21+

Ναϊμέγκεν - Άλμερε Σίτι

21/10/2023 21:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 398
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 253 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Άλμερε Σίτι - Ναϊμέγκεν στις 19/5/2024

• Θεατές: 12500
90+6'

Υπήρχαν πολλές ευκαιρίες στο παιχνίδι αλλά καμία ομάδα δεν μπόρεσε να βρει το καθοριστικό γκολ.

90+6'

90+6'

Κατοχή: Ναϊμέγκεν: 55%, Άλμερε Σίτι: 45%.

90+5'

90+4'

Η ομάδα Ναϊμέγκεν εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+3'

Κίτρινη κάρτα για τον Kornelius Hansen

90+3'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Kornelius Hansen υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Youri Baas

90+3'

Ο Bram Nuytinck σταματά επιτυχώς το σουτ

90+3'

Το σουτ του Lance Duijvestijn μπλοκάρεται

90+3'

Ελεύθερο για την ομάδα Ναϊμέγκεν

90+3'

Ο Bas Dost απομακρύνει τη μπάλα

90+3'

Ο Peer Koopmeiners από την ομάδα Άλμερε Σίτι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90+2'

Ο Youri Baas σταματά επιτυχώς το σουτ

90+2'

Το σουτ του Joey Jacobs μπλοκάρεται

90+2'

Ο Kornelius Hansen από την ομάδα Άλμερε Σίτι είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90+2'

Η σέντρα από τον Yoann Cathline από την ομάδα Άλμερε Σίτι βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+2'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

90'

Ο Dirk Proper από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90'

Κατοχή: Ναϊμέγκεν: 56%, Άλμερε Σίτι: 44%.

89'

Ο Elayis Tavsan από την ομάδα Ναϊμέγκεν είναι σε θέση οφσάιντ

88'

Ο Jochem Ritmeester van de Kamp δίνει τη θέση του στον Joey Jacobs

88'

Ο Rajiv van La Parra δίνει τη θέση του στον Lance Duijvestijn

88'

Η ομάδα Άλμερε Σίτι έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

88'

Ο Christopher Mamengi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

87'

87'

86'

Ο Loic Mbe Soh από την ομάδα Άλμερε Σίτι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

Η ομάδα Ναϊμέγκεν εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

85'

85'

Η ομάδα Ναϊμέγκεν έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

85'

84'

83'

Ο Rajiv van La Parra από την ομάδα Άλμερε Σίτι είχε προσπάθεια εκτός στόχου

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Elayis Tavsan από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Christopher Mamengi

83'

83'

Η ομάδα Άλμερε Σίτι εκδηλώνει επίθεση

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Youri Baas από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Rajiv van La Parra

82'

Ο Yann Kitala δίνει τη θέση του στον Kornelius Hansen

81'

Ο Manel Royo δίνει τη θέση του στον Yoann Cathline

81'

81'

81'

80'

Παίκτης της ομάδας Ναϊμέγκεν επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

80'

Κατοχή: Ναϊμέγκεν: 58%, Άλμερε Σίτι: 42%.

80'

Ο Christopher Mamengi από την ομάδα Άλμερε Σίτι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rajiv van La Parra από την ομάδα Άλμερε Σίτι ανατρέπει τον Magnus Mattsson

79'

78'

78'

Ο Christopher Mamengi αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

77'

77'

Ο Bas Dost κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Damian van Bruggen.

76'

Ο Theo Barbet δίνει τη θέση του στον Christopher Mamengi

76'

76'

Ο Sontje Hansen δίνει τη θέση του στον D'Leanu Arts

76'

Ο Calvin Verdonk είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Youri Baas

75'

74'

74'

Το σουτ του Peer Koopmeiners μπλοκάρεται

74'

73'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! Ο Bart van Rooij βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα για σπρώξιμο αντιπάλου

73'

Ο Bart van Rooij τιμωρείται για σπρώξιμο στον Manel Royo

73'

72'

Ο Bart van Rooij είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

71'

71'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bram Nuytinck από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Rajiv van La Parra

71'

70'

Ο Sontje Hansen έδωσε την ασίστ για το γκολ!

70'

69'

Με αυτό το γκολ, η ομάδα Ναϊμέγκεν ισοφάρισε. Υπάρχει παιχνίδι!

69'

Ο Bas Dost έδωσε την ασίστ για το γκολ.

69'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Magnus Mattsson σκοράρει με το δεξί πόδι!

69'

Ο Bas Dost τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

68'

Η ομάδα Άλμερε Σίτι εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

68'

68'

Η ομάδα Ναϊμέγκεν εκδηλώνει επίθεση

67'

67'

Ο Rajiv van La Parra αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

67'

Ο Lasse Schoene δίνει τη θέση του στον Koki Ogawa

67'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

66'

Η ομάδα Άλμερε Σίτι εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

66'

Ο Lasse Schoene κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

66'

Ο Calvin Verdonk από την ομάδα Ναϊμέγκεν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Jochem Ritmeester van de Kamp

65'

Κατοχή: Ναϊμέγκεν: 57%, Άλμερε Σίτι: 43%.

65'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Bram Nuytinck από την ομάδα Ναϊμέγκεν αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

65'

Ο Lasse Schoene από την ομάδα Ναϊμέγκεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

64'

Ο Damian van Bruggen από την ομάδα Άλμερε Σίτι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

64'

63'

Ο Nordin Bakker κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

63'

Ο Nordin Bakker από την ομάδα Άλμερε Σίτι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

63'

Ο Loic Mbe Soh από την ομάδα Άλμερε Σίτι το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Magnus Mattsson

63'

Ο Theo Barbet από την ομάδα Άλμερε Σίτι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

62'

Ο Lasse Schoene από την ομάδα Ναϊμέγκεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

62'

Ο Theo Barbet απομακρύνει τη μπάλα

62'

Ο Damian van Bruggen σταματά επιτυχώς το σουτ

62'

Το σουτ του Elayis Tavsan μπλοκάρεται

62'

Ο Bart van Rooij τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

62'

Ο Magnus Mattsson κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

61'

Ο Robin Roefs κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

61'

61'

60'

60'

60'

60'

Ο Manel Royo από την ομάδα Άλμερε Σίτι εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

59'

Ο Lasse Schoene από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

59'

59'

Η ομάδα Άλμερε Σίτι έχει την κατοχή της μπάλας

58'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Manel Royo από την ομάδα Άλμερε Σίτι ανατρέπει τον Bart van Rooij

58'

Ο Sontje Hansen από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

57'

Ο Roberto Gonzalez δίνει τη θέση του στον Elayis Tavsan

57'

Φράγμα από τον Mathias Ross, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Yann Kitala. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

56'

Ο Jochem Ritmeester van de Kamp κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

56'

56'

55'

Ο Manel Royo από την ομάδα Άλμερε Σίτι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

55'

Ο Lasse Schoene από την ομάδα Ναϊμέγκεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

55'

Κατοχή: Ναϊμέγκεν: 59%, Άλμερε Σίτι: 41%.

55'

Ο Lasse Schoene εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Peer Koopmeiners από την ομάδα Άλμερε Σίτι ανατρέπει τον Magnus Mattsson

53'

Ο Manel Royo από την ομάδα Άλμερε Σίτι κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Roberto Gonzalez

53'

52'

52'

Ο Robin Roefs από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

52'

52'

Ο Manel Royo κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

51'

Ελεύθερο για την ομάδα Άλμερε Σίτι

51'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Mathias Ross από την ομάδα Ναϊμέγκεν αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

51'

Η σέντρα από τον Lasse Schoene από την ομάδα Ναϊμέγκεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

50'

50'

Κατοχή: Ναϊμέγκεν: 60%, Άλμερε Σίτι: 40%.

50'

49'

49'

49'

Ο Bram Nuytinck από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

49'

49'

Ο Manel Royo από την ομάδα Άλμερε Σίτι είχε προσπάθεια εκτός στόχου

49'

Ο Mathias Ross από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

49'

Ο Peer Koopmeiners από την ομάδα Άλμερε Σίτι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

48'

Ο Calvin Verdonk σταματά επιτυχώς το σουτ

48'

Το σουτ του Jochem Ritmeester van de Kamp μπλοκάρεται

48'

Ο Calvin Verdonk από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

47'

Η ομάδα Ναϊμέγκεν έχει την κατοχή της μπάλας

46'

46'

45+2'

45+2'

Κατοχή: Ναϊμέγκεν: 62%, Άλμερε Σίτι: 38%.

45+2'

Ο Mathias Ross σταματά επιτυχώς το σουτ

45+2'

Το σουτ του Thomas Robinet μπλοκάρεται

45+1'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

45'

45'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bram Nuytinck από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Yann Kitala

45'

45'

44'

44'

43'

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rajiv van La Parra από την ομάδα Άλμερε Σίτι ανατρέπει τον Calvin Verdonk

42'

42'

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bart van Rooij από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Yann Kitala

40'

Κατοχή: Ναϊμέγκεν: 63%, Άλμερε Σίτι: 37%.

39'

38'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Theo Barbet για την ομάδα Άλμερε Σίτι. Ο Roberto Gonzalez σταματάει την φάση.

38'

37'

36'

35'

Ο Peer Koopmeiners έδωσε την ασίστ για το γκολ.

35'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Yann Kitala της ομάδας Άλμερε Σίτι σκοράρει με κεφαλιά

35'

Η σέντρα από τον Peer Koopmeiners από την ομάδα Άλμερε Σίτι βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

35'

Κατοχή: Ναϊμέγκεν: 64%, Άλμερε Σίτι: 36%.

35'

Φράγμα από τον Sontje Hansen, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Jochem Ritmeester van de Kamp. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

34'

34'

33'

33'

Ο Manel Royo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lasse Schoene

32'

32'

31'

Ο Jochem Ritmeester van de Kamp απομακρύνει τη μπάλα

31'

31'

31'

31'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Peer Koopmeiners από την ομάδα Άλμερε Σίτι ανατρέπει τον Lasse Schoene

30'

Κατοχή: Ναϊμέγκεν: 65%, Άλμερε Σίτι: 35%.

30'

Ο Magnus Mattsson σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Nordin Bakker ελέγχει την φάση

29'

Ο Theo Barbet σταματά επιτυχώς το σουτ

29'

Το σουτ του Roberto Gonzalez μπλοκάρεται

28'

Καλή ενέργεια από τον Lasse Schoene ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

28'

Ο Stije Resink από την ομάδα Άλμερε Σίτι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

28'

27'

27'

26'

Ο Bart van Rooij έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

26'

Ο Bart van Rooij από την ομάδα Ναϊμέγκεν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Yann Kitala

26'

Ο Thomas Robinet από την ομάδα Άλμερε Σίτι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

26'

25'

Ο Loic Mbe Soh σταματά επιτυχώς το σουτ

25'

Το σουτ του Bart van Rooij μπλοκάρεται

25'

25'

25'

24'

Ο Roberto Gonzalez αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

24'

23'

22'

22'

22'

22'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Bas Dost από την ομάδα Ναϊμέγκεν αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

22'

21'

Ο Nordin Bakker κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

21'

Καλή ενέργεια από τον Magnus Mattsson ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

21'

20'

Κίτρινη κάρτα για τον Peer Koopmeiners

20'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Peer Koopmeiners υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Magnus Mattsson

20'

19'

19'

Ο Peer Koopmeiners από την ομάδα Άλμερε Σίτι εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

18'

Ο Bart van Rooij απομακρύνει τη μπάλα

18'

18'

18'

18'

17'

17'

Και οι δύο πλευρές προσπαθούν να διασπάσουν τις αντίπαλες άμυνες

16'

16'

16'

Ο Theo Barbet αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

15'

15'

14'

14'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lasse Schoene από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Thomas Robinet

14'

13'

12'

11'

10'

10'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Theo Barbet από την ομάδα Άλμερε Σίτι αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

10'

10'

Κατοχή: Ναϊμέγκεν: 67%, Άλμερε Σίτι: 33%.

10'

10'

Το σουτ του Rajiv van La Parra μπλοκάρεται

9'

Ο Manel Royo από την ομάδα Άλμερε Σίτι το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Bart van Rooij

9'

9'

8'

8'

Ο Damian van Bruggen τιμωρείται για σπρώξιμο στον Bas Dost

7'

6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Stije Resink από την ομάδα Άλμερε Σίτι ανατρέπει τον Dirk Proper

6'

6'

Ο Dirk Proper από την ομάδα Ναϊμέγκεν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Theo Barbet

5'

4'

4'

4'

4'

3'

3'

2'

1'

1'

1'

Ο Yann Kitala τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mathias Ross

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Άλμερε Σίτι είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Stadion De Goffert, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Έχουν την ευκαιρία και την ανάγκη να επιστρέψουν στις νίκες οι γηπεδούχοι

H Ναϊμέγκεν υποδέχεται την Άλμερε Σίτι στην 9η αγωνιστική της Ερεντιβίζιε. Ισόπαλοι με τη Χέρενφεν εκτός έδρας αναδείχθηκαν την περασμένη αγωνιστική οι γηπεδούχοι, ενώ οι φιλοξενούμενοι νίκησαν εντός έδρας τη Βάαλβαϊκ.

Η ισοπαλία με 1-1 ήταν το αποτέλεσμα της εκτός έδρας αναμέτρησης με τη Χέρενφεν, όπου παρουσίασε μέτρια εικόνα με «νεκρά» διαστήματα. Από το ξεκίνημα πιέστηκε πολύ και βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 6', ενώ η συνέχεια τη βρήκε να αμύνεται μαζικά, μένοντας «όρθια» μόνο λόγω της αστοχίας των γηπεδούχων στις μεγάλες ευκαιρίες που δημιούργησαν. Τελικά κατάφερε να βρει την ισοφάριση στο 45'+2' κόντρα στη ροή του ματς, με τον Ντοστ και μπήκε με άλλον... αέρα στην ανάπαυλα, όπου το παιχνίδι ήταν πιο ισορροπημένο και χωρίς ιδιαίτερο ρυθμό, αν και στο 73' παραλίγο να δεχθεί τέρμα αλλά τη γλίτωσε ξανά.

Με αυτον τον βαθμό η Ναϊμέγκεν έφτασε τους 8 και παρέμεινε στη 10η θέση της βαθμολογίας, έχοντας πάντως ιδιαίτερα ασταθή παρουσία. Σε κάθε περίπτωση, κέρδισε μία σχετική ηρεμία μετά την «επώδυνη» εντός έδρας ήττα στο ντέρμπι με τη Φίτεσε και πλέον ζητούμενο είναι η επιστροφή στις νίκες. Σε φιλικό που έδωσε κατά τη διάρκεια της διακοπής ηττήθηκε με 2-1 από την Ουτρέχτη.

Στην επιθετική αποτελεσματικότητα που πρέπει να βελτιώσει η ομάδα του, αλλά και το κομμάτι της αντιμετώπισης ενός παιχνιδιού όταν παίρνει κακή τροπή στάθηκε ο τεχνικός, Ρότζερ Μέγιερ, που τόνισε πάντως πως θεωρεί πως οι παίκτες του είναι στον σωστό δρόμο.

Αγωνιστικά νέα: Επιστρέφουν ο βασικός γκολκίπερ Σίλεσεν (5/0), ο μεσοεπιθετικός Ταβσάν (1/0) και ο μπακ Μπάας (6/1). Εκτός παραμένουν ο μπακ Περέιρα (5/0), ο επιθετικός Τιμπίντι (-) και ο μέσος Ντε Βιτ (-).Νίκησε 1-0 τη Βάαλβαϊκ εντός έδρας και πήρε ακόμα μία ιστορική νίκη, μετά το διπλό επί της Ουτρέχτης, αφού αυτή ήταν η πρώτη της εντός έδρας σε επίπεδο Ερεντιβίζιε. Ήταν πιο κινητική από το ξεκίνημα και εξαργύρωσε την υπεροχή της στο 32' όταν Ρομπινέ από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα ανοιγοντας το σκορ. Το γκολ αυτό έμελλε να αποδειχθεί «χρυσό», αφού η συνέχεια την βρήκε να διαχειρίζεται το προβάδισμα της, χωρίς να διεκδικεί ιδιαίτερα ένα δεύτερο τέρμα, ενώ την ίδια στιγμή δεν απειλήθηκε ποτέ ουσιαστικά, φτάνοντας τελικά στη νίκη.

Αυτό ήταν το δεύτερο σερί τρίποντο για τους «νεοφώτιστους» -και μάλιστα χωρίς να δεχθούν γκολ- που έστειλαν μήνυμα πως δεν θα είναι όσο εύκολο «θύμα» πίστευαν όλοι μετά τις πέντε ήττες στα πρώτα έξι παιχνίδια τους στην «παρθενική» τους συμμετοχή στην Ερεντιβίζιε. Με 7 βαθμούς βρίσκονται στην 14η θέση και μπορούν να αισιοδοξούν για το μέλλον. Έχουν πάντως αρκετά να βελτιώσουν και αυτό φάνηκε και στο ισόπαλο 1-1 σε φιλικό που εδωσαν κόντρα στη Χρόνινγκεν της Εέρστε Ντιβίζιε κατά τη διάρκεια της διακοπής.

«Πλέον έχουμε αποκτήσει αυτοπεποίθηση, αλλά ξέρουμε πως ταυτόχρονα έχουμε και πολλά να βελτιώσουμε. Πάνω σε αυτά δουλέψαμε στη διακοπή και θέλουμε να το δείξουμε αυτό κόντρα στη Ναϊμέγκεν» δήλωσε ο προπονητής της ομάδας, Πάστοοτ, που τη διετία 2011-13 καθόταν στον πάγκο της Ναϊμέγκεν, την οποία μάλιστα είχε οδηγήσει στα ευρωπαϊκά πλέι οφ στην πρώτη του σεζόν.

Αγωνιστικά νέα: Νοκ άουτ οι βασικοί μπακ Φλοράνους (8/0) και Ακουγιόμπι (8/0). Παραμένουν εκτός ο μέσος Αλβάρο Πένια (4/0) αλλά και ο εξτρέμ Ματουά (-) και οι μέσοι Κόριν και Ματουά που δεν έχουν αγωνιστεί ακόμα φέτος.

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Οι φιλοξενούμενοι προέρχονται από δύο νίκες που τους ανέβασαν βαθμολογικά και ψυχολογικά, ωστόσο χρειάστηκαν δόση τύχης για να τις πετύχουν και παρ' ότι μπαίνουν αργά αλλά σταθερά στο πνεύμα της κορυφαίας κατηγορίας, δεν είναι ακόμα έτοιμοι. Η Ναϊμέγκεν είναι ασταθής, αλλά σε αυτές τις αποδόσεις ο άσος αξίζει, αφού πρόκειται για μία ομάδα με μεγάλο κίνητρο, μεγάλη εμπειρία και ακόμα μεγαλύτερη ανάγκη να επιστρέψει στις νίκες.

• Η ομάδα Ναϊμέγκεν νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 2.27 στον ΟΠΑΠ

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε