21+

Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Χέρενφεν

15/10/2022 21:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 1022
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 565 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Χέρενφεν - Γκόου Αχέντ Ιγκλς στις 17/2/2024

• Θεατές: 9713
90+5'

Υπήρχαν πολλές ευκαιρίες στο παιχνίδι αλλά καμία ομάδα δεν μπόρεσε να βρει το καθοριστικό γκολ.

90+5'

90+5'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 55%, Χέρενφεν: 45%.

90+2'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Finn Stokkers στέλνει με το αριστερό πόδι την μπάλα στα δίχτυα!

90+2'

Το σουτ του Willum Willumsson μπλοκάρεται

90+2'

Ο Andries Noppert από την ομάδα Χέρενφεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Ο Pawel Bochniewicz από την ομάδα Χέρενφεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

90+2'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90+1'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 54%, Χέρενφεν: 46%.

90'

Ελεύθερο για την ομάδα Χέρενφεν

90'

Ο Gerrit Nauber δοκίμασε ένα δύσκολο ανάποδο ψαλίδι με την μπάλα να φεύγει άουτ

90'

Ο Finn Stokkers τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90'

Ο Amin Sarr από την ομάδα Χέρενφεν είναι σε θέση οφσάιντ

89'

89'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Finn Stokkers από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

89'

Η σέντρα από τον Bas Kuipers από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Antoine Colassin από την ομάδα Χέρενφεν ανατρέπει τον Bas Kuipers

88'

Ο Thom Haye της ομάδας Χέρενφεν βλέπει κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση

88'

Ο Jamal Amofa από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tesfaldet Tekie από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς ανατρέπει τον Thom Haye

87'

9713 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

87'

87'

Ο Finn Stokkers από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

87'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Finn Stokkers από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

87'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς εκδηλώνει επίθεση

86'

86'

Ο Tesfaldet Tekie αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

86'

85'

Ο Jeffrey De Lange κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

85'

Η ομάδα Χέρενφεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

85'

84'

Η ομάδα Χέρενφεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

83'

82'

82'

82'

Ο Syb van Ottele από την ομάδα Χέρενφεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sydney van Hooijdonk από την ομάδα Χέρενφεν ανατρέπει τον Willum Willumsson

81'

Ο Oliver Edvardsen από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς είναι σε θέση οφσάιντ

81'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

80'

Ο Tibor Halilovic δίνει τη θέση του στον Anas Tahiri

80'

Ο Enric Llansana δίνει τη θέση του στον Tesfaldet Tekie

80'

80'

Ο Mats Deijl δίνει τη θέση του στον Gerrit Nauber

80'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

78'

78'

Ο Mats Koehlert σταματά επιτυχώς το σουτ

78'

Το σουτ του Finn Stokkers μπλοκάρεται

77'

77'

76'

75'

Ο Simon Olsson δίνει τη θέση του στον Antoine Colassin

75'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 51%, Χέρενφεν: 49%.

75'

Ο Syb van Ottele είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

75'

74'

Ο Enric Llansana από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

74'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Enric Llansana ανέτρεψε τον Syb van Ottele από πίσω και δόθηκε φάουλ

74'

73'

Ο Andries Noppert κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

73'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

73'

Η ομάδα Χέρενφεν εκδηλώνει επίθεση

72'

Ο Finn Stokkers χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

72'

Καλή ενέργεια από τον Finn Stokkers ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

72'

71'

Ελεύθερο για την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς

71'

Ο Sydney van Hooijdonk επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

70'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Bas Kuipers ανέτρεψε τον Milan van Ewijk από πίσω και δόθηκε φάουλ

70'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 52%, Χέρενφεν: 48%.

70'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Simon Olsson από την ομάδα Χέρενφεν ανατρέπει τον Mats Deijl

69'

68'

68'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

67'

Ο Amin Sarr από την ομάδα Χέρενφεν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Jay Idzes

66'

65'

65'

Ο Philippe Rommens αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

64'

64'

Ο Sydney van Hooijdonk υποπίπτει σε χέρι

63'

Ο Bobby Adekanye δίνει τη θέση του στον Finn Stokkers

63'

Ο Isac Lidberg δίνει τη θέση του στον Sylla Sow

63'

63'

Ο Milan van Ewijk αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

62'

Ο Jay Idzes απομακρύνει τη μπάλα

62'

Ο Thom Haye από την ομάδα Χέρενφεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

62'

Ο Mats Deijl από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

61'

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pawel Bochniewicz από την ομάδα Χέρενφεν ανατρέπει τον Bobby Adekanye

60'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 50%, Χέρενφεν: 50%.

60'

Ο Jay Idzes σταματά επιτυχώς το σουτ

60'

Το σουτ του Sydney van Hooijdonk μπλοκάρεται

59'

59'

Ο Sydney van Hooijdonk από την ομάδα Χέρενφεν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

59'

Ο Jamal Amofa επιστρέφει στο γήπεδο.

59'

Ο Sydney van Hooijdonk επιστρέφει στο γήπεδο.

59'

59'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Jamal Amofa να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

59'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Sydney van Hooijdonk να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

58'

Ο Jamal Amofa είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

58'

Ο Sydney van Hooijdonk είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

58'

57'

Ο Jamal Amofa σταματά επιτυχώς το σουτ

57'

57'

57'

56'

56'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

55'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 49%, Χέρενφεν: 51%.

55'

Ο Milan van Ewijk απομακρύνει τη μπάλα

55'

Ο Mats Deijl από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

54'

Καλή ενέργεια από τον Enric Llansana ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

54'

52'

Ο Mats Koehlert έδωσε την ασίστ για το γκολ.

52'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Thom Haye της ομάδας Χέρενφεν νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

52'

Καλή ενέργεια από τον Amin Sarr ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

52'

51'

Η ομάδα Χέρενφεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

51'

50'

50'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 48%, Χέρενφεν: 52%.

50'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

49'

49'

49'

Ο Philippe Rommens κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Sydney van Hooijdonk.

48'

48'

Ο Jamal Amofa κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

48'

47'

46'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς έχει την κατοχή της μπάλας

46'

45+2'

45+2'

45+1'

Ο Syb van Ottele κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

45'

45'

Ο Willum Willumsson αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

45'

45'

45'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Sydney van Hooijdonk από την ομάδα Χέρενφεν αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

44'

Η σέντρα από τον Sven van Beek από την ομάδα Χέρενφεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

44'

44'

Ο Tibor Halilovic σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Jeffrey De Lange ελέγχει την φάση

43'

43'

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sydney van Hooijdonk από την ομάδα Χέρενφεν ανατρέπει τον Jamal Amofa

42'

Η ομάδα Χέρενφεν έχει την κατοχή της μπάλας

41'

40'

40'

40'

40'

39'

Ο Thom Haye από την ομάδα Χέρενφεν προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

39'

Η ομάδα Χέρενφεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

38'

37'

37'

37'

Ο Isac Lidberg κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Syb van Ottele.

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mats Koehlert από την ομάδα Χέρενφεν ανατρέπει τον Bobby Adekanye

36'

36'

Ο Amin Sarr από την ομάδα Χέρενφεν δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

36'

35'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 46%, Χέρενφεν: 54%.

35'

34'

Ο Jeffrey De Lange από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

34'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jamal Amofa από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς ανατρέπει τον Amin Sarr

33'

33'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Sven van Beek από την ομάδα Χέρενφεν αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

33'

Ο Tibor Halilovic από την ομάδα Χέρενφεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

32'

31'

31'

Ο Tibor Halilovic από την ομάδα Χέρενφεν προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

31'

30'

Ο Bobby Adekanye βλέπει κάρτα για θέατρο

30'

ΟΧΙ ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής θεωρεί ότι ο Bobby Adekanye βούτηξε στην περιοχή. Αμφισβητούμενο!

