21+

Μπέτις - Ράγιο Βαγιεκάνο

24/10/2021 19:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 1174
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 923 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Ράγιο Βαγιεκάνο - Μπέτις στις 17/3/2024

• Θεατές: 45362
90+3'

Η ομάδα Μπέτις είναι η νικήτρια του αγώνα, σ' ένα μοιρασμένο παιχνίδι όπου η μπίλια μπορούσε να κάτσει παντού

90+3'

Το σημερινό παιχνίδι θα διεξαχθεί με περιορισμένο αριθμό θεατών στις εξέδρες, εξαιτίας των μέτρων κατά της εξάπλωσης του κορωνοϊού.

90+3'

90+3'

Κατοχή: Μπέτις: 47%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 53%.

90+3'

Το σουτ του Alvaro Garcia μπλοκάρεται

90+3'
Απόκρουση

Ο Edgar Gonzalez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+2'

Ο Bebe από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90+2'

Το σουτ του Bebe μπλοκάρεται

90+2'

Η ομάδα Μπέτις κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+1'

Ο Claudio Bravo κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+1'
Σέντρα

Ο Isi Palazon κάνει τη σέντρα

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

90+1'

Κατοχή: Μπέτις: 48%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 52%.

90'
Σέντρα

Ο Ivan Balliu από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

90'

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Guido Rodriguez από την ομάδα Μπέτις ανατρέπει τον Santi Comesana

89'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

89'
Απόκρουση

89'
Σέντρα

Ο Alvaro Garcia κάνει τη σέντρα

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Guido Rodriguez από την ομάδα Μπέτις ανατρέπει τον Ivan Balliu

88'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπέτις

88'

Ο Willian Jose δίνει τη θέση του στον Borja Iglesias

88'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο κάνει μία αλλαγή με καθαρά επιθετικούς προσανατολισμούς.

88'

Ο Nikola Maras δίνει τη θέση του στον Jose Pozo

87'

Ο Radamel Falcao επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

86'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Guido Rodriguez από την ομάδα Μπέτις ανατρέπει τον Isi Palazon

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Isi Palazon από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον William Carvalho

85'

Κατοχή: Μπέτις: 49%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 51%.

84'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

84'

83'

Ο Radamel Falcao από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο είναι σε θέση οφσάιντ

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο William Carvalho από την ομάδα Μπέτις ανατρέπει τον Isi Palazon

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hector Bellerin από την ομάδα Μπέτις ανατρέπει τον Santi Comesana

82'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Unai Lopez από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Nabil Fekir

81'

Η ομάδα Μπέτις κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

81'

81'

Η ομάδα Μπέτις παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

80'

Ο Randy Nteka δίνει τη θέση του στον Bebe

80'

Ο Sergio Canales δίνει τη θέση του στον William Carvalho

79'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Radamel Falcao από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

79'
Σέντρα

Ο Ivan Balliu κάνει τη σέντρα

79'

78'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

78'

78'

Ο Isi Palazon από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. Τόσο κοντά!

78'
Απόκρουση

Ο Marc Bartra αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

77'
Σέντρα

Ο Francisco Garcia κάνει τη σέντρα

76'

76'

Κατοχή: Μπέτις: 50%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 50%.

75'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Willian Jose της ομάδας Μπέτις στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Stole Dimitrievski λίγο έλειψε να αποκρούσει.

74'

ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο Ivan Balliu τράβηξε τον Alex Moreno από τη φανέλα και ο διαιτητής έδειξε άσπρη βούλα!

73'

Το αμυντικό λάθος του Ivan Balliu μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

73'

Η ομάδα Μπέτις εκδηλώνει επίθεση

72'

Ο Diego Lainez από την ομάδα Μπέτις κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η απομάκρυνε

72'

Ο Nabil Fekir από την ομάδα Μπέτις εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

72'
Σέντρα

Ο Diego Lainez από την ομάδα Μπέτις προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

72'
Σέντρα

71'

Ο Oscar Trejo δίνει τη θέση του στον Radamel Falcao

71'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ivan Balliu από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Diego Lainez

71'

70'

70'

Ο Rodri δίνει τη θέση του στον Andres Guardado

70'

Ο Juanmi δίνει τη θέση του στον Diego Lainez

69'

Ο Alvaro Garcia αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

69'
Απόκρουση

Ο Marc Bartra απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

69'

Ο Oscar Trejo από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

69'

Ο Francisco Garcia από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

68'

45362 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

67'

67'
Απόκρουση

67'
Σέντρα

67'

66'

Κατοχή: Μπέτις: 51%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 49%.

66'

Τι παιχνίδι βλέπουμε. Υπάρχει ένταση και καλή κυκλοφορία της μπάλας και από τις δύο ομάδες.

66'

Ένα γκολ από υπέροχη ομαδική προσπάθεια!

65'

Ο Oscar Trejo έδωσε την ασίστ για το γκολ.

65'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Alvaro Garcia σκοράρει με το αριστερό πόδι!

65'

Ο Oscar Trejo από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

65'

Ο Randy Nteka από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

65'

64'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

63'

Ο Hector Bellerin από την ομάδα Μπέτις κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

62'

Καλή ενέργεια από τον Nabil Fekir ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

62'

Ο Alex Moreno από την ομάδα Μπέτις στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

61'

Το σουτ του Nabil Fekir μπλοκάρεται

61'

Κίτρινη κάρτα για τον Oscar Trejo

60'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Oscar Trejo ανέτρεψε τον Guido Rodriguez από πίσω και δόθηκε φάουλ

60'

60'

59'

59'

58'

Η ομάδα Μπέτις έχει την κατοχή της μπάλας

57'

Ο Nabil Fekir από την ομάδα Μπέτις είναι σε θέση οφσάιντ

57'

Το σουτ του Willian Jose μπλοκάρεται

56'

Ο Willian Jose από την ομάδα Μπέτις προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

56'

56'

55'

Ο Sergio Canales τιμωρείται για σπρώξιμο στον Isi Palazon

55'

Η ομάδα Μπέτις κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

54'

54'

53'

Ο Francisco Garcia από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο είναι σε θέση οφσάιντ

53'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο εκδηλώνει επίθεση

52'

52'

Τι ευκαιρία! Ο Juanmi έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά η κεφαλιά του περνάει δίπλα από την εστία!

52'

Ο Nabil Fekir από την ομάδα Μπέτις εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

52'
Απόκρουση

Ο Francisco Garcia απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

52'

Ο Nabil Fekir από την ομάδα Μπέτις κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

51'

50'
Σέντρα

Ο Rodri από την ομάδα Μπέτις προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

50'
Απόκρουση

Ο Alejandro Catena απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

50'

50'

50'

50'

49'
Απόκρουση

Ο Alex Moreno απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

49'

48'
Σέντρα

Ο Francisco Garcia από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

47'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Guido Rodriguez από την ομάδα Μπέτις ανατρέπει τον Oscar Trejo

46'

Ο Willian Jose από την ομάδα Μπέτις είναι σε θέση οφσάιντ

46'

Ο Mario Hernandez δίνει τη θέση του στον Isi Palazon

46'

Ο Pathe Ciss δίνει τη θέση του στον Santi Comesana

46'

45+4'

Η ομάδα Μπέτις παρουσιάζει το καλύτερο πρόσωπο σ' αυτό το ημίχρονο

45+4'

45+4'

Κατοχή: Μπέτις: 54%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 46%.

45+2'

Αυτό το γκολ από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ήρθε κόντρα στην ροή του αγώνα

45+1'

45+1'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Randy Nteka της ομάδας Ράγιο Βαγιεκάνο «τσιμπάει» την μπάλα με το δεξί! Εύκολο τελείωμα για τον Randy Nteka

45+1'

Ο Oscar Trejo από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

45+1'

Το αμυντικό λάθος του Alex Moreno μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

45+1'

Το σουτ του Ivan Balliu μπλοκάρεται

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

45+1'

45'
Γέμισμα

Ο Oscar Trejo εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

45'

Κατοχή: Μπέτις: 52%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 48%.

45'

Ο Nabil Fekir τιμωρείται για σπρώξιμο στον Pathe Ciss

44'
Απόκρουση

44'
Σέντρα

Ο Oscar Trejo κάνει τη σέντρα

44'
Απόκρουση

44'
Σέντρα

Ο Mario Hernandez κάνει τη σέντρα

44'

43'

43'

Ο Alvaro Garcia από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο κάνει γέμισμα, , αλλά ο συμπαίκτης του δεν κατάφερε να το εκμεταλλευτεί

42'
Σέντρα

Ο Hector Bellerin από την ομάδα Μπέτις προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

42'

41'

40'

Κατοχή: Μπέτις: 56%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 44%.

40'

40'

Ο Unai Lopez στέλνει με απευθείας φάουλ τη μπάλα προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ σώζει

39'

38'
Απόκρουση

Ο Claudio Bravo απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

38'

38'
Απόκρουση

Ο Rodri απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

38'

37'

Ο Alvaro Garcia τιμωρείται για σπρώξιμο στον Marc Bartra

37'

Ο Stole Dimitrievski κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

36'
Σέντρα

Ο Sergio Canales κάνει τη σέντρα

36'

35'

Κατοχή: Μπέτις: 55%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 45%.

35'
Απόκρουση

Ο Marc Bartra από την ομάδα Μπέτις είναι σε εγρήγορση και γυρνάει με κεφαλιά στον τερματοφύλακα.

35'

34'

Ο Ivan Balliu από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο είναι σε θέση οφσάιντ

34'
Απόκρουση

Ο Alex Moreno αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

34'

Ο Alvaro Garcia από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

33'
Απόκρουση

Ο Hector Bellerin απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

33'
Γέμισμα

32'

Κίτρινη κάρτα για τον Edgar Gonzalez

32'

Ο Edgar Gonzalez από την ομάδα Μπέτις κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Randy Nteka

31'

Κίτρινη κάρτα για τον Alvaro Garcia

31'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Alvaro Garcia υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Nabil Fekir

31'

30'

30'

Ο Hector Bellerin από την ομάδα Μπέτις κάνει γέμισμα, , αλλά ο συμπαίκτης του δεν κατάφερε να το εκμεταλλευτεί

29'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Randy Nteka υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Alex Moreno

29'

29'
Απόκρουση

28'
Σέντρα

28'
Απόκρουση

28'
Σέντρα

28'

28'

27'

Καλή ενέργεια από τον Rodri ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

27'

Ο Rodri από την ομάδα Μπέτις προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

27'

Η ομάδα Μπέτις αυξάνει την πίεση της και μοιάζει πως θα σκοράρει κάποια στιγμή

26'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Μπέτις μετράει κανονικά.

25'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

24'

Κατοχή: Μπέτις: 57%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 43%.

24'

Ο Sergio Canales έδωσε την ασίστ για το γκολ.

24'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Juanmi σκοράρει με το δεξί πόδι!

23'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Sergio Canales από την ομάδα Μπέτις «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

23'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Juanmi , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

23'

Η ομάδα Μπέτις έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

22'

Ο Rodri έδωσε την ασίστ για το γκολ.

22'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Alex Moreno σκοράρει με το δεξί πόδι!

22'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Alex Moreno , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

22'

Ο Rodri από την ομάδα Μπέτις πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

22'

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oscar Trejo από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Edgar Gonzalez

21'

Κατοχή: Μπέτις: 63%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 37%.

20'

19'
Απόκρουση

Ο Francisco Garcia απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

19'
Σέντρα

Ο Guido Rodriguez κάνει τη σέντρα

19'

18'

Ο Rodri από την ομάδα Μπέτις είναι σε θέση οφσάιντ

18'

Ένας παίκτης από την ομάδα Μπέτις στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

17'

17'

16'

Η ομάδα Μπέτις κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

15'

Κατοχή: Μπέτις: 64%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 36%.

15'

Ο Sergio Canales από την ομάδα Μπέτις το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Randy Nteka

14'

14'
Απόκρουση

Ο Pathe Ciss απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

14'
Γέμισμα

Ο Sergio Canales εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

13'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Ivan Balliu για την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο. Ο Juanmi σταματάει την φάση.

13'

13'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Edgar Gonzalez από την ομάδα Μπέτις αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

12'

Ο Marc Bartra της ομάδας Μπέτις παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

12'

12'
Σέντρα

12'

11'

10'

10'

9'
Απόκρουση

Ο Mario Hernandez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

9'

Ο Juanmi από την ομάδα Μπέτις κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

9'
Γέμισμα

Ο Nabil Fekir εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

9'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Nikola Maras υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Alex Moreno

8'

7'

Ο Rodri από την ομάδα Μπέτις κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

6'
Απόκρουση

6'

6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Juanmi από την ομάδα Μπέτις ανατρέπει τον Mario Hernandez

5'

Κατοχή: Μπέτις: 65%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 35%.

5'

Ελεύθερο για την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο

5'

Ο Nabil Fekir από την ομάδα Μπέτις προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή. Δυστυχώς η προσπάθειά του πέρασε μόλις άουτ.

4'

4'

3'

2'

2'
Σέντρα

Ο Alvaro Garcia από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

2'

1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ivan Balliu από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Alex Moreno

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Μπέτις είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio Benito Villamarin, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Σπουδαία αναμέτρηση στην Ανδαλουσία

Η Μπέτις αφού «έκλεψε» τη νίκη στην έδρα της Αλαβές, επιστρέφει στην Ανδαλουσία για να αντιμετωπίσει την φετινή έκπληξη Ράγιο Βαγιεκάνο.

ΜΠΕΤΙΣ

Πήρε μεγάλο διπλό την περασμένη Δευτέρα στη χώρα των Βάσκων κόντρα στην Αλαβές επικρατώντας με 1-0. Δεν θα ήταν υπερβολή να γράψουμε πως... έκλεψε το τρίποντο, αφού οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και πιο άτυχοι, έχοντας δύο δοκάρια, με τον Μόγια στο 16ο λεπτό και τον Ντε Λα Φουέντε στο 60ο. Όμως, στο 89' ο Μπόρχα Ιγκλέσιας με το πρώτο του φετινό γκολ έδωσε τους τρεις βαθμους στην Μπέτις και ο Μανουέλ Πελεγκρίνι παρέμεινε αήττητος στην καριέρα του απέναντι στην Αλαβές σε πέντε παιχνίδια έχοντας τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία. Αυτή ήταν μόλις η δεύτερη φορά στο φετινό πρωτάθλημα που δεν είδε την εστία της να παραβιάζεται.

"Είναι τρεις πολύ σημαντικοί βαθμοί για να είμαστε κοντά στις κορυφαίες ομάδες. Γνωρίζαμε ότι ήταν δύσκολο, αλλά η ομάδα έπαιξε πολύ καλά, από την αρχή ψάξαμε για τους τρεις βαθμούς εναντίον μιας άλλης ομάδας που επίσης έπαιξε καλά. Ήταν ένα πολύ ολοκληρωμένο παιχνίδι τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα. Ένα πλήρες παιχνίδι στην επίθεση, με παραλλαγές και στην άμυνα" δήλωσε ο Μανουέλ Πελεγκρίνι.

Την Πέμπτη είχε το ντέρμπι του ομίλου στο Γιουρόπα Λιγκ φιλοξενώντας στην Ανδαλουσία την Λεβερκούζεν με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με 1-1 και παρέμειναν στην κορυφή με εφτά βαθμούς. Οι Γερμανοί είχαν δοκάρι με τον Αλάριο στο 12ο λεπτό και η Μπέτις άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπόρχα Ιγκλέσιας στο 74'. Όμως, η Λεβερκούζεν κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα στο 82' με τον Άντριχ.

Αγωνιστικά Νέα: Δεν έχει σημαντικές απουσίες.

ΡΑΓΙΟ ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ

Θέλει να χτίσει ένα νέο σερί νικών και έκανε την αρχή φιλοξενώντας την Έλτσε, επικρατώντας με 2-1 με ανατροπή και ανέβηκε στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας της La Liga. Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ χάρη σε τέρμα του Λούκας Μπογιέ στο 14΄, αλλά με τη δύναμη της έδρας γύρισε το ματς και πανηγύρισε το τρίποντο. Έφερε το ματς στα ίσα στο 26ο λεπτό με τον Μάριο Χερνάντεθ και στο 65ο λεπτό, ο Ντέκα με ωραία ατομική ενέργεια και φοβερό σουτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

«Μου άρεσε η στάση της ομάδας. Μας αρέσει ο κόσμος να ενθουσιάζεται, αλλά τα πόδια μας είναι στο έδαφος. Έχουμε 16 πόντους. Το καλύτερο είναι ότι υπάρχουν 16 πόντοι που έχουμε ήδη προσθέσει. Οι παίκτες που ήταν πιο σφιχτοί σε δύναμη, βλέπουν αυτούς τους ανθρώπους στις κερκίδες και πιέζουν περισσότερο και αυτό σου δίνει ζωή. Δεν νομίζω ότι οι τραυματισμοί είναι μεγάλο πράγμα, μάλλον η έλλειψη ρυθμού» είπε χαρακτηριστικά ο τεχνικός, Άντονι Ιραόλα.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο μπακ Μπαλιού (8/0). Αμφίβολος δίνεται ο αμυντικός Σάβελιτς (7/0).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Μπέτις αγωνίστηκε την περασμένη Δευτέρα για τη La Liga, την Πέμπτη για το Europa League και σήμερα φιλοξενεί για το ισπανικό πρωτάθλημα την Ράγιο Βαγιεκάνο που δεν είχε άλλες αγωνιστικές υποχρεώσεις, εκτός από το ματς της περασμένης αγωνιστικής. Οι γηπεδούχοι είναι πιο κουρασμένοι, αλλά δημιουργούν φάσεις στα παιχνίδια τους και οι φιλοξενούμενοι σκοράρουν σχεδόν πάντα. Θα επιλέξουμε το Over.

• Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.16 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπέτις δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
  • Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 2 με απόδοση 4.25 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Μπέτις, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 2.02 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Ράγιο Βαγιεκάνο, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.61 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα