Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 67%, Σάλτσμπουργκ: 33%.

90+5'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+4'

Καλή ενέργεια από τον Takefusa Kubo ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+4'

Ο Arsen Zakharyan κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+3'

Ελεύθερο για την ομάδα Σάλτσμπουργκ

90+2'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Igor Zubeldia από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+2'

Ο Arsen Zakharyan από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

90+2'

Ο Takefusa Kubo εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Alexander Schlager ελέγχει την φάση

90+1'

Κίτρινη κάρτα για τον Amar Dedic

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Amar Dedic από την ομάδα Σάλτσμπουργκ ανατρέπει τον Takefusa Kubo

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90+1'

Ο Leandro Morgalla σταματά επιτυχώς το σουτ

90'

Το σουτ του Martin Zubimendi μπλοκάρεται

90'

Ο Samson Baidoo από την ομάδα Σάλτσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90'

Ο Leandro Morgalla από την ομάδα Σάλτσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90'

Ο Takefusa Kubo από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

89'

88'

Ο Mads Bidstrup απομακρύνει τη μπάλα

88'

88'

Ο Benat Turrientes αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

88'

Ο Forson Amankwah σταματά επιτυχώς το σουτ

87'

Το σουτ του Ander Barrenetxea μπλοκάρεται

87'

Ο Roko Simic από την ομάδα Σάλτσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

Ο Takefusa Kubo από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

86'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

86'

86'

Ο Martin Zubimendi χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

86'

Ο Martin Zubimendi από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

85'

Ο Ander Barrenetxea τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

85'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 68%, Σάλτσμπουργκ: 32%.

85'

Ο Nicolas Capaldo από την ομάδα Σάλτσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

85'

84'

84'

Ο Andreas Ulmer είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

84'

83'

Καλή ενέργεια από τον Umar Sadiq ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

83'

Ο Umar Sadiq τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

80'

Ο Mikel Oyarzabal δίνει τη θέση του στον Umar Sadiq

80'

80'

78'

Ο Oscar Gloukh δίνει τη θέση του στον Forson Amankwah

78'

Ο Aihen Munoz τιμωρείται για σπρώξιμο στον Leandro Morgalla

75'

75'

75'

Ο Kamil Piatkowski από την ομάδα Σάλτσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

75'

Παίκτης της ομάδας Ρεάλ Σοσιεδάδ επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

75'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 66%, Σάλτσμπουργκ: 34%.

74'

Ο Mohamed-Ali Cho δίνει τη θέση του στον Takefusa Kubo

74'

Ο Alvaro Odriozola δίνει τη θέση του στον Hamari Traore

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luka Sucic από την ομάδα Σάλτσμπουργκ ανατρέπει τον Ander Barrenetxea

73'

Ο Jon Pacheco από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

73'

Παίκτης της ομάδας Σάλτσμπουργκ επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

73'

Ο Alvaro Odriozola από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είναι σε θέση οφσάιντ

71'

71'

71'

70'

Ο Martin Zubimendi επιστρέφει στο γήπεδο.

70'

70'

70'

70'

70'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Martin Zubimendi να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

69'

Ο Martin Zubimendi είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

69'

68'

Η ομάδα Σάλτσμπουργκ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

67'

66'

65'

Ο Brais Mendez δίνει τη θέση του στον Ander Barrenetxea

65'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 65%, Σάλτσμπουργκ: 35%.

65'

Ο Arsen Zakharyan χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

65'

Ο Arsen Zakharyan σουτάρει προς την εστία αλλά ο Alexander Schlager μπλοκάρει

65'

Ο Mads Bidstrup από την ομάδα Σάλτσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

64'

64'

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andreas Ulmer από την ομάδα Σάλτσμπουργκ ανατρέπει τον Benat Turrientes

62'

Ο Nene Dorgeles δίνει τη θέση του στον Roko Simic

62'

Ο Petar Ratkov δίνει τη θέση του στον Karim Konate

61'

61'

Ο Brais Mendez σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Alexander Schlager ελέγχει την φάση

60'

Ο Brais Mendez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Amar Dedic

60'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 64%, Σάλτσμπουργκ: 36%.

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Benat Turrientes από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Nicolas Capaldo

57'

Ο Igor Zubeldia κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Petar Ratkov.

