21+

Μπάγερν Μονάχου - Άιντραχτ Φρανκφούρτης

28/1/2023 19:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 483
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 459 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Μπάγερν Μονάχου - Άιντραχτ Φρανκφούρτης στις 27/4/2024

• Θεατές: 75000
90+5'

90+5'

75000 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Μπάγερν Μονάχου: 66%, Άιντραχτ Φρανκφούρτης : 34%.

90+4'

Ο Evan N'Dicka κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+4'

Ο Dayot Upamecano απομακρύνει τη μπάλα

90+4'

Παίκτης της ομάδας Άιντραχτ Φρανκφούρτης επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

90+4'

Ο Matthijs de Ligt από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+4'

Ο Daichi Kamada από την ομάδα Άιντραχτ Φρανκφούρτης εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+4'

Ο Randal Kolo Muani δίνει τη θέση του στον Faride Alidou

90+3'

Ο Alphonso Davies σταματά επιτυχώς το σουτ

90+3'

Το σουτ του Rafael Santos Borre μπλοκάρεται

90+1'

Η ομάδα Μπάγερν Μονάχου εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+1'

Ελεύθερο για την ομάδα Άιντραχτ Φρανκφούρτης

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90+1'

Ο Joshua Kimmich αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

90+1'

Η ομάδα Μπάγερν Μονάχου εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90'

Ο Josip Stanisic δίνει τη θέση του στον Marcel Sabitzer

90'

Κατοχή: Μπάγερν Μονάχου: 67%, Άιντραχτ Φρανκφούρτης : 33%.

88'

Ο Thomas Mueller κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Kevin Trapp μπλοκάρει εύκολα

88'

Ο Serge Gnabry τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

88'

Η σέντρα από τον Joshua Kimmich από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

86'

Ο Daichi Kamada κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

85'

85'

85'

Ο Mario Goetze δίνει τη θέση του στον Kristijan Jakic

84'

Το σουτ του Evan N'Dicka μπλοκάρεται

84'

Το σουτ του Djibril Sow μπλοκάρεται

84'

Ο Joshua Kimmich απομακρύνει τη μπάλα

84'

Η σέντρα από τον Randal Kolo Muani από την ομάδα Άιντραχτ Φρανκφούρτης βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

84'

Ο Thomas Mueller από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

84'

Ο Daichi Kamada από την ομάδα Άιντραχτ Φρανκφούρτης εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

83'

Η ομάδα Άιντραχτ Φρανκφούρτης εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

82'

Ο Joshua Kimmich από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

82'

80'

Κίτρινη κάρτα για τον Rafael Santos Borre

80'

Ο Rafael Santos Borre τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alphonso Davies

80'

79'

78'

Ο Serge Gnabry από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου είναι σε θέση οφσάιντ

77'

77'

Ο Eric Maxim Choupo-Moting δίνει τη θέση του στον Mathys Tel

76'

76'

75'

74'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπάγερν Μονάχου

74'

Ο Djibril Sow αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

74'

74'

74'

Ο Jamal Musiala από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου είχε προσπάθεια εκτός στόχου

74'

73'

Η σέντρα από τον Thomas Mueller από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

71'

Ο Evan N'Dicka από την ομάδα Άιντραχτ Φρανκφούρτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

70'

Ο Kingsley Coman δίνει τη θέση του στον Ryan Gravenberch

70'

Ο Leroy Sane δίνει τη θέση του στον Serge Gnabry

70'

Ο Randal Kolo Muani έδωσε την ασίστ για το γκολ!

70'

69'

Ο Daichi Kamada έδωσε την ασίστ για το γκολ.

69'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Randal Kolo Muani σκοράρει με το αριστερό πόδι!

69'

Η σέντρα από τον Daichi Kamada από την ομάδα Άιντραχτ Φρανκφούρτης βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

69'

Ο Mario Goetze κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

67'

67'

66'

65'

65'

Ο Dayot Upamecano από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

65'

64'

Ο Jesper Lindstroem δίνει τη θέση του στον Rafael Santos Borre

64'

Ο Sebastian Rode δίνει τη θέση του στον Daichi Kamada

63'

62'

61'

Κατοχή: Μπάγερν Μονάχου: 68%, Άιντραχτ Φρανκφούρτης : 32%.

61'

Ο Mario Goetze σταματά επιτυχώς το σουτ

61'

Το σουτ του Leroy Sane μπλοκάρεται

61'

Ο Aurelio Buta σταματά επιτυχώς το σουτ

61'

Το σουτ του Eric Maxim Choupo-Moting μπλοκάρεται

60'

60'

59'

58'

Ο Djibril Sow είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

57'

56'

Κίτρινη κάρτα για τον Dayot Upamecano

56'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dayot Upamecano από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου ανατρέπει τον Mario Goetze

56'

56'

Ο Randal Kolo Muani από την ομάδα Άιντραχτ Φρανκφούρτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

56'

Ο Joshua Kimmich από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

55'

Κατοχή: Μπάγερν Μονάχου: 69%, Άιντραχτ Φρανκφούρτης : 31%.

55'

54'

Ο Yann Sommer κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

54'

54'

Ο Evan N'Dicka δοκίμασε ένα δύσκολο ανάποδο ψαλίδι με την μπάλα να φεύγει άουτ

53'

Ο Randal Kolo Muani τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

53'

Ο Jesper Lindstroem από την ομάδα Άιντραχτ Φρανκφούρτης εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sebastian Rode από την ομάδα Άιντραχτ Φρανκφούρτης ανατρέπει τον Jamal Musiala

51'

51'

50'

50'

49'

48'

48'

Ο Leroy Sane αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

48'

47'

46'

45+3'

45+3'

45+1'

45+1'

Η ομάδα Άιντραχτ Φρανκφούρτης εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45'

45'

Ο Sebastian Rode από την ομάδα Άιντραχτ Φρανκφούρτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45'

Ο Joshua Kimmich από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

44'

Ο Tuta από την ομάδα Άιντραχτ Φρανκφούρτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

43'

Η ομάδα Μπάγερν Μονάχου έχει την κατοχή της μπάλας

42'

41'

Ο Leroy Sane σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Kevin Trapp ελέγχει την φάση

41'

40'

40'

40'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sebastian Rode από την ομάδα Άιντραχτ Φρανκφούρτης ανατρέπει τον Joshua Kimmich

39'

38'

38'

Ο Eric Maxim Choupo-Moting από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου είναι σε θέση οφσάιντ

37'

37'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Dayot Upamecano από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

37'

Η σέντρα από τον Kingsley Coman από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

36'

Ο Jesper Lindstroem από την ομάδα Άιντραχτ Φρανκφούρτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

36'

36'

Ο Jesper Lindstroem απομακρύνει τη μπάλα

35'

35'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

35'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

35'

34'

Ο Josip Stanisic έδωσε την ασίστ για το γκολ!

34'

Ο Thomas Mueller έδωσε την ασίστ για το γκολ.

34'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Leroy Sane σκοράρει με το δεξί πόδι!

33'

31'

Καλή ενέργεια από τον Thomas Mueller ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

31'

Ο Joshua Kimmich σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Kevin Trapp ελέγχει την φάση

30'

Ο Matthijs de Ligt από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

30'

Ο Joshua Kimmich από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

30'

30'

Ο Tuta σταματά επιτυχώς το σουτ

30'

Το σουτ του Thomas Mueller μπλοκάρεται

30'

Ο Eric Maxim Choupo-Moting τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

30'

29'

Ο Dayot Upamecano κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

28'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Leroy Sane από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου ανατρέπει τον Jesper Lindstroem

27'

27'

Ο Jesper Lindstroem από την ομάδα Άιντραχτ Φρανκφούρτης εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

27'

Ο Josip Stanisic από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

26'

Ο Randal Kolo Muani είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

25'

Κατοχή: Μπάγερν Μονάχου: 65%, Άιντραχτ Φρανκφούρτης : 35%.

25'

Ο Yann Sommer κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

25'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Yann Sommer υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Randal Kolo Muani

23'

23'

Ο Kingsley Coman αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

23'

Ο Djibril Sow από την ομάδα Άιντραχτ Φρανκφούρτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

23'

21'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Aurelio Buta από την ομάδα Άιντραχτ Φρανκφούρτης ανατρέπει τον Kingsley Coman

21'

Ο Alphonso Davies κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

21'

Ο Jesper Lindstroem τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

20'

20'

20'

19'

Ο Aurelio Buta απομακρύνει τη μπάλα

19'

Η σέντρα από τον Leroy Sane από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

19'

Ο Jesper Lindstroem κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

17'

17'

Ο Djibril Sow από την ομάδα Άιντραχτ Φρανκφούρτης είχε προσπάθεια εκτός στόχου

17'

Ο Sebastian Rode τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

17'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jamal Musiala από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου ανατρέπει τον Sebastian Rode

16'

Ο Leroy Sane από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου είναι σε θέση οφσάιντ

15'

15'

Ο Matthijs de Ligt κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

15'

Η ομάδα Άιντραχτ Φρανκφούρτης έχει την κατοχή της μπάλας

14'

13'

Ο Randal Kolo Muani από την ομάδα Άιντραχτ Φρανκφούρτης είχε προσπάθεια εκτός στόχου

12'

12'

12'

11'

Κατοχή: Μπάγερν Μονάχου: 71%, Άιντραχτ Φρανκφούρτης : 29%.

10'

Ο Kevin Trapp κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

10'

10'

8'

Ο Matthijs de Ligt έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

8'

Ο Matthijs de Ligt τιμωρείται για σπρώξιμο στον Sebastian Rode

7'

Ο Thomas Mueller από την ομάδα Μπάγερν Μονάχου το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Mario Goetze

7'

Η ομάδα Μπάγερν Μονάχου εκδηλώνει επίθεση

5'

5'

4'

3'

2'

1'

1'

Ο Matthijs de Ligt κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Randal Kolo Muani.

1'

Είναι μία πάρα πολύ κρύα μέρα για να παίξεις ποδόσφαιρο.

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Η ομάδα Άιντραχτ Φρανκφούρτης είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Allianz Arena, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Κάποια στιγμή θα αντιδράσει η Μπάγερν

Η Μπάγερν υποδέχεται την Άιντραχτ στο Μόναχο για την 18η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Ψάχνουν την πρώτη νίκη για το 2023 οι Βαυαροί, μπορούν να πλησιάσουν την κορυφή οι «Αετοί»

Χρειάστηκε ένα γκολ του Κίμιχ στο 90’ του εντός έδρας παιχνιδιού με την Κολωνία την Τρίτη για να μπορέσει να πάρει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας. Μόλις στο 4’ από μία στημένη φάση έμεινε πίσω στο σκορ και όπως ήταν λογικό ανέλαβε την πρωτοβουλία. Είναι χαρακτηριστικό πως στην ουσία δεν απειλήθηκε ξανά ουσιαστικά στην αναμέτρηση, έγινε πιο πιεστική στο δεύτερο μέρος και έφτιαξε αρκετές ευκαιρίες. Ο Σβέμπε της στέρησε σε δύο περιπτώσεις το γκολ αλλά ένα τρομερό σουτ του Κίμιχ στο 90’ δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Αυτή βέβαια ήταν η δεύτερη σερί ισοπαλία της στο πρωτάθλημα και πλέον είδε την Λειψία να την πλησιάζει στον ένα βαθμό έστω και με παιχνίδι παραπάνω. Έχει δείξει και φέτος αρκετές αδυναμίες, ειδικά απέναντι σε κλειστές άμυνες και χρειάστηκε μία ατομική ενέργεια για να μην γνωρίσει και την ήττα. Ο μεγάλος στόχος φυσικά είναι το Τσάμπιονς Λιγκ όμως στο Μόναχο το πρωτάθλημα το έχουν και λίγο σαν δεδομένο. Απ’ ότι φαίνεται δεν είναι, το θέμα όμως βρίσκεται στο κατά πόσο μπορούν να δείξουν συνέπεια στα αποτελέσματα οι αντίπαλοι της.

«Ξέρουμε πως πρέπει να κάνουμε τα πράγματα καλύτερα και θα τα κάνουμε. Οι παίκτες μου είναι σε καλή διάθεση και προπονούνται σωστά. Η Άιντραχτ έχει μεγάλη ποιότητα και καλή φυσική κατάσταση, μοιάζει με την Λειψία και την Κολωνία. Κάνουνε μία εκπληκτική σεζόν. Έχουν καθαρή πρόοδο και μία σταθερή βάση», επισήμανε ο κόουτς Νάγκελσμαν.

