Ο Thomas Mangani εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

90+1'

Ο Pape Sarr υποπίπτει σε χέρι

90+1'
Σέντρα

Ο Enzo Ebosse από την ομάδα Ανζέ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

90+1'

Η ομάδα Ανζέ έχει την κατοχή της μπάλας

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Farid Boulaya από την ομάδα Μετς ανατρέπει τον Thomas Mangani

90'

89'

Ελεύθερο για την ομάδα Μετς

89'

Ο Enzo Ebosse δοκίμασε ένα δύσκολο ανάποδο ψαλίδι με την μπάλα να φεύγει άουτ

89'
Γέμισμα

88'

Ο Thomas Delaine από την ομάδα Μετς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Enzo Ebosse

88'

88'
Απόκρουση

Ο Vincent Manceau απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

88'
Σέντρα

Ο Fali Cande κάνει τη σέντρα

87'

Η ομάδα Μετς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

87'
Σέντρα

Ο Fali Cande από την ομάδα Μετς προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

87'

Ο Rodrigue Casimir Ninga τιμωρείται για σπρώξιμο στον Thomas Delaine

87'

86'

86'

Ο Stephane Bahoken δίνει τη θέση του στον Rodrigue Casimir Ninga

86'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ο Marin Jakolis έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά η προσπάθεια του με βολέ χτύπησε στο δοκάρι!

86'

Ο Stephane Bahoken από την ομάδα Ανζέ δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

86'

Η ομάδα Ανζέ εκδηλώνει επίθεση

85'

85'

Κατοχή: Μετς: 47%, Ανζέ: 53%.

85'

Η ομάδα Ανζέ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

84'

84'

84'

84'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Abdoulaye Bamba από την ομάδα Ανζέ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

83'

Ο Azzedine Ounahi από την ομάδα Ανζέ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

83'

Έχουμε ένα καλό μακρινό σουτ από τον Azzedine Ounahi και ο Marc-Aurele Caillard αναγκάζεται σε απόκρουση. Κόρνερ.

83'

82'

82'

81'

81'

80'

80'

Κατοχή: Μετς: 48%, Ανζέ: 52%.

80'

Η ομάδα Μετς εκδηλώνει επίθεση

79'

79'

Η ομάδα Μετς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

79'

79'

Ο Mohamed-Ali Cho δίνει τη θέση του στον Marin Jakolis

78'

Ο Angelo Fulgini δίνει τη θέση του στον Azzedine Ounahi

78'

Ο Mohamed-Ali Cho από την ομάδα Ανζέ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

78'
Σέντρα

Ο Enzo Ebosse κάνει τη σέντρα

78'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

77'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

77'

Ο Nicolas de Preville από την ομάδα Μετς είναι σε θέση οφσάιντ

76'

76'

Η ομάδα Μετς έχει την κατοχή της μπάλας

76'

76'

75'

75'

74'

74'

Ελεύθερο για την ομάδα Ανζέ

74'

Ο Pape Sarr αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

74'

73'

73'

Η ομάδα Ανζέ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mathias Pereira-Lage από την ομάδα Ανζέ ανατρέπει τον Fali Cande

72'

Ο Mathias Pereira-Lage σημαδεύει την εστία με ψαλιδάκι, αλλά ο Marc-Aurele Caillard του αρνείται ένα καταπληκτικό γκολ!

72'
Σέντρα

Ο Vincent Manceau κάνει τη σέντρα

72'
Απόκρουση

Ο Jean-Armel Kana-Biyik απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

71'
Σέντρα

71'

71'

Φράγμα από τον Fali Cande, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Mathias Pereira-Lage. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

70'

70'

Κατοχή: Μετς: 49%, Ανζέ: 51%.

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Enzo Ebosse από την ομάδα Ανζέ ανατρέπει τον Thomas Delaine

68'

Ο Mohamed-Ali Cho τιμωρείται για σπρώξιμο στον Dylan Bronn

68'

Κίτρινη κάρτα για τον Thomas Delaine

68'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Thomas Delaine υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Abdoulaye Bamba

67'

67'

Ο Sikou Niakate δίνει τη θέση του στον Jean-Armel Kana-Biyik

67'

Ο William Mikelbrencis δίνει τη θέση του στον Thomas Delaine

66'

66'
Απόκρουση

65'
Γέμισμα

Ο Angelo Fulgini εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

64'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dylan Bronn από την ομάδα Μετς ανατρέπει τον Mohamed-Ali Cho

64'

64'
Απόκρουση

Ο Sikou Niakate απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

64'

Ο Angelo Fulgini από την ομάδα Ανζέ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

63'
Σέντρα

63'

63'

63'

ΔΟΚΑΡΙ! Αγγίζει το γκολ ο Stephane Bahoken αλλά το τελείωμα του βρίσκει στο δοκάρι!

62'
Σέντρα

62'

62'

62'

Ο Batista Mendy δίνει τη θέση του στον Thomas Mangani

62'

Ο Romain Thomas δίνει τη θέση του στον Abdoulaye Bamba

61'

Ο Nabil Bentaleb επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

60'

Κίτρινη κάρτα για τον Boubacar Traore

60'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Boubacar Traore υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Nabil Bentaleb

60'
Απόκρουση

60'

Ο Angelo Fulgini από την ομάδα Ανζέ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

59'
Απόκρουση

Ο Dylan Bronn απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

59'
Σέντρα

Ο Stephane Bahoken κάνει τη σέντρα

59'

59'

Ο Batista Mendy από την ομάδα Ανζέ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Sikou Niakate

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Romain Thomas από την ομάδα Ανζέ ανατρέπει τον Fali Cande

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pape Sarr από την ομάδα Μετς ανατρέπει τον Batista Mendy

56'

56'

56'

Ο Mathias Pereira-Lage αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

56'
Απόκρουση

Ο Dylan Bronn απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

56'
Γέμισμα

Ο Nabil Bentaleb εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

55'

Κατοχή: Μετς: 51%, Ανζέ: 49%.

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο William Mikelbrencis από την ομάδα Μετς ανατρέπει τον Enzo Ebosse

54'

Ο William Mikelbrencis από την ομάδα Μετς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Enzo Ebosse

54'

53'

Η ομάδα Ανζέ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

53'

Φράγμα από τον Stephane Bahoken, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Nicolas de Preville. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

52'

50'

Ο Fali Cande έδωσε την ασίστ για το γκολ.

50'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Didier Lamkel Ze της ομάδας Μετς σκοράρει με κεφαλιά

50'
Σέντρα

50'

50'

50'

49'

Ο Enzo Ebosse τιμωρείται για σπρώξιμο στον Nicolas de Preville

48'

Ο Mohamed-Ali Cho σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Marc-Aurele Caillard ελέγχει την φάση

48'

48'

48'

Ο Marc-Aurele Caillard κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

47'
Γέμισμα

47'

Ο Pape Sarr από την ομάδα Μετς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Angelo Fulgini

47'

46'

46'

45+3'

45+2'

Κατοχή: Μετς: 50%, Ανζέ: 50%.

45+2'

Η ομάδα Μετς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

45+2'

Ο Mathias Pereira-Lage από την ομάδα Ανζέ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Fali Cande

45+1'

45+1'

Ο Didier Lamkel Ze τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ismael Traore

45'

45'

45'

45'
Απόκρουση

45'

Ο Fali Cande από την ομάδα Μετς εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

44'

Ο Farid Boulaya εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

43'

Ο Batista Mendy από την ομάδα Ανζέ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Pape Sarr

43'

Η ομάδα Ανζέ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

43'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Kiki Kouyate από την ομάδα Μετς αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

42'
Γέμισμα

Ο Farid Boulaya εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

42'

Ο Romain Thomas από την ομάδα Ανζέ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Nicolas de Preville

41'

40'

40'

Ο Didier Lamkel Ze από την ομάδα Μετς είναι σε θέση οφσάιντ

39'

Ο Batista Mendy υποπίπτει σε χέρι

39'

39'

38'

38'

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Batista Mendy από την ομάδα Ανζέ ανατρέπει τον Pape Sarr

36'

36'

Ο William Mikelbrencis αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

36'
Απόκρουση

36'
Σέντρα

Ο Nicolas de Preville κάνει τη σέντρα

36'

Φράγμα από τον Sikou Niakate, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Batista Mendy. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

35'

35'

35'
Γέμισμα

34'

Ο Mathias Pereira-Lage είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

34'

33'

Κίτρινη κάρτα για τον Fali Cande

33'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Fali Cande από την ομάδα Μετς ανατρέπει τον Mathias Pereira-Lage

32'

32'

32'

31'

31'

31'

Η ομάδα Μετς παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

30'

30'

30'

Ο Didier Lamkel Ze κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Anthony Mandrea μπλοκάρει εύκολα

30'
Γέμισμα

29'

Ο Batista Mendy από την ομάδα Ανζέ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Nicolas de Preville

29'

28'

Φράγμα από τον Stephane Bahoken, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Kiki Kouyate. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

28'

27'
Απόκρουση

Ο Enzo Ebosse απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

27'
Σέντρα

27'

26'

26'

25'

25'

25'

24'

Ο Pape Sarr είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

23'

23'

Κίτρινη κάρτα για τον Nabil Bentaleb

23'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Nabil Bentaleb υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Pape Sarr

23'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Nabil Bentaleb , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

22'
Απόκρουση

22'

21'
Απόκρουση

Ο Kiki Kouyate απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

21'

21'

20'

20'

20'

19'

Ο Dylan Bronn από την ομάδα Μετς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Mohamed-Ali Cho

19'

18'

18'

18'

Ο Nabil Bentaleb αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

17'

17'

16'

16'

15'

15'

Κατοχή: Μετς: 41%, Ανζέ: 59%.

15'

Η ομάδα Μετς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

14'

14'

13'

13'

12'

12'
Σέντρα

Ο Nicolas de Preville από την ομάδα Μετς κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

12'

11'

11'

11'
Σέντρα

Ο Mathias Pereira-Lage από την ομάδα Ανζέ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

11'

Ο Angelo Fulgini σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Marc-Aurele Caillard ελέγχει την φάση

10'

10'

Κατοχή: Μετς: 62%, Ανζέ: 38%.

10'

9'

9'

9'

8'

8'

8'
Σέντρα

Ο Mathias Pereira-Lage από την ομάδα Ανζέ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα καταλήγει πλάγιο άουτ.

7'
Απόκρουση

7'
Σέντρα

Ο Mathias Pereira-Lage κάνει τη σέντρα

7'

6'

Κατοχή: Μετς: 56%, Ανζέ: 44%.

6'

6'

6'

Ο Nicolas de Preville αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

6'

5'
Απόκρουση

5'
Σέντρα

Ο Romain Thomas κάνει τη σέντρα

4'

4'

3'

3'

2'

2'

2'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

1'

Η ομάδα Ανζέ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stade Saint Symphorien, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Θα κυνηγήσει το θαύμα η Μετς, σώθηκε μαθηματικά η Ανζέ

Η Μετς θα κοντραριστεί με την Ανζέ στο πλαίσιο της 37ης αγωνιστικής της Λιγκ 1. Οι γηπεδούχοι προέρχονται από νίκη στο «σπίτι» τους απέναντι στη Λυών, ενώ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν εντός έδρας την Μπορντό.

Γνώριζε εκ των προτέρων ότι αναζητούσε μία μεγάλη υπέρβαση στην προηγούμενη «στροφή», μια και κλήθηκε να αντιμετωπίσει εντός έδρας την ποιοτική Λυών. Ανέτρεψε όλα τα προγνωστικά και πανηγύρισε μία πολύ μεγάλη νίκη με 3-2 έπειτα από συγκλονιστικό ματς. Άνοιξε το σκορ στην πρώτη της καλή επίσκεψη με υπέροχο σουτ του Παζότ έπειτα από κόρνερ. Θέλησε να «χτυπήσει» στις αντεπιθέσεις και στο 40’ ο Λαμκέλ Ζε με όμορφη κούρσα και πλασέ της έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων. Χαλάρωσε και η Ολιμπίκ μείωσε στο 43’ με τον Ντεμπελέ. Στην επανάληψη «άγγιξε» το 3-1 αλλά το φάουλ του Ντε Πρεβίλ σταμάτησε στο δοκάρι. Στάθηκε τυχερή στο 72’ όταν ο Φεβρ έστειλε την μπάλα στο δικό της οριζόντιο δοκάρι. Δέχτηκε αφόρητη πίεση παρά το αριθμητικό πλεονέκτημα που είχε αποκτήσει από το 68’ λόγω αποβολής του Μέντες. Στο 84’ «λύγισε» και ισοφαρίστηκε από τον Ντεμπελέ. Η τελευταία λέξη της ανήκε και ο Μπουλαγιά με γκολάρα στο 90’ της χάρισε ένα ανέλπιστο «τρίποντο».

Αυτή ήταν η πρώτη φορά που η Μετς γεύτηκε τη χαρά της επιτυχίας μετά από 15 αγώνες κι από τις 16 του περασμένου Ιανουαρίου. Παράλληλα πανηγύρισε για δεύτερη φορά μέσα στο 2022. Οι «γκρενά» έχουν συγκεντρώσει 28 βαθμούς και βρίσκονται στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, αναζητώντας ένα θαύμα, από τη στιγμή που δεν κατάφεραν να πάρουν περισσότερες νίκες. Άλλωστε στην τελευταία αγωνιστική θα ταξιδέψουν στο «Παρκ ντε Πρενς» για να αντιμετωπίσουν την πρωταθλήτρια Παρί. Τα έξι από τα οκτώ πιο πρόσφατα ματς της ομάδας της Λωρραίνης ολοκληρώθηκαν αμφίσκορα.

Ο τεχνικός του συλλόγου Φρεντερίκ Αντονετί υποστήριξε: «Στον αγώνα με τη Λυών κάναμε μία εκπληκτική εμφάνιση και μία πολύ μεγάλη νίκη με ωραία γκολ κι αρκετές ευκαιρίες. Είναι η δεύτερη καλύτερη ομάδα στη Λιγκ 1 μετά την Παρί. Έχουμε κοινό με αυτήν την ομάδα ότι είμαστε μακριά από τους στόχους μας. Οι παίκτες μου πήγαν μπροστά σε αυτό το ματς. Αξίζουν συγχαρητήρια για την προσπάθεια που έκαναν. Δεν μπορούμε να κατηγορούμε τους νέους, σίγουρα όμως θα τους πω να παίξουν έτσι και με την Ανζέ».

Αγωνιστικά Νέα: Θα λείψει λόγω καρτών ο μέσος Παζότ (29/1). «Καθάρισε» από τιμωρία ο τερματοφύλακας Ουκίτζια (21/0). Θα λείψουν ο πλάγιος μπακ Σεντόνζ (19/4), ο ακραίος οπισθοφύλακας Ουντόλ (12/1), ο αμυντικός Καντέ (9/0) και οι χαφ Μαϊγκά (17/2), Αμαντού (10/1).

Την περασμένη Κυριακή έπαιξε «τελικό» με την Μπορντό και κατάφερε όχι μόνο να κερδίσει αλλά να το κάνει και εμφατικά, με το τελικό 4-1 να μην αφήνει το παραμικρό περιθώριο αμφισβήτησης της ανωτερότητάς της. Άνοιξε το σκορ μόλις στο 5’ με τον Τσο και το έργο της έγινε αυτομάτως πιο εύκολο. Περίμενε την κατάλληλη στιγμή για να φτάσει και σε δεύτερο τέρμα. Τα κατάφερε στο 36’ με τον Μεντί και πήγε με σημαντικό πλεονέκτημα στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Με τη συμπλήρωση μίας ώρας είδε τους Γιρονδίνους να μειώνουν σε 2-1 με κεφαλιά του Μάρα. Απάντησε δύο λεπτά αργότερα με τον Μπαοκέν να πετυχαίνει το 3-1 μέσα σε αποθέωση μ’ ένα απλό άγγιγμα της μπάλας. Έκανε ό,τι ήθελε στο χορτάρι από εκείνο το σημείο και μέχρι το φινάλε. Το «κερασάκι στην τούρτα» ήρθε από τον Περέιρα Λάγκε στο 90’, διαμορφώνοντας το 4-1.

Η Ανζέ στο πιο κρίσιμο παιχνίδι της σεζόν ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες και σταμάτησε το αρνητικό σερί έξι αγώνων στο οποίο δεν είχε χαμογελάσει και είχε γνωρίσει τρεις ήττες, μετρώντας παράλληλα τρεις ισοπαλίες. Η συγκομιδή των 38 βαθμών τη φέρνει στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα κι έχει εξασφαλίσει πια και μαθηματικά την παραμονή της στα «μεγάλα σαλόνια» του γαλλικού ποδοσφαίρου, εκμεταλλευόμενη τον εκπληκτικό πρώτο γύρο που πραγματοποίησε. Τα πέντε από τα επτά πιο πρόσφατα ματς της ήταν αμφίσκορα.

«Πρώτα απ’ όλα πήραμε μία μεγάλη ικανοποίηση μετά τη νίκη μας επί της Μπορντό. Ήταν ένας αγώνας για τον οποίο είχαμε μιλήσει αρκετό καιρό. Οι παίκτες μου ήξεραν πολύ καλά το διακύβευμα ενός τέτοιου παιχνιδιού. Είχαμε αποφασίσει να παίξουμε με υπομονή και να ψάξουμε τις ευκαιρίες που θα μας παρουσιάζονταν στις αντεπιθέσεις. Μου άρεσε η συναισθηματική διαχείριση που κάναμε στον αγώνα και πως αντέξαμε στην πίεση που υπήρχε. Ήταν μία σημαντική επιτυχία » ήταν τα λόγια του προπονητή της ομάδας, Ζεράλντ Μπατίκλ.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος ο μέσος Ντουμπιά (26/0). Εξέτισε και είναι ξανά διαθέσιμος ο στόπερ Τομά (28/2). Έτοιμος ο μέσος Καπέλ (29/0). Δεν μπορούν να προσφέρουν ο βασικός μεσοεπιθετικός και ηγέτης Μπουφάλ (29/8), όπως και ο χαφ Καμπότ (24/0).

Δημήτρης Ρήγας Αθλητικογράφος

Από το... πουθενά η Μετς μπήκε ξανά στο κόλπο της σωτηρίας, αν και στον τελευταίο της αγώνα θα παίξει με την Παρί Σεν Ζερμέν στο «Παρκ ντε Πρενς». Παρ’ όλα αυτά οι «γκρενά» δεν έχουν λόγο να μην εξαντλήσουν τα περιθώρια για ανατροπή της κατάστασης και παραμονή, παραμένοντας πάντως απόλυτο φαβορί για απευθείας υποβιβασμό. Το ευχάριστο για εκείνους είναι ότι η Ανζέ μετά τη νίκη της κόντρα στην Μπορντό, δεν έχει ιδιαίτερο κίνητρο, έχοντας εξασφαλίσει τη σωτηρία της. Ο «άσος» έχει αξία και θα τον στηρίξουμε θεωρώντας ότι εύκολα ή δύσκολα θα επιβεβαιωθεί.

• Η ομάδα Μετς δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 12 από 13 αγώνες στη διοργάνωση Λιγκ 1.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.62 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ανζέ δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες στη διοργάνωση Λιγκ 1.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.31 στον ΟΠΑΠ

ΓΑΛΛΙΑ: Λιγκ 1