Μπαρτσελόνα - Κάντιθ

20/8/2023 20:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 601
2 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 249 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Κάντιθ - Μπαρτσελόνα στις 13/4/2024

• Θεατές: 39603
90+9'

90+9'

Κατοχή: Μπαρτσελόνα: 76%, Κάντιθ: 24%.

90+9'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπαρτσελόνα

90+8'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Abdessamad Ezzalzouli από την ομάδα Μπαρτσελόνα ανατρέπει τον Javier Hernandez

90+8'

Ο Darwin Machis τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ilkay Gundogan

90+7'

90+7'

90+7'

Ο Ilkay Gundogan από την ομάδα Μπαρτσελόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+7'

Η ομάδα Κάντιθ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+6'

90+6'

Η ομάδα Κάντιθ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+6'

Κατοχή: Μπαρτσελόνα: 77%, Κάντιθ: 23%.

90+5'

Η ομάδα Μπαρτσελόνα εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+5'

Ο Marc-Andre ter Stegen έδωσε την ασίστ για το γκολ!

90+4'

Ο Robert Lewandowski έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+4'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ferran Torres σκοράρει με το αριστερό πόδι!

90+3'

Κίτρινη κάρτα για τον Javier Hernandez

90+3'

Φράγμα από τον Javier Hernandez, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Abdessamad Ezzalzouli. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

90+3'

Ο Jeremias Ledesma κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+2'

Η ομάδα Μπαρτσελόνα ξεκινάει αντεπίθεση

90+2'

Ο Alvaro Negredo από την ομάδα Κάντιθ είναι σε θέση οφσάιντ

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 7'

90+1'

90+1'

90+1'

Ο Darwin Machis από την ομάδα Κάντιθ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90'

Η ομάδα Κάντιθ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

90'

VAR - ΓΚΟΛ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό γκολ για την ομάδα Μπαρτσελόνα

89'

Ο Robert Lewandowski από την ομάδα Μπαρτσελόνα είναι σε θέση οφσάιντ

89'

Ο Ferran Torres τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

89'

Ο Eric Garcia απομακρύνει τη μπάλα

89'

Ο Ansu Fati σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Jeremias Ledesma ελέγχει την φάση

88'

Ο Ruben Alcaraz τιμωρείται για σπρώξιμο στον Robert Lewandowski

88'

88'

88'

Ο Milutin Osmajic της ομάδας Κάντιθ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

87'

87'

Ελεύθερο για την ομάδα Κάντιθ

86'

Ο Alex Fernandez δίνει τη θέση του στον Milutin Osmajic

86'

Ο Christopher Ramos δίνει τη θέση του στον Alvaro Negredo

86'

Ο Roger δίνει τη θέση του στον Jose Mari

85'

Ο Lamine Yamal δίνει τη θέση του στον Ferran Torres

85'

Ο Ansu Fati από την ομάδα Μπαρτσελόνα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

85'

Κατοχή: Μπαρτσελόνα: 78%, Κάντιθ: 22%.

85'

Η ομάδα Μπαρτσελόνα έχει την κατοχή της μπάλας

84'

Ο Pedri έδωσε την ασίστ για το γκολ!

82'

Ο Ilkay Gundogan έδωσε την ασίστ για το γκολ.

82'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Pedri σκοράρει με το αριστερό πόδι!

82'

81'

Φράγμα από τον Ruben Alcaraz, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Ansu Fati. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

81'

Η ομάδα Μπαρτσελόνα εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

81'

81'

81'

Ο Luis Hernandez από την ομάδα Κάντιθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

81'

Ο Ilkay Gundogan από την ομάδα Μπαρτσελόνα εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

80'

80'

Ο Ansu Fati από την ομάδα Μπαρτσελόνα εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

80'

Καλή ενέργεια από τον Abdessamad Ezzalzouli ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

80'

80'

79'

Ο Andreas Christensen δίνει τη θέση του στον Eric Garcia

79'

Ο Oriol Romeu δίνει τη θέση του στον Sergi Roberto

77'

Διακοπή για νερό. Υπάρχει αρκετή ζέστη σήμερα και το παιχνίδι σταμάτησε ώστε οι παίκτες να δροσιστούν

77'

Ο Ansu Fati πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

77'

Η σέντρα από τον Pedri από την ομάδα Μπαρτσελόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

76'

76'

Ο Ilkay Gundogan από την ομάδα Μπαρτσελόνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

75'

74'

73'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Pedri, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

73'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ruben Alcaraz από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Ansu Fati

72'

72'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Robert Lewandowski από την ομάδα Μπαρτσελόνα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

72'

Η σέντρα από τον Jules Kounde από την ομάδα Μπαρτσελόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

72'

72'

71'

71'

Ο Jules Kounde από την ομάδα Μπαρτσελόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

70'

Η ομάδα Κάντιθ ξεκινάει αντεπίθεση

70'

70'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ruben Sobrino από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Pedri

69'

69'

69'

Ο Alex Balde δίνει τη θέση του στον Ansu Fati

68'

Ο Gavi δίνει τη θέση του στον Abdessamad Ezzalzouli

68'

Ο Ivan Alejo δίνει τη θέση του στον Darwin Machis

68'

Ο Federico San Emeterio δίνει τη θέση του στον Ruben Sobrino

67'

Ο Federico San Emeterio είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

67'

67'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ruben Alcaraz από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Ilkay Gundogan

65'

Ο Alex Fernandez απομακρύνει τη μπάλα

65'

64'

63'

63'

63'

Ο Christopher Ramos χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

63'

Ο Christopher Ramos από την ομάδα Κάντιθ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

63'

62'

Η ομάδα Κάντιθ έχει την κατοχή της μπάλας

62'

62'

Ο Oriol Romeu απομακρύνει τη μπάλα

61'

61'

Ο Ivan Alejo κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Alex Balde.

61'

Ο Fali κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

60'

Κατοχή: Μπαρτσελόνα: 79%, Κάντιθ: 21%.

60'

59'

Ο Jeremias Ledesma από την ομάδα Κάντιθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

59'

Ο Christopher Ramos κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Oriol Romeu.

58'

58'

58'

Το σουτ του Pedri μπλοκάρεται

58'

Ο Robert Lewandowski εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Fali από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Pedri

56'

Ο Christopher Ramos υποπίπτει σε χέρι

56'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jules Kounde από την ομάδα Μπαρτσελόνα ανατρέπει τον Alex Fernandez

56'

Ο Javier Hernandez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

56'

Η ομάδα Μπαρτσελόνα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

55'

Φράγμα από τον Gavi, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Ruben Alcaraz. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

55'

Ο Christopher Ramos απομακρύνει τη μπάλα

54'

Η ομάδα Μπαρτσελόνα εκδηλώνει επίθεση

54'

ΔΟΚΑΡΙ! Η κεφαλιά του Gavi χτυπάει στο δοκάρι

54'

Ο Ilkay Gundogan από την ομάδα Μπαρτσελόνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

53'

Ο Christopher Ramos από την ομάδα Κάντιθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

53'

Ο Ilkay Gundogan από την ομάδα Μπαρτσελόνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

53'

Ο Fali απομακρύνει τη μπάλα

53'

52'

52'

Ο Ruben Alcaraz χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

52'

Ο Ruben Alcaraz από την ομάδα Κάντιθ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

52'

52'

Το σουτ του Oriol Romeu μπλοκάρεται

52'

Ο Jules Kounde της ομάδας Μπαρτσελόνα παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

52'

Η σέντρα από τον Ilkay Gundogan από την ομάδα Μπαρτσελόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

52'

Ο Ilkay Gundogan από την ομάδα Μπαρτσελόνα εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

51'

Ο Luis Hernandez απομακρύνει τη μπάλα

51'

51'

Ο Ruben Alcaraz απομακρύνει τη μπάλα

50'

Ο Andreas Christensen απομακρύνει τη μπάλα

50'

50'

50'

50'

39603 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

49'

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Federico San Emeterio από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Gavi

48'

Η σέντρα από τον Alex Balde από την ομάδα Μπαρτσελόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

48'

47'

Ο Marc-Andre ter Stegen από την ομάδα Μπαρτσελόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

46'

Το σουτ του Robert Lewandowski μπλοκάρεται

46'

Καλή ενέργεια από τον Lamine Yamal ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

46'

Ο Frenkie de Jong κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Christopher Ramos.

46'

45+6'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Gavi, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

45+6'

45+6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christopher Ramos από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Gavi

45+6'

45+5'

45+5'

Ο Ilkay Gundogan επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

45+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Fali από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Ilkay Gundogan

45+2'

Ο Federico San Emeterio τραβάει αντίπαλο παίκτη από τη φανέλα και βλέπει κίτρινη

45+2'

Ο Federico San Emeterio από την ομάδα Κάντιθ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Pedri

45+2'

Ο Jules Kounde απομακρύνει τη μπάλα

45+2'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

45+1'

Ο Gavi από την ομάδα Μπαρτσελόνα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ruben Alcaraz

45'

45'

45'

44'

44'

44'

43'

43'

Ο Lamine Yamal τιμωρείται για σπρώξιμο στον Javier Hernandez

42'

42'

Ο Roger υποπίπτει σε χέρι

42'

42'

41'

41'

Κατοχή: Μπαρτσελόνα: 75%, Κάντιθ: 25%.

40'

Ο Fali σταματά επιτυχώς το σουτ

40'

Το σουτ του Ilkay Gundogan μπλοκάρεται

40'

Ο Federico San Emeterio από την ομάδα Κάντιθ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ilkay Gundogan

39'

39'

Ο Isaac Carcelen τιμωρείται για σπρώξιμο στον Robert Lewandowski

38'

38'

37'

Ο Ruben Alcaraz κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

37'

Ο Frenkie de Jong κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

37'

37'

36'

36'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Christopher Ramos από την ομάδα Κάντιθ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

36'

Ο Christopher Ramos κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ilkay Gundogan.

36'

36'

Κατοχή: Μπαρτσελόνα: 74%, Κάντιθ: 26%.

35'

Το αμυντικό λάθος του Alex Balde μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

35'

Ο Marc-Andre ter Stegen κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

35'

Καλή ενέργεια από τον Roger ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

35'

35'

34'

Ο Jeremias Ledesma κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

34'

Καλή ενέργεια από τον Jules Kounde ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

34'

34'

Ο Frenkie de Jong από την ομάδα Μπαρτσελόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

33'

33'

31'

30'

30'

30'

Κατοχή: Μπαρτσελόνα: 73%, Κάντιθ: 27%.

30'

30'

29'

29'

Ο Lamine Yamal κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

29'

28'

Ο Javier Hernandez από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

28'

Ο Pedri από την ομάδα Μπαρτσελόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

28'

27'

26'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Marc-Andre ter Stegen, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

26'

Κίτρινη κάρτα για τον Frenkie de Jong

26'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Frenkie de Jong από την ομάδα Μπαρτσελόνα ανατρέπει τον Ruben Alcaraz

25'

25'

25'

24'

Ο Robert Lewandowski κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Jeremias Ledesma μπλοκάρει εύκολα

24'

Η σέντρα από τον Frenkie de Jong από την ομάδα Μπαρτσελόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

24'

23'

Ο Andreas Christensen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

23'

23'

23'

Ο Gavi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

23'

22'

22'

21'

20'

Ο Fali από την ομάδα Κάντιθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

20'

Ο Ivan Alejo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alex Balde

19'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gavi από την ομάδα Μπαρτσελόνα ανατρέπει τον Ruben Alcaraz

18'

18'

17'

17'

Ο Isaac Carcelen απομακρύνει τη μπάλα

17'

Ο Federico San Emeterio από την ομάδα Κάντιθ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Gavi

16'

Ο Alex Balde κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

16'

16'

Ο Pedri κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Jeremias Ledesma μπλοκάρει εύκολα

16'

Η σέντρα από τον Lamine Yamal από την ομάδα Μπαρτσελόνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

15'

14'

Κίτρινη κάρτα για τον Ivan Alejo

14'

Φράγμα από τον Ivan Alejo, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Alex Balde. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

14'

14'

14'

13'

13'

13'

13'

Ο Christopher Ramos κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Andreas Christensen.

12'

12'

12'

Ο Alex Balde απομακρύνει τη μπάλα

12'

11'

11'

Ο Pedri από την ομάδα Μπαρτσελόνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

10'

10'

9'

Ο Roger τιμωρείται για σπρώξιμο στον Frenkie de Jong

9'

Ο Isaac Carcelen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

8'

7'

6'

6'

6'

Κατοχή: Μπαρτσελόνα: 53%, Κάντιθ: 47%.

5'

Ο Ivan Alejo απομακρύνει τη μπάλα

5'

4'

4'

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ruben Alcaraz από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Frenkie de Jong

3'

3'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Fali από την ομάδα Κάντιθ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

3'

Ο Fali κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Frenkie de Jong.

3'

Η σέντρα από τον Alex Fernandez από την ομάδα Κάντιθ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

3'

Ο Alex Fernandez από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

2'

2'

Ο Andreas Christensen από την ομάδα Μπαρτσελόνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

1'

1'

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Μπαρτσελόνα είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

1'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio Olimpico Lluis Companys, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Θα ψάξουν ξέσπασμα οι «μπλαουγκράνα»

Δημήτρης Ρήγας Αθλητικογράφος

Η Μπαρτσελόνα φιλοξενεί την Κάντιθ για τη δεύτερη αγωνιστική της Λα Λίγκα. Το ξεκίνημα των πρωταθλητών Ισπανίας στην καινούρια αγωνιστική περίοδο δεν ήταν σε καμία περίπτωση ικανοποιητικό. Και πώς να συμβεί αυτό άλλωστε, όταν «γκέλαραν» με το «καλημέρα» στην έδρα της Χετάφε και προβλημάτισαν έντονα μένοντας «άσφαιροι». Είναι προφανές ότι στην πρεμιέρα τους στο «Καμπ Νου» θα προσπαθήσουν να διασκεδάσουν τις εντυπώσεις και να δείξουν ότι αυτό που συνέβη ήταν η εξαίρεση και όχι ο κανόνας. Περιμένουμε αντίδραση και ξέσπασμα και γι’ αυτόν τον λόγο θα επιλέξουμε τα 4-6 γκολ που μπορούν να επιβεβαιωθούν ακόμα και μόνο από τους «μπλαουγκράνα».

• Η ομάδα Κάντιθ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 9 από 10 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 3.80 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Κάντιθ, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Under με απόδοση 2.30 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα