Χετάφε - Κάντιθ

5/11/2022 15:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 350
0 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 542 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Χετάφε - Κάντιθ στις 6/11/2023

• Θεατές: 10554
90+12'

90+12'

Κατοχή: Χετάφε: 53%, Κάντιθ: 47%.

90+12'

ΔΟΚΑΡΙ! Ο Enes Unal στέλνει τη μπάλα πάνω από το τείχος με απευθείας φάουλ αλλά σημαδεύει το δοκάρι!

90+10'

90+10'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Juan Iglesias, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

90+10'
Κόκκινη κάρτα

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! - Ο Luis Hernandez βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται

90+10'

Ο Luis Hernandez από την ομάδα Κάντιθ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Enes Unal

90+10'

Ο Lucas Perez σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο David Soria ελέγχει την φάση

90+10'

Ο Luis Milla από την ομάδα Χετάφε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+9'

Ελεύθερο για την ομάδα Κάντιθ

90+9'

Ο Enes Unal από την ομάδα Χετάφε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90+9'

Ο Munir El Haddadi τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+9'

Ελεύθερο για την ομάδα Χετάφε

90+9'

Ο Lucas Perez επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

90+7'

ΑΠΟΒΟΛΗ! Ο Cristian Portu βλέπει δεύτερη κίτρινη για διαμαρτυρία

90+6'

ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ! Ο Gaston Alvarez βλέπει κόκκινη κάρτα! Έντονες διαμαρτυρίες από τους συμπαίκτες του!

90+6'
VAR

Αφού συμβουλεύτηκε το VAR ο διαιτητής αποφασίζει να δείξει κάρτα στον Gaston Alvarez της Χετάφε.

90+5'

VAR - ΠΙΘΑΝΗ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανή κόκκινη κάρτα.

90+5'

90+4'

Ο Gaston Alvarez υποπίπτει σε χέρι

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ivan Alejo από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Luis Milla

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Munir El Haddadi από την ομάδα Χετάφε ανατρέπει τον Ruben Alcaraz

90+2'

Ο Juanmi Latasa επιστρέφει στο γήπεδο.

90+1'

Ο Juan Cala από την ομάδα Κάντιθ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Enes Unal

90+1'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Juanmi Latasa να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 6'

90+1'

90'

Ο Jeremias Ledesma κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

90'

Ο Juanmi Latasa κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Jeremias Ledesma μπλοκάρει εύκολα

90'

Η σέντρα από τον Angel Algobia από την ομάδα Χετάφε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90'

Ο Munir El Haddadi από την ομάδα Χετάφε εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

89'

Η σέντρα από τον Cristian Portu από την ομάδα Χετάφε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

89'

Ο Luis Milla κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

89'

Ο Angel Algobia κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

89'

Η ομάδα Κάντιθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

88'

88'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Juan Cala από την ομάδα Κάντιθ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

88'

Ένας παίκτης από την ομάδα Κάντιθ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

87'

Ο Angel Algobia τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ruben Alcaraz

87'

Η ομάδα Κάντιθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

86'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Munir El Haddadi από την ομάδα Χετάφε ανατρέπει τον Isaac Carcelen

85'

Η ομάδα Κάντιθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

85'

Ο Carles Alena δίνει τη θέση του στον Juanmi Latasa

85'

84'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ivan Alejo από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Carles Alena

84'

Ο Ivan Alejo από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

84'

Ο Cristian Portu σταματά επιτυχώς το σουτ

84'

Το σουτ του Lucas Perez μπλοκάρεται

83'

Ο Cristian Portu από την ομάδα Χετάφε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

83'

Ο Omar Alderete από την ομάδα Χετάφε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

83'

83'

Ένας παίκτης από την ομάδα Κάντιθ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

82'

Ο Anthony Lozano δίνει τη θέση του στον Lucas Perez

80'

Ο Munir El Haddadi από την ομάδα Χετάφε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Alfonso Espino

80'

Η ομάδα Χετάφε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

80'

Κατοχή: Χετάφε: 52%, Κάντιθ: 48%.

80'

Ο Juan Cala από την ομάδα Κάντιθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

79'

Η ομάδα Χετάφε εκδηλώνει επίθεση

78'

Ο Jeremias Ledesma κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

77'

Ο Ruben Sobrino από την ομάδα Κάντιθ είναι σε θέση οφσάιντ

75'

Ο Borja Mayoral δίνει τη θέση του στον Angel Algobia

75'

Ο Djene είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Gaston Alvarez

75'

Κατοχή: Χετάφε: 51%, Κάντιθ: 49%.

75'

Ο Djene είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

74'

Ο Cristian Portu έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

74'

Ο Cristian Portu από την ομάδα Χετάφε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ruben Sobrino

74'

Το σουτ του Omar Alderete μπλοκάρεται

74'

Ο Federico San Emeterio σταματά επιτυχώς το σουτ

74'

Το σουτ του Luis Milla μπλοκάρεται

74'

Ο Federico San Emeterio από την ομάδα Κάντιθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

73'

72'

Ο Munir El Haddadi πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

71'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Isaac Carcelen από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Carles Alena

71'

Ο Juan Iglesias κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

71'

71'

Ο Ivan Alejo σταματά επιτυχώς το σουτ

71'

Το σουτ του Carles Alena μπλοκάρεται

71'

Καλή ενέργεια από τον Ruben Sobrino ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

70'

Η σέντρα από τον Isaac Carcelen από την ομάδα Κάντιθ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

70'

69'

Η ομάδα Χετάφε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

69'

69'

Ο Isaac Carcelen από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

68'

Ο Stefan Mitrovic από την ομάδα Χετάφε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

68'

67'

Ο Nemanja Maksimovic δίνει τη θέση του στον Munir El Haddadi

66'

65'

Ο Djene επιστρέφει στο γήπεδο.

65'

Η ομάδα Χετάφε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

65'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Djene να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

65'

64'

Ο Brian Ocampo δίνει τη θέση του στον Ruben Alcaraz

64'

Ο Theo Bongonda δίνει τη θέση του στον Ivan Alejo

64'

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ruben Sobrino από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Omar Alderete

63'

62'

61'

Το σουτ του Nemanja Maksimovic μπλοκάρεται

61'

Ο Alfonso Espino από την ομάδα Κάντιθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

61'

Ο Luis Milla από την ομάδα Χετάφε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

61'

Ο Isaac Carcelen απομακρύνει τη μπάλα

60'

60'

60'

59'

Ο Alex Fernandez από την ομάδα Κάντιθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

58'

58'

Ο Isaac Carcelen από την ομάδα Κάντιθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

58'

58'

Η ομάδα Χετάφε έχει την κατοχή της μπάλας

57'

57'

Ο Enes Unal από την ομάδα Χετάφε πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

57'

56'

56'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Federico San Emeterio από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Enes Unal

55'

55'

55'

54'

Η ομάδα Χετάφε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

54'

Η ομάδα Κάντιθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

54'

Ο Nemanja Maksimovic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

54'

Ο Anthony Lozano τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

53'

Η ομάδα Κάντιθ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

53'

Το αμυντικό λάθος του Stefan Mitrovic μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

53'

52'

52'

Ο Theo Bongonda πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

52'

Ο Carles Alena κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

51'

Ο Anthony Lozano από την ομάδα Κάντιθ είναι σε θέση οφσάιντ

51'

Ο Stefan Mitrovic σταματά επιτυχώς το σουτ

51'

Το σουτ του Brian Ocampo μπλοκάρεται

50'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Djene από την ομάδα Χετάφε ανατρέπει τον Isaac Carcelen

50'

50'

50'

49'

Ο Enes Unal τιμωρείται για σπρώξιμο στον Juan Cala

48'

48'

Ο Anthony Lozano τιμωρείται για σπρώξιμο στον Omar Alderete

47'

47'

10554 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

46'

Ο Domingos Duarte δίνει τη θέση του στον Omar Alderete

46'

Ο Fali είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Juan Cala

46'

45+5'

45+5'

45+4'

45+4'

Ο Fali σταματά επιτυχώς το σουτ

45+4'

Ο Enes Unal της ομάδας Χετάφε παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

45+4'

Ο Luis Milla από την ομάδα Χετάφε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

45+3'

Ο Fali κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Djene.

45+3'

Ο Fali από την ομάδα Κάντιθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anthony Lozano από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Carles Alena

45+2'

45+1'

Ο Borja Mayoral από την ομάδα Χετάφε κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Fali

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

45'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Carles Alena από την ομάδα Χετάφε ανατρέπει τον Federico San Emeterio

45'

Η ομάδα Κάντιθ έχει την κατοχή της μπάλας

44'

44'

43'

43'

Ο Fali επιστρέφει στο γήπεδο.

43'

Ο Alex Fernandez από την ομάδα Κάντιθ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

43'

Ο Juan Iglesias σταματά επιτυχώς το σουτ

42'

Το σουτ του Theo Bongonda μπλοκάρεται

41'

41'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Fali να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

41'

Ο Fali είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

40'

40'

40'

Ο Fali απομακρύνει τη μπάλα

40'

Η σέντρα από τον Carles Alena από την ομάδα Χετάφε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

39'

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anthony Lozano από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Nemanja Maksimovic

38'

Ο Alex Fernandez απομακρύνει τη μπάλα

37'

37'

Ο Anthony Lozano είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

37'

36'

Κατοχή: Χετάφε: 49%, Κάντιθ: 51%.

36'

Ο Ruben Sobrino τιμωρείται για σπρώξιμο στον Djene

36'

36'

Ο Juan Iglesias αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

35'

Ο Cristian Portu τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

34'

Ο Ruben Sobrino κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο David Soria μπλοκάρει εύκολα

34'

Ο Alex Fernandez από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

34'

Ο Djene κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Anthony Lozano.

34'

Ο Djene από την ομάδα Χετάφε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

33'

Κίτρινη κάρτα για τον Djene

33'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Djene υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Brian Ocampo

33'

32'

Ο Ruben Sobrino αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

32'

Ο Stefan Mitrovic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

32'

Ο Alfonso Espino κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

32'

31'

31'

Ο Alfonso Espino απομακρύνει τη μπάλα

30'

Κίτρινη κάρτα για τον Domingos Duarte

30'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Domingos Duarte υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Anthony Lozano

30'

30'

Ο Alfonso Espino από την ομάδα Κάντιθ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Cristian Portu

29'

29'

28'

Κίτρινη κάρτα για τον Luis Hernandez

28'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

27'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

27'

Ο Victor Chust είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Isaac Carcelen

26'

Ο Enes Unal από την ομάδα Χετάφε είναι σε θέση οφσάιντ

25'

Ο Victor Chust είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

25'

Κατοχή: Χετάφε: 44%, Κάντιθ: 56%.

25'

25'

24'

Ο Nemanja Maksimovic υποπίπτει σε χέρι

24'

24'

Ο Juan Iglesias της ομάδας Χετάφε παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

24'

23'

22'

21'

Ο Borja Mayoral κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Fali.

21'

20'

20'

19'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Juan Iglesias από την ομάδα Χετάφε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

19'

Η σέντρα από τον Djene από την ομάδα Χετάφε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

19'

Το αμυντικό λάθος του Theo Bongonda μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

19'

19'

Η ομάδα Χετάφε έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

18'

18'

17'

17'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Victor Chust από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Borja Mayoral

16'

15'

Ο Domingos Duarte από την ομάδα Χετάφε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

15'

Ο Alex Fernandez από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

15'

Κατοχή: Χετάφε: 29%, Κάντιθ: 71%.

15'

Ο Domingos Duarte σταματά επιτυχώς το σουτ

15'

Το σουτ του Anthony Lozano μπλοκάρεται

15'

Ο Ruben Sobrino τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

14'

14'

13'

13'

Ο Anthony Lozano τιμωρείται για σπρώξιμο στον Carles Alena

13'

Ο Victor Chust από την ομάδα Κάντιθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

12'

12'

11'

11'

Ο Brian Ocampo από την ομάδα Κάντιθ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Djene

10'

10'

Ο Federico San Emeterio κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Nemanja Maksimovic.

10'

Κατοχή: Χετάφε: 27%, Κάντιθ: 73%.

10'

9'

8'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Enes Unal για αντιαθλητικό χτύπημα

8'

8'

7'

Ο Nemanja Maksimovic από την ομάδα Χετάφε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

7'

Ο Juan Iglesias από την ομάδα Χετάφε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

6'

Ο Juan Iglesias από την ομάδα Χετάφε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Theo Bongonda

6'

Ο Ruben Sobrino τιμωρείται για σπρώξιμο στον Domingos Duarte

5'

Κατοχή: Χετάφε: 50%, Κάντιθ: 50%.

5'

5'

Ο Federico San Emeterio από την ομάδα Κάντιθ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

5'

Ο Alex Fernandez από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

4'

4'

Το σουτ του Ruben Sobrino μπλοκάρεται

4'

Ο Enes Unal κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Federico San Emeterio.

3'

3'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Ruben Sobrino από την ομάδα Κάντιθ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

3'

Ο Fali κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Domingos Duarte.

2'

2'

1'

Ο Federico San Emeterio κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

1'

1'

Ο Victor Chust κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

1'

Η ομάδα Χετάφε είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Coliseum Alfonso Perez, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με προσήλωση στην άμυνα

Η Χετάφε συνεχίζει να μαζεύει βαθμούς και υποδέχεται στη Μαδρίτη την Κάντιθ, με τις δύο ομάδες να αρέσκονται στο αμυντικό παιχνίδι.

Παρέμεινε για τέταρτη σερί αγωνιστική αήττητη (1-3-0) παίρνοντας τεράστιο διπλό στην έδρα της Έλτσε, επικρατώντας με 1-0. Οι δύο ομάδες ήταν ιδιαίτερα προσεκτικές με την Χετάφε να έχει μια καλή στιγμή στο πρώτο ημίχρονο και να σκοράρει με την πρώτη της ευκαιρία στην επανάληψη με τον Ενές Ουνάλ στο 54'. Όμως, στη συνέχεια κλείστηκε στην άμυνα της και έμεινε με δέκα παίκτες στο 78' λόγω αποβολής του Αμαβί. Σα να μην έφτανε αυτό ο Λουίς Μίγια έκανε χέρι στο 85' και ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι, αλλά ο Σόρια νίκησε τον Μπογέ και κράτησε απαραβίαστη την εστία του δίνοντας το τρίποντο στην ομάδα του.

Η Χετάφε συνεχίζει χωρίς να παίζει ωραίο ποδόσφαιρο, αλλά με προσήλωση στην άμυνα να μαζεύει βαθμούς.

«Κερδίσαμε έναν αντίπαλο που είναι πολύ καλύτερος από όσο φαίνεται. Κάναμε ένα καλό παιχνίδι, μεγαλώνουμε. Ήμασταν στα πόδια μας σε όλο το παιχνίδι, η Έλτσε είναι ένας αντίπαλος που έχει μεγάλη ανάγκη. Νομίζω ότι περάσαμε ένα μεγάλο μέρος του παιχνιδιού αμυνόμενοι μπροστά, αυτό που ψάχναμε. Με δέκα ήταν πιο δύσκολο, αλλά κάναμε το παιχνίδι που περιμέναμε, με καλά συναισθήματα, να σκληρύνουμε την ομάδα.», τόνισε ο προπονητής, Κίκε Φλόρες.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος είναι ο χαφ Αμαβί (3/0). Θα λείψει καιρό ο μπακ Ανχιλέρι (8/0) και εκτός αποστολής ξανά ο χαφ Αραμπάρι (6/0). Νέα απώλεια ο μπακ Νταμιάν Σουάρες (7/1). Στο Βαγιέκας έχασε με 5-1 και έδειξε πως ήταν μια κακή παρένθεση, αφού την προηγούμενη αγωνιστική υποδέχθηκε την Ατλέτικο Μαδρίτης και επικράτησε με 3-2. Χρειάστηκε μόλις 27 δευτερόλεπτα για να ανοίξει το σκορ με τον Μπονγκοντά και Φερνάντεθ στο 81΄ έγραψε το 2-0 και μετά το ματς έγινε θρίλερ. Ο Ζοάο Φέλιξ έφερε το παιχνίδι στα ίσα, αφού με δική του προσπάθεια με γυριστό ο Ερναντές στο 85΄ έβαλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και με δυνατό σουτ τέσσερα λεπτά αργότερα σημείωσε το 2-2. Όμως, στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σομπρίνο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στέλνοντας στα ουράνια τους φιλάθλους.

Η Κάντιθ ήταν χωρίς νίκη στα εφτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα και έσπασε την κατάρα.

«Έχουμε εκραγεί από οργή και χαρά. Στο Βαγιέκας δεν ήμασταν εμείς και έπρεπε να δικαιωθούμε. Ήταν το ματς γι' αυτό, δεν είχαμε κερδίσει στην έδρα μας για πολύ καιρό. Θέλαμε να πάμε καλά, παρά το γεγονός ότι γνωρίζαμε την ποιότητα της Ατλέτικο, αλλά τελικά τα καταφέραμε. Είμαστε απελευθερωμένοι, είναι αλήθεια ότι το 2-1 μας έχει κάνει κακό», είπε ο προπονητής Σέρχιο Γκονζάλεθ.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισαν και επιστρέφουν ο μπακ Ίσα (5/0) και ο χαφ Ρουμπέν Αλκαράθ (7/0). Τέλος η σεζόν για τον μπακ Θαλντούα (9/0). Δεν είναι διαθέσιμος ο στόπερ Μπαγέ (3/0).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Χετάφε παρέμεινε για τέταρτη σερί αγωνιστική αήττητη (1-3-0), χωρίς να παίζει ωραίο ποδόσφαιρο, αλλά με προσήλωση στην άμυνα συνεχίζει να μαζεύει βαθμούς. Απέναντι της θα βρει την Κάντιθ που έχει τεράστια ψυχολογία μετά τη νίκη επί της Ατλέτικο. Οι γηπεδούχοι θα παίξουν ξανά το αγαπημένο τους κλειστό ματς και οι φιλοξενούμενοι θα ακολουθήσουν. Το under, όμως, είναι πολύ χαμηλά και θα ποντάρουμε στο Χ2.

• Η ομάδα Χετάφε δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.71 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Χετάφε, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.44 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα