Football League: Μόνη πρώτη η Λαμία (video)

13/12/2014 17:13
Μεγάλη νίκη για τη Λαμία, καθώς η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ κέρδισε με 1-0 στη Ζάκυνθο, πήρε την 7η νίκη της στη Football League και πέρασε ξανά μόνη πρώτη στην κορυφή του Β. ομίλου. Πρώτη νίκη για Εθνικό Σερρών, 1-0 τον Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Συνεχίζει την εντυπωσιακή της πορεία στη Football League η Λαμία, η οποία υποχρέωσε τη Ζάκυνθο στην πρώτη της φετινή ήττα (1-0) και πέρασε ξανά μόνη πρώτη στην κορυφή του Β. ομίλου με 22 βαθμούς.

Το γκολ της νίκης για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Γκούρμα στο 32’, με τη Ζάκυνθο να ανεβάζει το ρυθμό της στην επανάληψη έχοντας ευκαιρίες με Κρισμάρεβιτς και Βαρέλα για την ισοφάριση ενώ στο 61’ διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι σε ανατροπή του Κρισμάρεβιτς από τον Βασιλόγιαννη.

Στο άλλο παιχνίδι, ο Εθνικός Σερρών πήρε την πρώτη του νίκη, καθώς κέρδισε με 1-0 τον Απόλλωνα Καλαμαριάς και έφτασε τους 7 βαθμούς στο Β. όμιλο.

«Χρυσός» σκόρερ ήταν ο Ιβάν Ναστέφσκι ο οποίος πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 77’, δύο λεπτά μετά την είσοδο του στο παιχνίδι.