29/10/2022 15:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 713
3 - 1
Τελείωσε
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 551 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Θέλτα - Αλμερία στις 1/3/2024

• Θεατές: 11080
90+8'

Μετά από ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα Αλμερία πραγματοποίησε την ανατροπή και φεύγει νικήτρια από το γήπεδο!

90+8'

90+8'

Κατοχή: Αλμερία: 62%, Θέλτα: 38%.

90+8'

Ο Alejandro Pozo από την ομάδα Αλμερία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+7'

Ο Dyego Sousa τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+6'

Ο Dyego Sousa έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+6'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Inigo Eguaras σκοράρει με το δεξί πόδι!

90+6'

Ο Lazaro από την ομάδα Αλμερία εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

90+5'

Ο Pablo Duran σταματά επιτυχώς το σουτ

90+5'

Το σουτ του Lucas Robertone μπλοκάρεται

90+5'

Ελεύθερο για την ομάδα Αλμερία

90+5'

90+4'

Ο Dyego Sousa από την ομάδα Αλμερία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+4'

Ο Franco Cervi από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+4'

Το σουτ του Joseph Aidoo μπλοκάρεται

90+3'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+2'

Κίτρινη κάρτα για τον Rodrigo Ely

90+2'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Rodrigo Ely υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Iago Aspas

90+2'

Ο Pablo Duran κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+2'

Ο Fernando Martinez κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+1'

Η ομάδα Θέλτα εκδηλώνει επίθεση

90+1'

Η ομάδα Αλμερία κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 7'

90'

Ο Joseph Aidoo κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90'

Ο Dyego Sousa κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Renato Tapia.

90'

Κατοχή: Αλμερία: 63%, Θέλτα: 37%.

90'

Ο Pablo Duran από την ομάδα Θέλτα είναι σε θέση οφσάιντ

89'

Η ομάδα Θέλτα ξεκινάει αντεπίθεση

89'

Ο Oscar Mingueza απομακρύνει τη μπάλα

89'

Ο Fran Beltran δίνει τη θέση του στον Goncalo Paciencia

88'

Ο Dyego Sousa τιμωρείται για σπρώξιμο στον Unai Nunez

88'

Η ομάδα Αλμερία εκδηλώνει επίθεση

87'

Ο Renato Tapia τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lazaro

87'

Ελεύθερο για την ομάδα Θέλτα

86'

Ο Javi Galan δίνει τη θέση του στον Pablo Duran

86'

11080 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

86'

Ο Gonzalo Melero δίνει τη θέση του στον Inigo Eguaras

85'

Ο Largie Ramazani επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

85'

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oscar Mingueza από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Lazaro

84'

Η ομάδα Αλμερία ξεκινάει αντεπίθεση

84'

Κίτρινη κάρτα για τον Gonzalo Melero

84'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Gonzalo Melero υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Oscar Mingueza

84'

Ο Franco Cervi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

82'

82'

Ο Fran Beltran πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

82'

82'

82'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να μην καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Αλμερία!

81'

80'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

78'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Franco Cervi από την ομάδα Θέλτα υποπίπτει σε πέναλτι πάνω στον παίκτη Sergio Akieme.

77'

Η ομάδα Αλμερία κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

76'

Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα είναι σε θέση οφσάιντ

76'

Κατοχή: Αλμερία: 61%, Θέλτα: 39%.

76'

76'

Ο Cesar de la Hoz αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

76'

Ο Lucas Robertone εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

74'

Ο Joseph Aidoo υποπίπτει σε χέρι

74'

Η ομάδα Αλμερία έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

73'

73'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Gonzalo Melero από την ομάδα Αλμερία αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

73'

Ο Alejandro Pozo τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

73'

Η σέντρα από τον Alejandro Pozo από την ομάδα Αλμερία βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

72'

72'

Το παιχνίδι σταματάει για μία στιγμή, καθώς η μπάλα βρήκε στον διαιτητή.

72'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

72'

71'

Ο Sergio Akieme από την ομάδα Αλμερία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

71'

Ο Oscar Rodriguez από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

71'

70'

Ο Sergio Akieme απομακρύνει τη μπάλα

70'

70'

69'

Ο Renato Tapia κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Cesar de la Hoz.

69'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Sergio Akieme από την ομάδα Αλμερία αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

69'

68'

Ο Iago Aspas σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Fernando Martinez ελέγχει την φάση

67'

Ο El Bilal Toure δίνει τη θέση του στον Dyego Sousa

67'

Ο Oscar Rodriguez από την ομάδα Θέλτα είναι σε θέση οφσάιντ

67'

66'

Ο Agustin Marchesin κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

66'

Κατοχή: Αλμερία: 64%, Θέλτα: 36%.

65'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joseph Aidoo από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Lucas Robertone

65'

64'

Ο Unai Nunez απομακρύνει τη μπάλα

63'

63'

62'

Η ομάδα Αλμερία αυξάνει την πίεση της και μοιάζει πως θα σκοράρει κάποια στιγμή

61'

Ο Leo Baptistao δίνει τη θέση του στον Largie Ramazani

60'

Μία φανταστική ατομική ενέργεια από τον παίκτη Cesar de la Hoz!

60'

Ο Leo Baptistao έδωσε την ασίστ για το γκολ.

60'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Cesar de la Hoz της ομάδας Αλμερία νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

60'

Ο Cesar de la Hoz κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

60'

59'

59'

58'

58'

Ο Lucas Robertone αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

58'

57'

Ο El Bilal Toure κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Agustin Marchesin μπλοκάρει εύκολα

56'

Η σέντρα από τον Lucas Robertone από την ομάδα Αλμερία βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

56'

55'

55'

Ο El Bilal Toure από την ομάδα Αλμερία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

55'

Ο Fran Beltran από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

55'

Ο Fernando Martinez κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

55'

Καλή ενέργεια από τον Oscar Rodriguez ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

55'

54'

54'

Ο Leo Baptistao χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

54'

Ο Leo Baptistao από την ομάδα Αλμερία είχε προσπάθεια εκτός στόχου

54'

54'

53'

Τι «χρυσή» αλλαγή από τον προπονητή. Ο Lazaro μόλις μπήκε στο γήπεδο και ήδη έβαλε το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

53'

Με αυτό το γκολ, η ομάδα Αλμερία ισοφάρισε. Υπάρχει παιχνίδι!

52'

Ο Alejandro Pozo έδωσε την ασίστ για το γκολ!

52'

52'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Lazaro σκοράρει με το δεξί πόδι!

52'

Ο Leo Baptistao τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

52'

Η σέντρα από τον Leo Baptistao από την ομάδα Αλμερία βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

52'

Ο Alejandro Pozo κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

51'

50'

50'

50'

50'

49'

Ο Rodrigo Ely τιμωρείται για σπρώξιμο στον Unai Nunez

48'

Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

48'

Ο Cesar de la Hoz από την ομάδα Αλμερία εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

48'

47'

46'

Ο Joergen Strand Larsen δίνει τη θέση του στον Renato Tapia

46'

Ο Carles Perez δίνει τη θέση του στον Franco Cervi

46'

Ο Houboulang Mendes δίνει τη θέση του στον Alejandro Pozo

46'

Ο Adrian Embarba είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Lazaro

46'

45+5'

Το γκολ που σκόραρε η ομάδα Θέλτα της δίνει ένα ελαφρύ προβάδισμα στην ανάπαυλα.

45+5'

45+5'

Κατοχή: Αλμερία: 59%, Θέλτα: 41%.

45+4'

45+4'

45+4'

45+4'

45+3'

45+3'

45+3'

45+2'

Ο El Bilal Toure τιμωρείται για σπρώξιμο στον Joseph Aidoo

45+1'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

45+1'

45+1'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον El Bilal Toure από την ομάδα Αλμερία αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

45+1'

Ο Lucas Robertone από την ομάδα Αλμερία εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

45'

Κατοχή: Αλμερία: 56%, Θέλτα: 44%.

45'

Ο Unai Nunez από την ομάδα Θέλτα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45'

44'

44'

Ο Carles Perez από την ομάδα Θέλτα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

44'

Η σέντρα από τον Cesar de la Hoz από την ομάδα Αλμερία βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

44'

Ο Agustin Marchesin από την ομάδα Θέλτα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

43'

43'

Ο Oscar Mingueza κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

42'

Ο Joergen Strand Larsen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

42'

Ο Oscar Mingueza από την ομάδα Θέλτα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

41'

41'

Ο Joseph Aidoo απομακρύνει τη μπάλα

41'

Ο Joergen Strand Larsen από την ομάδα Θέλτα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

40'

Κατοχή: Αλμερία: 49%, Θέλτα: 51%.

40'

Καλή ενέργεια από τον Leo Baptistao ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

39'

Ο Gonzalo Melero τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

39'

39'

39'

38'

37'

37'

36'

36'

35'

Κατοχή: Αλμερία: 48%, Θέλτα: 52%.

34'

Ο Srdjan Babic από την ομάδα Αλμερία το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Joergen Strand Larsen

34'

33'

32'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! - Ο παίκτης Gabriel Veiga αποβάλλεται μετά από σκληρό φάουλ

32'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Gabriel Veiga υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Lucas Robertone

32'
VAR

Αφού συμβουλεύτηκε το VAR ο διαιτητής αποφασίζει να δείξει κάρτα στον Gabriel Veiga της Θέλτα.

31'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΙΘΑΝΗ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανή κόκκινη κάρτα.

31'

Ο Lucas Robertone είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

30'

30'

29'

Ο Iago Aspas επιστρέφει στο γήπεδο.

29'

Ο Rodrigo Ely από την ομάδα Αλμερία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

29'

28'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Iago Aspas να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

28'

Ο Iago Aspas είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

28'

27'

Κίτρινη κάρτα για τον Cesar de la Hoz

27'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Cesar de la Hoz υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Iago Aspas

27'

26'

Κατοχή: Αλμερία: 47%, Θέλτα: 53%.

26'

Ένα πολύ όμορφο γκολ από τον Gabriel Veiga

25'

Ο Carles Perez έδωσε την ασίστ για το γκολ.

25'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Gabriel Veiga της ομάδας Θέλτα νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

25'

Ο Carles Perez τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

25'

25'

Η ομάδα Θέλτα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

24'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

23'

Ο Javi Galan από την ομάδα Θέλτα είναι σε θέση οφσάιντ

22'

Ο Adrian Embarba έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

22'

Ο Adrian Embarba από την ομάδα Αλμερία το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Iago Aspas

22'

Ο Joseph Aidoo επιστρέφει στο γήπεδο.

21'

21'

21'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Joseph Aidoo να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

21'

Ο Joseph Aidoo είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

20'

19'

Ο Joseph Aidoo σταματά επιτυχώς το σουτ

19'

Το σουτ του Adrian Embarba μπλοκάρεται

19'

Ο El Bilal Toure κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Unai Nunez.

19'

Ο Adrian Embarba από την ομάδα Αλμερία εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

18'

18'

17'

Ο Cesar de la Hoz από την ομάδα Αλμερία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

17'

Ο Oscar Rodriguez από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

17'

Ο Houboulang Mendes απομακρύνει τη μπάλα

16'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

16'

16'

Ο Srdjan Babic από την ομάδα Αλμερία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

15'

Κατοχή: Αλμερία: 52%, Θέλτα: 48%.

15'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Houboulang Mendes από την ομάδα Αλμερία ανατρέπει τον Carles Perez

15'

Ο Oscar Mingueza σταματά επιτυχώς το σουτ

15'

Ο Leo Baptistao της ομάδας Αλμερία παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

14'

Ο Adrian Embarba τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

14'

14'

14'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

13'

13'

13'

13'

12'

Ο Srdjan Babic απομακρύνει τη μπάλα

12'

12'

Ο Javi Galan αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

11'

11'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rodrigo Ely από την ομάδα Αλμερία ανατρέπει τον Joergen Strand Larsen

11'

11'

10'

10'

10'

10'

Ο Fran Beltran σταματά επιτυχώς το σουτ

10'

9'

Ο Sergio Akieme κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

9'

8'

8'

Ο Lucas Robertone κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

8'

Ο Javi Galan από την ομάδα Θέλτα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

8'

Ο Adrian Embarba από την ομάδα Αλμερία εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

7'

7'

7'

Ο Houboulang Mendes κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

6'

Ο Joergen Strand Larsen από την ομάδα Θέλτα κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Srdjan Babic

6'

5'

Κατοχή: Αλμερία: 43%, Θέλτα: 57%.

5'

5'

4'

3'

3'

2'

Ο Fran Beltran κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Gonzalo Melero.

2'

2'

Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

2'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Αλμερία είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Power Horse Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Ψάχνει τη νίκη η Θέλτα

Η Αλμερία αυτοκτόνησε στο προηγούμενο ματς και υποδέχεται τη Θέλτα που αγνοεί τη νίκη εδώ και τέσσερις αγωνιστικές.

Την προηγούμενη αγωνιστική πήγε στο «Θιουδάδ ντε Βαλένθια» να αντιμετωπίσει τη Βιγιαρεάλ και όλα έδειχναν πως θα φύγει με θετικό αποτέλεσμα, αλλά έχασε με... buzzer beater με 2-1. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στον αγωνιστικό χώρο, αλλά η Αλμερία άνοιξε το σκορ στην πρώτη της τελική στο ματς με τον Μελέρο στο 31΄. Η Βιγιαρεάλ πίεσε και ισοφάρισε με τον Μπαένα στο 56′ με τον σκόρερ να αποβάλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα επειδή σήκωσε τη φανέλα του για πανηγυρισμό και δύο λεπτά αργότερα αποβλήθηκε ο Μορλάνες αφήνοντας την ομάδα του με 9 παίκτες.

Και ενώ όλα έδειχναν πως η Αλμερία θα πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας, στο τέταρτο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τζάκσον δέχθηκε μια κάθετη πάσα και βρέθηκε σε τετ α τετ και δεν αστόχησε για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

«Νομίζω ότι έχουμε κάνει ξεκάθαρα δουλειά για να βγάλουμε κάτι, αλλά αυτό είναι το ποδόσφαιρο. Μέχρι το τελευταίο παιχνίδι μπορεί να συμβεί οτιδήποτε, είναι το μεγαλείο αυτού του αθλήματος. Διατηρώ ότι η ομάδα ανεβάζει το επίπεδό της όλο και περισσότερο , αλλά πολύ λυπηρό γιατί οι παίκτες μας δεν άξιζαν ένα τέτοιο τέλος. Πρέπει να σηκωθούμε και να μην προκαλέσουμε περισσότερο αίμα μεταξύ μας, γιατί ήδη περνάμε άσχημα», τόνισε ο τεχνικός Ρούμπι.

Αγωνιστικά Νέα: Ξανά εκτός ο επιθετικός Μιλοβάνοβιτς (2/0). Έπειτα από τρεις συνεχόμενες ήττες, επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, αφού υποδέχθηκε στο Βίγκο τη Χετάφε και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας μετά το 1-1. Το τελικό αποτέλεσμα την αδικεί, καθώς ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και έχασε πολλές ευκαιρίες για το τρίποντο. Η Χετάφε άνοιξε το σκορ στην πρώτη της τελική προσπάθεια στο πρώτο ημίχρονο με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ενές Ουνάλ στο 43'. Η Θέλτα πίεσε, δημιούργησε ευκαιρίες και τελικά βρήκε το γκολ στο 89΄ με κεφαλιά του Αϊντού.

«Το αποτέλεσμα είναι εντελώς άδικο. Πιστεύω ότι είχαμε προσωπικότητα να παίξουμε, να ξεπεράσουμε τους εαυτούς μας. Το μόνο τους σουτ στο τέρμα μας κόστισε δύο πόντους. Η ομάδα ήταν πρωταγωνίστρια από την αρχή μέχρι το τέλος και μας έφυγαν δύο πόντοι. Είναι εντελώς άδικο. Κάναμε τα πάντα για τη νίκη. Μας λείπει ακόμα ένα γκολ, αλλά τονίζω την πεποίθηση της ομάδας να διατηρήσει τη φόρμα. Διαπιστώσαμε αλλαγή εικόνας, σε σχέση με την τελική ευθεία του τελευταίου αγώνα. Αν μείνουμε στην ιδέα, θα κερδίσουμε πολλά περισσότερα παιχνίδια από αυτά που θα χάσουμε. Διορθώσαμε πολλά πράγματα. Ήμασταν γενναίοι από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό.» τόνισε ο κόουτς Κουντέτ.

Αγωνιστικά Νέα: Τραυματίστηκε και μένει εκτός ο μπακ Ούγκο Μάγιο (11/0). Δεν είναι διαθέσιμος ο χαφ Ντε λε Τόρε (5/0) και ο εξτρέμ Σολάρι (6/0).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Αλμερία έχασε όχι μόνο το ματς με τη Βιγιαρεάλ, αλλά και την ψυχολογία της με τον τρόπο που ήρθε. Τώρα, απέναντι της θα βρει τη Θέλτα που πήρε βαθμό μετά από τρεις αγωνιστικές, αλλά άξιζε το κάτι παραπάνω με τις ευκαιρίες που είχε. Οι δύο ομάδες θα κυνηγήσουν το τρίποντο και δεν θα κάτσουν στην άμυνα τους. Θα επιλέξουμε το Over.

• Στους τελευταίους 5 αγώνες της ομάδας Αλμερία, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Over με απόδοση 2.05 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Θέλτα έχασε στους τελευταίους 4 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 1 με απόδοση 3.05 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα