21+

Χέρενφεν - Γκόου Αχέντ Ιγκλς

15/5/2022 15:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 370
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 713 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Χέρενφεν - Γκόου Αχέντ Ιγκλς στις 17/2/2024

• Θεατές: 23200
90+3'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Χέρενφεν μετά από μία καλή εμφάνιση

90+3'

90+3'

23200 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+3'

Κατοχή: Χέρενφεν: 54%, Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 46%.

90+2'

Ο Jacob Mulenga δίνει τη θέση του στον Justin Bakker

90+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ibrahim Dresevic από την ομάδα Χέρενφεν ανατρέπει τον Luuk Brouwers

90+1'

Η ομάδα Χέρενφεν έχει την κατοχή της μπάλας

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

90'

89'

Ο Martjin Berden έδωσε την ασίστ για το γκολ.

89'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Jacob Mulenga σκοράρει με το δεξί πόδι!

89'

Ο Martjin Berden από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

89'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

89'

Το αμυντικό λάθος του Rami Al Hajj μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

89'

Ο Anas Tahiri δίνει τη θέση του στον Arjen van der Heide

88'

Ο Anthony Musaba από την Χέρενφεν είναι πολύ χαρούμενος και δεν σταματάει να πανηγυρίζει. Ο διαιτητής δεν έχει άλλη επιλογή από το να του δείξει την κίτρινη κάρτα.

87'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Anthony Musaba αντιδρά πρώτος σε μία διεκδικούμενη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα με το δεξί!!

87'

Το αμυντικό λάθος του Andries Noppert μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

87'

Ο Rami Al Hajj από την ομάδα Χέρενφεν κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

87'
Απόκρουση

Ο Jay Idzes απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

87'

Ο Anas Tahiri από την ομάδα Χέρενφεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

86'

Το σουτ του Anthony Musaba κατέληξε σε κόρνερ μετά από επέμβαση του γκολκίπερ

86'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Rami Al Hajj από την ομάδα Χέρενφεν «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

86'

Η ομάδα Χέρενφεν εκδηλώνει επίθεση

86'

Ο Ragnar Oratmangoen από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Milan van Ewijk

85'

85'

Ο Joris Kramer από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ibrahim Dresevic

85'
Κακό κοντρόλ

Ο Martjin Berden από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς έκανε κακή επαφή με τη μπάλα και δεν εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του.

85'
Σέντρα

Ο Bas Kuipers κάνει τη σέντρα

84'

83'

Η ομάδα Χέρενφεν παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

82'
Απόκρουση

Ο Ibrahim Dresevic απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

82'
Σέντρα

Ο Martjin Berden κάνει τη σέντρα

82'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς έχει την κατοχή της μπάλας

81'

Ο Milan van Ewijk πήγε για τη δόξα με σουτ από μακρινή απόσταση, αλλά ο γκολκίπερ το σώζει!

81'
Απόκρουση

Ο Joris Kramer απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

81'
Γέμισμα

Ο Rami Kaib εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

81'

Ο Luuk Brouwers βλέπει κίτρινη κάρτα για σπρώξιμο αντιπάλου

81'

Ο Luuk Brouwers τιμωρείται για σπρώξιμο στον Anas Tahiri

80'

Κατοχή: Χέρενφεν: 56%, Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 44%.

79'

Ο Tibor Halilovic δίνει τη θέση του στον Nicolas Madsen

79'

Ο Thom Haye δίνει τη θέση του στον Rami Al Hajj

79'

Ο Sydney van Hooijdonk δίνει τη θέση του στον Anthony Musaba

78'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rami Kaib από την ομάδα Χέρενφεν ανατρέπει τον Martjin Berden

78'

Ο Jacob Mulenga στέλνει τη μπάλα με κεφαλιά προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ σώζει

78'
Σέντρα

Ο Ragnar Oratmangoen κάνει τη σέντρα

77'
Απόκρουση

Ο Joris Kramer της ομάδας Γκόου Αχέντ Ιγκλς απομακρύνει τον κίνδυνο με ένα ωραίο τάκλιν.

