Πριμέρα Ντιβιζιόν: Ο Γκριεζμάν έδωσε τη λύση

30/4/2016 21:39
Με τον Γκριεζμάν να σκοράρει δευτερόλεπτα μετά την είσοδο του στο ματς, η Ατλέτικο κέρδισε με 1-0 την Ράγιο Βαγιεκάνο και πέρασε ξανά στην κορυφή της Πριμέρα.

Ο Ντιέγκο Σιμεόνε παρέταξε σχήμα με 7 αλλαγές σε σχέση με τον αγώνα απέναντι στην Μπάγερν και χρειάστηκε να βάλει τον Γκριεζμάν προκειμένου η Ατλέτικο να πάρει τη νίκη (1-0) κόντρα στην Ράγιο Βαγιεκάνο.

Οι «ροχιμπλάνκος» τα βρήκαν σκούρα κόντρα στην Ράγιο, η οποία είχε σημαντικές στιγμές με Μικού και Αντριάν για να πάρει το προβάδισμα στο πρώτο μέρος. Η είσοδος των Κόκε, Τόρες και Γκριεζμάν στην επανάληψη άλλαξαν το σκηνικό, με τον τελευταίο να δίνει τη λύση στο 55ο λεπτό, ανοίγοντας το σκορ με το που μπήκε στο ματς.

Η Ατλέτικο διαχειρίστηκε άψογα το προβάδισμα της και το τελικό 1-0 της επέτρεψε να ανέβει –έστω και προσωρινά- μόνη στην κορυφή της Πριμέρα Ντιβιζιόν.