56'

Ο Igor Zubeldia από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

56'

55'

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Petar Ratkov από την ομάδα Σάλτσμπουργκ ανατρέπει τον Jon Pacheco

55'

Ο Igor Zubeldia τιμωρείται για σπρώξιμο στον Petar Ratkov

55'

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andreas Ulmer από την ομάδα Σάλτσμπουργκ ανατρέπει τον Mohamed-Ali Cho

53'

53'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Arsen Zakharyan από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Luka Sucic

52'

Καλή ενέργεια από τον Nicolas Capaldo ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

52'

Ο Martin Zubimendi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

51'

Ο Arsen Zakharyan από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

50'

50'

50'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Brais Mendez από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Luka Sucic

49'

Ο Mads Bidstrup κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

48'

Ο Benat Turrientes σταματά επιτυχώς το σουτ

48'

Το σουτ του Nene Dorgeles μπλοκάρεται

48'

Ο Jon Pacheco κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Petar Ratkov.

48'

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Martin Zubimendi από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Nene Dorgeles

47'

47'

Ο Martin Zubimendi κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kamil Piatkowski.

46'

Ο Aritz Elustondo δίνει τη θέση του στον Jon Pacheco

46'

Ο Strahinja Pavlovic δίνει τη θέση του στον Leandro Morgalla

46'

45+1'

45+1'

45'

45'

45'

45'

43'

42'

Ο Mikel Oyarzabal κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Mads Bidstrup.

42'

Ο Alex Remiro από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

42'

Ο Luka Sucic από την ομάδα Σάλτσμπουργκ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

41'

Ο Igor Zubeldia σταματά επιτυχώς το σουτ

41'

Το σουτ του Petar Ratkov μπλοκάρεται

41'

41'

40'

Ο Aritz Elustondo από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

40'

40'

Ο Aihen Munoz κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Petar Ratkov.

39'

39'

Ο Arsen Zakharyan από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

39'

Ο Mikel Oyarzabal τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

39'

Ο Martin Zubimendi από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

38'

Κίτρινη κάρτα για τον Aritz Elustondo

38'

Ο Aritz Elustondo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Nene Dorgeles

37'

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mads Bidstrup από την ομάδα Σάλτσμπουργκ ανατρέπει τον Benat Turrientes

36'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 69%, Σάλτσμπουργκ: 31%.

35'

35'

Ο Aihen Munoz από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

35'

Ο Arsen Zakharyan από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

35'

Ο Mads Bidstrup σταματά επιτυχώς το σουτ

35'

Το σουτ του Benat Turrientes μπλοκάρεται

35'

Ο Strahinja Pavlovic απομακρύνει τη μπάλα

34'

Ο Mohamed-Ali Cho τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

33'

32'

31'

30'

Ο Luka Sucic από την ομάδα Σάλτσμπουργκ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Aihen Munoz

30'

30'

29'

Ο Igor Zubeldia τιμωρείται για σπρώξιμο στον Andreas Ulmer

29'

Ο Andreas Ulmer από την ομάδα Σάλτσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

28'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nene Dorgeles από την ομάδα Σάλτσμπουργκ ανατρέπει τον Brais Mendez

27'

25'

25'

Ο Arsen Zakharyan τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

25'

Ο Petar Ratkov από την ομάδα Σάλτσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

25'

25'

24'

23'

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Martin Zubimendi από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Kamil Piatkowski

22'

22'

22'

Ο Arsen Zakharyan από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

21'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 63%, Σάλτσμπουργκ: 37%.

19'

19'

18'

Ο Benat Turrientes πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

18'

Ο Martin Zubimendi τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

18'

18'

Ο Kamil Piatkowski απομακρύνει τη μπάλα

17'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andreas Ulmer από την ομάδα Σάλτσμπουργκ ανατρέπει τον Brais Mendez

16'

16'

16'

15'

Ελεύθερο για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ

15'

Ο Nene Dorgeles χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

15'

ΔΟΚΑΡΙ! Αγγίζει το γκολ ο Nene Dorgeles αλλά το τελείωμα του βρίσκει στο δοκάρι!

15'

Ο Nene Dorgeles τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

15'

Ο Petar Ratkov τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

15'

Η ομάδα Σάλτσμπουργκ ξεκινάει αντεπίθεση

15'

Ο Strahinja Pavlovic σταματά επιτυχώς το σουτ

15'

14'

14'

Ο Aritz Elustondo κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Nene Dorgeles.

13'

12'

12'

11'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 59%, Σάλτσμπουργκ: 41%.

10'

Ο Aihen Munoz κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

10'

Καλή ενέργεια από τον Mikel Oyarzabal ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

8'

7'

7'

6'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 50%, Σάλτσμπουργκ: 50%.