77'

76'

Ο Bas Kuipers από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

76'
Απόκρουση

Ο Syb van Ottele αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

76'
Σέντρα

Ο Ogechika Heil κάνει τη σέντρα

76'
Απόκρουση

Ο Anas Tahiri απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

76'

Ο Luuk Brouwers από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

75'
Απόκρουση

Ο Rami Kaib απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

75'
Σέντρα

75'

Ο Amin Sarr από την ομάδα Χέρενφεν κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

75'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Amin Sarr , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

74'

Το σουτ του Amin Sarr μπλοκάρεται

74'

74'

Το παιχνίδι είναι πολύ μονόπλευρο τώρα. Η ομάδα Χέρενφεν κυριαρχεί στην κατοχή της μπάλας

73'

72'

71'

Ο Boyd Lucassen δίνει τη θέση του στον Ogechika Heil

71'

Ο Jacob Mulenga από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ibrahim Dresevic

71'

Ο Isac Lidberg δίνει τη θέση του στον Jacob Mulenga

70'

Ο Lucas Woudenberg δίνει τη θέση του στον Syb van Ottele

70'

Ο Sydney van Hooijdonk τιμωρείται για σπρώξιμο στον Boyd Lucassen

68'
Σέντρα

Ο Milan van Ewijk από την ομάδα Χέρενφεν κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

68'
Σέντρα

Ο Rami Kaib από την ομάδα Χέρενφεν κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

68'

Ελεύθερο για την ομάδα Χέρενφεν

67'

66'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς εκδηλώνει επίθεση

65'

Κατοχή: Χέρενφεν: 59%, Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 41%.

65'

Καλή ενέργεια από τον Amin Sarr ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

65'

Η ομάδα Χέρενφεν έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

64'

Η ομάδα Χέρενφεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

63'

61'

Ο Thom Haye έδωσε την ασίστ για το γκολ.

61'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Sydney van Hooijdonk της ομάδας Χέρενφεν σκοράρει με κεφαλιά

61'
Σέντρα

Ο Thom Haye κάνει τη σέντρα

60'

Ο Martjin Berden κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

60'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Martjin Berden υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Tibor Halilovic

60'

Κατοχή: Χέρενφεν: 60%, Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 40%.

59'

Λόγω τεχνικών προβλημάτων, δεν μπορούμε να ενημερώσουμε για τις εξελίξεις του παιχνιδιού αυτή τη στιγμή

58'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

57'

56'

Ο Tibor Halilovic υποπίπτει σε χέρι

55'

Η ομάδα Χέρενφεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

55'

Κατοχή: Χέρενφεν: 61%, Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 39%.

55'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

54'

Ο Amin Sarr πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

54'

53'

Ο Martjin Berden από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς είναι σε θέση οφσάιντ

53'

Ο Isac Lidberg από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ibrahim Dresevic

52'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

52'

51'

Ο Rami Kaib από την ομάδα Χέρενφεν στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

51'

Η ομάδα Χέρενφεν ξεκινάει αντεπίθεση

50'

Το σουτ του Isac Lidberg μπλοκάρεται

50'

50'

50'

Ο Jay Idzes τιμωρείται για σπρώξιμο στον Sydney van Hooijdonk

50'

Η ομάδα Χέρενφεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

50'

48'

48'
Σέντρα

Ο Luuk Brouwers από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

48'

Το σουτ του Ragnar Oratmangoen μπλοκάρεται

47'

Ο Luuk Brouwers από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

47'
Απόκρουση

Ο Thom Haye απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

47'
Σέντρα

Ο Ragnar Oratmangoen από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

47'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

47'

Ο Luuk Brouwers από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

46'

46'

46'

Ο Inigo Cordoba δίνει τη θέση του στον Evert Linthorst

46'

Ο Philippe Rommens δίνει τη θέση του στον Martjin Berden

46'

45+2'

Το γκολ που σκόραρε η ομάδα Χέρενφεν της δίνει ένα ελαφρύ προβάδισμα στην ανάπαυλα.

