Ανζέ - Μετς

3/10/2021 16:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 454
3 - 2
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 944 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Μετς - Ανζέ στις 14/5/2022

• Θεατές: 3989
90+4'

90+4'

Κατοχή: Ανζέ: 58%, Μετς: 42%.

90+3'

Ο Pierrick Capelle έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+3'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Stephane Bahoken της ομάδας Ανζέ «τσιμπάει» την μπάλα με το δεξί! Εύκολο τελείωμα για τον Stephane Bahoken

90+3'

Ο Pierrick Capelle από την ομάδα Ανζέ δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

90+3'
Σέντρα

Ο Thomas Mangani κάνει τη σέντρα

90+3'

Ο Mathias Pereira-Lage εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

90+2'

Ο Dylan Bronn κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

90+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dylan Bronn από την ομάδα Μετς ανατρέπει τον Billal Brahimi

90+2'

Η ομάδα Ανζέ ξεκινάει αντεπίθεση

90+1'

Η ομάδα Μετς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90+1'

Ο Alexandre Oukidja κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+1'
Σέντρα

Ο Billal Brahimi κάνει τη σέντρα

90'

Η ομάδα Ανζέ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90'

90'

90'

90'
Σέντρα

Ο Stephane Bahoken από την ομάδα Ανζέ κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

89'

Η ομάδα Ανζέ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

88'

Η ομάδα Ανζέ εκδηλώνει επίθεση

88'

Ο Romain Thomas τιμωρείται για σπρώξιμο στον Habib Maiga

87'

Ο Thomas Mangani από την ομάδα Ανζέ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

87'
Σέντρα

Ο Billal Brahimi από την ομάδα Ανζέ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

87'

87'

Ο Opa Nguette από την ομάδα Μετς είναι σε θέση οφσάιντ

87'
Σέντρα

Ο Farid Boulaya κάνει τη σέντρα

86'

Ο Stephane Bahoken από την ομάδα Ανζέ είναι σε θέση οφσάιντ

85'

Κατοχή: Ανζέ: 57%, Μετς: 43%.

85'

Ελεύθερο για την ομάδα Μετς

85'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Mathias Pereira-Lage από την ομάδα Ανζέ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

85'
Σέντρα

Ο Jimmy Cabot κάνει τη σέντρα

84'

84'

Ο Mohamed-Ali Cho δίνει τη θέση του στον Stephane Bahoken

83'

Ο Sofiane Boufal δίνει τη θέση του στον Mathias Pereira-Lage

83'
Σέντρα

83'

Η ομάδα Ανζέ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

82'

Ο Azzedine Ounahi από την ομάδα Ανζέ κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

82'

Ο Billal Brahimi από την ομάδα Ανζέ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Opa Nguette

81'

81'

Ο Vincent Pajot από την ομάδα Μετς κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

81'

Ο Farid Boulaya τιμωρείται για σπρώξιμο στον Romain Thomas

80'

80'

Ο Mohamed-Ali Cho τιμωρείται για σπρώξιμο στον Amadou Salif Mbengue

79'

Η ομάδα Ανζέ έχει την κατοχή της μπάλας

78'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pierrick Capelle από την ομάδα Ανζέ ανατρέπει τον Opa Nguette

78'

Η ομάδα Μετς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

77'

Η ομάδα Ανζέ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

77'

Η ομάδα Μετς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

77'

Ο Lamine Gueye δίνει τη θέση του στον Opa Nguette

77'

Ο Pape Sarr δίνει τη θέση του στον Boubacar Traore

76'

76'
Σέντρα

75'

74'

Ο Billal Brahimi σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Alexandre Oukidja ελέγχει την φάση

74'

Ο Farid Boulaya από την ομάδα Μετς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Azzedine Ounahi

73'

73'
Σέντρα

Ο Lamine Gueye κάνει τη σέντρα

73'

73'
Σέντρα

72'

Ο Habib Maiga υποπίπτει σε χέρι

72'

Ο Mohamed-Ali Cho κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Alexandre Oukidja μπλοκάρει εύκολα

72'
Σέντρα

72'

71'
Απόκρουση

Ο Amadou Salif Mbengue απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

71'

Ο Sofiane Boufal από την ομάδα Ανζέ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

71'

Ο Jimmy Cabot από την ομάδα Ανζέ βλέπει μία κάθετη πάσα, αλλά ένας αντίπαλος τη σταμάτησε.

71'
Απόκρουση

Ο Dylan Bronn απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

71'
Σέντρα

71'

70'
Σέντρα

Ο Lamine Gueye από την ομάδα Μετς κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

70'

Η ομάδα Μετς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

70'

70'

69'

69'

Ο Angelo Fulgini δίνει τη θέση του στον Azzedine Ounahi

69'

Ο Batista Mendy δίνει τη θέση του στον Billal Brahimi

69'

Το σουτ του Angelo Fulgini μπλοκάρεται

69'

Ο Azzedine Ounahi από την ομάδα Ανζέ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

68'

68'

Το σουτ του Sofiane Boufal μπλοκάρεται

67'

67'

Η ομάδα Ανζέ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

67'

Η ομάδα Μετς εκδηλώνει επίθεση

65'

Ο Jimmy Cabot έδωσε την ασίστ για το γκολ.

65'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Thomas Mangani της ομάδας Ανζέ σκοράρει με κεφαλιά

65'
Σέντρα

65'

Ο Azzedine Ounahi από την ομάδα Ανζέ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

65'
Απόκρουση

Ο Matthieu Udol απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

65'
Σέντρα

Ο Pierrick Capelle κάνει τη σέντρα

65'

64'

64'
Σέντρα

63'

63'
Σέντρα

Ο Matthieu Udol κάνει τη σέντρα

63'

62'

Ο Jimmy Cabot από την ομάδα Ανζέ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

62'

62'

62'

62'

61'

60'

Κατοχή: Ανζέ: 55%, Μετς: 45%.

60'
Απόκρουση

Ο Vincent Manceau απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

60'
Σέντρα

58'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Farid Boulaya στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

58'

Το αμυντικό λάθος του Paul Bernardoni μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

58'

58'

Ο Enzo Ebosse δίνει τη θέση του στον Pierrick Capelle

58'

Ο Jimmy Cabot από την ομάδα Ανζέ κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η απομάκρυνε

57'

57'

57'

56'

Ο Thomas Mangani από την ομάδα Ανζέ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

56'
Σέντρα

Ο Jimmy Cabot από την ομάδα Ανζέ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

56'

55'

55'

Κατοχή: Ανζέ: 53%, Μετς: 47%.

55'

Ο Paul Bernardoni είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

54'

53'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Mohamed-Ali Cho στέλνει με το αριστερό πόδι την μπάλα στα δίχτυα!

53'

Ο Jimmy Cabot από την ομάδα Ανζέ στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

53'

Ο Jimmy Cabot από την ομάδα Ανζέ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

53'

Το αμυντικό λάθος του Matthieu Udol μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

53'

52'

52'

Ο Mohamed-Ali Cho από την ομάδα Ανζέ δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

52'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Mohamed-Ali Cho για την ομάδα Ανζέ. Ο Dylan Bronn σταματάει την φάση.

51'

51'

51'

Καλή στιγμή καθώς ο Jimmy Cabot από την ομάδα Ανζέ βρήκε ωραία τον συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή...

50'

50'

50'

49'

49'

Ο Thomas Mangani τιμωρείται για σπρώξιμο στον Nicolas de Preville

48'

48'
Σέντρα

48'

47'

46'

46'

45+5'

45+5'

Κατοχή: Ανζέ: 51%, Μετς: 49%.

45+4'

45+2'

Ο Angelo Fulgini από την ομάδα Ανζέ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Pape Sarr

45+2'

Ο Jimmy Cabot από την ομάδα Ανζέ κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

45+1'

45+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Romain Thomas από την ομάδα Ανζέ ανατρέπει τον Nicolas de Preville

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

45'

45'

Κατοχή: Ανζέ: 49%, Μετς: 51%.

45'

44'

44'

Ο Habib Maiga επιστρέφει στο γήπεδο.

44'

Ο Romain Thomas επιστρέφει στο γήπεδο.

44'

43'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Habib Maiga να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

43'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Romain Thomas να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

42'

Ο Romain Thomas είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

42'

Ο Habib Maiga είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

41'

41'
Απόκρουση

Ο Habib Maiga απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

41'

41'

41'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

40'

Κατοχή: Ανζέ: 48%, Μετς: 52%.

40'
Απόκρουση

Ο Habib Maiga απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

40'
Γέμισμα

Ο Thomas Mangani εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

39'

Ο Nicolas de Preville κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nicolas de Preville από την ομάδα Μετς ανατρέπει τον Enzo Ebosse

39'

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Romain Thomas από την ομάδα Ανζέ ανατρέπει τον Lamine Gueye

38'

37'

Ο Angelo Fulgini από την ομάδα Ανζέ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

37'

36'

Η ομάδα Μετς έχει την κατοχή της μπάλας

36'

35'

Ο Ibrahima Niane είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Farid Boulaya

35'

35'
Σέντρα

Ο Thomas Mangani από την ομάδα Ανζέ κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

35'

34'

Ο Fabien Centonze από την ομάδα Μετς προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

34'

Ο Vincent Pajot από την ομάδα Μετς κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

33'

33'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Ibrahima Niane να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

32'

Ο Ibrahima Niane είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

32'

32'

32'

Ο Sofiane Boufal από την ομάδα Ανζέ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

32'

Το σουτ του Thomas Mangani μπλοκάρεται

31'

31'

Κατοχή: Ανζέ: 47%, Μετς: 53%.

31'

30'

Κίτρινη κάρτα για τον Habib Maiga

30'

Ο Habib Maiga από την ομάδα Μετς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Mohamed-Ali Cho

30'

30'

ΔΟΚΑΡΙ! Ο Sofiane Boufal στέλνει τη μπάλα πάνω από το τείχος με απευθείας φάουλ αλλά σημαδεύει το δοκάρι!

28'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Fabien Centonze για την ομάδα Μετς. Ο Sofiane Boufal σταματάει την φάση.

28'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Amadou Salif Mbengue από την ομάδα Μετς ανατρέπει τον Sofiane Boufal

28'

27'

26'
Σέντρα

26'

25'

Ο Matthieu Udol από την ομάδα Μετς παίζει το 1-2 με τον Ibrahima Niane.

25'

25'

Κατοχή: Ανζέ: 46%, Μετς: 54%.

25'

24'

23'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Romain Thomas για την ομάδα Ανζέ. Ο Lamine Gueye σταματάει την φάση.

22'

22'
Σέντρα

Ο Mohamed-Ali Cho κάνει τη σέντρα

22'
Απόκρουση

22'

21'

Σουτ του Sofiane Boufal βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

21'

21'

20'

Ο Nicolas de Preville από την ομάδα Μετς κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

20'

Κατοχή: Ανζέ: 44%, Μετς: 56%.

20'

Ο Batista Mendy από την ομάδα Ανζέ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Nicolas de Preville

19'

Ο Vincent Manceau επιστρέφει στο γήπεδο.

19'

19'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Vincent Manceau να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

18'

Ο Vincent Manceau είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

18'

18'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nicolas de Preville από την ομάδα Μετς ανατρέπει τον Vincent Manceau

18'
Σέντρα

Ο Ibrahima Niane κάνει τη σέντρα

17'

17'

17'

17'

17'

16'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Jimmy Cabot για την ομάδα Ανζέ. Ο Vincent Pajot σταματάει την φάση.

15'

15'

Ο Angelo Fulgini υποπίπτει σε χέρι

15'
Σέντρα

Ο Angelo Fulgini από την ομάδα Ανζέ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

14'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Habib Maiga από την ομάδα Μετς ανατρέπει τον Sofiane Boufal

14'
Απόκρουση

Ο Romain Thomas απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

14'
Σέντρα

Ο Vincent Pajot κάνει τη σέντρα

14'

13'

13'

13'
Απόκρουση

12'

Ο Nicolas de Preville από την ομάδα Μετς εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

12'

12'

10'

Ο Lamine Gueye έδωσε την ασίστ για το γκολ.

10'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Dylan Bronn της ομάδας Μετς σκοράρει με κεφαλιά

10'
Σέντρα

10'

Ο Nicolas de Preville από την ομάδα Μετς εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

10'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Nicolas de Preville από την ομάδα Μετς «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

10'

Κατοχή: Ανζέ: 54%, Μετς: 46%.

10'

9'

8'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Batista Mendy από την ομάδα Ανζέ ανατρέπει τον Ibrahima Niane

8'

7'

7'

7'

Ο Sofiane Boufal από την ομάδα Ανζέ κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

6'

5'

Κατοχή: Ανζέ: 32%, Μετς: 68%.

5'

Η ομάδα Ανζέ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

5'

4'

4'

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Vincent Manceau από την ομάδα Ανζέ ανατρέπει τον Nicolas de Preville

3'

3'

Ο Sikou Niakate είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Amadou Salif Mbengue

3'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Sikou Niakate να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

2'

Ο Sikou Niakate είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

2'

2'

1'

1'

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Μετς είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

Το σημερινό παιχνίδι θα διεξαχθεί με περιορισμένο αριθμό θεατών στις εξέδρες, εξαιτίας των μέτρων κατά της εξάπλωσης του κορωνοϊού.

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stade Raymond Kopa, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με ανεβασμένη ψυχολογία οι φιλοξενούμενοι

Η Ανζέ φιλοξενεί τη Μετς για την 9η αγωνιστική της Λιγκ 1. Οι γηπεδούχοι προέρχονται από ισοπαλία στο «σπίτι» της Τρουά, ενώ οι φιλοξενούμενοι νίκησαν εκτός έδρας την Μπρεστ.

ΑΝΖΕ

Το πρόγραμμα της προηγούμενης «στροφής» την ανάγκασε να ταξιδέψει στην πόλη Τρουά ούτως ώστε να αντιμετωπίσει εκτός έδρας την τοπική και ομώνυμη νεοφώτιστη ομάδα. Απέσπασε ισοπαλία (1-1) κι απέδειξε για ακόμα μία φορά ότι δεν παραδίνεται εύκολα. Στο πρώτο μέρος είδε τους γηπεδούχους να κυριαρχούν απόλυτα στο χορτάρι και δεν απείλησε ούτε μία φορά. Μετά από «φτηνό» λάθος του Φουλτζίνι στη μεσαία γραμμή ο Μπαλντέ νίκησε τον Μπερναρντονί στο 22’ και την ανάγκασε να κυνηγάει στο σκορ. Δεν έβγαλε την παραμικρή αντίδραση μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Ανασυντάχθηκε και παρουσιάστηκε σαφώς βελτιωμένη στην επανάληψη. Μετά από χρήση VAR κέρδισε πέναλτι στο 65’ και ο Μανγκανί το εκτέλεσε ψύχραιμα κι εύστοχα για το 1-1. Φάνηκε να βολεύονται και οι δύο ομάδες με την ισοπαλία. Στις καθυστερήσεις δέχτηκε γκολ από τον Ελ Χατζάμ, ωστόσο το τέρμα ακυρώθηκε με χρήση VAR ως οφσάιντ και δεν άλλαξε κάτι μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Αυτή ήταν η δεύτερη διαδοχική ισοπαλία για την Ανζέ και η τρίτη στους τέσσερις τελευταίους αγώνες της. Τον τελευταίο καιρό δεν κατορθώνει να κερδίσει όμως τουλάχιστον δεν χάνει κι εύκολα, καθώς έχει ηττηθεί μόλις μία φορά μέχρι στιγμής. Έχει μαζέψει 13 βαθμούς και φιγουράρει στην πρώτη εξάδα του βαθμολογικού πίνακα αποτελώντας αναμφίβολα μία από τις ευχάριστες εκπλήξεις. Τα έξι από τα οκτώ ματς της ολοκληρώθηκαν Under.

Ο τεχνικός των γηπεδούχων Ζεράλντ Μπατίκλ υπογράμμισε: «Έμεινα απογοητευμένος με το αποτέλεσμα του αγώνα με την Τρουά. Παίξαμε καλά μόνο στο δεύτερο ημίχρονο κι αυτό ήταν κάτι που δεν το περίμενα. Δεν είχαμε την απαιτούμενη αποτελεσματικότητα κι αποφασιστικότητα για το επίπεδο που παίζουμε. Είμαι ικανοποιημένος πάντως από την ενέργεια που βγάζουμε στο γήπεδο κι από τον τρόπο με τον οποίο παλεύουν οι παίκτες μου μέχρι την τελευταία στιγμή».

Αγωνιστικά Νέα: Δεν έχει παίξει ακόμα φέτος ο αμυντικός χαφ Ουντ Καλέντ.

ΜΕΤΣ

Το εκτός έδρας παιχνίδι της περασμένης εβδομάδας με την Μπρεστ ήταν αρκετά κρίσιμο. Ανταποκρίθηκε στις απαιτήσεις που υπήρχαν και «δραπέτευσε» με μία μεγάλη νίκη (2-1). Το άγχος και η ψυχολογική πίεση δεν επέτρεψε στις δύο ομάδες να παίξουν καλό ποδόσφαιρο στο πρώτο σαρανταπεντάλεπτο. Στη μοναδική καλή στιγμή που καταγράφηκε ευτύχησε να προηγηθεί. Ο νεοφερμένος Ντε Πρεβίλ βρέθηκε αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή και με ωραίο σουτ την έβαλε σε θέση «οδηγού». Πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και ισοφάρισαν με πέναλτι του Φεβρ στο 68’. Δεν επηρεάστηκε καθόλου από τη συγκεκριμένη εξέλιξη και το απέδειξε έξι λεπτά αργότερα. Ο Σεντόνζ έκανε το σουτ και η μπάλα κόντραρε καταλήγοντας στα δίχτυα για το 1-2. Διαχειρίστηκε ψύχραιμα το υπέρ της αποτέλεσμα κι έφυγε με το «τρίποντο» στις αποσκευές της.

Η Μετς είχε τεράστια ανάγκη την παρθενική της νίκη στη σεζόν και ήταν σημαντικό ότι τη βρήκε σ’ έναν αγώνα με μεγάλη σημασία. Η συγκομιδή των 6 βαθμών φέρνει τους «γκρενά» στη 18η θέση και κάτω από την επικίνδυνη ζώνη. Ωστόσο πλέον ελπίζουν βάσιμα σε μία καλύτερη συνέχεια, έστω κι αν θα χρειαστεί να παίξουν για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική μακριά από τη βάση τους. Τα τέσσερα από τα πέντε πιο πρόσφατα ματς τους ήταν Over.

Επιστρέφει κανονικά στην άκρη του πάγκου ο Φρεντερίκ Αντονετί ο οποίος ήταν τιμωρημένος στην παρθενική νίκη της ομάδας του στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο και δεν την καθοδήγησε από τον πάγκο, κάτι που έκανε ο άμεσος συνεργάτης του Μπενουά Τραβενό, με τους δύο άνδρες να επικοινωνούν βεβαίως καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης. Ο Αντονετί πλέον αισθάνεται πιο άνετος καθώς υπήρχαν φήμες ότι κινδύνευε άμεσα με απομάκρυνση από την τεχνική ηγεσία του κλαμπ.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και είναι ξανά διαθέσιμος ο σέντερ μπακ Μπρον (7/0), αντίθετα στα «πιτς» λόγω τιμωρίας ο στόπερ Κουγιατέ. Θα λείψουν ξανά ο αμυντικός χαφ Εντοράμ και ο μέσος Ντελέν (4/0).

Δημήτρης Ρήγας Αθλητικογράφος

Η Ανζέ γίνεται σιγά-σιγά... γήινη όπως αναμενόταν και δεν θυμίζει σε πολλά την ομάδα που εντυπωσίαζε στο ξεκίνημα της σεζόν. Απέναντί της θα βρει την επικίνδυνη Μετς η οποία πανηγύρισε την πρώτη της φετινή νίκη και θα πάει με φόρα στη συγκεκριμένη αναμέτρηση. Σίγουρα πρόκειται για έναν αμφίρροπο αγώνα και δεν συμφωνούμε σε καμία περίπτωση με το φαβοριτισμό των γηπεδούχων. Για την ακρίβεια βρίσκουμε αξία στη διπλή ευκαιρία της ισοπαλίας ή της επικράτησης των φιλοξενούμενων και θα αποτελέσει την επιλογή μας.

• Η ομάδα Μετς δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.18 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ανζέ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Ανζέ, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λιγκ 1).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.58 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Μετς, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 2.05 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μετς έχασε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.84 στον ΟΠΑΠ

ΓΑΛΛΙΑ: Λιγκ 1