Σούπερ Λιγκ: Συνεχίζει τις… υψηλές πτήσεις ο Πανιώνιος

28/11/2015 20:41
Με τον Ανσαριφάρντ να πετυχαίνει δύο γκολ (5’, 20’), ο Πανιώνιος «καθάρισε» από το ημίχρονο την υπόθεση νίκη (2-0) κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα και ανέβηκε προσωρινά στην 2η θέση της Σούπερ Λιγκ.

Μια κακή παρένθεση αποδείχθηκε για τον Πανιώνιο η ήττα της περασμένης αγωνιστικής στη Ξάνθη. Οι «κυανέρυθροι» κέρδισαν με 2-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα στη Νέα Σμύρνη και έπιασαν προσωρινά τον Παναθηναϊκό στην 2η θέση του πρωταθλήματος.

Πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ήταν ξανά ο Ανσαριφάρντ, ο οποίος σημείωσε δύο γκολ (5’,20’), βάζοντας από νωρίς γερές βάσεις για τη νίκη.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα προσπάθησε να αντιδράσει και είχε δύο καλές στιγμές στο φινάλε του ημιχρόνου με κεφαλιά του Τσάβες (44’) και προβολή του Μανιά (45’), ωστόσο στο δεύτερο μέρος δεν κατάφερε να απειλήσει. Ο Πανιώνιος έκανε σωστή διαχείριση, κρατώντας με σχετική άνεση το 2-0, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.