45+2'

45+2'

Κατοχή: Χέρενφεν: 64%, Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 36%.

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

Ο Boyd Lucassen από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η απομάκρυνε

45'

45'

45'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sven van Beek από την ομάδα Χέρενφεν ανατρέπει τον Inigo Cordoba

44'

43'
Απόκρουση

Ο Thom Haye απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

43'
Γέμισμα

Ο Philippe Rommens εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Milan van Ewijk από την ομάδα Χέρενφεν ανατρέπει τον Ragnar Oratmangoen

42'

41'

41'

41'

Ο Anas Tahiri αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

41'
Απόκρουση

Ο Boyd Lucassen απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

41'
Σέντρα

Ο Milan van Ewijk κάνει τη σέντρα

40'

Κατοχή: Χέρενφεν: 66%, Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 34%.

40'

40'

40'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Luuk Brouwers από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

39'

Ο Sydney van Hooijdonk από την ομάδα Χέρενφεν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Joris Kramer

38'

Ελεύθερο για την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς

38'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Sven van Beek από την ομάδα Χέρενφεν αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

38'

Ο Thom Haye από την ομάδα Χέρενφεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

38'

Σουτ του Amin Sarr βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

37'

Ο Milan van Ewijk από την ομάδα Χέρενφεν πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

37'

Το σουτ του Thom Haye μπλοκάρεται

37'

37'

36'

Ο Anas Tahiri τιμωρείται για σπρώξιμο στον Boyd Lucassen

35'

Κατοχή: Χέρενφεν: 72%, Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 28%.

34'

33'
Απόκρουση

33'

32'
Σέντρα

Ο Milan van Ewijk από την ομάδα Χέρενφεν προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

32'

Η ομάδα Χέρενφεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

31'

30'

Ο Amin Sarr έδωσε την ασίστ για το γκολ.

30'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

Γ Κ Ο Ο Ο Ο Ο Λ- Ο Sydney van Hooijdonk από την ομάδα Χέρενφεν πιάνει την κοντινή κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

30'

Ο Amin Sarr από την ομάδα Χέρενφεν δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

30'

Ο Tibor Halilovic από την ομάδα Χέρενφεν κάνει μία εναέρια πάσα σε συμπαίκτη του.

30'

Το αμυντικό λάθος του Joris Kramer μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

30'
Σέντρα

30'

29'

29'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

29'

28'
Απόκρουση

28'

Ένας παίκτης από την ομάδα Χέρενφεν στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

27'

Ο Philippe Rommens από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς είναι σε θέση οφσάιντ

26'

25'

Κατοχή: Χέρενφεν: 74%, Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 26%.

25'

Ο Andries Noppert είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

25'

24'

Ο Rami Kaib τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mats Deijl

24'

23'

23'
Απόκρουση

Ο Mats Deijl απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

23'
Σέντρα

Ο Anas Tahiri κάνει τη σέντρα

22'
Απόκρουση

Ο Andries Noppert απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

22'

Ο Thom Haye από την ομάδα Χέρενφεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

22'

Ο Anas Tahiri από την ομάδα Χέρενφεν κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

22'

Ωραία ποδόσφαιρο βλέπουμε, ο Anas Tahiri από την ομάδα Χέρενφεν παίζει το 1-2 με τον Rami Kaib.

21'
Σέντρα

Ο Tibor Halilovic από την ομάδα Χέρενφεν προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

21'

21'
Σέντρα

Ο Ragnar Oratmangoen από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

21'

20'

Κατοχή: Χέρενφεν: 76%, Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 24%.

19'

18'

17'

16'

15'
Απόκρουση

15'
Σέντρα

Ο Rami Kaib κάνει τη σέντρα

15'

15'

15'

Κατοχή: Χέρενφεν: 75%, Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 25%.

