21+

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπόρνμουθ

3/1/2023 22:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 830
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 488 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Μπόρνμουθ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στις 13/4/2024

• Θεατές: 73322
90+4'

90+4'

Κατοχή: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: 59%, Μπόρνμουθ: 41%.

90+3'

Η ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+3'

Ο Jaidon Anthony από την ομάδα Μπόρνμουθ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

90+2'

Καλή ενέργεια από τον Jaidon Anthony ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+2'

Ο Mark Travers από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

Ο Luke Shaw κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Dominic Solanke.

90+1'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπόρνμουθ

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90'

90'

Ο Chris Mepham από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90'

Ο Bruno Fernandes από την ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90'

Ο Casemiro κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

89'

Ο Marcos Senesi από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

89'

89'

Ο Jack Stacey από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

89'

Ο Lewis Cook απομακρύνει τη μπάλα

88'

88'

Ο Victor Nilsson Lindeloef δίνει τη θέση του στον Lisandro Martinez

87'

Ο Luke Shaw έδωσε την ασίστ για το γκολ!

86'

Ο Bruno Fernandes έδωσε την ασίστ για το γκολ.

86'

ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ- Ο Marcus Rashford από την ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα! Ένα εύκολο τελειώμα για τον Marcus Rashford

86'

Ο Bruno Fernandes τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

86'

Η σέντρα από τον Luke Shaw από την ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

86'

Ο Lewis Cook από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

Ο Bruno Fernandes από την ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

85'

Καλή ενέργεια από τον Bruno Fernandes ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

85'

Ο Anthony Elanga τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

85'

85'

Ο Alejandro Garnacho κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

84'

73322 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

84'

Ελεύθερο για την ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

84'

Ο Jefferson Lerma δίνει τη θέση του στον Joe Rothwell

84'

Ο Jaidon Anthony από την ομάδα Μπόρνμουθ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

83'

Ο Lewis Cook σταματά επιτυχώς το σουτ

83'

Το σουτ του Diogo Dalot μπλοκάρεται

83'

Ο Diogo Dalot κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

83'

Ο Siriki Dembele από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

83'

Ο Fred από την ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

82'

Ο Chris Mepham απομακρύνει τη μπάλα

82'

Ο Fred κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

82'

Καλή ενέργεια από τον Alejandro Garnacho ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

82'

82'

Ο Jefferson Lerma κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Harry Maguire.

82'

Ο Jefferson Lerma από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

82'

81'

Καλή ενέργεια από τον Diogo Dalot ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anthony Elanga από την ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ανατρέπει τον Lloyd Kelly

80'

Ο Lloyd Kelly σταματά επιτυχώς το σουτ

80'

Το σουτ του Anthony Elanga μπλοκάρεται

80'

79'

Ο Victor Nilsson Lindeloef από την ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

79'

Ο Jack Stacey κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

78'

78'

ΔΟΚΑΡΙ! Αγγίζει το γκολ ο Alejandro Garnacho αλλά το τελείωμα του βρίσκει στο δοκάρι!

78'

Η ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ξεκινάει αντεπίθεση

77'

77'

Ο Bruno Fernandes αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

76'

Ο Philip Billing δίνει τη θέση του στον Kieffer Moore

76'

Ο Ryan Christie δίνει τη θέση του στον Siriki Dembele

75'

Κίτρινη κάρτα για τον Jack Stacey

75'

75'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Jack Stacey υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Alejandro Garnacho

75'

Η ομάδα Μπόρνμουθ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

74'

Το σουτ του Alejandro Garnacho μπλοκάρεται

73'

72'

Η ομάδα Μπόρνμουθ έχει την κατοχή της μπάλας

72'

72'

Ο Marcus Rashford αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

71'

Ο Lloyd Kelly κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

71'

70'

Κατοχή: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: 61%, Μπόρνμουθ: 39%.

70'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Casemiro από την ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ανατρέπει τον Dominic Solanke

69'

Ο Anthony Martial δίνει τη θέση του στον Anthony Elanga

69'

Ο Aaron Wan-Bissaka δίνει τη θέση του στον Diogo Dalot

68'

Ο Christian Eriksen δίνει τη θέση του στον Fred

68'

Ο Jack Stacey τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

67'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luke Shaw από την ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ανατρέπει τον Ryan Christie

66'

Ο Lloyd Kelly τιμωρείται για σπρώξιμο στον Harry Maguire

66'

Ο Ryan Christie από την ομάδα Μπόρνμουθ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

65'

Ο Aaron Wan-Bissaka από την ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

65'

Κατοχή: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: 62%, Μπόρνμουθ: 38%.

65'

63'

Ο Adam Smith δίνει τη θέση του στον Jack Stacey

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christian Eriksen από την ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ανατρέπει τον Philip Billing

62'

Η ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

62'

61'

Ο Lewis Cook κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

61'

61'

60'

Ο Luke Shaw απομακρύνει τη μπάλα

60'

60'

59'

59'

Ο Jaidon Anthony τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

58'

Ο Philip Billing κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο David De Gea μπλοκάρει εύκολα

58'

Η σέντρα από τον Ryan Christie από την ομάδα Μπόρνμουθ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

58'

58'

Η σέντρα από τον Adam Smith από την ομάδα Μπόρνμουθ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

57'

Ο Anthony Martial επιστρέφει στο γήπεδο.

57'

57'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Anthony Martial να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

56'

Ο Anthony Martial είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

56'

55'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Anthony Martial από την ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

55'

Η σέντρα από τον Casemiro από την ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

55'

Κατοχή: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: 64%, Μπόρνμουθ: 36%.

54'

Ο Marcos Senesi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

53'

Το αμυντικό λάθος του Lewis Cook μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

52'

52'

Ο Marcos Senesi απομακρύνει τη μπάλα

51'

50'

Ο Bruno Fernandes έδωσε την ασίστ για το γκολ!

49'

Ο Alejandro Garnacho έδωσε την ασίστ για το γκολ.

49'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Luke Shaw σκοράρει με το δεξί πόδι!

49'

Ο Alejandro Garnacho τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

49'

48'

47'

Ο Ryan Christie σταματά επιτυχώς το σουτ

47'

Ο Marcus Rashford εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

46'

Κίτρινη κάρτα για τον Adam Smith

46'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adam Smith από την ομάδα Μπόρνμουθ ανατρέπει τον Alejandro Garnacho

46'

45+3'

45+3'

Κατοχή: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: 69%, Μπόρνμουθ: 31%.

45+2'

Ο Harry Maguire από την ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+2'

45+2'

45+2'

Ο Donny van de Beek είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Alejandro Garnacho

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45+1'

45'

Κατοχή: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: 71%, Μπόρνμουθ: 29%.

44'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Donny van de Beek να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

43'

Ο Donny van de Beek είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marcos Senesi από την ομάδα Μπόρνμουθ ανατρέπει τον Donny van de Beek

42'

Η σέντρα από τον Lewis Cook από την ομάδα Μπόρνμουθ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

42'

Ο Ryan Christie από την ομάδα Μπόρνμουθ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

41'

Ο Victor Nilsson Lindeloef απομακρύνει τη μπάλα

40'

40'

40'

Κατοχή: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: 72%, Μπόρνμουθ: 28%.

39'

Ο Aaron Wan-Bissaka κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

39'

Ο Anthony Martial κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Chris Mepham.

39'

38'

Η ομάδα Μπόρνμουθ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

38'

Ο Philip Billing από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

38'

Ο Christian Eriksen από την ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

37'

Ο Marcos Senesi σταματά επιτυχώς το σουτ

37'

Ο Christian Eriksen εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

36'

Ο Philip Billing έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

36'

Ο Philip Billing από την ομάδα Μπόρνμουθ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Casemiro

36'

Ο Chris Mepham σταματά επιτυχώς το σουτ

36'

Το σουτ του Bruno Fernandes μπλοκάρεται

35'

34'

34'

Ο Casemiro αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

34'

Ο Lloyd Kelly από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

34'

Ο Adam Smith από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

33'

Ο Christian Eriksen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

33'

33'

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Casemiro από την ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ανατρέπει τον Philip Billing

31'

Η ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εκδηλώνει επίθεση

30'

30'

30'

Ο Chris Mepham κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Marcus Rashford.

30'

Κατοχή: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: 70%, Μπόρνμουθ: 30%.

30'

29'

Ο Dominic Solanke κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Victor Nilsson Lindeloef.

28'

Ο Jaidon Anthony από την ομάδα Μπόρνμουθ είναι σε θέση οφσάιντ

28'

28'

28'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Dominic Solanke από την ομάδα Μπόρνμουθ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

28'

28'

28'

Ο Donny van de Beek σταματά επιτυχώς το σουτ

27'

Ο Philip Billing εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

26'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Casemiro από την ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ανατρέπει τον Ryan Christie

26'

26'

25'

25'

23'

Ο Christian Eriksen έδωσε την ασίστ για το γκολ.

