21+

Σπάρτα Ρότερνταμ - Άγιαξ

21/8/2022 15:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 1080
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 616 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Σπάρτα Ρότερνταμ - Άγιαξ στις 17/3/2024

• Θεατές: 10606
90+5'

Η ομάδα Άγιαξ είναι η νικήτρια του αγώνα, σ' ένα μοιρασμένο παιχνίδι όπου η μπίλια μπορούσε να κάτσει παντού

90+5'

90+5'

10606 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 34%, Άγιαξ: 66%.

90+5'

Η ομάδα Άγιαξ ξεκινάει αντεπίθεση

90+5'

Ο Edson Alvarez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+5'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+4'

Ο Mike Eerdhuijzen σταματά επιτυχώς το σουτ

90+4'

Το σουτ του Dusan Tadic μπλοκάρεται

90+4'

Ο Davy Klaassen τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+4'

Η ομάδα Άγιαξ εκδηλώνει επίθεση

90+4'

Ελεύθερο για την ομάδα Άγιαξ

90+3'

Ο Calvin Bassey από την ομάδα Άγιαξ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Ένας παίκτης από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

90+3'

Ο Mohammed Kudus από την ομάδα Άγιαξ είναι σε θέση οφσάιντ

90+2'

Ο Younes Namli τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mohammed Kudus

90+2'

Ο Dusan Tadic από την ομάδα Άγιαξ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Mike Eerdhuijzen

90+1'

Η ομάδα Άγιαξ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+1'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 33%, Άγιαξ: 67%.

89'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

89'

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joshua Kitolano από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ ανατρέπει τον Mohammed Kudus

88'

Ο Jonathan de Guzman δίνει τη θέση του στον Mike Eerdhuijzen

87'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

87'

Ο Adil Auassar δίνει τη θέση του στον Charles-Andreas Brym

86'

Η ομάδα Άγιαξ έχει την κατοχή της μπάλας

86'

Ο Nick Olij κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

86'

Καλή ενέργεια από τον Kenneth Taylor ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

85'

Η ομάδα Άγιαξ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

85'

Ο Younes Namli κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

85'

85'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 32%, Άγιαξ: 68%.

84'

Ο Bart Vriends από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Steven Bergwijn

84'

Η ομάδα Άγιαξ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

84'

Ο Kenneth Taylor κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

84'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ εκδηλώνει επίθεση

84'

Ο Tobias Lauritsen επιστρέφει στο γήπεδο.

84'

Ελεύθερο για την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ

83'

Ο Mohammed Kudus από την ομάδα Άγιαξ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

83'

Ο Kenneth Taylor τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

83'

Ο Bart Vriends σταματά επιτυχώς το σουτ

83'

83'

Ο Steven Bergwijn τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

83'

Ο Kenneth Taylor κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Joshua Kitolano.

82'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

82'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Tobias Lauritsen να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

81'

Ο Tobias Lauritsen είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

81'

81'

80'

Ο Davy Klaassen από την ομάδα Άγιαξ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή. Δυστυχώς η προσπάθειά του πέρασε μόλις άουτ.

80'

80'

79'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

79'

79'

Ο Calvin Bassey κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

78'

78'

Ο Jason Eyenga-Lokilo δίνει τη θέση του στον Mario Engels

77'

Ο Adil Auassar κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Mohammed Kudus.

77'

Ο Dusan Tadic από την ομάδα Άγιαξ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

77'

Ο Dirk Abels από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

76'

75'

75'

75'

74'

74'

Ο Joshua Kitolano από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

74'

73'

Η ομάδα Άγιαξ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

73'

Ο Brian Brobbey δίνει τη θέση του στον Mohammed Kudus

72'

Ο Nick Olij από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

72'

72'

Ο Bart Vriends κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Brian Brobbey.

71'

71'

71'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ αυξάνει την πίεση της και μοιάζει πως θα σκοράρει κάποια στιγμή

70'

Ο Remko Pasveer κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

70'

Καλή ενέργεια από τον Jason Eyenga-Lokilo ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

70'

70'

Καλή ενέργεια από τον Younes Namli ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

70'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ ξεκινάει αντεπίθεση

70'

69'

Ο Davy Klaassen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

69'

Η ομάδα Άγιαξ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

69'

68'

Ο Bart Vriends από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

68'

67'

Ο Shurandy Sambo δίνει τη θέση του στον Dirk Abels

67'

66'

Ο Calvin Bassey κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Tobias Lauritsen.

65'

65'

Ο Steven Berghuis δίνει τη θέση του στον Davy Klaassen

65'

64'

64'

Ο Bart Vriends από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

63'

Ο Dusan Tadic από την ομάδα Άγιαξ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

63'

Ο Jonathan de Guzman από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

63'

62'

Ο Devyne Rensch τιμωρείται για σπρώξιμο στον Tobias Lauritsen

61'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

60'

60'

60'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

59'

Ο Edson Alvarez από την ομάδα Άγιαξ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

59'

Ο Shurandy Sambo από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ είναι σε θέση οφσάιντ

59'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Devyne Rensch από την ομάδα Άγιαξ ανατρέπει τον Jason Eyenga-Lokilo

58'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Shurandy Sambo από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ ανατρέπει τον Kenneth Taylor

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Younes Namli από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ ανατρέπει τον Jurrien Timber

57'

56'

55'

55'

55'

54'

54'

Ο Shurandy Sambo κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

54'

53'

53'

Καλή ενέργεια από τον Sven Mijnans ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

53'

Ο Jonathan de Guzman τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

52'

Ο Remko Pasveer από την ομάδα Άγιαξ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

51'

50'

50'

Ο Bart Vriends απομακρύνει τη μπάλα

50'

49'

Ο Brian Brobbey χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

49'

ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ! Το σουτ από τον Brian Brobbey τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι!

49'

Ο Daley Blind τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

49'

48'

47'

47'

Ο Younes Namli από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

47'

Ο Jurrien Timber σταματά επιτυχώς το σουτ

47'

Το σουτ του Younes Namli μπλοκάρεται

46'

46'

46'

Ο Jurrien Timber από την ομάδα Άγιαξ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

46'

Ο Vito van Crooij δίνει τη θέση του στον Younes Namli

46'

45+2'

Το γκολ που σκόραρε η ομάδα Άγιαξ της δίνει ένα ελαφρύ προβάδισμα στην ανάπαυλα.

45+2'

45+2'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

Ο Shurandy Sambo απομακρύνει τη μπάλα

45'

45'

Ο Adil Auassar από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 30%, Άγιαξ: 70%.

44'

Ο Daley Blind από την ομάδα Άγιαξ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

44'

44'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Tobias Lauritsen από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

44'

Η σέντρα από τον Michael Pinto από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

43'

43'

42'

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jurrien Timber από την ομάδα Άγιαξ ανατρέπει τον Tobias Lauritsen

40'

39'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ έχει την κατοχή της μπάλας

38'

38'

Ο Tobias Lauritsen κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jurrien Timber.

38'

37'

Μία φανταστική ατομική ενέργεια από τον παίκτη Steven Bergwijn!

37'

Ο Daley Blind έδωσε την ασίστ για το γκολ.

37'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Steven Bergwijn της ομάδας Άγιαξ νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

37'

36'

35'

Το σουτ του Steven Bergwijn μπλοκάρεται

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Vito van Crooij από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ ανατρέπει τον Daley Blind

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Calvin Bassey από την ομάδα Άγιαξ ανατρέπει τον Vito van Crooij

35'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 28%, Άγιαξ: 72%.

34'

Ο Shurandy Sambo κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Brian Brobbey.

34'

Ο Shurandy Sambo από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

34'

34'

34'

Ο Vito van Crooij από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

34'

34'

Το αμυντικό λάθος του Kenneth Taylor μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

33'

33'

33'

Ο Sven Mijnans είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

32'

32'

Ο Edson Alvarez έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Edson Alvarez από την ομάδα Άγιαξ ανατρέπει τον Sven Mijnans

32'

31'

Ο Sven Mijnans σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Remko Pasveer ελέγχει την φάση

31'

31'

Ένας παίκτης από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

30'

30'

Ο Dusan Tadic επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

30'

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Shurandy Sambo από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ ανατρέπει τον Steven Bergwijn

28'

Ο Jurrien Timber απομακρύνει τη μπάλα

28'

Το αμυντικό λάθος του Devyne Rensch μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

28'

Ο Brian Brobbey τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jonathan de Guzman

28'

27'

Ο Steven Berghuis από την ομάδα Άγιαξ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

27'

Ο Michael Pinto σταματά επιτυχώς το σουτ

27'

Το σουτ του Steven Berghuis μπλοκάρεται

27'

ΔΟΚΑΡΙ! Αγγίζει το γκολ ο Devyne Rensch αλλά το τελείωμα του βρίσκει στο δοκάρι!

27'

26'

26'

26'

Ο Dusan Tadic από την ομάδα Άγιαξ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

25'

Ο Dusan Tadic εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Nick Olij ελέγχει την φάση

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adil Auassar από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ ανατρέπει τον Dusan Tadic

25'

24'

24'

23'

23'

23'

Ο Steven Berghuis από την ομάδα Άγιαξ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

23'

22'

22'

22'

21'

21'

20'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 29%, Άγιαξ: 71%.

19'

Ο Steven Bergwijn από την ομάδα Άγιαξ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Shurandy Sambo

19'

19'

19'

19'

Η σέντρα από τον Shurandy Sambo από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

18'

18'

17'

Ο Tobias Lauritsen κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Edson Alvarez.

16'

Ο Brian Brobbey από την ομάδα Άγιαξ είναι σε θέση οφσάιντ

16'

15'

14'

Ο Jonathan de Guzman κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

13'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Jonathan de Guzman για την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ. Ο Jurrien Timber σταματάει την φάση.

13'

12'

12'

Ο Michael Pinto από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

12'

Ο Vito van Crooij κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

12'

11'

Ο Adil Auassar απομακρύνει τη μπάλα

11'

10'

9'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Shurandy Sambo για την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ. Ο Calvin Bassey σταματάει την φάση.

9'

Ο Calvin Bassey απομακρύνει τη μπάλα

9'

Το αμυντικό λάθος του Daley Blind μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

9'

8'

Ο Steven Bergwijn τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jason Eyenga-Lokilo

7'

7'

7'

Ο Dusan Tadic τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

7'

Ο Steven Berghuis από την ομάδα Άγιαξ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

6'

Ο Joshua Kitolano απομακρύνει τη μπάλα

6'

6'

5'

5'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 44%, Άγιαξ: 56%.

5'

4'

4'

4'

Ο Tobias Lauritsen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

4'

3'

3'

2'

1'

1'

1'

1'

Είναι μία όμορφη ζεστή μέρα για ποδόσφαιρο.

1'

Η ομάδα Άγιαξ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Η σέντρα έχει αργήσει να γίνει.

Για το 3Χ3 το Αίαντας

Η Σπάρτα Ρότερνταμ υποδέχεται τoν Άγιαξ για την 3η αγωνιστική της Ερεντιβίζιε. Την εντός έδρας ήττα από την Άλκμααρ υπέστησαν οι γηπεδούχοι την προηγούμενη αγωνιστική, ενώ ο Αίαντας νίκησε εύκολα την Χρόνινγκεν στο «Γιόχαν Κρόιφ Αρίνα».

Πάλεψε αλλά ηττήθηκε 3-2 εντός έδρας από την Άλκμααρ, σε ένα ματς όπου ο Φαν Κρόουι άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους μόλις 8" μετά την σέντρα πετυχαίνοντας το πιο γρήγορο γκολ στην ιστορία της Ερεντιβίζιε! Παρά το εκρηκτικό ξεκίνημα έχασε σταδιακά τα ηνία του αγώνα και τελικά ισοφαρίστηκε με πέναλτι στο 45'+1'. Στο δεύτερο μέρος όλα κρίθηκαν σε 8 λεπτά. Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ στο 57', για να απαντήσει άμεσα ο Φαν Κρόουι στο 59' φέρνοντας το ματς ξανά στα ίσα, πριν τελικά η Άλκμααρ βρει το τρίτο καθοριστικό γκολ στο 65', αφού ως το τέλος αν και η Σπάρτα πίεσε, δεν υπήρξε κάποια αξιόλογη φάση.

Παρά τον μόλις έναν βαθμό μετά από δύο παιχνίδι η Σπάρτα έχει δείξει καλά δείγματα, απλά παλεύει ακόμα να βρει ομοιογένεια μετά το «λίφτινγκ» του ρόστερ το καλοκαίρι.

«Θα χρειαστεί να είμαστε συμπαγείς αμυντικά και να έχουμε και λίγη τύχη για να πάρουμε κάτι από το ματς με τον Άγιαξ, αλλά θα διεκδικήσουμε όσες πιθανότητες έχουμε» δήλωσε ο προπονητής των «μονομάχων» Μορίς Στάιν.

Αγωνιστικά Νέα: Χωρίς προβλήματα στο ματς.«Γάζωσε» την Χρόνινγκεν στο «Γιόχαν Κρόιφ Αρίνα» επικρατώντας με 6-1 και έστειλε μήνυμα στους υπόλοιπους διεκδικητές του τίτλου. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Μπέργκβαϊν που σημείωσε χατ-τρικ (4', 45', 57'), ενώ οι φιλοξενούμενοι έκανα το... λάθος να ισοφαρίσουν ενδιάμεσα (10'). Ο Άντονι στο 28' είχε δώσει ξανά προβάδισμα στον Άγιαξ, με το ημίχρονο να λήγει 3-1, ενώ ο Μπρόμπεϊ στο 66' και ο Μπέρχαους με πέναλτι στο 88' σημείωσαν τα άλλα γκολ.

Ο Άγιαξ έκανε εύκολα το 2/2 έχοντας σημειώσει 9 γκολ σε δύο αγωνιστικές και δείχνει νέος και ωραίος, υπό την καθοδήγηση του Σρόϊντερ. Μόνο θέμα για τους πρωταθλητές η ευκολία με την οποία δέχονται γκολ, αφού και στα 3 επίσημα παιχνίδια τους μέχρι τώρα, μαζί με τον τελικό του Σούπερ Καπ, έχουν δει την εστία τους να παραβιάζεται.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο μπακ Μπάσεϊ. Αμφίβολος ο Άντνι καθώς υπάρχουν συζητήσεις με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για την παραχώρησή του, πουλήθηκε έναντι 9 εκατ. ευρώ στην Τορίνο ο στόπερ Σχουρς, ενώ υπάρχει ενδιαφέρον και για τον Άλβαρεζ από ομάδες της Αγγλίας.

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Ο Άγιαξ δείχνει να... ρολάρει και συνδυάζει τις νίκες με καλό ποδόσφαιρο, χωρίς ωστόσο να έχει καταφέρει να θωρακίσει την άμυνά του, αφού δέχεται γκολ σε όλα τα επίσημα ματς που έχει δώσει ως το τώρα. Η Σπάρτα είναι μαχητική, όπως έδειξε και κόντρα στην Άλκμααρ και έχει αξία το ποντάρισμα στο να βρει ένα γκολ και το ματς να γίνει αμφίσκορο.

• Η ομάδα Άγιαξ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.05 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Άγιαξ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.41 στον ΟΠΑΠ

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε