Σούπερ Λιγκ: Νίκη και δεύτερη θέση για Πανιώνιο

7/11/2015 17:56
Ο Πανιώνιος κέρδισε με 2-1 τον Πλατανιά στη Νέα Σμύρνη και ανέβηκε προσωρινά στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, ισοβαθμώντας με τον Παναθηναϊκό στους 19 βαθμούς.

Συνεχίζει τη φοβερή του πορεία στην Σούπερ Λιγκ ο Πανιώνιος! Οι «κυανέρυθροι» επικράτησαν με 2-1 του Πλατανιά στη Νέα Σμύρνη και «σκαρφάλωσαν» έστω και προσωρινά στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό με τον Καραμάνο, ο οποίος «έγραψε» το 1-0 με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Μπουμάλ. Η απάντηση του Πλατανιά ήρθε στο 51’ με τον Ιτούα να ισοφαρίζει το σκορ σε 1-1, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Μιλούνοβιτς.

Στο 73', ο Μαρίνος Ουζουνίδης αποφάσισε να περάσει στον αγωνιστικό χώρο τον Καρίμ Ανσαριφάρντ και εφτά λεπτά μετά ο Ιρανός άσος χρίστηκε σκόρερ με εξαιρετικό πλασέ, ύστερα από ασίστ του Μπουμάλ. Ο Πλατανιάς προσπάθησε να απαντήσει, ωστόσο το 2-1 έμεινε μέχρι το φινάλε και ο Πανιώνιος πήρε την 6η του νίκη στο πρωτάθλημα, φτάνοντας τους 19 βαθμούς μετά από 10 παιχνίδια.