6'

Καλή ενέργεια από τον Mohamed-Ali Cho ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

5'

Η ομάδα Σάλτσμπουργκ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

4'

Ο Petar Ratkov κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Martin Zubimendi.

3'

3'

2'

2'

Ο Martin Zubimendi αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

2'

2'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκδηλώνει επίθεση

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Σάλτσμπουργκ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Reale Arena, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Ξεκάθαρο φαβορί οι Βάσκοι που έχουν ήδη προκριθεί

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ φιλοξενεί τη Σάλτσμπουργκ για την 5η αγωνιστική του 4ου ομίλου του Τσάμπιονς Λιγκ. Οι γηπεδούχοι προέρχονται από νίκη στο «σπίτι» τους επί της Μπενφίκα, ενώ οι φιλοξενούμενοι ηττήθηκαν εντός έδρας από την Ίντερ.

Τι ισχύει: Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου προκρίνονται στη φάση των «16» της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης, ενώ όποια τερματίσει στην τρίτη θέση, θα συνεχίσει στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ.

Θα δώσει δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι μπροστά στο κοινό της. Πριν από τρεις εβδομάδες θεωρητικά την περίμενε ένα ματς αρκετά δύσκολο απέναντι στην Μπενφίκα εντός έδρας. Το μετέτρεψε σε... περίπατο και διέλυσε τους «αετούς» με 3-1, έχοντας χάσει ευκαιρίες για ένα πολύ μεγαλύτερο σκορ. Μπήκε πολύ δυνατά στο γήπεδο και μόλις στο 6’ άνοιξε το σκορ με κοντινή κεφαλιά του Μερίνο μετά από φάση διαρκείας. Στο 11’ ο Οϊαρθάμπαλ εκμεταλλεύτηκε τραγικό λάθος των αμυντικών των Πορτογάλων για το 2-0. Στο 15’ ακυρώθηκε γκολ του Μερίνο αλλά έξι λεπτά αργότερα ο Μπαρενετσέα με ωραία προσπάθεια και υπέροχο σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Κέρδισε πέναλτι στο 28’ όμως ο Μέντεθ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Χαλάρωσε στη συνέχεια και οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Ράφα Σίλβα στο 49’ για το τελικό 3-1, δίχως να ανησυχήσει πραγματικά σε κανένα χρονικό σημείο.

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ αποδεικνύει ότι επέστρεψε όχι για να έχει ρόλο κομπάρσου, αλλά για να έχει ρόλο πρωταγωνίστριας στο Τσάμπιονς Λιγκ. Πραγματοποιεί σπουδαία πορεία έως τώρα και «τρέχει» αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων, μετρώντας τρεις επιτυχίες και μία ισοπαλία. Οι Βάσκοι έχουν μαζέψει 10 βαθμούς και στέκονται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, υπερτερώντας στην ισοβαθμία με την Ίντερ, λόγω καλύτερης διαφοράς τερμάτων. Έχουν ήδη προκριθεί και θα παλέψουν για την κορυφή. Τα τρία από τα τέσσερα ματς τους ήταν Under. Την Κυριακή έπαιξε εντός έδρας με τη Σεβίλλη για τη Λα Λίγκα. Επικράτησε δίκαια με 2-1 και φιγουράρει στην πρώτη εξάδα.

Ο τεχνικός των γηπεδούχων Ιμανόλ Αλγκουαθίλ υπογράμμισε: «Οι παίκτες μου πλέον γνωρίζουν τον τρόπο σκέψης μου. Για μένα είναι πολύ σημαντικό να κερδίζουμε όταν φοράμε αυτή τη φανέλα του συλλόγου. Δεν έχει καμία σημασία αν λέγεται η διοργάνωση Τσάμπιονς Λιγκ, Λα Λίγκα ή είναι κάποιο Κύπελλο. Παίζουμε για τον κόσμο μας στο εξαιρετικό γήπεδό μας και θα κάνουμε τα πάντα για να πάρουμε μία μεγάλη νίκη κι αυτός είναι ο μοναδικός μας στόχος».

Αγωνιστικά Νέα: Έχει θέματα στην επίθεση, καθώς σίγουρα μένει εκτός ο φορ Φερνάντεθ, ενώ είναι αμφίβολος ο Πορτογάλος στράικερ Αντρέ Σίλβα.

Το πρόγραμμα της προηγούμενης «στροφής» την έφερε αντιμέτωπη εντός έδρας με την ποιοτική και ισχυρή Ίντερ. Στάθηκε αρκετά καλά, έκανε ό,τι καλύτερο μπορούσε όμως δεν αποδείχθηκε αρκετό για να αποφύγει την οριακή ήττα (0-1). Από την αρχή ήταν φανερή η πρόθεσή της να μην αφήσει χώρο στους επιθετικούς των «νερατζούρι». Δεν ανησύχησε σοβαρά στο πρώτο μέρος αλλά κι εκείνη δεν κατόρθωσε να γίνει όσο απειλητική θα ήθελε μπροστά στην εστία των αντιπάλων της. Στην επανάληψη ανέβασε την απόδοσή της και είχε μία καλή στιγμή με τον Κονατέ κι άλλη μία με τον Ντέντιτς. Στο φινάλε πιέστηκε κι αρχικά σώθηκε από το δοκάρι στο 83’, σε κεφαλιά του Μαρτίνες. Δύο λεπτά μετά όμως οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι και ο Αργεντινός επιθετικός δεν αστόχησε από την άσπρη βούλα, ρίχνοντάς τη στο καναβάτσο.

Με αυτόν τον τρόπο η Σάλτσμπουργκ γνώρισε την τρίτη συνεχόμενη ήττα της στην κορυφαία ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση και πλέον ξεχνάει το Τσάμπιονς Λιγκ, μια κι έχει αποκλειστεί και μαθηματικά από την επόμενη φάση του τουρνουά. Ωστόσο η συγκομιδή των 3 πόντων τη φέρνει στην 3η θέση της κατάταξης του γκρουπ κι αποτελεί το μεγάλο φαβορί ούτως ώστε να πάρει μία δεύτερη ευκαιρία στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ. Τα τρία από τα τέσσερα ματς της στον όμιλο ολοκληρώθηκαν Under και No Goal. Για το πρωτάθλημα Αυστρίας έπαιξε εντός έδρας με τη Χάρτμπεργκ το περασμένο Σάββατο. Τα... χρειάστηκε αλλά νίκησε 3-2 με τα χίλια ζόρια και συγκατοικεί στην κορυφή με τη Στουρμ Γκρατς.

«Ο ξεκαθαρισμένος στόχος μας είναι να πάρουμε βαθμούς. Πρέπει να κάνουμε μία συμπαγή εμφάνιση και να είμαστε συγκεντρωμένοι. Δεν πρέπει να μείνουμε στα όνειρα αλλά να κάνουμε όσα πραγματικά μπορούμε. Είμαστε γνωστοί για την ικανότητά μας να κάνουμε εκπλήξεις στο Τσάμπιονς Λιγκ. Θέλουμε να χτίσουμε πάνω στα δύο παιχνίδια με την Ίντερ, καθώς αποδείξαμε ότι μπορούμε να αντιμετωπίσουμε ομάδες αυτού του επιπέδου. » σχολίασε ο κόουτς των φιλοξενούμενων, Γκέρχαρντ Στρούμπερ.

Αγωνιστικά Νέα: Πολλά τα προβλήματα. Εκτός ο στόπερ κι αρχηγός Ούλμερ, οι επίσης αμυντικοί Μπαϊντού, Οκόχ, Σολέ, οι μέσοι Βάλνερ, Καμερί, Κιάργκαρντ. Μακροχρόνιοι απόντες ο μπακ Τέρζιτς, ο προωθημένος Κοϊτά και ο επιθετικός Φερνάντο.

Δημήτρης Ρήγας Αθλητικογράφος

Εντυπωσιακή είναι η επιστροφή της Ρεάλ Σοσιεδάδ στη φάση των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ, καθώς έχει ήδη εξασφαλίσει δύο «στροφές» πριν από το φινάλε, την πρόκρισή της στους «16» της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης. Οι Βάσκοι πάντως ιδανικά θα ήθελαν και την πρωτιά. Από την άλλη η Σάλτσμπουργκ θα αναζητήσει ένα θετικό αποτέλεσμα που θα τη φέρει ακόμα πιο κοντά στην κατάληψη της τρίτης θέσης, που θα της δώσει την ευκαιρία να μεταπηδήσει στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ. Δεν υπάρχει αξία στον «άσο» και θα στηρίξουμε το αμφίσκορο, θεωρώντας ότι μπορούν να βρουν ένα γκολ και οι φιλοξενούμενοι.

• Η ομάδα Σάλτσμπουργκ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 2.72 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.10 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ νίκησε στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.42 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Σάλτσμπουργκ, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 2.10 στον ΟΠΑΠ

ΔΙΕΘΝΗ: Τσάμπιονς Λιγκ