30'

30'

29'

28'

28'

Ο Milan van Ewijk τιμωρείται για σπρώξιμο στον Oliver Edvardsen

28'

Ο Bobby Adekanye κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

27'

27'

26'

26'

26'

26'

Η σέντρα από τον Tibor Halilovic από την ομάδα Χέρενφεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

25'

25'

Ο Bas Kuipers απομακρύνει τη μπάλα

25'

Ο Simon Olsson από την ομάδα Χέρενφεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

25'

25'

Ο Bobby Adekanye απομακρύνει τη μπάλα

24'

24'

Το σουτ του Tibor Halilovic μπλοκάρεται

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mats Deijl από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς ανατρέπει τον Mats Koehlert

23'

Ο Mats Koehlert κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

23'

23'

22'

22'

21'

21'

20'

20'

20'

20'

19'

Ο Sven van Beek απομακρύνει τη μπάλα

19'

18'

18'

17'

17'

16'

16'

16'

15'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 44%, Χέρενφεν: 56%.

15'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mats Koehlert από την ομάδα Χέρενφεν ανατρέπει τον Jamal Amofa

15'

14'

14'

14'

Ο Bobby Adekanye από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς είχε προσπάθεια εκτός στόχου

13'

12'

12'

Ο Thom Haye κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

12'

12'

10'

10'

10'

Ο Philippe Rommens από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

10'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 45%, Χέρενφεν: 55%.

10'

Ο Thom Haye από την ομάδα Χέρενφεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

9'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Thom Haye από την ομάδα Χέρενφεν ανατρέπει τον Oliver Edvardsen

8'

7'

6'

5'

5'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 17%, Χέρενφεν: 83%.

4'

4'

4'

Ο Sydney van Hooijdonk από την ομάδα Χέρενφεν δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

4'

3'

2'

2'

2'

Ο Sven van Beek κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

1'

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Χέρενφεν είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το De Adelaarshorst, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Επιστροφή στο... σπίτι για τον Φαν Βόντερεν

Η Γκόου Αχέντ Ιγκλς υποδέχεται την Χέρενφεν στην 10η αγωνιστική της Ερεντιβίζιε. Από εντός έδρας ισοπαλία με την Καμπούρ προέρχονται οι γηπεδούχοι, ενώ την εντός έδρας ήττα από την Αϊντχόφεν υπέστησαν οι φιλοξενούμενοι την περασμένη αγωνιστική.

«Κόλλησε» στην «λευκή» ισοπαλία με την Καμπούρ εντός έδρας. το ματς ξεκίνησε με δοκάρι για τους φιλοξενούμενους στο 8' και εν συνεχεία διαμορφώθηκαν απόλυτες ισορροπίες στον αγωνιστικό χώρο στα πρώτα 45 λεπτά. Στο δεύτερο μέρος οι «αετοί» μπήκαν πιο δυνατά και έχασαν δύο μεγάλες ευκαιρίες με τετ-α-τετ του Εντβάρτσεν και σουτ από καλή θέση εντός περιοχής του Λίντμπεργκ, αλλά στην συνέχεια ο ρυθμός έπεσε και στα τελευταία 20 λεπτά δεν καταγράφηκε κάτι αξιόλογο, με το σκορ να μην αλλάζει.

Αυτή ήταν η δεύτερη σερί ισοπαλία για την Γκόου Αχέντ Ιγκλς, η οποία μπορεί να έμεινε για τέταρτο σερί ματς αήττητη, αλλά σίγουρα ήθελε κάτι παραπάνω από το εντός έδρας με την Καμπούρ. βρίσκεται πάντως στην 13η θέση με 8 βαθμούς μετά το πολύ κακό ξεκίνημα με πέντε σερί ήττες. Σημαντικό και για άλλον έναν λόγο το ματς με την Χέρενφεν, καθώς υποδέχεται για πρώτη φορά ως αντίπαλο τον προπονητή που την ανέβασε στην Ερεντιβίζιε και πέρυσι έκανε εξαιρετική πορεία με αυτόν στον πάγκο της.

