Ναντ - Τουλούζ

28/8/2022 14:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 407
3 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 623 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Τουλούζ - Ναντ στις 11/2/2024

• Θεατές: 26574
90+5'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Ναντ μετά από μία καλή εμφάνιση

90+5'

90+5'

26574 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Ναντ: 50%, Τουλούζ: 50%.

90+4'

Ελεύθερο για την ομάδα Ναντ

90+4'

Ο Kevin Keben από την ομάδα Τουλούζ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90+4'

Ο Branco van den Boomen από την ομάδα Τουλούζ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90+3'

Η ομάδα Τουλούζ εκδηλώνει επίθεση

90+3'

Ένας παίκτης από την ομάδα Ναντ τραβάει τον Fares Chaibi

90+3'

Ο Fares Chaibi από την ομάδα Τουλούζ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Η ομάδα Ναντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+2'

Το σουτ του Ludovic Blas μπλοκάρεται

90+2'

Η ομάδα Ναντ ξεκινάει αντεπίθεση

90+2'

Καλή ενέργεια από τον Stijn Spierings ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+2'

Ο Zakaria Aboukhlal τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+1'

Η ομάδα Τουλούζ έχει την κατοχή της μπάλας

90+1'

Ο Evann Guessand κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Anthony Rouault.

90'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90'

90'

90'

Κατοχή: Ναντ: 52%, Τουλούζ: 48%.

89'

89'

Ο Branco van den Boomen από την ομάδα Τουλούζ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

88'

Ο Sebastien Corchia από την ομάδα Ναντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

88'

87'

Κίτρινη κάρτα για τον Rasmus Nicolaisen

87'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Rasmus Nicolaisen για την ομάδα Τουλούζ. Ο Ludovic Blas σταματάει την φάση.

86'

Ο Jean-Charles Castelletto από την ομάδα Ναντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

86'

Η ομάδα Ναντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

85'

Η ομάδα Τουλούζ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

85'

Η ομάδα Ναντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

85'

85'

Κατοχή: Ναντ: 53%, Τουλούζ: 47%.

84'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ludovic Blas από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Kevin Keben

84'

84'

Ο Fares Chaibi απομακρύνει τη μπάλα

83'

Ο Ludovic Blas από την ομάδα Ναντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

83'

Η ομάδα Ναντ εκδηλώνει επίθεση

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Branco van den Boomen από την ομάδα Τουλούζ ανατρέπει τον Mostafa Mohamed

82'

82'

Ο Ado Onaiwu από την ομάδα Τουλούζ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

82'

Ο Kevin Keben τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

82'

81'

Η ομάδα Τουλούζ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

81'

80'

80'

Ο Moses Simon δίνει τη θέση του στον Lohann Doucet

79'

79'

Ο Mikkel Desler δίνει τη θέση του στον Kevin Keben

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Moses Simon από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Stijn Spierings

78'

78'

77'

Η ομάδα Ναντ έχει την κατοχή της μπάλας

77'

Ο Alban Lafont από την ομάδα Ναντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

77'

Το σουτ του Zakaria Aboukhlal μπλοκάρεται

76'

76'

76'

76'

Ελεύθερο για την ομάδα Τουλούζ

75'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Jean-Charles Castelletto από την ομάδα Ναντ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

75'

Ο Ludovic Blas από την ομάδα Ναντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

75'

74'

Ο Rasmus Nicolaisen από την ομάδα Τουλούζ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

74'

74'

Ο Nicolas Pallois απομακρύνει τη μπάλα

74'

74'

74'

Ο Quentin Merlin είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Dennis Appiah

73'

Ο Quentin Merlin είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

72'

72'

Ο Ado Onaiwu από την ομάδα Τουλούζ είναι σε θέση οφσάιντ

72'

72'

ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ! Ο Fares Chaibi πραγματοποίησε ωραίο σουτ από απόσταση, αλλά σημάδεψε το ορζόντιο δοκάρι!

71'

Το σουτ του Fares Chaibi μπλοκάρεται

71'

70'

Ο Zakaria Aboukhlal τιμωρείται για σπρώξιμο στον Sebastien Corchia

70'

70'

Κατοχή: Ναντ: 54%, Τουλούζ: 46%.

69'

69'

Ο Brecht Dejaeghere δίνει τη θέση του στον Fares Chaibi

69'

68'

Ο Alban Lafont κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

68'

68'

67'

Η ομάδα Τουλούζ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

67'

Ο Nicolas Pallois από την ομάδα Ναντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

67'

Η ομάδα Τουλούζ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

67'

66'

66'

65'

65'

Κατοχή: Ναντ: 55%, Τουλούζ: 45%.

64'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Moses Simon από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Mikkel Desler

64'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Moses Simon από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Oliver Zanden

63'
Γκολ

ΓΚΟΛ! Μετά από έλεγχο της φάσης στο VAR ο διαιτητής άλλαξε την αρχική του απόφαση και έδειξε σέντρα για την Ναντ

62'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

61'

Ο Sebastien Corchia έδωσε την ασίστ για το γκολ!

61'

Ο Mostafa Mohamed έδωσε την ασίστ για το γκολ.

61'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Moses Simon σκοράρει με το δεξί πόδι!

61'

Ο Mostafa Mohamed τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

61'

Η σέντρα από τον Sebastien Corchia από την ομάδα Ναντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

60'

60'

Κατοχή: Ναντ: 56%, Τουλούζ: 44%.

59'

Ο Fabio δίνει τη θέση του στον Sebastien Corchia

59'

Ο Rafael Ratao δίνει τη θέση του στον Oliver Zanden

58'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andrei Girotto από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Brecht Dejaeghere

58'

Καλή ενέργεια από τον Jean-Charles Castelletto ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

58'

Ο Moses Simon από την ομάδα Ναντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

58'

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rafael Ratao από την ομάδα Τουλούζ ανατρέπει τον Andrei Girotto

55'

Ο Rasmus Nicolaisen έδωσε την ασίστ για το γκολ!

55'

Ο Evann Guessand έδωσε την ασίστ για το γκολ.

55'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

Γ Κ Ο Ο Ο Ο Ο Λ- Ο Mostafa Mohamed από την ομάδα Ναντ πιάνει την κοντινή κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

55'

Η σέντρα από τον Evann Guessand από την ομάδα Ναντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

55'

55'

54'

53'

Η ομάδα Ναντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

53'

Ο Maxime Dupe κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

53'

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Quentin Merlin από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Brecht Dejaeghere

52'

51'

50'

Ο Mostafa Mohamed έδωσε την ασίστ για το γκολ!

50'

Ο Moses Simon έδωσε την ασίστ για το γκολ.

50'

Γ Κ Ο Ο Ο Ο Ο Λ- Ο Evann Guessand από την ομάδα Ναντ πιάνει την κοντινή κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

50'

Η σέντρα από τον Moses Simon από την ομάδα Ναντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

50'

Το σουτ του Moses Simon μπλοκάρεται

50'

49'

48'

47'

47'

Το σουτ του Rasmus Nicolaisen μπλοκάρεται

47'

47'

47'

46'

Ο Marcus Regis Coco δίνει τη θέση του στον Mostafa Mohamed

46'

Ο Yanis Begraoui δίνει τη θέση του στον Ado Onaiwu

46'

Ο Samuel Moutoussamy δίνει τη θέση του στον Ludovic Blas

46'

46'

46'

45+2'

Το γκολ που σκόραρε η ομάδα Τουλούζ της δίνει ένα ελαφρύ προβάδισμα στην ανάπαυλα.

45+2'

45+2'

45+2'

Ο Brecht Dejaeghere από την ομάδα Τουλούζ είναι σε θέση οφσάιντ

45+2'

Η σέντρα από τον Yanis Begraoui από την ομάδα Τουλούζ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

45'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

45'

45'

Κίτρινη κάρτα για τον Brecht Dejaeghere

45'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Brecht Dejaeghere από την ομάδα Τουλούζ ανατρέπει τον Pedro Chirivella

44'

43'

Ο Samuel Moutoussamy από την ομάδα Ναντ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

43'

Ο Mikkel Desler από την ομάδα Τουλούζ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

43'

43'

Η σέντρα από τον Mikkel Desler από την ομάδα Τουλούζ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

43'

42'

41'

41'

40'

Ο Zakaria Aboukhlal είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

40'

40'

39'

39'

Το σουτ του Rafael Ratao μπλοκάρεται

39'

38'

37'

Κίτρινη κάρτα για τον Branco van den Boomen

37'

Ο Branco van den Boomen από την ομάδα Τουλούζ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Moses Simon

36'

36'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Evann Guessand ανέτρεψε τον Stijn Spierings από πίσω και δόθηκε φάουλ

35'

35'

35'

Η σέντρα από τον Brecht Dejaeghere από την ομάδα Τουλούζ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

35'

Η ομάδα Τουλούζ ξεκινάει αντεπίθεση

34'

34'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Brecht Dejaeghere από την ομάδα Τουλούζ ανατρέπει τον Andrei Girotto

33'

Ο Zakaria Aboukhlal υποπίπτει σε χέρι

33'

Ο Rasmus Nicolaisen κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Evann Guessand.

32'

32'

32'

Η σέντρα από τον Fabio από την ομάδα Ναντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

31'

Ο Stijn Spierings απομακρύνει τη μπάλα

31'

Ένας παίκτης από την ομάδα Ναντ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

30'

30'

30'

Κατοχή: Ναντ: 48%, Τουλούζ: 52%.

30'

Ο Mikkel Desler απομακρύνει τη μπάλα

29'

Ο Quentin Merlin από την ομάδα Ναντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

29'

Ο Anthony Rouault από την ομάδα Τουλούζ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

28'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Branco van den Boomen από την ομάδα Τουλούζ ανατρέπει τον Andrei Girotto

27'

27'

Ο Anthony Rouault απομακρύνει τη μπάλα

27'

26'

Ο Maxime Dupe κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

25'

Ο Fabio κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Maxime Dupe μπλοκάρει εύκολα

25'

25'

Καλή ενέργεια από τον Evann Guessand ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

25'

Η ομάδα Ναντ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

25'

Κατοχή: Ναντ: 45%, Τουλούζ: 55%.

25'

24'

24'

Ο Rafael Ratao από την ομάδα Τουλούζ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

23'

Καλή ενέργεια από τον Samuel Moutoussamy ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

23'

Ο Marcus Regis Coco τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

23'

23'

23'

Ο Jean-Charles Castelletto απομακρύνει τη μπάλα

23'

Η σέντρα από τον Branco van den Boomen από την ομάδα Τουλούζ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nicolas Pallois από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Brecht Dejaeghere

21'

20'

20'

Κατοχή: Ναντ: 40%, Τουλούζ: 60%.

20'

19'

Ο Rasmus Nicolaisen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

19'

19'

18'

Ο Jean-Charles Castelletto τιμωρείται για σπρώξιμο στον Thijs Dallinga

18'

Ο Branco van den Boomen από την ομάδα Τουλούζ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

17'

Το αμυντικό λάθος του Nicolas Pallois μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

16'

Ο Marcus Regis Coco από την ομάδα Ναντ είναι σε θέση οφσάιντ

16'

15'

15'

15'

Ο Branco van den Boomen έδωσε την ασίστ για το γκολ.

15'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Zakaria Aboukhlal σκοράρει με το αριστερό πόδι!

15'

Ο Branco van den Boomen τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

15'

15'

Κατοχή: Ναντ: 38%, Τουλούζ: 62%.

14'

14'

13'

13'

12'

11'

ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ! Ο Andrei Girotto πραγματοποίησε ωραίο σουτ από απόσταση, αλλά σημάδεψε το ορζόντιο δοκάρι!

11'

11'

Η σέντρα από τον Pedro Chirivella από την ομάδα Ναντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

11'

11'

10'

10'

Κατοχή: Ναντ: 23%, Τουλούζ: 77%.

10'

8'

Ο Thijs Dallinga από την ομάδα Τουλούζ είναι σε θέση οφσάιντ

8'

8'

8'

7'

Ο Fabio από την ομάδα Ναντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

7'

7'

6'

5'

5'

4'

4'

Ο Quentin Merlin απομακρύνει τη μπάλα

4'

3'

2'

2'

1'

1'

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Ναντ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stade de la Beaujoire, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Για την πρώτη νίκη της η Ναντ

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Ναντ γνώρισε την εκτός έδρας ήττα την προηγούμενη αγωνιστική από τη Μαρσέιγ και έτσι παραμένει χωρίς νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Δεν έχει πείσει ως τώρα με την απόδοση της, ψάχνει τα πατήματα της και βλέπει την αναμέτρηση με την Τουλούζ ως μία καλή ευκαιρία για να πάρει τους τρεις βαθμούς. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι δέχτηκαν στο τέλος την ισοφάριση από την Λοριάν και πήραν απλά τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2). Το ξεκίνημα τους είναι θετικό ειδικά αν σκεφτούμε ότι μόλις επέστρεψαν στην κατηγορία. Περιμένουμε βέβαια από τους γηπεδούχους να βγάλουν αντίδραση και γι' αυτό θα πάμε με τον άσο.

• Η ομάδα Τουλούζ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.57 στον ΟΠΑΠ

ΓΑΛΛΙΑ: Λιγκ 1