Οσασούνα - Βιγιαρεάλ

5/3/2022 15:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 207
1 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 785 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Βιγιαρεάλ - Οσασούνα στις 26/11/2023

• Θεατές: 16659
90+6'

Η ομάδα Οσασούνα είναι η νικήτρια του αγώνα, σ' ένα μοιρασμένο παιχνίδι όπου η μπίλια μπορούσε να κάτσει παντού

90+6'

90+6'

16659 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+6'

Κατοχή: Οσασούνα: 28%, Βιγιαρεάλ: 72%.

90+5'

Ελεύθερο για την ομάδα Οσασούνα

90+5'
Σέντρα

Ο Pervis Estupinan από την ομάδα Βιγιαρεάλ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

90+5'
Απόκρουση

Ο Aridane Hernandez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+4'
Σέντρα

Ο Pervis Estupinan από την ομάδα Βιγιαρεάλ κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

90+4'
Απόκρουση

Ο David Garcia απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+4'
Σέντρα

Ο Pervis Estupinan κάνει τη σέντρα

90+4'
Απόκρουση

Ο Darko Brasanac απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+4'
Σέντρα

90+4'
Απόκρουση

90+4'
Σέντρα

Ο Francis Coquelin κάνει τη σέντρα

90+4'

Ο Arnaut Danjuma από την ομάδα Βιγιαρεάλ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

90+4'
Απόκρουση

Ο Ante Budimir απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+3'
Σέντρα

Ο Samuel Chukwueze κάνει τη σέντρα

90+3'

Ο Manuel Trigueros από την ομάδα Βιγιαρεάλ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

90+3'

Ο Samuel Chukwueze από την ομάδα Βιγιαρεάλ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

90+3'

Ο Samuel Chukwueze από την ομάδα Βιγιαρεάλ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Manuel Sanchez από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Pervis Estupinan

90+2'

Η ομάδα Οσασούνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+2'

Η ομάδα Οσασούνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+1'
Σέντρα

Ο Moi Gomez από την ομάδα Βιγιαρεάλ κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

Η ομάδα Οσασούνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90'

89'

Ο Ruben Garcia δίνει τη θέση του στον Oier

88'

88'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Boulaye Dia από την ομάδα Βιγιαρεάλ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

88'

Ο Manuel Trigueros από την ομάδα Βιγιαρεάλ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

88'
Σέντρα

Ο Francis Coquelin από την ομάδα Βιγιαρεάλ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

87'

Η ομάδα Βιγιαρεάλ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

87'

Η ομάδα Βιγιαρεάλ εκδηλώνει επίθεση

86'

Η ομάδα Βιγιαρεάλ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

86'

86'

Η ομάδα Βιγιαρεάλ έχει την κατοχή της μπάλας

85'

84'

Ο Daniel Parejo δίνει τη θέση του στον Francis Coquelin

84'

Ο Ante Budimir από την ομάδα Οσασούνα είναι σε θέση οφσάιντ

84'

Η ομάδα Βιγιαρεάλ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

83'

Ο Ante Budimir από την ομάδα Οσασούνα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

83'

Ο Nacho Vidal από την ομάδα Οσασούνα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Manuel Trigueros από την ομάδα Βιγιαρεάλ ανατρέπει τον Ruben Garcia

82'

82'

Η ομάδα Οσασούνα προχωράει σε μία καθαρά αμυντική αλλαγή με τον Ezequiel Avila να περνάει εκτός για να αντικατασταθεί από τον πιο αμυντικογενή Aridane Hernandez.

82'

Ο Ezequiel Avila δίνει τη θέση του στον Aridane Hernandez

81'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Nacho Vidal για την ομάδα Οσασούνα. Ο Arnaut Danjuma σταματάει την φάση.

80'

Κατοχή: Οσασούνα: 29%, Βιγιαρεάλ: 71%.

80'

79'

78'

Η ομάδα Βιγιαρεάλ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

78'

77'

Ο Yeremi Pino δίνει τη θέση του στον Samuel Chukwueze

77'

Ο Serge Aurier δίνει τη θέση του στον Manuel Trigueros

77'

Ο Giovani Lo Celso δίνει τη θέση του στον Boulaye Dia

76'

Ο Pervis Estupinan από την ομάδα Βιγιαρεάλ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

76'

Ο Daniel Parejo από την ομάδα Βιγιαρεάλ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

76'

75'
Απόκρουση

Ο Lucas Torro από την ομάδα Οσασούνα είναι σε εγρήγορση και γυρνάει με κεφαλιά στον τερματοφύλακα.