«Πιστεύω πως θα δούμε ένα κλειστό ματς αφού η Χέρενφεν έχει τέτοιο στυλ. Εμείς αν εμφανίσουμε την εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου κόντρα στην Καμπούρ, πιστεύω πως θα έχουμε καλές πιθανότητες να φύγουμε νικητές» δήλωσε ο τεχνικός των «αετών», Ρενέ Χάκε.

Αγωνιστικά νέα: Νοκ άουτ τέθηκε ο βασικός μέσος Λίνχορστ (9/0). παραμένουν εκτός ο γκολκίπερ Μούλντερ και ο αμυντικός Ματιέλο (1/0). Γνώρισε την πρώτη εντός έδρας ήττα της στην σεζόν με το 1-0 από την Αϊντχόφεν στο «Άμπε Λένστρα». Η Χέρενφεν παρατάχθηκε με αμυντικό προσανατολισμό, όπως συνηθίζει φέτος, αλλά ήταν πολύ ακίνδυνη επιθετικά και δυσκολευόταν να κρατήσει την μπάλα. Ο Νόπερτ πραγματοποίησε μεγάλες επεμβάσεις για την κρατήσει στο ματς, ενώ σε μία περίπτωση γλίτωσε και από το δοκάρι. Το γκολ που δέχτηκε στο 75' ήταν φυσιολογική εξέλιξη, ενώ ουσιαστικά απείλησε μόνο με ένα δυνατό σουτ του Φαν Χόιντονκ στις καθυστερήσεις, το οποίο μπλόκαρε όμως ο αντίπαλος γκολκίπερ.

Οι Φρίσιανς έμειναν έτσι για δεύτερο σερί ματς μακριά από τις νίκες και πλέον βρίσκονται στην 8η θέση με 13 βαθμούς αναζητώντας την επιστροφή στις επιτυχίες, σε μία έδρα που σε επίπεδο Ερεντιβίζιε δεν έχουν ηττηθεί ποτέ στις 7 φορές που έχουν αγωνιστεί εκεί έχοντας ρεκόρ 6-1-0.

«Είναι ιδιαίτερη η επιστροφή μου εδώ αλλά έχουμε ένα ματς να παίξουμε. Πρέπει να αποκτήσουμε αυτοπεποίθηση και εμπιστοσύνη στις επιθετικές μας δυνατότητες. Έχουμε λύσεις και θα φανεί αυτό» δήλωσε ο κόουτς Κις Φαν Βόντερεν, που προϊδέασε για αλλαγή συστήματος και προσώπων με γνώμονα το επιθετικό σκέλος του παιχνιδιού της ομάδας του.

Αγωνιστικά νέα: Παραμένει εκτός ο στόπερ Φαν Άκεν (7/0).

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Η Γκόου Αχέντ Ιγκλς θέλει να «πικράνει» τον πρώην τεχνικό της, με τον οποίο έζησε μεγάλες επιτυχίες και τώρα επισκέπτεται για πρώτη φορά ως αντίπαλος την έδρα της. Οι γηπεδούχοι που «τρέχουν» σερί τεσσάρων αγώνων χωρίς ήττα και θέλουν να το επεκτείνουν κόντρα στην Χέρενφεν, που με την σειρά της θέλει να επιστρέψει στις νίκες. Η επιλογή μου αφορά τα τέρματα και συγκεκριμένα το Under, αφού οι φιλοξενούμενοι έχουν τον τρόπο να κρατούν το μηδέν, όπως έχουν κάνει σε 5 από τα από 9 παιχνίδια τους φέτος, ενώ και η Γκόου Αχέντ Ιγκλς, που αγωνίζεται πιο ανοιχτά από τους Φρίσιανς πάντως, έχει πλέον «σφίξει» ανασταλτικά βασίζοντας εκεί την αντεπίθεση που πραγματοποιεί μετά τις πέντε σερί ήττες στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε