Κύπελλο Γαλλίας: Πρόωρος αποκλεισμός για Λιόν (video)

21/1/2015 00:24
Με τον Μπεσά να πετυχαίνει χατ-τρικ, η Ναντ κέρδισε με 3-2 την Λιόν και «σφράγισε» το εισιτήριο για τους «16» του Κυπέλλου Γαλλία, αφήνοντας εκτός συνέχειας τους πρωτοπόρους του Σαμπιονά.

Το βλέμμα της στο πρωτάθλημα στρέφει αποκλειστικά η Λιόν μετά την ήττα της με 3-2 στο «Μποζουάρ» από τη Ναντ, με τους γηπεδούχους να εξασφαλίζουν την πρόκριση για τους «16» του Κυπέλλου Γαλλίας.

Οι «λιονέ» προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό με γκολ του Λακαζέτ, όμως η Ναντ έφερε… τούμπα το ματς μέσα σε τρία λεπτά χάρη σε δύο γκολ του Μπεσά (19’, 21’).

Στο 58’ ο Φεκίρ ισοφάρισε σε 2-2, όμως οι γηπεδούχοι με το 3ο γκολ του Μπεσά στο 89’ πήραν τη νίκη με 3-2 και «σφράγισαν» το εισιτήριο για τους «16».

Αποκλεισμός-σοκ για τη Μπαστιά, η οποία παρά το γκολ του Τζιμπρίλ Σισέ, αποκλείστηκε με 3-1 στα πέναλτι (0-0 κ.δ, 1-1 παρ.) από την Κεβιγί, ομάδα 4ης κατηγορίας!