75'
Γέμισμα

Ο Daniel Parejo εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

75'

Κατοχή: Οσασούνα: 30%, Βιγιαρεάλ: 70%.

74'

Ο Ezequiel Avila από την ομάδα Οσασούνα δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

74'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Ezequiel Avila για την ομάδα Οσασούνα. Ο Giovani Lo Celso σταματάει την φάση.

73'

Η ομάδα Βιγιαρεάλ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

72'
Απόκρουση

Ο Ezequiel Avila απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

72'

Ο Daniel Parejo από την ομάδα Βιγιαρεάλ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

72'

71'

Η ομάδα Οσασούνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

71'

Ο Kike Garcia δίνει τη θέση του στον Ante Budimir

71'

Ο Javi Martinez δίνει τη θέση του στον Darko Brasanac

70'

Κατοχή: Οσασούνα: 31%, Βιγιαρεάλ: 69%.

69'

Το σουτ του Giovani Lo Celso μπλοκάρεται

69'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Giovani Lo Celso , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

69'

Ο Giovani Lo Celso από την ομάδα Βιγιαρεάλ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

69'

69'

Ο Kike Garcia πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

68'

Ο Moi Gomez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Nacho Vidal

68'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Javi Martinez από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Etienne Capoue

68'

67'

67'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jon Moncayola από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Daniel Parejo

66'

66'

66'
Κακό κοντρόλ

Ο Kike Garcia από την ομάδα Οσασούνα έκανε κακή επαφή με τη μπάλα και δεν εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του.

65'
Σέντρα

Ο Ezequiel Avila από την ομάδα Οσασούνα κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

65'

Ο Jon Moncayola από την ομάδα Οσασούνα βρίσκει τον συμπαίκτη του με τακουνάκι.

65'
Σέντρα

65'

65'

64'

63'

Ο Ruben Garcia έδωσε την ασίστ για το γκολ.

63'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ezequiel Avila της ομάδας Οσασούνα σκοράρει με κεφαλιά

63'
Σέντρα

Ο Ruben Garcia από την Οσασούνα κάνει ωραία σέντρα

62'

62'

Ο Ezequiel Avila από την ομάδα Οσασούνα προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή. Δυστυχώς η προσπάθειά του πέρασε μόλις άουτ.

62'

Ο Pervis Estupinan από την ομάδα Βιγιαρεάλ κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

61'

Τι παιχνίδι βλέπουμε. Υπάρχει ένταση και καλή κυκλοφορία της μπάλας και από τις δύο ομάδες.

61'

61'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Kike Garcia από την ομάδα Οσασούνα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

61'

Ο Ruben Garcia από την ομάδα Οσασούνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

60'

Ο Ruben Garcia αναγκάζει τον Geronimo Rulli σε μία καλή απόκρουση και η μπάλα φεύγει κόρνερ!

60'

Ο Kike Garcia από την ομάδα Οσασούνα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

60'

Η ομάδα Οσασούνα εκδηλώνει επίθεση

60'

60'

Ο Sergio Herrera κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

60'

Ο Daniel Parejo από την ομάδα Βιγιαρεάλ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

60'

Σουτ του Etienne Capoue βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

59'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Serge Aurier από την ομάδα Βιγιαρεάλ αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

59'

Ο Pervis Estupinan από την ομάδα Βιγιαρεάλ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

59'

Ο Moi Gomez από την ομάδα Βιγιαρεάλ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

58'

58'

Ο Alberto Moreno είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Moi Gomez

57'

Ο Alberto Moreno είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

56'

56'

Ο Arnaut Danjuma από την ομάδα Βιγιαρεάλ είναι σε θέση οφσάιντ

56'

55'

55'

55'

Αυτή είναι μία τρομερή πάσα από τον Pau Torres της ομάδας Βιγιαρεάλ. Την πέρασε στην πλάτη της άμυνας αλλά η ευκαιρία πήγε χαμένη

55'

Το σουτ του Alberto Moreno μπλοκάρεται

55'

Ο Giovani Lo Celso από την ομάδα Βιγιαρεάλ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

55'

Ο Pervis Estupinan από την ομάδα Βιγιαρεάλ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

54'

54'
Σέντρα

Ο Serge Aurier από την ομάδα Βιγιαρεάλ κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

54'

53'
Απόκρουση

Εξαιρετική άμυνα από τον Juan Cruz της ομάδας Οσασούνα για να αποτρέψει το γκολ.

52'

52'

Ο Ezequiel Avila πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

52'
Απόκρουση

Ο Arnaut Danjuma απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

52'

Ο Jon Moncayola από την ομάδα Οσασούνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

52'
Σέντρα

Ο Ezequiel Avila από την ομάδα Οσασούνα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

51'

Ο Alberto Moreno από την ομάδα Βιγιαρεάλ είναι σε θέση οφσάιντ

51'
Απόκρουση

Διάβασε την φάση ο David Garcia από την ομάδα Οσασούνα και έκοψε μία υποσχόμενη επίθεση του αντιπάλου.

51'
Σέντρα

Ο Alberto Moreno κάνει τη σέντρα

50'

50'
Απόκρουση

Ο Manuel Sanchez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

50'
Σέντρα

49'
Σέντρα

49'

48'

Ο Jon Moncayola από την ομάδα Οσασούνα κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Giovani Lo Celso

48'
Απόκρουση

Ο Raul Albiol απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

48'
Σέντρα

Ο Manuel Sanchez κάνει τη σέντρα

47'

46'

Η ομάδα Οσασούνα έχει την κατοχή της μπάλας

46'

45+3'

Οι δύο ομάδες δεν έχουν πολλές διαφορές στο πρώτο ημίχρονο

45+3'

45+3'

45+2'

Ο Arnaut Danjuma από την ομάδα Βιγιαρεάλ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά ο Sergio Herrera βγαίνει μπροστά και μαζεύει τη μπάλα

45+2'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Alberto Moreno από την ομάδα Βιγιαρεάλ «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

45+2'

Ο Alberto Moreno από την ομάδα Βιγιαρεάλ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

45+2'

45+1'

45+1'

Ο Yeremi Pino από την ομάδα Βιγιαρεάλ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

45'

Κατοχή: Οσασούνα: 32%, Βιγιαρεάλ: 68%.

45'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον David Garcia από την ομάδα Οσασούνα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

45'

44'
Απόκρουση

Ο Pervis Estupinan απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

44'
Γέμισμα

Ο Jon Moncayola εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

44'

Ο Etienne Capoue από την ομάδα Βιγιαρεάλ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Kike Garcia

43'

Ο Lucas Torro κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Geronimo Rulli μπλοκάρει εύκολα

43'
Σέντρα

Ο Javi Martinez κάνει τη σέντρα

42'

42'

41'
Σέντρα

Ο Pervis Estupinan από την ομάδα Βιγιαρεάλ εκτελεί το φάουλ αλλά ο συμπαίκτης του δεν προλαβαίνει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται.

41'

41'
Απόκρουση

Ο Juan Cruz απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

41'

Ο Giovani Lo Celso από την ομάδα Βιγιαρεάλ βρίσκει τον συμπαίκτη του με τακουνάκι.

40'

40'

40'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ezequiel Avila από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Daniel Parejo

39'

Ο Geronimo Rulli κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

39'

Ο Jon Moncayola από την ομάδα Οσασούνα έκανε κακή επαφή με τη μπάλα και δεν εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του.

39'
Σέντρα

39'

38'

37'

Φράγμα από τον Lucas Torro, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Etienne Capoue. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

37'

Ο Javi Martinez υποπίπτει σε χέρι

36'

36'

Ο Alberto Moreno από την ομάδα Βιγιαρεάλ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

35'
Απόκρουση

Ο Juan Cruz απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

35'

Κατοχή: Οσασούνα: 33%, Βιγιαρεάλ: 67%.

35'

34'

34'

Ο David Garcia από την ομάδα Οσασούνα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

34'
Απόκρουση

Ο Geronimo Rulli αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

33'

Ο Ruben Garcia από την ομάδα Οσασούνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

33'
Απόκρουση

Ο Giovani Lo Celso απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

33'

32'
Απόκρουση

Ο Raul Albiol απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

32'

Ο Alberto Moreno από την ομάδα Βιγιαρεάλ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Jon Moncayola

31'
Απόκρουση

31'
Σέντρα

31'

Ο Daniel Parejo από την ομάδα Βιγιαρεάλ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

31'
Σέντρα

Ο Arnaut Danjuma από την ομάδα Βιγιαρεάλ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

30'

30'

29'

28'

28'

28'

27'
Απόκρουση

27'

Το σουτ του Yeremi Pino μπλοκαρίστηκε από τον γκολκίπερ, που δίνει συνέχεια στο παιχνίδι

27'
Σέντρα

Ο Daniel Parejo κάνει τη σέντρα

27'

Ο Arnaut Danjuma από την ομάδα Βιγιαρεάλ έκανε κακή επαφή με τη μπάλα και δεν εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του.

26'
Σέντρα

26'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Manuel Sanchez από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Raul Albiol

26'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Torro από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Serge Aurier

25'

25'

Κατοχή: Οσασούνα: 35%, Βιγιαρεάλ: 65%.

24'

Ο Pervis Estupinan από την ομάδα Βιγιαρεάλ είναι σε θέση οφσάιντ

24'

O Daniel Parejo στέλνει τη μπάλα μακριά.

24'

23'

22'

Ο Ezequiel Avila από την ομάδα Οσασούνα είναι σε θέση οφσάιντ

22'

22'

Ο Etienne Capoue από την ομάδα Βιγιαρεάλ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

21'

20'
Σέντρα

Ο Ruben Garcia από την ομάδα Οσασούνα κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

20'

Κατοχή: Οσασούνα: 40%, Βιγιαρεάλ: 60%.

20'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο David Garcia από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Alberto Moreno

19'

19'

19'
Απόκρουση

Ο Pervis Estupinan απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

19'
Γέμισμα

Ο Ruben Garcia εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

18'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Raul Albiol για την ομάδα Βιγιαρεάλ. Ο Kike Garcia σταματάει την φάση.

17'

16'

16'

16'
Σέντρα

Ο Javi Martinez από την ομάδα Οσασούνα κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

15'

15'

Η ομάδα Βιγιαρεάλ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

15'

Κατοχή: Οσασούνα: 41%, Βιγιαρεάλ: 59%.

15'

14'

14'

13'
Σέντρα

13'

12'

11'

Το σουτ του Nacho Vidal μπλοκάρεται

11'
Απόκρουση

11'
Σέντρα

11'
Απόκρουση

Ο Pau Torres απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

11'
Σέντρα

Ο Ruben Garcia κάνει τη σέντρα

10'
Απόκρουση

10'

10'

Το σουτ του Arnaut Danjuma μπλοκάρεται

10'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Giovani Lo Celso από την ομάδα Βιγιαρεάλ «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

10'

10'

9'
Απόκρουση

Ο Raul Albiol από την ομάδα Βιγιαρεάλ είναι σε εγρήγορση και γυρνάει με κεφαλιά στον τερματοφύλακα.

8'

7'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Pervis Estupinan για την ομάδα Βιγιαρεάλ. Ο Nacho Vidal σταματάει την φάση.

7'
Απόκρουση

7'
Σέντρα

6'

6'

Ο Ruben Garcia αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

6'
Απόκρουση

Ο Raul Albiol αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

6'
Σέντρα

Ο Nacho Vidal κάνει τη σέντρα

5'
Απόκρουση

Ο Etienne Capoue απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

5'

5'

5'
Απόκρουση

Ο Pau Torres απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

5'
Σέντρα

Ο Kike Garcia κάνει τη σέντρα

4'

4'

4'

3'

2'

1'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Βιγιαρεάλ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio El Sadar, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Σε τρελή φόρμα η Βιγιαρεάλ

Η Οσασούνα δεν έχει σταθερή απόδοση και τώρα υποδέχεται την ανεβασμένη Βιγιαρεάλ.

ΟΣΑΣΟΥΝΑ

Την προηγούμενη αγωνιστική πήγε στο Ανοέτα για να αντιμετωπίσει την Ρεάλ Σοσιεδάδ και έχασε με 1-0. Ο προπονητής της Οσασούνα, Γιαγκόμπα Αρρασάτε, επέλεξε τους ίδιους 11 παίκτες όπως και στα δύο προηγούμενα παιχνίδια του πρωταθλήματος και έτσι γνώρισε την δεύτερη συνεχόμενη ήττα της, χωρίς μάλιστα να σκοράρει. Το γκολ που χάρισε το «τρίποντο» στους «Βάσκους» πέτυχε ο Ελουστόντο στο 52ο λεπτό της αναμέτρησης. Μετά το 1-0, η Οσασούνα πήρε τα ηνία, αλλά δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα και έφυγε με άδεια χέρια. Στο 89′ ο Βιδάλ σκόραρε αλλά το γκολ ακυρώθηκε μέσω VAR. Αξιοσημείωτο είναι πως αυτό ήταν το έβδομο συνεχόμενο παιχνίδι της που ήρθε No Goal.

«Το πιο σημαντικό είναι ότι η ομάδα τα άφησε όλα και ήταν ζωντανή μέχρι το τέλος. Πρέπει να συνεχίσουμε σε αυτό το μονοπάτι. Νομίζω ότι έχουμε δίκιο. Τα αποτελέσματα δεν έρχονται, αλλά πρέπει να συνεχίσουμε να δουλεύουμε», είπε ο προπονητής Αρασάτε.

Αγωνιστικά Νέα: Δεν έχει σημαντικές απουσίες.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ

Συνέχισε την ανοδική πορεία της και ίσως στο πιο ολοκληρωμένο της παιχνίδι στο φετινό πρωτάθλημα συνέτριψε εντός έδρας της Εσπανιόλ με 5-1. Δεν χρειάζονται πολλά λόγια για όσα συνέβησαν στον αγωνιστικό χώρο με το τελικό αποτέλεσμα να τα λέει όλα. Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Γέρεμι Πίνο, ο οποίος σκόραρε τέσσερα γκολ μέσα σε 52 λεπτά (14΄, 20', 45', 52'). Το μόνο που κατάφερε η Εσπανιόλ ήταν να μειώσει τρία λεπτά αργότερα με τον Μπάρε και ο Ντία στο 86' έβαλε το κερασάκι στην τούρτα.

Η Βιγιαρεάλ είναι η μοναδική ομάδα στα πέντε βασικά ευρωπαϊκά πρωταθλήματα που δεν έχει δεχθεί γκολ από κόρνερ και στο «Κεράμικα» σκοράρει κατά ριπάς, φτάνοντας τα 34 γκολ. Έτσι το κίτρινο υποβρύχιο έχει πέντε σερί ματς που είναι αήττητο (4-1-0) στη LaLiga.

"Ο κύριος στόχος είναι το πρωτάθλημα, είναι αυτό που σηματοδοτεί την κανονικότητα και την απόδοση, δεν μπορείς να κρυφτείς από αυτό που έχεις πετύχει. Οι κύριοι στόχοι επιτυγχάνονται μέσω αυτού, όπως το να είσαι στην Ευρώπη. Η ομάδα βρήκε μια κανονικότητα που δεν έχουμε προηγουμένως, να είμαστε απαιτητικοί και ανταγωνιστικοί. Ήταν ο πιο ολοκληρωμένος αγώνας μας. Χρειαζόμαστε συλλογικό πρωταγωνισμό και ο καθένας να λάμπει με τα χαρακτηριστικά του" είπε χαρακτηριστικά ο προπονητής Ουνάι Έμερι.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός ο ηγέτης Ζεράρ Μορένο (13/0), ο φορ Αλκάθερ (10/0), ο χαφ Κοκλέν (13/1) και ο μπακ Ρουμπέν Πένια (6/0).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Οσασούνα χρησιμοποιεί συνεχώς την ίδια ενδεκάδα, αλλά αυτό δεν φέρνει σταθερά αποτελέσματα και τώρα στην Παμπλόνα υποδέχεται την πιο φορμαρισμένη ομάδα του πρωταθλήματος. Η Βιγιαρεάλ προκαλεί τρόμο με τις επιδόσεις της το τελευταίο διάστημα σκοράροντας κατά ριπάς. Όμως, η Οσασούνα έχει φέρει για εφτά συνεχόμενα ματς της No Goal και θα ποντάρουμε σε αυτό.

• Η ομάδα Βιγιαρεάλ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 10 από 11 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.25 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Βιγιαρεάλ νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 2 με απόδοση 1.87 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα