Σαουθάμπτον - Λέστερ

1/12/2021 21:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 716
2 - 2
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 878 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Λέστερ - Σαουθάμπτον στις 23/4/2024

• Θεατές: 26951
90+6'

Υπήρχαν πολλές ευκαιρίες στο παιχνίδι αλλά καμία ομάδα δεν μπόρεσε να βρει το καθοριστικό γκολ.

90+6'

90+6'

26951 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+6'

Κατοχή: Σαουθάμπτον: 46%, Λέστερ: 54%.

90+6'
Απόκρουση

Ο Mohammed Salisu απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+6'
Γέμισμα

Ο Timothy Castagne εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

90+6'

Ο Nathan Redmond τιμωρείται για σπρώξιμο στον Wilfred Ndidi

90+5'

Η ομάδα Σαουθάμπτον κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+5'

Ελεύθερο για την ομάδα Λέστερ

90+4'
Σέντρα

Ο Valentino Livramento από την ομάδα Σαουθάμπτον κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

90+4'

Ο Mohamed Elyounoussi από την ομάδα Σαουθάμπτον προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

90+4'
Γέμισμα

Ο James Ward-Prowse εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

90+3'

Ο Kiernan Dewsbury-Hall έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

90+3'

Ο Kiernan Dewsbury-Hall από την ομάδα Λέστερ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Nathan Redmond

90+3'

Ελεύθερο για την ομάδα Σαουθάμπτον

90+2'
Σέντρα

Ο Jamie Vardy από την ομάδα Λέστερ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

90+2'

Ο Ayoze Perez κάνει το σουτ, ο Alex McCarthy αποκρούει αλλά δεν μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα...

90+2'

Το σουτ του Che Adams μπλοκάρεται

90+2'

Ο Che Adams από την ομάδα Σαουθάμπτον πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

90+1'

Η ομάδα Λέστερ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90+1'

Ο Mohamed Elyounoussi από την ομάδα Σαουθάμπτον κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

90+1'

Κατοχή: Σαουθάμπτον: 45%, Λέστερ: 55%.

90'
Σέντρα

Ο Nathan Redmond από την ομάδα Σαουθάμπτον προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

90'
Απόκρουση

Ο Jonny Evans απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90'
Γέμισμα

90'

Ο Wilfred Ndidi από την ομάδα Λέστερ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Armando Broja

89'

Η ομάδα Σαουθάμπτον κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

88'
Σέντρα

Ο Valentino Livramento από την ομάδα Σαουθάμπτον προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

88'

Ο Nathan Redmond από την ομάδα Σαουθάμπτον κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ο Kasper Schmeichel βγαίνει μπροστά και μαζεύει τη μπάλα

88'

Η ομάδα Σαουθάμπτον εκδηλώνει επίθεση

87'

Το σουτ του Kiernan Dewsbury-Hall μπλοκάρεται

87'
Απόκρουση

Ο Lyanco απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

87'

Ο James Maddison από την ομάδα Λέστερ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

87'

Ο Jamie Vardy από την ομάδα Λέστερ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

87'

Η ομάδα Λέστερ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

86'

Κατοχή: Σαουθάμπτον: 44%, Λέστερ: 56%.

86'

86'

Ο Wilfred Ndidi πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

86'
Απόκρουση

86'
Σέντρα

Ο Ayoze Perez κάνει τη σέντρα

86'

86'

85'

Ο Jan Bednarek είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Lyanco

84'

Ο Jan Bednarek είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

84'

83'
Απόκρουση

Ο Timothy Castagne απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

83'
Σέντρα

Ο James Ward-Prowse κάνει τη σέντρα

82'

Κίτρινη κάρτα για τον Wilfred Ndidi

82'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Wilfred Ndidi υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Kyle Walker-Peters

82'

Ο Patson Daka από την ομάδα Λέστερ είναι σε θέση οφσάιντ

81'

Ο Oriol Romeu από την ομάδα Σαουθάμπτον το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Luke Thomas

81'

Η ομάδα Σαουθάμπτον κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

80'

80'

Ο Mohammed Salisu από την ομάδα Σαουθάμπτον προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ayoze Perez από την ομάδα Λέστερ ανατρέπει τον Kyle Walker-Peters

79'

79'

Η ομάδα Λέστερ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

78'

Ο Che Adams από την ομάδα Σαουθάμπτον είναι σε θέση οφσάιντ

78'

Ο Oriol Romeu από την ομάδα Σαουθάμπτον προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

77'

Ένας παίκτης από την ομάδα Σαουθάμπτον στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

77'

76'

76'

76'

75'

Ο Harvey Barnes δίνει τη θέση του στον Patson Daka

75'

Πως το έχασε αυτό; Ο Jamie Vardy έχει μια υπέροχη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά κατά κάποιο τρόπο καταφέρνει να χάσει τον στόχο!

75'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ο Jamie Vardy βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα...

75'

Το αμυντικό λάθος του Mohammed Salisu μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

75'

Η ομάδα Λέστερ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

75'

Ο Mohamed Elyounoussi από την ομάδα Σαουθάμπτον είχε προσπάθεια εκτός στόχου

74'

Ο Mohamed Elyounoussi από την ομάδα Σαουθάμπτον προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

74'

74'

Ο Adam Armstrong δίνει τη θέση του στον Mohamed Elyounoussi

73'

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nathan Redmond από την ομάδα Σαουθάμπτον ανατρέπει τον Timothy Castagne

72'

Ο Alex McCarthy κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

72'

71'

Ο Harvey Barnes έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά ο Alex McCarthy βγαίνει δυνατά και σώζει!

71'

Ο Harvey Barnes από την ομάδα Λέστερ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

71'

Η ομάδα Λέστερ ξεκινάει αντεπίθεση

71'
Απόκρουση

Ο Luke Thomas απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

71'
Σέντρα

Ο Nathan Redmond κάνει τη σέντρα

70'
Απόκρουση

70'
Σέντρα

Ο Adam Armstrong κάνει τη σέντρα

69'

69'

69'

68'

Ο James Maddison αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

68'

Ο Che Adams από την ομάδα Σαουθάμπτον κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

68'
Σέντρα

67'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Wilfred Ndidi από την ομάδα Λέστερ ανατρέπει τον Che Adams

66'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Adam Armstrong υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Wilfred Ndidi

66'

65'

Κατοχή: Σαουθάμπτον: 43%, Λέστερ: 57%.

65'

65'

Ο Nathan Tella δίνει τη θέση του στον Armando Broja

64'

64'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Jamie Vardy από την ομάδα Λέστερ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

63'
Σέντρα

Ο Harvey Barnes κάνει τη σέντρα

63'
Απόκρουση

Ο Oriol Romeu απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

63'

63'

Το σουτ του Harvey Barnes μπλοκάρεται

62'

Η ομάδα Λέστερ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

62'

Το σουτ του James Maddison μπλοκάρεται

61'

61'

Ο Ademola Lookman δίνει τη θέση του στον Ayoze Perez

60'

60'

59'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Wilfred Ndidi από την ομάδα Λέστερ ανατρέπει τον Kyle Walker-Peters

58'

Ο Adam Armstrong σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Kasper Schmeichel ελέγχει την φάση

57'

57'

Ο James Maddison επιστρέφει στο γήπεδο.

57'

57'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον James Maddison να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

56'

Κατοχή: Σαουθάμπτον: 42%, Λέστερ: 58%.

56'

Ο James Maddison είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

56'

55'

Ο Ademola Lookman έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

55'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Ademola Lookman υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Kyle Walker-Peters

54'

54'

Ο Kiernan Dewsbury-Hall από την ομάδα Λέστερ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

54'

Ο James Maddison από την ομάδα Λέστερ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

54'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον James Maddison , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

54'

53'

52'

Ο Caglar Soyuncu τιμωρείται για σπρώξιμο στον James Ward-Prowse

52'

52'

Ο Jamie Vardy από την ομάδα Λέστερ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

52'
Γέμισμα

Ο James Maddison εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nathan Tella από την ομάδα Σαουθάμπτον ανατρέπει τον Kiernan Dewsbury-Hall

51'

Τι παιχνίδι βλέπουμε. Υπάρχει ένταση και καλή κυκλοφορία της μπάλας και από τις δύο ομάδες.

51'

Μία φανταστική ατομική ενέργεια από τον παίκτη James Maddison!

50'

49'

Ο Luke Thomas έδωσε την ασίστ για το γκολ.

49'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο James Maddison σκοράρει με το δεξί πόδι!

49'
Ντρίμπλα

49'

Ο Luke Thomas από την ομάδα Λέστερ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

49'

48'

Κίτρινη κάρτα για τον Oriol Romeu

48'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Oriol Romeu υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Kiernan Dewsbury-Hall

48'

Η ομάδα Σαουθάμπτον κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

48'

47'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Nathan Tella από την ομάδα Σαουθάμπτον αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

47'

Ο James Ward-Prowse από την ομάδα Σαουθάμπτον κάνει μία εναέρια πάσα σε συμπαίκτη του.

47'

Ο Kasper Schmeichel κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

47'
Σέντρα

46'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Caglar Soyuncu από την ομάδα Λέστερ ανατρέπει τον Che Adams

46'

Ο Boubakary Soumare δίνει τη θέση του στον Kiernan Dewsbury-Hall

46'

45+2'

Η ομάδα Σαουθάμπτον παρουσιάζει το καλύτερο πρόσωπο σ' αυτό το ημίχρονο

45+2'

45+2'

45+2'

Ο Wilfred Ndidi από την ομάδα Λέστερ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

45+1'

Ο Ademola Lookman από την ομάδα Λέστερ κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'
Απόκρουση

45'
Σέντρα

Ο Nathan Tella κάνει τη σέντρα

45'

44'

Ο Valentino Livramento από την ομάδα Σαουθάμπτον στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

44'

Το σουτ του Kyle Walker-Peters μπλοκάρεται

44'

Ο Kyle Walker-Peters από την ομάδα Σαουθάμπτον προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

43'

42'

42'
Απόκρουση

Ο Valentino Livramento απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

42'
Σέντρα

Ο Timothy Castagne κάνει τη σέντρα

41'

41'

40'

40'

40'

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oriol Romeu από την ομάδα Σαουθάμπτον ανατρέπει τον James Maddison

38'

37'

Ο Nathan Tella σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Kasper Schmeichel ελέγχει την φάση

37'

37'
Απόκρουση

Διάβασε την φάση ο Oriol Romeu από την ομάδα Σαουθάμπτον και έκοψε μία υποσχόμενη επίθεση του αντιπάλου.

36'
Σέντρα

Ο James Maddison κάνει τη σέντρα

35'

Κατοχή: Σαουθάμπτον: 47%, Λέστερ: 53%.

34'

Ο Nathan Redmond έδωσε την ασίστ για το γκολ.

34'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Che Adams της ομάδας Σαουθάμπτον σκοράρει με κεφαλιά

34'
Σέντρα

Ο Nathan Redmond από την Σαουθάμπτον κάνει ωραία σέντρα

34'

Το σουτ του Nathan Redmond μπλοκάρεται

34'

Ο Adam Armstrong από την ομάδα Σαουθάμπτον πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

34'

Ο James Ward-Prowse από την ομάδα Σαουθάμπτον εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

34'

Ο Valentino Livramento από την ομάδα Σαουθάμπτον είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

33'
Απόκρουση

33'
Σέντρα

Ο Oriol Romeu κάνει τη σέντρα

33'

Καλή ενέργεια από τον Che Adams ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

33'

33'

32'

31'

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Wilfred Ndidi από την ομάδα Λέστερ ανατρέπει τον Nathan Redmond

30'

Κατοχή: Σαουθάμπτον: 50%, Λέστερ: 50%.

30'

29'
Σέντρα

Ο Nathan Tella από την ομάδα Σαουθάμπτον κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

29'

28'

Η ομάδα Λέστερ εκδηλώνει επίθεση

27'

Ο Nathan Redmond από την ομάδα Σαουθάμπτον το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Wilfred Ndidi

26'

26'

Το σουτ του James Maddison βρίσκει σε σώματα, αλλά ο γκολκίπερ αντιδρά σωστά

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kyle Walker-Peters από την ομάδα Σαουθάμπτον ανατρέπει τον Ademola Lookman

25'

25'

25'

Ο Kyle Walker-Peters αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

25'

23'

22'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Jonny Evans αντιδρά πρώτος σε μία διεκδικούμενη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα με το δεξί!!

22'

Ο Alex McCarthy έσωσε ένα σίγουρο γκολ! Ο Wilfred Ndidi βρέθηκε σε εξαιρετική θέση για να σκοράρει, αλλά ο Alex McCarthy του αρνήθηκε το γκολ με μια μεγάλη απόκρουση.

22'

Ο Ademola Lookman από την ομάδα Λέστερ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

22'
Απόκρουση

22'

Ο James Maddison από την ομάδα Λέστερ κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

22'
Ντρίμπλα

22'
Απόκρουση

Ο Jan Bednarek απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

22'

Ο James Maddison από την ομάδα Λέστερ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

21'
Απόκρουση

Ο Jan Bednarek απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

21'
Σέντρα

Ο Ademola Lookman κάνει τη σέντρα

21'

21'

20'

20'

20'
Απόκρουση

19'

19'
Απόκρουση

18'

17'

Ο Wilfred Ndidi από την ομάδα Λέστερ είναι σε θέση οφσάιντ

17'
Γέμισμα

16'

Ο Kyle Walker-Peters από την ομάδα Σαουθάμπτον το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ademola Lookman

16'

15'

15'
Απόκρουση

Ο James Ward-Prowse απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

15'
Γέμισμα

14'

Ο Adam Armstrong τιμωρείται για σπρώξιμο στον Boubakary Soumare

14'

14'
Σέντρα

13'

13'
Σέντρα

Ο Nathan Redmond από την ομάδα Σαουθάμπτον κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

13'

12'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Nathan Tella υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Luke Thomas

11'

Η ομάδα Λέστερ έχει την κατοχή της μπάλας

10'

10'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nathan Redmond από την ομάδα Σαουθάμπτον ανατρέπει τον Boubakary Soumare

8'

Ο Luke Thomas από την ομάδα Λέστερ προσπαθεί να πασάρει την μπάλα σε συμπαίκτη του, αλλά δεν πλησίασε κοντά στο στόχο του.

7'

6'

6'

Η ομάδα Σαουθάμπτον έχει την κατοχή της μπάλας

5'

Κατοχή: Σαουθάμπτον: 52%, Λέστερ: 48%.

4'

3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oriol Romeu από την ομάδα Σαουθάμπτον ανατρέπει τον Boubakary Soumare

3'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Jan Bednarek αντιδρά πρώτος σε μία διεκδικούμενη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα με το δεξί!!

3'

Ο Kasper Schmeichel έσωσε ένα σίγουρο γκολ! Ο Mohammed Salisu βρέθηκε σε εξαιρετική θέση για να σκοράρει, αλλά ο Kasper Schmeichel του αρνήθηκε το γκολ με μια μεγάλη απόκρουση.

3'
Σέντρα

3'

Ο Nathan Tella από την ομάδα Σαουθάμπτον εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

2'
Απόκρουση

Ο Boubakary Soumare απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

2'

Ο James Ward-Prowse από την ομάδα Σαουθάμπτον προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

2'

Ο Che Adams κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Kasper Schmeichel μπλοκάρει εύκολα

2'

Ο Nathan Redmond από την ομάδα Σαουθάμπτον δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

2'
Σέντρα

1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Boubakary Soumare από την ομάδα Λέστερ ανατρέπει τον Kyle Walker-Peters

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Λέστερ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το St. Mary's Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Καλή παράδοση στο Σαουθάμπτον η Λέστερ

Η Σαουθάμπτον που υπέστη συντριβή από την Λίβερπουλ, υποδέχεται την Λέστερ η οποία επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά από τρεις αγωνιστικές.

* Η Λέστερ έχει κερδίσει τα 3 από τα 4 τελευταία στο Σαουθάμπτον, με αξιοσημείωτο το ιστορικό 9-0 του 2019, και έχει σκοράρει συνολικά 16.

ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ

Γνώρισε συντριβή με 4-0 από την Λίβερπουλ στο «Άνφιλντ», με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται από το 52’. Ατυχής η επιλογή του Χάσενχουτλ να κατεβάσει την ομάδα με τρεις στην άμυνα, καθώς η αντίπαλος της έκανε ότι ήθελε στο πρώτο μέρος, πετυχαίνοντας τρία γκολ (2’, 32’, 37’). Στην επανάληψη άλλαξε το σύστημα με τέσσερις στην άμυνα, δέχτηκε όμως τέταρτο στο 52’ από στατική φάση. Είχε ορισμένες ευκαιρίες για να πετύχει ένα γκολ, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

«Mea culpa» από τον Χάσενχουτλ για την αλλαγή συστήματος: «Η εμφάνιση μας στο πρώτο μέρος δεν ήταν αυτή που θέλαμε. Σίγουρα δεν ήταν το σωστό πλάνο σήμερα στο πρώτο μέρος. Είναι απολύτως δικό μου λάθος να στείλω την ομάδα να παίξει με αυτόν τον τρόπο. Στο δεύτερο μέρος επιστρέψαμε στη συνηθισμένη διάταξη και νομίζω ήμασταν οκ. Μπορούσαμε να τους ελέγξουμε καλύτερα, είχαμε μερικές καλές ευκαιρίες αλλά για να έχεις ελπίδες σε αυτό το γήπεδο πρέπει να έχεις καλύτερο ξεκίνημα», δήλωσε ο Αυστριακός τεχνικός.

Δεύτερη διαδοχική ήττα μετά από αυτή με την Νόριτς και τέταρτη στα 8 τελευταία (3-1-4). Βρίσκεται στην 15η θέση και στο +5 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Είναι η ομάδα με τις περισσότερες ήττες στην Πρέμιερ (20) μέσα στο 2021, οι περισσότερες που έχει γνωρίσει σε ημερολογιακό έτος από το 1996. Διαθέτει τη δεύτερη χειρότερη επίθεση με 11 γκολ, πίσω μόνο από την Νόριτς.

Αγωνιστικά Νέα: Επιστρέφουν ο στόπερ Στίβενς (5/0) και ο αμυντικός μέσος Ντιαλό (10/0), όπως και ο εξτρέμ Ελιονούσι (10/1) που έχασε το τελευταίο επειδή έγινε πατέρας. Συνεχίζει εκτός ο μέσος Σ. Άρμστρονγκ (4/0).

ΛΕΣΤΕΡ

Επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα, επικρατώντας με 4-2 της Γουότφορντ στην έδρα της. Προηγήθηκε νωρίς με τον Μάντισον (16’), δέχτηκε την ισοφάριση στο μισάωρο από πέναλτι, όμως στη συνέχεια ανέλαβε ο Βάρντι, ο οποίος πέτυχε δύο όμορφα γκολ (34’, 42’) κάνοντας το 3-1. Παρά τις δύσκολες συνθήκες στην επανάληψη λόγω χιονοθύελλας, το παιχνίδι είχε πολύ καλό ρυθμό. Δέχτηκε δεύτερο στο 60’ αλλά απάντησε εννέα λεπτά μετά με τον Λούκμαν και έκτοτε οι δύο ομάδες είχαν από μια μεγάλη ευκαιρία.

«Ήταν ένα καλό παιχνίδι. Ξεκινήσαμε καλά στην επίθεση, παίζαμε με μια καλή ομάδα που έχει δείξει πόσο απειλητική είναι και πως μπορεί να σκοράρει. Οι παίκτες ήταν πολύ συγκεντρωμένοι. Αξίζαμε τη νίκη», δήλωσε μεταξύ άλλων ο τεχνικός της Ρότζερς.

Ήταν μια νίκη που την είχε ανάγκη, επιστρέφοντας στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά από τρεις αγωνιστικές (0-1-2). Ισοβαθμεί με Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Μπράιτον στην 8η θέση με 18 βαθμούς και απέχει δύο από την εξάδα. Συνεχίζει να προβληματίζει ανασταλτικά, έχοντας κρατήσει μόλις μια φορά το μηδέν στα 19 τελευταία στο πρωτάθλημα. Μετράει 13 διαδοχικά G/G εκτός έδρας στο πρωτάθλημα και αν συμβεί και απόψε θα ισοφαρίσει το ρεκόρ της Μπλάκμπερν από τη σεζόν 2011-12.

Αγωνιστικά Νέα: Ο βασικός μέσος Τίλεμανς (11/3) επέστρεψε στις προπονήσεις μετά τις ενοχλήσεις στη γάμπα αλλά λογικά ο Ρότζερς θα τον προφυλάξει. Χάνει ακόμα ένα ο μπακ Περέιρα (8/0), παραμένουν εκτός ο μπακ Τζάστιν και ο στόπερ Φοφανά.

Κώστας Καραγιαννόπουλος Αθλητικογράφος

Η Σαουθάμπτον έχασε εύκολα από την Λίβερπουλ στο «Άνφιλντ» και γνώρισε την τέταρτη ήττα στα οχτώ τελευταία. Θα ψάξει αντίδραση απέναντι σε μια Λέστερ που ναι μεν επέστρεψε στις νίκες απέναντι στην Γουότφορντ αλλά δεν έπεισε με την εικόνα της, εμφανίζοντας για άλλο ένα παιχνίδι μεγάλα αμυντικά προβλήματα. Δεν θα μπλέξουμε με σημείο και θα κυνηγήσουμε το G/G, μιας και αμφότερες ψάχνουν το γκολ αλλά αμυντικά έχουν τα θέματα τους.

• Η ομάδα Σαουθάμπτον ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Πρέμιερ Λιγκ.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 2.08 στον ΟΠΑΠ

ΑΓΓΛΙΑ: Πρέμιερ Λιγκ