Ουντινέζε - Αταλάντα

12/11/2023 16:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 507
1 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 160 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Αταλάντα - Ουντινέζε στις 27/1/2024

• Θεατές: 23300
90+6'

Υπήρχαν πολλές ευκαιρίες στο παιχνίδι αλλά καμία ομάδα δεν μπόρεσε να βρει το καθοριστικό γκολ.

90+6'

90+6'

23300 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+6'

Κατοχή: Ουντινέζε: 34%, Αταλάντα: 66%.

90+5'

Ο Marten de Roon από την ομάδα Αταλάντα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+5'

90+5'

Ελεύθερο για την ομάδα Ουντινέζε

90+4'

Ο Ademola Lookman από την ομάδα Αταλάντα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90+4'

Η σέντρα από τον Marten de Roon από την ομάδα Αταλάντα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+4'

Ο Marten de Roon κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+4'

Η ομάδα Αταλάντα εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+4'

Η ομάδα Αταλάντα εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+4'

Με αυτό το γκολ, η ομάδα Αταλάντα ισοφάρισε. Υπάρχει παιχνίδι!

90+2'

Ο Davide Zappacosta έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+2'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ederson της ομάδας Αταλάντα σκοράρει με κεφαλιά

90+2'

Η σέντρα από τον Davide Zappacosta από την ομάδα Αταλάντα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+2'

Ο Sandi Lovric από την ομάδα Ουντινέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Ο Teun Koopmeiners από την ομάδα Αταλάντα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+2'

Ο Jaka Bijol από την ομάδα Ουντινέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Η ομάδα Αταλάντα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+1'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

90'

Ο Marco Carnesecchi κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

89'

Ο Marten de Roon κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marten de Roon από την ομάδα Αταλάντα ανατρέπει τον Festy Ebosele

88'

88'

Ο Aleksey Miranchuk τιμωρείται για σπρώξιμο στον Walace

87'

Ο Marco Silvestri από την ομάδα Ουντινέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

Ο Thomas Kristensen από την ομάδα Ουντινέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

Ο Teun Koopmeiners από την ομάδα Αταλάντα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

87'

86'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Festy Ebosele από την ομάδα Ουντινέζε ανατρέπει τον Davide Zappacosta

85'

Κατοχή: Ουντινέζε: 36%, Αταλάντα: 64%.

85'

84'

Ο Sandi Lovric υποπίπτει σε χέρι

83'

Ο Emil Holm είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Davide Zappacosta

83'

Ο Lazar Samardzic δίνει τη θέση του στον Florian Thauvin

83'

Ο Jordan Zemura δίνει τη θέση του στον Hassane Kamara

82'

Ο Isaac Success δίνει τη θέση του στον Lorenzo Lucca

82'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Emil Holm να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

81'

Η ομάδα Ουντινέζε εκδηλώνει επίθεση

81'

81'

Η ομάδα Αταλάντα εκδηλώνει επίθεση

80'

Κατοχή: Ουντινέζε: 35%, Αταλάντα: 65%.

80'

Η ομάδα Ουντινέζε εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

79'

79'

Ο Gianluca Scamacca από την ομάδα Αταλάντα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

78'

Ο Nehuen Perez από την ομάδα Ουντινέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

77'

Ο Jaka Bijol έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

77'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Jaka Bijol υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Aleksey Miranchuk

77'

Το σουτ του Sandi Lovric μπλοκάρεται

77'

Το σουτ του Roberto Pereyra μπλοκάρεται

77'

Ο Joao Ferreira δίνει τη θέση του στον Thomas Kristensen

76'

Ο Ademola Lookman τιμωρείται για σπρώξιμο στον Roberto Pereyra

75'

75'

74'

Η ομάδα Ουντινέζε εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

73'

Ο Walace τιμωρείται για σπρώξιμο στον Nadir Zortea

73'

72'

71'

71'

Ο Martin Payero δίνει τη θέση του στον Sandi Lovric

70'

70'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Gianluca Scamacca για την ομάδα Αταλάντα. Ο Joao Ferreira σταματάει την φάση.

69'

Η ομάδα Ουντινέζε έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

68'

Ο Sead Kolasinac από την ομάδα Αταλάντα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

67'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Aleksey Miranchuk από την ομάδα Αταλάντα ανατρέπει τον Isaac Success

67'

Ο Gianluca Scamacca κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

67'

66'

65'

65'

Ο Mitchel Bakker είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Nadir Zortea

65'

Κατοχή: Ουντινέζε: 38%, Αταλάντα: 62%.

65'

65'

65'

63'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Martin Payero να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

62'

62'

Ο Gianluca Scamacca από την ομάδα Αταλάντα φαίνεται να έκανε φάουλ στον Martin Payero, αλλά ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

62'

Ο Martin Payero κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

62'

Ο Ademola Lookman τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

62'

Η ομάδα Αταλάντα ξεκινάει αντεπίθεση

62'

62'

Ο Lazar Samardzic από την ομάδα Ουντινέζε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

61'

Ο Roberto Pereyra σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Marco Carnesecchi ελέγχει την φάση

60'

Ο Roberto Pereyra από την ομάδα Ουντινέζε είναι σε θέση οφσάιντ

60'

59'

59'

Ο Teun Koopmeiners έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

59'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Teun Koopmeiners από την ομάδα Αταλάντα ανατρέπει τον Martin Payero

58'

Ο Festy Ebosele σταματά επιτυχώς το σουτ

58'

Το σουτ του Mitchel Bakker μπλοκάρεται

58'

Ο Ederson κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

58'

Ο Joao Ferreira από την ομάδα Ουντινέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

58'

57'

Ο Emil Holm κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

57'

Ο Jordan Zemura κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

57'

Ελεύθερο για την ομάδα Αταλάντα

57'

Ο Martin Payero από την ομάδα Ουντινέζε προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

56'

Φράγμα από τον Teun Koopmeiners, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Walace. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

56'

56'

55'

Κατοχή: Ουντινέζε: 37%, Αταλάντα: 63%.

55'

54'

Ο Lazar Samardzic τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

54'

54'

53'

53'

52'

Ο Emil Holm από την ομάδα Αταλάντα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

52'

Ο Walace κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

51'

Ο Hans Hateboer δίνει τη θέση του στον Emil Holm

51'

Ο Lazar Samardzic υποπίπτει σε χέρι

51'

Το σουτ του Martin Payero μπλοκάρεται

51'

Ο Lazar Samardzic από την ομάδα Ουντινέζε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

50'

50'

Ο Mitchel Bakker απομακρύνει τη μπάλα

50'

Ο Lazar Samardzic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

49'

49'

Ο Teun Koopmeiners από την ομάδα Αταλάντα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

49'

Παίκτης της ομάδας Ουντινέζε επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

48'

Καλή ενέργεια από τον Jordan Zemura ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

48'

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Isaac Success από την ομάδα Ουντινέζε ανατρέπει τον Berat Djimsiti

47'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lazar Samardzic από την ομάδα Ουντινέζε ανατρέπει τον Ademola Lookman

46'

Η ομάδα Αταλάντα έχει την κατοχή της μπάλας

46'

46'

Ο Luis Muriel δίνει τη θέση του στον Gianluca Scamacca

46'

Ο Mario Pasalic δίνει τη θέση του στον Ademola Lookman

46'

45+3'

Το γκολ που σκόραρε η ομάδα Ουντινέζε της δίνει ένα ελαφρύ προβάδισμα στην ανάπαυλα.

45+3'

45+3'

45+3'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Aleksey Miranchuk από την ομάδα Αταλάντα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

45+2'

45+2'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45'

Η ομάδα Ουντινέζε κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

45'

44'

Ο Lazar Samardzic έδωσε την ασίστ για το γκολ.

44'

ΓΚΟΛ! - Ο Walace σκοράρει μ' ένα δεξί σουτ, με την μπάλα να κοντράρει.

44'

ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ! Ο Lazar Samardzic πραγματοποίησε ωραίο σουτ από απόσταση, αλλά σημάδεψε το ορζόντιο δοκάρι!

44'

43'

42'

Ο Joao Ferreira κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

41'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Joao Ferreira υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Aleksey Miranchuk

41'

41'

Ο Festy Ebosele κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

41'

Ο Sead Kolasinac κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

41'

40'

40'

40'

Ο Lazar Samardzic σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Marco Carnesecchi ελέγχει την φάση

40'

39'

39'

Ο Luis Muriel από την ομάδα Αταλάντα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

39'

Ο Roberto Pereyra από την ομάδα Ουντινέζε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

38'

Ο Mario Pasalic από την ομάδα Αταλάντα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

38'

Ο Hans Hateboer έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hans Hateboer από την ομάδα Αταλάντα ανατρέπει τον Jordan Zemura

37'

Ο Jordan Zemura από την ομάδα Ουντινέζε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

37'

37'

Ο Aleksey Miranchuk από την ομάδα Αταλάντα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

37'

36'

Ο Luis Muriel υποπίπτει σε χέρι

35'

35'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Aleksey Miranchuk για την ομάδα Αταλάντα. Ο Martin Payero σταματάει την φάση.

34'

33'

Ο Luis Muriel από την ομάδα Αταλάντα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

33'

32'

31'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

ΔΟΚΑΡΙ! Ο Isaac Success ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά σημάδεψε το δοκάρι!

31'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να παραμείνει στην αρχική απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Ουντινέζε!

30'

30'

VAR - ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό πέναλτι για την ομάδα Ουντινέζε

30'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Marco Carnesecchi από την ομάδα Αταλάντα υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Joao Ferreira.

30'

29'

28'

27'

27'

26'

26'

26'

25'

Ο Joao Ferreira τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mitchel Bakker

25'

24'

Η ομάδα Ουντινέζε έχει την κατοχή της μπάλας

24'

Ο Marten de Roon από την ομάδα Αταλάντα είναι σε θέση οφσάιντ

23'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

22'

21'

Ο Teun Koopmeiners από την ομάδα Αταλάντα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Martin Payero

21'

21'

Ο Berat Djimsiti κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

20'

20'

19'

Ο Marco Silvestri κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

19'

19'

18'

Ο Sead Kolasinac κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Marco Silvestri μπλοκάρει εύκολα

18'

Ο Walace τιμωρείται για σπρώξιμο στον Aleksey Miranchuk

17'

16'

16'

Ο Walace από την ομάδα Ουντινέζε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

16'

Ο Ederson από την ομάδα Αταλάντα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

15'

15'

14'

13'

13'

12'

12'

Ο Mitchel Bakker από την ομάδα Αταλάντα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

12'

11'

Ο Mario Pasalic από την ομάδα Αταλάντα είναι σε θέση οφσάιντ

10'

Κατοχή: Ουντινέζε: 29%, Αταλάντα: 71%.

10'

9'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Martin Payero από την ομάδα Ουντινέζε ανατρέπει τον Teun Koopmeiners

9'

8'

8'

Ο Jaka Bijol της ομάδας Ουντινέζε παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

8'

Η σέντρα από τον Lazar Samardzic από την ομάδα Ουντινέζε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sead Kolasinac από την ομάδα Αταλάντα ανατρέπει τον Festy Ebosele

7'

7'

6'

6'

6'

Ο Ederson από την ομάδα Αταλάντα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

5'

Ο Ederson της ομάδας Αταλάντα παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

5'

Ο Aleksey Miranchuk από την ομάδα Αταλάντα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

5'

Κατοχή: Ουντινέζε: 33%, Αταλάντα: 67%.

5'

5'

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Isaac Success από την ομάδα Ουντινέζε ανατρέπει τον Marten de Roon

4'

Ο Nehuen Perez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

3'

2'

2'

2'

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Αταλάντα είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Bluenergy Stadium - Stadio Friuli, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Από την πρώτη της νίκη η Ουντινέζε

Η Ουντινέζε υποδέχεται την Αταλάντα για τη 12η αγωνιστική της Σέριε Α. Από μεγάλη νίκη στο «Σαν Σίρο» προέρχονται οι γηπεδούχοι, από άλλη μία νίκη στην Ευρώπη οι φιλοξενούμενοι.

Μπορεί να βρισκόταν περισσότερο σε θέση άμυνας στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Μίλαν όμως κατάφερε να πάρει μία σπουδαία νίκη με 1-0. Έχασε μάλιστα τεράστια ευκαιρία στο 9’ με τον Περέιρα, πιέστηκε στη συνέχεια αλλά στο 60’ κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Περέιρα και της έδωσε το προβάδισμα. Χρειάστηκε έπειτα βέβαια κάποιες μεγάλες επεμβάσεις του Σιλβέστρι για να μη δεχτεί γκολ και στο τέλος πανηγύρισε μία πολύτιμη νίκη.

Άφησε έτσι πολύ γρήγορα πίσω της τον αποκλεισμό από την Κάλιαρι στο Κύπελλο και πανηγύρισε την πρώτη της φετινή νίκη στη Σέριε Α. Μετράει μάλιστα 5η σερί αγωνιστικές αήττητη, έφτασε τους 10 βαθμούς αλλά έχει ακόμα δρόμο μπροστά της. Ο Τσιόφι έχει ξεκινήσει σχεδόν ιδανικά τη δεύτερη θητεία του αλλά η αλήθεια είναι πως δεν έχουμε δει κάποια μεγάλη αλλαγή. Της «βγήκε» το αποτέλεσμα στο Μιλάνο, ανέβηκε η ψυχολογία της και τώρα έχει άλλη μία δυνατή πρόκληση μπροστά της.

«Αυτή την εβδομάδα στην προπόνηση είδα κίνητρο και προσοχή για άλλη μία σημαντική πρόκληση. Δουλεύουμε πολύ με τα μπακ προκειμένου να «διαβάζουν» τους κενούς χώρους και χωρίς την μπάλα και με αυτή. Είναι σημαντική να είμαστε ταπεινοί και ξέρουμε πως πρέπει να υποφέρουμε για να τα καταφέρουμε», επισήμανε ο κόουτς Τσιόφι.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός στόπερ Εμπός (1/0) ο μπακ Εχιζίμπουε και ο επιθετικοί Ντεουλοφέου και Μπρένερ. Επιστρέφει ο επιθετικός Σεμέδο (1/0) και ο στόπερ Μαζίνα.

Ήταν ανώτερη στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Στουρμ Γκρατς το βράδυ της Πέμπτης για το Γιουρόπα Λιγκ και πήρε τη νίκη με 1-0. Μπορεί να είχε την κατοχή στο πρώτο μέρος αλλά οι ευκαιρίες της ήταν ελάχιστες και τελικά κατάφερε να προηγηθεί στο 50’ με τον προωθημένο Τζιμσίτι. Δεν έριξε όμως το ρυθμό της, επιτέθηκε αλλά δεν είχε σωστές επιλογές σε όσες ευκαιρίες δημιούργησε.

Με αυτή τη νίκη της βέβαια εξασφάλισε την πρόκριση της στην επόμενη φάση και τώρα θα παίξει με τη Σπόρτινγκ για τη διεκδίκηση της πρώτης θέσης.

Στο πρωτάθλημα βέβαια προέρχεται από την εντός έδρας ήττα στην αναμέτρηση απέναντι στην Ίντερ. Μπορεί το παιχνίδι να ήταν μοιρασμένο, δεν απείλησε όμως στο πρώτο μέρος και στο 40’ είδε την αντίπαλο της να ανοίγει το σκορ. Δέχτηκε και δεύτερο γκολ στο 57’, μείωσε άμεσα με τον Σκαμάκα τέσσερα λεπτά μετά και ήταν πιο επιθετική αλλά δεν έφτασε στην ισοφάριση.

Αν ήταν λίγο πιο σταθερή στην απόδοση της και έδειχνε χαρακτήρα στα «μεγάλα» παιχνίδια τότε θα βρισκόταν και πιο ψηλά στη βαθμολογία. Είναι ομάδα άλλωστε με ποιότητα και φυσικά στόχος είναι η πρώτη εξάδα. Στάθηκε άτυχη με κάποιους τραυματισμούς στο ξεκίνημα της χρονιάς, φέτος όμως διαθέτει ακόμα μεγαλύτερο βάθος στο ρόστερ της.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος ο στόπερ Τολόι (7/0). Παραμένουν εκτός ο στόπερ Σκαλβίνι (11/0), ο μπακ Ρουτζέρι (11/0), ο μεσοεπιθετικός Ντε Κετελάρε (11/1) και ο επιθετικός Τουρέ.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Ουντινέζε προέρχεται από την πρώτη της φετινή νίκη στη Σέριε Α και μάλιστα απέναντι στη Μίλαν. Έχει ψυχολογία και τώρα δίνει ακόμη ένα δύσκολο παιχνίδι. Η Αταλάντα μπορεί να είναι πιο κουρασμένη, έχει βέβαια καλύτερη ομάδα και θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα και στο πρωτάθλημα. Θεωρώ πως μπορεί να πάρει τη νίκη και το διπλό έχει αξία.

• Στους τελευταίους 6 αγώνες της ομάδας Ουντινέζε, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.85 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ουντινέζε έφερε ισοπαλία στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: X με απόδοση 3.35 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Αταλάντα νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.2 με απόδοση 2.62 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A