Τορίνο - Κάλιαρι

27/2/2022 13:35
Κωδ ΟΠΑΠ: 483
1 - 2
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 793 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Κάλιαρι - Τορίνο στις 26/1/2024

• Θεατές: 10231
90+6'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Κάλιαρι μετά από μία καλή εμφάνιση

90+6'

90+6'

10231 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+6'
Απόκρουση

Ο Giorgio Altare απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+6'
Σέντρα

Ο Cristian Daniel Ansaldi κάνει τη σέντρα

90+6'

Κατοχή: Τορίνο: 57%, Κάλιαρι: 43%.

90+5'

Η ομάδα Κάλιαρι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+5'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+4'

Κίτρινη κάρτα για τον Dalbert

90+4'

Ο Dalbert από την ομάδα Κάλιαρι το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Wilfried Singo

90+4'

Η ομάδα Κάλιαρι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+4'

90+3'

Ο Wilfried Singo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Joao Pedro

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Τορίνο

90+1'

Κίτρινη κάρτα για τον Wilfried Singo

90+1'

Ο Wilfried Singo από την ομάδα Τορίνο κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Joao Pedro

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90+1'

90'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Leonardo Pavoletti για αντιαθλητικό χτύπημα

90'

Ο Raoul Bellanova από την ομάδα Κάλιαρι το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Gleison Bremer

90'

Ο Matteo Lovato είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Luca Ceppitelli

89'

Ο Dalbert τιμωρείται για σπρώξιμο στον Wilfried Singo

89'

Η ομάδα Τορίνο έχει την κατοχή της μπάλας

89'

Ελεύθερο για την ομάδα Κάλιαρι

88'

Η ομάδα Κάλιαρι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

87'

Ο Pietro Pellegri από την ομάδα Τορίνο είναι σε θέση οφσάιντ

86'

85'

Ο Sasa Lukic δίνει τη θέση του στον Samuele Ricci

85'

Ο Marko Pjaca δίνει τη θέση του στον Demba Seck

85'

85'

85'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

85'
Απόκρουση

Ο Edoardo Goldaniga απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

84'
Σέντρα

Ο Wilfried Singo κάνει τη σέντρα

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Giorgio Altare από την ομάδα Κάλιαρι ανατρέπει τον Antonio Sanabria

83'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

82'

Ο Pietro Pellegri από την ομάδα Τορίνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Alberto Grassi

82'

82'

81'

81'

81'

80'

Κατοχή: Τορίνο: 58%, Κάλιαρι: 42%.

80'

79'

Ο Andrea Belotti δίνει τη θέση του στον Pietro Pellegri

78'

77'

Ο Edoardo Goldaniga έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά ο Vanja Milinkovic-Savic βγαίνει δυνατά και σώζει!

77'

Ο Joao Pedro από την ομάδα Κάλιαρι δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

77'

Ο Razvan Marin από την ομάδα Κάλιαρι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

77'
Απόκρουση

Ο Gleison Bremer απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

77'
Σέντρα

Ο Dalbert κάνει τη σέντρα

76'

76'

75'
Γέμισμα

Ο Cristian Daniel Ansaldi εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

75'

Κατοχή: Τορίνο: 59%, Κάλιαρι: 41%.

74'

Κίτρινη κάρτα για τον Edoardo Goldaniga

74'

Ο Edoardo Goldaniga από την ομάδα Κάλιαρι το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Andrea Belotti

74'

74'

Το σουτ του Wilfried Singo μπλοκάρεται

73'
Σέντρα

Ο Marko Pjaca κάνει τη σέντρα

73'
Απόκρουση

Ο Koffi Djidji απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

73'
Σέντρα

Ο Raoul Bellanova κάνει τη σέντρα

72'

Ο Andrea Belotti τιμωρείται για σπρώξιμο στον Giorgio Altare

71'

71'

70'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dalbert από την ομάδα Κάλιαρι ανατρέπει τον Wilfried Singo

70'

70'

Η ομάδα Κάλιαρι έχει την κατοχή της μπάλας

69'

Ο Josip Brekalo δίνει τη θέση του στον Antonio Sanabria

69'

Ο Mergim Vojvoda δίνει τη θέση του στον Wilfried Singo

68'

Ο Matteo Lovato τιμωρείται για σπρώξιμο στον Andrea Belotti

68'

68'

68'

Καλή ενέργεια από τον Andrea Belotti ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

68'

Ο Tommaso Pobega από την ομάδα Τορίνο πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

68'

Ο Tommaso Pobega από την ομάδα Τορίνο προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

67'

67'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Gleison Bremer από την ομάδα Τορίνο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

67'

Ο Cristian Daniel Ansaldi από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

66'

Ο Marko Pjaca από την ομάδα Τορίνο είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

66'

Η ομάδα Τορίνο εκδηλώνει επίθεση

65'

Ο Andrea Belotti από την ομάδα Τορίνο είναι σε θέση οφσάιντ

65'

Ο Edoardo Goldaniga υποπίπτει σε χέρι

65'

64'

64'

62'

Ο Leonardo Pavoletti έδωσε την ασίστ για το γκολ.

62'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Alessandro Deiola της ομάδας Κάλιαρι νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το αριστερό πόδι!

62'

Καλή στιγμή καθώς ο Leonardo Pavoletti από την ομάδα Κάλιαρι βρήκε ωραία τον συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή...

62'
Σέντρα

62'
Απόκρουση

62'
Σέντρα

61'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

61'

60'

Κατοχή: Τορίνο: 56%, Κάλιαρι: 44%.

60'

60'

Ο Gaston Pereiro δίνει τη θέση του στον Leonardo Pavoletti

60'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ο Gaston Pereiro έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά η προσπάθεια του με βολέ χτύπησε στο δοκάρι!

60'
Σέντρα

59'

Η ομάδα Κάλιαρι εκδηλώνει επίθεση

59'

Ο Josip Brekalo εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

58'

Ο Alessandro Deiola τιμωρείται για σπρώξιμο στον Andrea Belotti

58'

58'

57'

Φράγμα από τον Joao Pedro, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Gleison Bremer. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

57'

Ο Joao Pedro τιμωρείται για σπρώξιμο στον Gleison Bremer

56'

55'

55'

54'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Andrea Belotti στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

54'
Απόκρουση

Ο Dalbert αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

54'
Γέμισμα

53'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dalbert από την ομάδα Κάλιαρι ανατρέπει τον Andrea Belotti

52'

52'

Ο Cristian Daniel Ansaldi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Raoul Bellanova

51'

Κίτρινη κάρτα για τον Tommaso Pobega

51'

Φράγμα από τον Tommaso Pobega, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Raoul Bellanova. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

50'

50'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Mergim Vojvoda για την ομάδα Τορίνο. Ο Alberto Grassi σταματάει την φάση.

49'

Η ομάδα Κάλιαρι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

49'

48'

Λόγω τεχνικών προβλημάτων, δεν μπορούμε να ενημερώσουμε για τις εξελίξεις του παιχνιδιού αυτή τη στιγμή

47'

47'

46'

46'

45+4'

45+3'

Κατοχή: Τορίνο: 54%, Κάλιαρι: 46%.

45+3'

45+2'
Σέντρα

Ο Tommaso Pobega από την ομάδα Τορίνο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

45+2'
Απόκρουση

Ο Matteo Lovato απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

45+2'
Σέντρα

45+1'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

45'
Απόκρουση

Ο Ricardo Rodriguez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

45'
Σέντρα

45'

Κατοχή: Τορίνο: 55%, Κάλιαρι: 45%.

45'

45'

Ο Tommaso Pobega από την ομάδα Τορίνο προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή. Δυστυχώς η προσπάθειά του πέρασε μόλις άουτ.

