Μπέτις - Θέλτα

2/1/2022 19:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 495
0 - 2
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 847 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Μπέτις - Θέλτα στις 12/4/2024

• Θεατές: 41566
90+6'

90+5'

Κατοχή: Μπέτις: 53%, Θέλτα: 47%.

90+5'

Η ομάδα Μπέτις έχει την κατοχή της μπάλας

90+5'

Ο Juanmi σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Matias Dituro ελέγχει την φάση

90+4'

Ο Borja Iglesias από την ομάδα Μπέτις κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

90+4'

Ο Marc Bartra από την ομάδα Μπέτις είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

90+4'
Σέντρα

Ο Cristian Tello κάνει τη σέντρα

90+4'

Ο Nolito υποπίπτει σε χέρι

90+3'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+3'

Ο Franco Cervi δίνει τη θέση του στον Jose Fontan

90+3'

Ο Cristian Tello από την ομάδα Μπέτις στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

90+2'

Ο William Carvalho κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Matias Dituro μπλοκάρει εύκολα

90+2'
Γέμισμα

Ο Nabil Fekir εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

90+1'

Κίτρινη κάρτα για τον Franco Cervi

90+1'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Franco Cervi υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Rodri

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90+1'

Η ομάδα Μπέτις κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90'

Η ομάδα Μπέτις κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

90'

Ο Iago Aspas δίνει τη θέση του στον Nolito

90'

89'

89'

Ο Juanmi από την ομάδα Μπέτις προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

89'

89'
Απόκρουση

Ο Javi Galan απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

89'
Σέντρα

Ο Alex Moreno κάνει τη σέντρα

88'

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nabil Fekir από την ομάδα Μπέτις ανατρέπει τον Denis Suarez

87'

Η ομάδα Θέλτα έχει την κατοχή της μπάλας

87'
Απόκρουση

Ο Okay Yokuslu απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

87'

Ο Nabil Fekir από την ομάδα Μπέτις βρίσκει τον συμπαίκτη του με τακουνάκι.

86'

Το σουτ του Victor Ruiz μπλοκάρεται

86'
Σέντρα

Ο Hector Bellerin κάνει τη σέντρα

86'
Απόκρουση

86'
Γέμισμα

86'

Ο Brais Mendez δίνει τη θέση του στον Gabriel Veiga

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Santi Mina από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον William Carvalho

85'

Κατοχή: Μπέτις: 54%, Θέλτα: 46%.

85'

Καλή ενέργεια από τον Borja Iglesias ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

85'
Σέντρα

85'

84'

Ο Rui Silva κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

84'
Σέντρα

Ο Denis Suarez κάνει τη σέντρα

83'

Ο Hector Bellerin υποπίπτει σε χέρι

82'

Το σουτ του Alex Moreno μπλοκάρεται

82'

82'

Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Nabil Fekir

81'

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Borja Iglesias από την ομάδα Μπέτις ανατρέπει τον Brais Mendez

80'

Η ομάδα Μπέτις κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

80'

Ο Sergio Canales δίνει τη θέση του στον Cristian Tello

80'

Η ομάδα Θέλτα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

79'

Ελεύθερο για την ομάδα Θέλτα

78'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Borja Iglesias από την ομάδα Μπέτις «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

78'

77'

Ο Marc Bartra αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

77'
Απόκρουση

77'
Σέντρα

77'

76'

Ο Brais Mendez είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

76'

76'

75'

75'

Ο Denis Suarez από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

75'

Κατοχή: Μπέτις: 55%, Θέλτα: 45%.

75'

Ο Brais Mendez από την ομάδα Θέλτα είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

75'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Brais Mendez , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

75'
Απόκρουση

Ο Marc Bartra απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

75'

Ο Denis Suarez από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

74'

Ο Santi Mina αναγκάζει τον Rui Silva σε μία καλή απόκρουση και η μπάλα φεύγει κόρνερ!

74'

Καλή στιγμή καθώς ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα βρήκε ωραία τον συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή...

74'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Iago Aspas , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

74'
Σέντρα

Ο Javi Galan κάνει τη σέντρα

74'

73'

Ο Borja Iglesias αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο William Carvalho από την ομάδα Μπέτις ανατρέπει τον Fran Beltran

71'

Ο Nabil Fekir από την ομάδα Μπέτις εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

71'

Ο William Carvalho χάνει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, καθώς η προσπάθεια του μπλοκαρίστηκε!

70'

70'

Ο Nabil Fekir από την ομάδα Μπέτις κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

70'

69'

Ο Sergio Canales σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Matias Dituro ελέγχει την φάση

69'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Denis Suarez για την ομάδα Θέλτα. Ο Sergio Canales σταματάει την φάση.

68'

Ο Matias Dituro κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

68'
Σέντρα

Ο William Carvalho κάνει τη σέντρα

67'

Η ομάδα Μπέτις εκδηλώνει επίθεση

66'

66'

65'

Ο Carlos Dominguez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Borja Iglesias

65'

65'

Η ομάδα Θέλτα εκδηλώνει επίθεση

64'

63'

Ο Borja Iglesias από την ομάδα Μπέτις κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ο Matias Dituro βγαίνει μπροστά και μαζεύει τη μπάλα

63'
Σέντρα

62'

61'

Ο Nabil Fekir σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Matias Dituro ελέγχει την φάση

61'

61'
Σέντρα

Ο Sergio Canales κάνει τη σέντρα

61'

60'

60'

60'

Η ομάδα Μπέτις παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

59'
Σέντρα

Ο Brais Mendez από την ομάδα Θέλτα κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

59'

58'

58'

58'

Ο Willian Jose δίνει τη θέση του στον Borja Iglesias

58'

Ο Andres Guardado δίνει τη θέση του στον Nabil Fekir

58'

Ο Hector Bellerin αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

56'
Απόκρουση

Ο Carlos Dominguez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

56'
Σέντρα

55'

Ο Hector Bellerin από την ομάδα Μπέτις κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

55'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Hector Bellerin , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

55'

Κατοχή: Μπέτις: 51%, Θέλτα: 49%.

55'

54'

53'

Κίτρινη κάρτα για τον Willian Jose

53'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Willian Jose από την ομάδα Μπέτις ανατρέπει τον Carlos Dominguez

52'

52'
Σέντρα

Ο Joseph Aidoo κάνει τη σέντρα

52'

51'

51'

41566 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

51'

Το σημερινό παιχνίδι θα διεξαχθεί με περιορισμένο αριθμό θεατών στις εξέδρες, εξαιτίας των μέτρων κατά της εξάπλωσης του κορωνοϊού.

50'

Κατοχή: Μπέτις: 52%, Θέλτα: 48%.

50'

50'
Σέντρα

Ο Denis Suarez από την ομάδα Θέλτα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

49'

48'

48'

47'

47'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

47'

Ο Santi Mina βλέπει την τεράστια ευκαιρία του με σουτ να σταματάει στο δοκάρι!

46'
Σέντρα

Ο Franco Cervi από την ομάδα Θέλτα κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

46'

Ο Diego Lainez δίνει τη θέση του στον Rodri

46'

45+3'

45+3'

45+2'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Iago Aspas στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

45+2'
Ντρίμπλα

45+2'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ο Iago Aspas βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα...

45+2'

Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

45+2'

Το αμυντικό λάθος του Victor Ruiz μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

45+1'
Απόκρουση

45+1'
Σέντρα

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45+1'

45'

45'

Ο Javi Galan από την ομάδα Θέλτα κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

45'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Javi Galan , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

44'

44'

43'
Απόκρουση

43'
Σέντρα

43'

Η ομάδα Μπέτις έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

42'

41'

41'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Juanmi από την ομάδα Μπέτις αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

41'
Σέντρα

Ο Diego Lainez κάνει τη σέντρα

40'

Κατοχή: Μπέτις: 49%, Θέλτα: 51%.

40'

40'

Ο Denis Suarez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Andres Guardado

38'

38'

Η ομάδα Μπέτις κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Diego Lainez από την ομάδα Μπέτις ανατρέπει τον Franco Cervi

36'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Iago Aspas της ομάδας Θέλτα ευστοχεί στο πέναλτι με το αριστερό πόδι, στέλνοντας την μπάλα στο κέντρο της εστίας. Ο Rui Silva έπεσε αριστερά.

35'

35'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Andres Guardado από την ομάδα Μπέτις υποπίπτει σε πέναλτι για σπρώξιμο στον Franco Cervi.

34'

34'

32'

Κίτρινη κάρτα για τον Denis Suarez

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Denis Suarez από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Andres Guardado

32'

32'

31'

31'

31'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

30'
Απόκρουση

Ο Alex Moreno απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

30'
Σέντρα

Ο Franco Cervi κάνει τη σέντρα

30'

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hector Bellerin από την ομάδα Μπέτις ανατρέπει τον Javi Galan

28'

28'

Ο Sergio Canales αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

27'

27'
Σέντρα

Ο Santi Mina κάνει τη σέντρα

26'

26'

26'

25'

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andres Guardado από την ομάδα Μπέτις ανατρέπει τον Brais Mendez

23'

22'

Ο Juanmi από την ομάδα Μπέτις το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Joseph Aidoo

22'
Απόκρουση

22'
Σέντρα

22'

22'
Απόκρουση

21'
Γέμισμα

Ο Sergio Canales εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

21'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Javi Galan από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Willian Jose

20'

Κατοχή: Μπέτις: 46%, Θέλτα: 54%.

20'

20'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Marc Bartra από την ομάδα Μπέτις αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

20'
Γέμισμα

19'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Brais Mendez από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Juanmi

18'

18'

18'

Ο Sergio Canales από την ομάδα Μπέτις εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

17'
Απόκρουση

Ο Carlos Dominguez απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

17'
Σέντρα

17'

Καλή ενέργεια από τον Iago Aspas ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

17'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marc Bartra από την ομάδα Μπέτις ανατρέπει τον Iago Aspas

16'

16'

15'

Ο Juanmi από την ομάδα Μπέτις είναι σε θέση οφσάιντ

15'

Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

15'

Κατοχή: Μπέτις: 43%, Θέλτα: 57%.

15'
Απόκρουση

Ο Hector Bellerin απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

15'

Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

14'
Απόκρουση

Ο Victor Ruiz απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

14'
Σέντρα

14'

13'

Ο Juanmi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Carlos Dominguez

13'

12'

Ο Victor Ruiz από την ομάδα Μπέτις το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Okay Yokuslu

12'
Σέντρα

12'

Ο Santi Mina υποπίπτει σε χέρι

11'

11'

Η ομάδα Θέλτα παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

11'

11'

Ο William Carvalho από την ομάδα Μπέτις είχε προσπάθεια εκτός στόχου

10'

Ο Brais Mendez από την ομάδα Θέλτα κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

10'

Καλή στιγμή καθώς ο Santi Mina από την ομάδα Θέλτα βρήκε ωραία τον συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή...

10'
Σέντρα

9'

9'

8'

Ο Santi Mina κάνει το σουτ, ο Rui Silva αποκρούει αλλά δεν μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα...

8'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Santi Mina , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

8'

7'

7'

6'

6'

6'

5'

4'

Ο Hector Bellerin τιμωρείται για σπρώξιμο στον Franco Cervi

4'
Απόκρουση

4'

3'
Απόκρουση

Ο Joseph Aidoo απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

3'

2'

2'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπέτις

2'

Ο Brais Mendez αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

1'

Είναι μία όμορφη ζεστή μέρα για ποδόσφαιρο.

1'

1'

Η ομάδα Μπέτις είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio Benito Villamarin, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

«Προσγειώθηκε» η Μπέτις, περιμένει τα τεστ η Θέλτα

Η Μπέτις έχασε έπειτα από τέσσερα διαδοχικά τρίποντα και τώρα υποδέχεται τη Θέλτα που βρίσκεται σε καλό φεγγάρι, αλλά δεν ξέρει ποιους παίκτες θα έχει διαθέσιμους.

ΜΠΕΤΙΣ

Έπειτα από τέσσερις σερί νίκες πήγε στο Σαν Μαμές και έχασε με 3-2 από την Αθλέτικ Μπιλμπάο, βγάζοντας και κούραση από τα συνεχόμενα παιχνίδια. Βρέθηκε να χάνει μόλις στο 2’ με γκολ του Ινιάκι Γουίλιαμς, αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα ο Χουάνμι ισοφάρισε και έκανε την ανατροπή με τον Φεκίρ στο 52’. Όμως, οι Βάσκοι βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και έκαναν ανατροπή στην ανατροπή γράφοντας το 2-2 με τον Γουίλιαμς στο 72’ και στο 89’ ο Οσκαρ Ντε Μάρκος με σουτ που κόντραρα σε αμυντικό διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

"Κάναμε ένα δύσκολο παιχνίδι. Αρχίσαμε να χάνουμε πολύ νωρίς, αλλά γυρίσαμε το σκορ. Με την ισοπαλία ανέβηκαν και παρατηρήσαμε την προσπάθεια της εβδομάδας. Δεν μπορώ να είμαι χαρούμενος με την ήττα, αλλά φυσικά υπάρχουν παιχνίδια που είναι πιο περίπλοκα από άλλα και αυτή τη φορά έπρεπε να χάσουμε. Το τρίτο τους γκολ ήταν συγκρουσιακό, είναι κρίμα πώς συμπεριφέρονται στον Φεκίρ" δήλωσε ο Μανουέλ Πελεγκρίνι.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος είναι ο μέσος Ροντρίγκες (15/0) και με κορονοϊό ο τερματοφύλακας Μπράβο (7/0) και ο στόπερ Πετσέλα (9/1). Δεν υπολογίζονται για την αναμέτρηση οι μέσοι Χοακίν (9/0), Ακουόκου (3/0) και ο μπακ Μοντόγια (6/0).

ΘΕΛΤΑ

Επιτέλους εκμεταλλεύτηκε την έδρα της, αφού υποδέχθηκε στο Βίγκο στην Εσπανιόλ και επικράτησε πολύ εύκολα με 3-1. Μπήκε δυνατά στο ματς και προηγήθηκε με τον Σάντι Μίνα μόλις στο τρίτο λεπτό και ο ίδιος παίκτης στο 47' έγραψε το 2-0. Την υπόθεση νίκη καθάρισε ο Ντένις Σουάρεθ στο 82' και το μόνο που κατάφερε η Εσπανιόλ ήταν να μειώσει με καταπληκτικό γκολ του Λορέν Μορόν από τη μεσαία γραμμή στις καθυστερήσεις. Πλέον, η Θέλτα μπροστά στους φιλάθλους της έχει μαζέψει οχτώ βαθμούς, ενώ εκτός Βίγκο έχει 12.

«Η ομάδα πήρε το προβάδισμα, νομίζω ότι είχαμε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο δεν είχε κερδίσει για τόσο πολύ καιρό. Πρέπει να συνεχίσουμε να δημιουργούμε, νομίζω ότι κάναμε ένα πολύ καλό παιχνίδι. Το ματς που ετοιμάσαμε βγήκε, έγινε με καλό τρόπο, οι παίκτες έκαναν μεγάλη προσπάθεια. Η ανταμοιβή είναι οι τρεις βαθμοί και η χαρά και η ικανοποίηση να κλείσουμε τη χρονιά στο σπίτι και να δώσουμε τον θρίαμβο στον κόσμο που είχε αυτό το χρέος» ανέφερε χαρακτηριστικά ο κόουτς Κουντέτ.

Αγωνιστικά Νέα: Για πρώτη φορά μέχρι στιγμής αυτή τη σεζόν, δεν έχει ανακοινωθεί αποστολή αφού είχε εννιά κρούσματα κορονοϊού και την Κυριακή θα γίνουν νέα τεστ. Θετικοί βρέθηκαν οι αμυντικοί Ούγκο Μάγιο (12/0), Γαλάν (18/0), Μουρίγιο (13/0), Αραούχο (16/0), Αϊντού (12/0), Φοντάν (4/0), οι μέσοι Μπελτράν (18/0), Μπράις Μέντεθ (17/2) και ο εξτρέμ Νολίτο (18/1). Τραυματίες είναι ο εξτρέμ Σολάρι (12/0) και ο επιθετικός Γκαλιάρδο (13/0).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Μπέτις έπειτα από τέσσερις συνεχόμενες νίκες, σταμάτησε το σερί της στο Σαν Μαμές από την Αθλέτικ Μπιλμπάο και προσγειώθηκε απότομα. Οι Ανδαλουσιάνοι έπαιξαν καλά, αλλά έβγαλαν κούραση και υποδέχονται την ανεβασμένη Θέλτα, η οποία όμως δεν γνωρίζει ποιους παίκτες έχει διαθέσιμους. Οι δύο ομάδες διακρίνονται για την επιθετικότητα τους, αλλά και τα αμυντικά τους προβλήματα για αυτό θα ποντάρουμε στο Over.

• Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Μπέτις, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.70 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Θέλτα ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 2.10 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπέτις δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.21 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπέτις νίκησε στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.74 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα