοι που φταινει ειναι η ΑΕΚ ,ο ΠΑΟ ,ο ΠΑΟΚ που ενω τον ηθελαν οπως ειχε γραφτει δεν δωσαν τα απαραιτητα φραγκα και τον πηρε ο ολυμπιακος που τα εδωσε στη τελικη!

Τωρα αν ο παικτης ηθελε να παει στον ΟΣΦΠ καλα να παθει γτ θα εξαφανιστει και γω συμφωνω,οπως εστρωσε θα κοιμηθει!!αλλα ο οσφπ απλα εδωσε παραπανω και τον πηρε και μαγκια του..εμεις οι υπολοιποι ειμαστε οι μαλακες που περιμενουμε με καραμελες να φτιαξουμε ομαδα!

στις 21/01/2017 02:38
Στις μεγαλες Ομαδες ο Προπονητης επιλεγει,σχεδιαζει,διμιουργει. Αλλα.. Υπαρχει και ενα αλλα οπου σε καποιες ομαδες Κανει κουμαντο το Αφεντικο και αυτο δεν ειναι καλο. Αλλα ετσι εχουν τα πραγματα τι να κανουμε

στις 21/01/2017 04:58
Giati re MpentoBLAKA eaena pios se peire... Diorthosteme an kanw lathos alla einaai dulosh auth??? Tha sumfonisw me ton Tifona, balantas as eskage perisotera o sabidhs na ton parei re filos

στις 21/01/2017 08:03
Ρε παιδιά, το αντίστροφο ισχύει! Ο Ανσαριφάρντ ενδιέφερε το τεχνικό τημ του ΠΑΟΚ, και ο Ολυμπιακός έσκασε περισσότερο χρήμα, προκειμένου να αποκτήσει έναν παίκτη που δεν τον είχε ζητήσει ποτέ το δικό του τεχνικό τημ. (

στις 21/01/2017 08:06
Είτε για να ανεβάσει το κασέ και να βάλει τον Σαββίδη να ξηλωθεί περισσότερα από όσα πραγματικά αξίζει ο παίκτης, είτε για να αποδυναμώσει τον όποιον ΠΑΟΚ, είτε για να κάνει επίδειξη δύναμης, ότι και καλ,ά "εγώ μπορώ".

Το θέμα είναι όμως ότι με τέτοιες κινήσεις, μπορεί να ενισχύεις τη θέση σου σαν ομάδα πρωταθλητισμού, αλλά έτσι ποδόσφαιρο και δη ανταγωνιστικό, δεν θα δούμε ποτέ!

στις 21/01/2017 13:35
ΜΠΕΝΤΟ....ΜΕ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΣΟΥ ΑΥΤΗ ...ΣΟΥ ΑΦΙΕΡΩΝΩ ΤΑ ΕΞΗΣ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙΑ ...ΣΤΗΝ ΕΥΧΗ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΦΥΓΕ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ....ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΦΛΟΓΑ ΕΓΩ ΣΤΟ ΄ΠΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΚΑΕΙΣ ....ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΑΡΝΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥΒΛΙΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ...ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΛΕΙΨΕΙΣ ...

στις 21/01/2017 13:38
Για τους ψαγμενους: ο παίκτης είχε καλύτερη πρόταση από άλλη ομάδα στην Ελλάδα. Επίσης δεν ήθελε να πάει στον ολυμπιακό για δικούς του λόγους. Υπήρξε ένα "μέσο πίεσης" για να υπογράψει στο ολυμπιακό. Τα υπόλοιπα δεν γράφονται ούτε και ανώνυμα

στις 21/01/2017 13:45
Για αυτούς τους παίκτες που ανέφερε ο τρελομπαρμαν και άλλους τόσους που ξέχασε μαζί με τις ομάδες τους και την εφορία ο ολυμπιακός έχει πληρώσει τα διπλάσια από τις ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣ του αλλά αυτό δεν το λέει κανένας όλοι μιλάνε για μεγάλες πωλήσεις και τρομερό πρότζεκτ για τα έξοδα αυτά σε παίχτες που δεν ακουμπησαν κανένας φυσικά

στις 21/01/2017 15:45
magkes i alitheia einai monaxa mia!Osoi pextes agwnizontai kai erxontai stin ellada kai oxi mono,exoun san apiasto oneiro na agwnistoun stin koryfaia omada tis xwras me titlous kai me parastaseis sta evrwpaika kypella,exoun diladi stoxo na agwnistoun ston olympiako!Symfwnw oti arketoi pextes katastrafikan agwnistika afou o antagwnismos se mia omada opws o olympiakos einai terastios kai poly dyskolo na epiviwsei kapoios se vathos xronou...Oi podosfairistes loipon pou proanaferate ME DIKI TOUS VOULISI thysiazoun tin agwnistiki tous proodo gia tin doxa pou tous prosferei I fanela tou olympiakou.

στις 21/01/2017 15:50
Oso kai na to kanoume magkes einai diaforetiko na les sta eggonia sou oti foreses ti fanela tou olympiakou estw kai ean den agwnistikes kai diaforetiko na les oti agwnistikes se paok,vazelo,aek..Einai auto pou legame palia...diladi oti kalytero yparxei stin ellada to pernei o olympiako...auto automatos se kanei ena apo tous koryfaious podosfairistes tou prwtathlimatos...eipame oti se axia podosfairistes prwtoi einai oloi oi pextes tou olympiako kai META pernoun seira oi podosfairistes twn ypoloipwn omadwn!Kapws etsi einai ta pragmata stin ellada eite mas aresei eite oxi...

στις 21/01/2017 17:48
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ εισαι απιστευτος ρε manga01 δεν υπαρχεις..σε τετοια αρθρα παντα περιμενω σχολιο σου γτ ξερω οτι θα τρολαρεις ξανα,,,να σε καλα φιλε:)

στις 21/01/2017 18:13
Σκαλοπάτι για να πάνε κάπου καλύτερα στην Ευρώπη είναι ο Ολυμπιακός. Δεν υπάρχει ούτε Αργεντίνος, ούτε Πορτογάλος, ούτε Γερμανός ούτε καμιάς άλλης εθνικότητας ποδοσφαιριστής που να θεωρεί κορυφαία στιγμή της καριέρας του το πέρασμα του από την Ελλάδα. (Γενικά, από οποιαδήποτε ελληνική ομάδα). Αλλά και το ρίσκο που υπάρχει στο να εξαφανιστεί ο όποιος παίκτης μπει στο ρόστερ του Ολυμπιακού δεν είναι αμελητέο, λόγω ανταγωνισμού.

στις 21/01/2017 18:52
Σίγουρα θα χρειαστεί χρόνο προσαρμογής...........ΕΝΩ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ (ΝΤΑ ΚΟΣΤΑ,ΒΙΑΝΑ,ΣΕΜΠΑ,ΚΑΡΝΤΟΣΟ Κ.Α.) ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΙ ΓΙΑ ΜΙΚΤΗ ΚΟΣΜΟΥ Ε;ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΜΠΑΡΜΠΑ-ΜΠΕΝΤΟ ΜΕ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΣΟΥ.

στις 22/01/2017 02:24
Μπεντο αν θες δουλιτσα μην πας κοντρα στην δοιηκηση αυτη κανει κουμαντο και διαχειρηση για το υλικο σας μην λες την αληθεια στους αμορφωτους οπαδου σου αυτη θα ακουνε μια ζωη τον Τσουκαλα και το Μαρινακη οτι πουν αυτοι ειναι οι αληθεια τους

(πολυ καλος παιχτης που δεν θα παιξει στον ολυμπιακο και του χρονου θα βαραει το κεφαλη του για την αποφαση του)

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.