Αγωνιστικά Νέα: Νέα απώλεια ο μέσος Γκορέτσκα (13/3). Παραμένουν εκτός ο τερματοφύλακας Νόιερ (12/0), ο στόπερ Ερνάντεζ (7/0), ο μπακ Μαζράουϊ (11/0) και ο επιθετικός Μανέ (14/6).

Μπορεί να αισθάνεται ικανοποιημένη από το βαθμό της ισοπαλίας που πήρε την Τετάρτη σε μία δύσκολη έδρα όπως αυτή της Φράιμπουργκ (1-1). Στο πρώτο ημίχρονο ήταν πιο λίγο πιο κινητική, δεν μπήκε καλά αλλά ισορρόπησε το παιχνίδι και στην πρώτη ουσιαστική της ευκαιρία προηγήθηκε με ένα δυνατό σουτ του Κολό Μουανί στο 42’. Η αντίδραση βέβαια από την αντίπαλο της δεν άργησε να έρθει και στο 47’ δέχτηκε την ισοφάριση που μάλλον την αποσυντόνισε. Δεν έφτιαξε ούτε μία ευκαιρία στη συνέχεια, περισσότερο έδειχνε να τη νοιάζει πως θα κρατήσει την ισοπαλία και τα κατάφερε.

Με αυτόν τον τρόπο παρέμεινε ισόβαθμη με την αντίπαλο της, είδε να την φτάνει και η Ντόρτμουντ και οι τρεις τους βρίσκονται στην 4η θέση και μόλις στο -5 από την κορυφή. Μετράει πέντε σερί αγωνιστικές αήττητη (3-2-0) έχει γίνει σαφώς πιο κυνική και έτσι όπως εξελίσσεται το πρωτάθλημα, ρεαλιστικός στόχος είναι η έξοδος της στο επόμενο Τσάμπιονς Λιγκ. Είναι μία καλή πρόκληση η αναμέτρηση με την Μπάγερν, λογικά δεν θα ρισκάρει και θα προσπαθήσει να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις. Θα βρει χώρους αλλά το θέμα είναι κατά πόσο μπορεί να αντέξει την πίεση της αντιπάλου της.

«Η Μπάγερν έχει την καλύτερη άμυνα και επίθεση του πρωταθλήματος. Για να τους κερδίσουμε πρέπει να μας πάνε όλα καλά. Είμαστε καλά προετοιμασμένοι αλλά δεν θα τους αποτρέψουμε από το να δημιουργήσουν ευκαιρίες είναι πολύ καλοί σε αυτό. Υπάρχουν ευκολότεροι στόχοι. Ο βασικός μας πάντως παραμένει να κερδίσουμε», σχολίασε ο κόουτς Γκλάσνερ.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός ο μπακ Πελεγκρίνι (9/0) και οι μέσοι Βάινγκ (1/0) και Εντιμπέ (11/2). Αμφίβολος ο στόπερ Χασέμπε (4/0).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Μπάγερν θέλει να πανηγυρίσει για πρώτη φορά μέσα στο 2023, είναι το φαβορί αλλά ο άσος τόσο χαμηλά δεν έχει και καμία αξία. Οι Βαυαροί δεν εντυπωσιάζουν με την απόδοση της, δυσκολεύονται στην τελική τους προσπάθεια αλλά δημιουργούν ευκαιρίες. Από την άλλη η Άιντραχτ παίζει και για το αποτέλεσμα και θεωρώ πως έχει τον τρόπο για να «χτυπήσει» στις αντίπαλες αδυναμίες. Δεν σημαίνει αυτό πως θα πάρει και αποτέλεσμα αλλά ίσως δούμε αρκετά γκολ.

• Η ομάδα Μπάγερν Μονάχου δεν έχει χάσει στους τελευταίους 7 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.07 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες της ομάδας Άιντραχτ Φρανκφούρτης , μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.30 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπάγερν Μονάχου νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 1.71 στον ΟΠΑΠ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Μπουντεσλίγκα