44'

Ο Matteo Lovato από την ομάδα Κάλιαρι το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Andrea Belotti

44'

44'

43'

Ο Marko Pjaca από την ομάδα Τορίνο είναι σε θέση οφσάιντ

43'

42'
Κακό κοντρόλ

Ο Josip Brekalo από την ομάδα Τορίνο έκανε κακή επαφή με τη μπάλα και δεν εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του.

42'

41'

41'

Ο Gleison Bremer από την ομάδα Τορίνο είχε προσπάθεια εκτός στόχου

41'
Απόκρουση

41'
Σέντρα

Ο Josip Brekalo κάνει τη σέντρα

40'

Κατοχή: Τορίνο: 53%, Κάλιαρι: 47%.

40'
Απόκρουση

40'
Σέντρα

40'

Κίτρινη κάρτα για τον Matteo Lovato

40'

40'

39'

38'
Απόκρουση

Ο Alessio Cragno από την ομάδα Κάλιαρι βγαίνει κάνει μία εξαιρετική απόκρουση.

37'

Ο Marko Pjaca σουτάρει προς την εστία αλλά ο Alessio Cragno μπλοκάρει

37'
Σέντρα

37'

Ο Gaston Pereiro υποπίπτει σε χέρι

37'

Ο Sasa Lukic από την ομάδα Τορίνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Dalbert

36'

36'

Ο Cristian Daniel Ansaldi από την ομάδα Τορίνο είχε προσπάθεια εκτός στόχου

36'

Ο Cristian Daniel Ansaldi της ομάδας Τορίνο παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

36'

35'
Απόκρουση

Ο Ricardo Rodriguez απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

35'

34'

33'

33'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cristian Daniel Ansaldi από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Alessandro Deiola

32'

Ο Alberto Grassi από την ομάδα Κάλιαρι κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Gleison Bremer

31'

Αυτή μοιάζει με καλή ευκαιρία. Ο Sasa Lukic από την ομάδα Τορίνο στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή, αλλά στο τέλος δεν γίνεται τίποτα.

31'
Απόκρουση

31'
Σέντρα

Ο Andrea Belotti κάνει τη σέντρα

31'

Ο Cristian Daniel Ansaldi από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

31'

Ο Josip Brekalo εκτελεί το φάουλ και ο Alessio Cragno αποκρούει. Κόρνερ.

30'

Κατοχή: Τορίνο: 52%, Κάλιαρι: 48%.

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alberto Grassi από την ομάδα Κάλιαρι ανατρέπει τον Josip Brekalo

30'

28'

28'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tommaso Pobega από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Matteo Lovato

28'

Ο Mergim Vojvoda από την ομάδα Τορίνο στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

28'

27'

26'

26'

25'

25'

Ο Tommaso Pobega είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

25'

Κατοχή: Τορίνο: 48%, Κάλιαρι: 52%.

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alberto Grassi από την ομάδα Κάλιαρι ανατρέπει τον Tommaso Pobega

23'

23'

23'

23'

21'

Ο Alberto Grassi έδωσε την ασίστ για το γκολ.

21'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Raoul Bellanova σκοράρει με το δεξί πόδι!

21'

Η ομάδα Κάλιαρι έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

21'

Ο Alberto Grassi από την ομάδα Κάλιαρι πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

21'

21'

21'

Ο Giorgio Altare τιμωρείται για σπρώξιμο στον Vanja Milinkovic-Savic

21'
Σέντρα

Ο Gaston Pereiro κάνει τη σέντρα

20'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sasa Lukic από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Giorgio Altare

19'

19'

Ο Koffi Djidji τιμωρείται για σπρώξιμο στον Joao Pedro

18'

Ο Matteo Lovato τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mergim Vojvoda

17'

Ο Tommaso Pobega τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alessandro Deiola

17'

17'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Tommaso Pobega από την ομάδα Τορίνο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

16'

16'

Ο Andrea Belotti δοκιμάζει τον Alessio Cragno με ένα μακρινό σουτ το οποίο όμως αποκρούεται!

15'

15'

Κατοχή: Τορίνο: 49%, Κάλιαρι: 51%.

15'

Ο Gleison Bremer τιμωρείται για σπρώξιμο στον Razvan Marin

14'

14'

Ο Andrea Belotti αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

13'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Razvan Marin για την ομάδα Κάλιαρι. Ο Gleison Bremer σταματάει την φάση.

13'

12'

Ο Alessandro Deiola από την ομάδα Κάλιαρι προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και «καθαρίζει» την φάση.

12'

Ο Gaston Pereiro από την ομάδα Κάλιαρι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

12'
Απόκρουση

Ο Marko Pjaca απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

11'

11'

Ο Sasa Lukic αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

11'
Απόκρουση

Ο Raoul Bellanova απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

11'

Ο Cristian Daniel Ansaldi από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

11'

Θα έπρεπε να ήταν γκολ! Ο Gleison Bremer έχασε μια μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά η προσπάθειά του πέρασε πίσω από τον Alessio Cragno

10'
Γέμισμα

10'

Κατοχή: Τορίνο: 50%, Κάλιαρι: 50%.

9'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Matteo Lovato από την ομάδα Κάλιαρι ανατρέπει τον Josip Brekalo

9'

8'

7'

Ο Raoul Bellanova από την ομάδα Κάλιαρι είναι σε θέση οφσάιντ

7'

7'

6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Koffi Djidji από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Joao Pedro

5'

5'

5'

5'

Ο Alessandro Deiola από την ομάδα Κάλιαρι είχε προσπάθεια εκτός στόχου

4'

Ο Vanja Milinkovic-Savic έσωσε ένα σίγουρο γκολ! Ο Joao Pedro βρέθηκε σε εξαιρετική θέση για να σκοράρει, αλλά ο Vanja Milinkovic-Savic του αρνήθηκε το γκολ με μια μεγάλη απόκρουση.

4'

Ο Alberto Grassi δοκιμάζει τον Vanja Milinkovic-Savic με ένα μακρινό σουτ το οποίο όμως αποκρούεται!

3'

3'

2'

2'

1'

Ο Sasa Lukic από την ομάδα Τορίνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Alessandro Deiola

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

1'

Η ομάδα Κάλιαρι είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio Olimpico Grande Torino, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Υπερβολικό φαβορί η Τορίνο

Η Τορίνο υποδέχεται την Κάλιαρι για την 27η αγωνιστική της Σέριε Α’. Από ισοπαλία στο ντέρμπι με τη Γιουβέντους προέρχονται οι γηπεδούχοι, «άγγιξαν» τη νίκη απέναντι στη Νάπολι οι φιλοξενούμενοι.

* Προπονητής της Τορίνο (Ιανουάριος 2018-Φεβρουάριος 2020) ο νυν τεχνικός της Κάλιαρι, Βάλτερ Ματσάρι.

ΤΟΡΙΝΟ

Στάθηκε πολύ καλά στην έδρα της Γιουβέντους την προηγούμενη αγωνιστική και ήρθε ισόπαλη με 1-1. Σε ένα μοιρασμένο πρώτο μέρος, δεν απείλησε ιδιαίτερα και από μία στημένη φάση στο 13’ έμεινε πίσω στο σκορ. Ήταν σαφώς πιο κινητική επιθετικά στην επανάληψη και στο 62’ ο Μπελότι με ένα ωραίο γυριστό έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Αν κάποια ομάδα μάλιστα έδειχνε πως μπορεί να πάρει τη νίκη στη συνέχεια ήταν η «γκρανάτα», είχε μία καλή στιγμή με τον Μαντράγκορα στο 66’ αλλά το σουτ του πέρασε λίγο άουτ.

Είχε σωστό πλάνο, της βγήκε στον αγωνιστικό χώρο και κοίταξε στα μάτια μία ανώτερη αντίπαλο σε ένα ιδιαίτερο παιχνίδι. Μπορεί να μην έχει γευτεί τη χαρά της νίκης στα τελευταία τέσσερα σερί παιχνίδια αλλά η εικόνα της είναι καλή. Βρίσκεται στην 10η θέση της βαθμολογίας με 33 βαθμούς, μπορεί να τερματίσει στο πρώτο μισό της βαθμολογίας και ο στόχος επετεύχθει νωρίς. Απέφυγε τους κινδύνους τον προηγούμενων ετών και αν είχε σε καλύτερη κατάσταση τον Μπελότι ίσως να πήγαινε ακόμα καλύτερα.

«Η ομάδα είχε ένα καλό παιχνίδι απέναντι στην Κάλιαρι και τώρα ετοιμαζόμαστε για την Κάλιαρι. Προσπαθούμε να βελτιωνόμαστε σε κάθε παιχνίδι. Δεν ξέρουμε αν αυτό είναι ένα καθοριστικό σημείο μέσα στη σεζόν. Θέλουμε να κερδίσουμε γιατί μας λείπουν οι τρεις βαθμοί εδώ και λίγο καιρό», σχολίασε ο κόουτς Γιούριτς.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος ο μέσος Μαντράγκορα (15/0). Εκτός λόγω τραυματισμού ο μέσος Πράετ (17/2).

ΚΑΛΙΑΡΙ

Κοίταξε στα μάτια τη Νάπολι την προηγούμενη αγωνιστική και ίσως να άξιζε κάτι καλύτερο από το 1-1 και τον βαθμό της ισοπαλία τον οποίο πήρε στο τέλος. Αποφάσισε να αναλάβει την πρωτοβουλία και να επιτεθεί στο πρώτο μέρος, είχε ευκαιρίες και τελικά προηγήθηκε με σουτ του Περέιρο στο 58’. Έχασε τεράστια διπλή ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της τρία λεπτά μετά, είδε τον Οσπίνα να της στερεί το γκολ με δύο ωραίες αποκρούσεις έπειτα και τελικά στο 87’ δέχθηκε την ισοφάριση.

Της μένει μία πικρία από τον τρόπο με τον οποίο ήρθε αυτή η ισοπαλία αλλά και από το γεγονός ότι με την εμφάνιση της έδειξε πως μπορεί να πάρει τη νίκη. Έμεινε για 4η σερί αγωνιστική αήττητη στη Σέριε Α’, παραμένει βέβαια στη ζώνη του υποβιβασμού με 22 βαθμούς ισοβαθμώντας όμως με τη Βενέτσια που είναι από πάνω της. Δείχνει ικανή να παραμείνει στην κατηγορία και από τους ανταγωνιστές της έχει το καλύτερο πρόσωπο το τελευταίο διάστημα.

«Δεν θέλω να ακούω για παραμονές και βαθμολογίες. Έχουμε τον δικό μας δρόμο και θέλουμε να πάρουμε τις νίκες που αξίζουμε. Σίγουρα όταν είσαι χαμηλά στη βαθμολογία κάνεις υπολογισμούς αλλά εμείς πρέπει να συνεχίζουμε να παίζουμε με τον ίδιο τρόπο», τόνισε ο κόουτς Ματσάρι.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός οι μέσοι Ρογκ, Στρούτμαν (10/0), Νάντες (17/0) ο στόπερ Βαλούκιεβιτς (5/0) και ο φορ Σέτερ (1/0).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Τορίνο έδειξε πως μπορεί να ανταποκριθεί σε παιχνίδια με ένταση όπως αυτό με τη Γιουβέντους, έχει καθαρό ποδοσφαιρικό σχέδιο και είναι ομάδα του προπονητή της. Η Κάλιαρι από την άλλη έχει μεγαλύτερη ανάγκη για βαθμούς, είναι σαφώς βελτιωμένη και μπορεί να κάνει τη ζημιά. Θεωρούμε υπερβολικό τον φαβοριτισμό των γηπεδούχων και θα πάμε με τη διπλή ευκαιρία στο Χ2.

• Η ομάδα Κάλιαρι έχανε στο ημίχρονο στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 2.22 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Κάλιαρι, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.75 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Τορίνο νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Σέριε A.

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A