23'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Casemiro με δεξί βολέ στέλνει την μπάλα στο βάθος των διχτύων. Υπέροχο τελείωμα!

23'

Η σέντρα από τον Christian Eriksen από την ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

22'

Ο Adam Smith τιμωρείται για σπρώξιμο στον Marcus Rashford

22'

21'

20'

20'

Ο Donny van de Beek κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

19'

Ο Mark Travers κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

19'

18'

17'

17'

Ο Jaidon Anthony από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

16'

15'

Κατοχή: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: 77%, Μπόρνμουθ: 23%.

14'

13'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Donny van de Beek από την ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ανατρέπει τον Adam Smith

13'

12'

11'

11'

11'

11'

11'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anthony Martial από την ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ανατρέπει τον Ryan Christie

10'

Κατοχή: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: 76%, Μπόρνμουθ: 24%.

10'

Ο Ryan Christie κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

9'

Η ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχει την κατοχή της μπάλας

8'

8'

Η σέντρα από τον Bruno Fernandes από την ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

7'

Ο Marcus Rashford κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

7'

6'

Ο Luke Shaw τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ryan Christie

6'

5'

Κατοχή: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: 50%, Μπόρνμουθ: 50%.

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Donny van de Beek από την ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ανατρέπει τον Jefferson Lerma

4'

3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anthony Martial από την ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ανατρέπει τον Lewis Cook

3'

2'

1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ryan Christie από την ομάδα Μπόρνμουθ ανατρέπει τον Luke Shaw

1'

Υπάρχει έντονη βροχόπτωση στο γήπεδο.

1'

1'

Η ομάδα Μπόρνμουθ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Old Trafford, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Διαφορά δυναμικής και μομέντουμ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποδέχεται την Μπόρνμουθ στο «Όλντ Τράφορντ» με στόχο να μπει με το δεξί στο 2023 και να επεκτείνει τη διαφορά από τους ανταγωνιστές της στη μάχη της τετράδας.

Έστω και δύσκολα απέδρασε με «διπλό» (1-0) από την έδρα της Γουλβς και επέκτεινε το νικηφόρο σερί της. Ματς σε χαμηλό τέμπο, δεν έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης αλλά είχε δύο κλασσικές ευκαιρίες για να προηγηθεί στο πρώτο μέρος. Στην επανάληψη αδυνατούσε να φανεί απειλητική, όμως ήταν σταθερή ανασταλτικά και στο 76’ βρήκε τη λύση με εκπληκτική ενέργεια του Ράσφορντ, ο οποίος ήρθε από τον πάγκο και λύτρωσε την ομάδα του. Έκτοτε έκανε σωστή διαχείριση και απειλήθηκε μόνο από ένα κόρνερ στις καθυστερήσεις, με τον Ντε Χέα να κρατά το μηδέν.

Μετά το παιχνίδι έγινε γνωστό ότι ο Ράσφορντ «κόπηκε» από την αρχική ενδεκάδα λόγω πειθαρχικού παραπτώματος καθώς άργησε σε συνάντηση της ομάδας. «Παρακοιμήθηκα. Είναι κανόνας της ομάδας. Είναι ένα λάθος που μπορεί να συμβεί. Ήμουν απογοητευμένος που δεν έπαιξα από το ξεκίνημα αλλά καταλαβαίνω. Νομίζω μπορούμε να τραβήξουμε μια γραμμή και να προχωρήσουμε», δήλωσε ο Άγγλος φορ, με τον Τεν Χαγκ να δηλώνει από την πλευρά του: «Όλοι πρέπει να τηρούν τους κανόνες. Πρέπει να είμαστε συνεπείς. Αυτό περιμένω και στο γήπεδο, διαφορετικά δεν μπορούμε να είμαστε επιτυχημένοι».

Δε βγάζει μάτια αλλά καταφέρνει να παίρνει νίκες, φτάνοντας τις τέσσερις στα πέντε τελευταία (4-0-1). Μετά τις γκέλες των ανταγωνιστών της, κέρδισε σημαντικό έδαφος στη μάχη της τετράδας, όντας 4η με +2 από την 5η Τότεναμ (ματς περισσότερο), +4 από την 6η Λίβερπουλ και στο +7 από την 9η Τσέλσι. Αν κερδίσει χωρίς να δεχτεί γκολ στο σημερινό θα τα καταφέρει για 4ο σερί εντός έδρας στο πρωτάθλημα για πρώτη φορά μετά τον Οκτώβριο του 2017.

Αγωνιστικά Νέα: Υπολογίζεται κανονικά ο βασικός στόπερ Μαρτίνες (14/0) που έχει επιστρέψει στις προπονήσεις, ενώ καλές ελπίδες έχουν ο μέσος ΜακΤόμινι (12/0) και ο μπακ Νταλότ (13/0). Δύσκολο του εξτρέμ Σάντσο (10/2).Κακή εμφάνιση και «καθαρή» ήττα με 2-0 από την Κρίσταλ Πάλας στην έδρα της. Απογοητευτική στο πρώτο μέρος, πιέστηκε αρκετά και δέχτηκε δύο γκολ μετά από χτυπήματα κόρνερ (19’, 36’). Είχε σημαντική στιγμή για να μειώσει στο 52’, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, μιας και δεν έβγαλε καμία αντίδραση και κινδύνευσε σε μία-δύο περιπτώσεις με τρίτο τέρμα.

Δεν έκρυψε την απογοήτευση του ο τεχνικός της Ο’ Νιλ: «Είναι η πρώτη φορά μου στέκομαι εδώ μετά από φινάλε αγώνα και λέω ότι τα παιδιά έπεσαν κάτω από τα στάνταρ που έχουμε θέσει από όταν ήρθα. Τα λάθη στα γκολ δεν επιτρέπονται σε τέτοιο επίπεδο. Έχουμε δουλέψει σκληρά στο πως να αμυνόμαστε στις στατικές φάσεις και δεχτήκαμε άλλα δύο γκολ από αυτές. Χρειάζεται να δουλέψουμε περισσότερο σ’ αυτό το κομμάτι. Η συνολική εμφάνιση δεν ήταν καθόλου κοντά σ’ αυτό που χρειάζεται».

Ήταν η έκτη ήττα της στα επτά τελευταία (1-0-6), με αποτέλεσμα να έχει υποχωρήσει στην 15η θέση και στο +2 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Απογοητευτική μακριά από την έδρα της, έχοντας μόλις 8 κερδισμένους βαθμούς στις 18 τελευταίες εξόδους της σε ματς Πρέμιερ Λιγκ και δεν έχει καταφέρει να κρατήσει σε κανένα το μηδέν. Έχει τη χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος με 36 γκολ παθητικό, τα 26 εξ αυτών τα έχει δεχτεί στα 8 εκτός έδρας που έχει δώσει φέτος. Έχει δεχτεί συνολικά 11 γκολ από κόρνερ φέτος.

Αγωνιστικά Νέα: Ο βασικός μέσος Μπίλινγκ (17/4) αποκόμισε πρόβλημα στο προηγούμενο και θα περάσει από τεστ ετοιμότητας. Αν δεν τα καταφέρει θα πρόκειται για σημαντικό πλήγμα με δεδομένο ότι θα λείψει και ο έτερος βασικός μέσος Ταβερνιέ (15/2). Συνεχίζουν εκτός ο βασικός γκολκίπερ Νέτο (8/0), ο αναπληρωματικός μπακ Φρέντερικς (8/0) και οι αναπληρωματικοί εξτρέμ Στάνισλας (4/0), Μπρουκς (-).

Κώστας Καραγιαννόπουλος Αθλητικογράφος

Η Γιουνάιτεντ μπορεί να μη βγάζει μάτια με την εικόνα της αλλά είναι κυνική και καταφέρνει να παίρνει νίκες που την έχουν φέρει εντός τετράδας. Σαφώς το φαβορί απέναντι σε μια Μπόρνμουθ που απογοητεύει έντονα, μετρώντας 6 ήττες στα 7 τελευταία, και θεωρούμε πως εύκολα ή δύσκολα θα κάνει το καθήκον τους. Χωρίς αξία ο άσος σ’ αυτές τις τιμές, θα πάμε με τον άσο ημίχρονο.

• Η ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε στους τελευταίους 6 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.25 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπόρνμουθ δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες στη διοργάνωση Πρέμιερ Λιγκ.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.03 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπόρνμουθ έχασε στους τελευταίους 4 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
  • Η ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 1.61 στον ΟΠΑΠ

ΑΓΓΛΙΑ: Πρέμιερ Λιγκ