14'

13'

Ο Sven van Beek από την ομάδα Χέρενφεν προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

13'

12'

11'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

11'

Το παιχνίδι σταματάει για μία στιγμή, καθώς η μπάλα βρήκε στον διαιτητή.

11'

10'
Σέντρα

Ο Thom Haye από την ομάδα Χέρενφεν εκτελεί το φάουλ αλλά ο συμπαίκτης του δεν προλαβαίνει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται.

10'

Κατοχή: Χέρενφεν: 70%, Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 30%.

9'

Ο Andries Noppert έσωσε ένα σίγουρο γκολ! Ο Amin Sarr βρέθηκε σε εξαιρετική θέση για να σκοράρει, αλλά ο Andries Noppert του αρνήθηκε το γκολ με μια μεγάλη απόκρουση.

9'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ο Amin Sarr βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα...

9'

Ο Amin Sarr από την ομάδα Χέρενφεν προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

9'

8'
Απόκρουση

8'
Σέντρα

8'

7'

6'

Ο Boyd Lucassen επιστρέφει στο γήπεδο.

6'

5'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Boyd Lucassen να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

5'

Κατοχή: Χέρενφεν: 69%, Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 31%.

5'

Ο Boyd Lucassen είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

4'

4'

Ο Ibrahim Dresevic από την ομάδα Χέρενφεν πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

4'

4'

Ο Tibor Halilovic της ομάδας Χέρενφεν παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

4'
Σέντρα

3'

3'
Σέντρα

3'
Σέντρα

Ο Sydney van Hooijdonk από την ομάδα Χέρενφεν προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

2'
Απόκρουση

Ο Sven van Beek απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

2'
Σέντρα

2'

2'

Ο Andries Noppert κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

2'
Σέντρα

1'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το Abe Lenstra Stadion, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με φόντο τα πλέι οφ κόντρα στον επόμενο προπονητή της η Χέρενφεν

Η Χέρενφεν φιλοξενεί στο «Άμπε Λένστρα» την Γκόου Αχέντ Ιγκλς για την 34η και τελευταία αγωνιστική της Ερεντιβίζιε σε ματς «τελικό» για την 8η θέση που οδηγεί στα πλέι οφ. Από ήττες προέρχονται αμφότερες, αφού οι γηπεδούχοι συνετρίβησαν από τον Άγιαξ στο Άμστερνταμ με 5-0, ενώ οι φιλοξενούμενοι ηττήθηκαν από την Φέγενορντ εντός έδρας.

* Ο τεχνικός της Γκόου Αχέντ Ιγκλς, Κις Φαν Βόντερερ, αναλαμβάνει την Χέρενφεν την επόμενη σεζόν.

ΧΕΡΕΝΦΕΝ
Γνώρισε βαριά ήττα με 5-0 στο «Γιόχαν Κρόιφ Αρίνα» συμμετέχοντας ως... κομπάρσος στο πάρτι του Άγιαξ για την κατάκτηση του τίτλου. Αν και το ξεκίνημα ήταν καλό, αφού για σχεδόν 20 λεπτά «μπλόκαρε» τους γηπεδούχους, χωρίς να απειληθεί, όταν έγινε το 1-0 στο 19' κατέρρευσε δεχόμενη άλλα δύο γκολ (33',38') πριν το ημίχρονο και άλλα δύο στα τελευταία πέντε λεπτά της αναμέτρησης (85',90') κατά τη διάρκεια της οποίας δεν κατάφερε να δημιουργήσει ούτε μία αξιόλογη φάση.

Η ήττα αυτή ήταν εντός προγράμματος για την Χέρενφεν, αλλά το εύρος της την έριξε στην 9η θέση, καθώς ισοβαθμεί μεν με την Ναϊμέγκεν στους 38 βαθμούς, αλλά αυτή λόγω διαφοράς τερμάτων η ομάδα του Νότου είναι αυτή που παίρνει το εισιτήριο για τα πλέι οφ. Θέλει φυσικά νίκη και να μη νικήσει η Ναϊμέγκεν, αλλιώς νίκη με τρία γκολ περισσότερα από την συνδιεκδικήτρια της 8ης θέσης.

«Θα είναι πραγματικό κατόρθωμα να βρεθούμε στα πλέι οφ. Δεν πάει πολύς καιρός από τότε που γινόταν συζήτηση για το αν θα γλιτώσουμε τον υποβιβασμό και τώρα όλα είναι πιθανά αναφορικά με ενδεχόμενη έξοδο στην Ευρώπη. Θα ξεκινήσω την ίδια ενδεκάδα με το προηγούμενο ματς, αφού πιστεύω πως αυτή είναι η κατάλληλη και ελπίζω να με δικαιώσει κάνοντας περήφανους τους φιλάθλους μας», δήλωσε ο προπονητής της ομάδας, Όλε Τομπάιασεν.

Αγωνιστικά Νέα: Τραυματίας οι στόπερ Φαν Ακεν (3/1). Αμφίβολος ξανά ο στόπερ Μπάκερ (19/2).

ΓΚΟΟΥ ΑΧΕΝΤ ΙΓΚΛΣ
Ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της από τα δεύτερα της Φέγενορντ και έχασε την ευκαιρία να βρεθεί σε θέση οδηγού για το τελευταίο εισιτήριο των πλέι οφ. Οι «αετοί» δεν είχαν καλή εικόνα προσπαθώντας ανορθόδοξα να απειλήσουν την αντίπαλό τους και τελικά σε μία ανύποπτη φάση υπέπεσαν σε τραγικό αμυντικό λάθος και δέχτηκαν στο 71' το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης που τους υποχρέωσε σε ήττα, αφού μέχρι το φινάλε αναλώθηαν σε γεμίσματα και ανούσια κατοχή της μπάλας.

Τέταρτη σερί ήττα για την Γκόου Αχέντ Ιγκλς, που από τη στιγμή που εξασφάλισε την παραμονή της έχει εικόνα ομάδας που είναι ήδη σε... διακοπές. Σε κάθε περίπτωση με νίκη κόντρα στη Χέρενφεν και ήττα ή ισοπαλία της Ναϊμέγκεν κόντρα στη Φορτούνα Σιτάρντ παίρνει το εισιτήριο για τα πλέι οφ μέσω της 8ης θέσης, εκτός και αν η Χρόνινγκεν -με την οποία ισοβαθμεί στους 36 πόντους- νικήσε την Καμπούρ στο δικό της ματς με ένα γκολ μεγαλύτερη διαφορά από την ίδια.

«Προφανώς και είναι περίεργο αυτό που νιώθω, αλλά δεν θα αφήσω να με επηρεάσει. Μπορούμε να έχουμε καλύτερη απόδοση παίρνοντας μία νίκη που ανάλογα με τα υπόλοιπα αποτελέσματα, μπορεί να χαροποιήσει ιδιαίτερα τους φιλάθλους μας », δήλωσε ο προπονητής της Γκόου Αχέντ Ίγκλς, Κις Φαν Βόντερερ.

Αγωνιστικά Νέα: Νέο πρόβλημα ο στόπερ Νάυμπερ (27/0) που τέθηκε νοκ άουτ. Εκτός παραμένουν ο ακραίος μπακ Μαρτίνα (11/0), ο εξτρέμ Ρος (7/0), ο στόπερ Κράμερ (25/2) και ο μέσος Λίντχορστ (1/0).

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Σε καλύτερη φόρμα συνολικά η Χέρενφεν σε σχέση με τους «αετούς» και με πιο αυξημένες πιθανότητες για συμμετοχή στα πλέι οφ. Επιλέγω τον άσο, αφού οι φιλοξενούμενοι θέλουν απλά να τελειώσει η σεζόν και είναι ήδη επιτυχία που δεν υποβιβάστηκαν.

• Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς έχασε στους τελευταίους 5 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.65 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 αγώνες της ομάδας Χέρενφεν, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Ερεντιβίζιε).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.51 στον ΟΠΑΠ

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε