Λοριάν - Ρεμς

15/10/2022 18:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 294
0 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 573 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Λοριάν - Ρεμς στις 11/2/2024

• Θεατές: 15776
90+4'

90+4'

15776 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'

Κατοχή: Λοριάν: 48%, Ρεμς: 52%.

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adrian Grbic από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Yunis Abdelhamid

90+3'

Ο Adrian Grbic εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

90+1'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! - Ο παίκτης Emmanuel Agbadou αποβάλλεται μετά από σκληρό φάουλ

90+1'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Emmanuel Agbadou υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Dango Ouattara

90'

90'

Η ομάδα Ρεμς εκδηλώνει επίθεση

90'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

89'

Ο Folarin Balogun είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

89'

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Folarin Balogun από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Stephane Diarra

89'

Ο Yvon Mvogo απομακρύνει τη μπάλα

88'

Η ομάδα Λοριάν εκδηλώνει επίθεση

87'

Ελεύθερο για την ομάδα Ρεμς

87'

Ο Arber Zeneli δίνει τη θέση του στον Nathanael Mbuku

87'

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Folarin Balogun από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Enzo Le Fee

86'

Η ομάδα Ρεμς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

85'

Κατοχή: Λοριάν: 47%, Ρεμς: 53%.

85'

Η ομάδα Ρεμς έχει την κατοχή της μπάλας

84'

84'

84'

Η ομάδα Λοριάν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

83'

82'

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Montassar Talbi από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Folarin Balogun

80'

Κατοχή: Λοριάν: 46%, Ρεμς: 54%.

80'

Ο Yunis Abdelhamid από την ομάδα Ρεμς είναι σε θέση οφσάιντ

79'

Καλή ενέργεια από τον Arber Zeneli ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

79'

Η ομάδα Λοριάν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

79'

77'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adrian Grbic από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Mitchel van Bergen

77'

77'

76'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Folarin Balogun για την ομάδα Ρεμς. Ο Julien Laporte σταματάει την φάση.

76'

Ο Adrian Grbic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Emmanuel Agbadou

75'

75'

75'

74'

74'

Ο Dango Ouattara από την ομάδα Λοριάν προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

74'

73'

73'

Ο Adrian Grbic επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Yunis Abdelhamid από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Dango Ouattara

72'

Ο Julien Ponceau κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

71'

Η ομάδα Ρεμς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

71'

Ο Yehvann Diouf κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

70'

Ελεύθερο για την ομάδα Λοριάν

70'

Ο Folarin Balogun από την ομάδα Ρεμς είχε προσπάθεια εκτός στόχου

70'

Κατοχή: Λοριάν: 45%, Ρεμς: 55%.

70'

69'

Ο Montassar Talbi από την ομάδα Λοριάν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

68'

Ο Quentin Boisgard δίνει τη θέση του στον Adrian Grbic

68'

Ο Yoann Cathline δίνει τη θέση του στον Stephane Diarra

67'

67'

66'

Ο Kamory Doumbia από την ομάδα Ρεμς προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

66'

Ο Yehvann Diouf από την ομάδα Ρεμς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

65'

65'

65'

Καλή ενέργεια από τον Quentin Boisgard ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

65'

Ο Enzo Le Fee από την ομάδα Λοριάν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

64'

Ο Andrew Gravillon σταματά επιτυχώς το σουτ

64'

Το σουτ του Yoann Cathline μπλοκάρεται

64'

64'

Ο Dango Ouattara κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

64'

Η ομάδα Ρεμς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

63'

Ο Montassar Talbi απομακρύνει τη μπάλα

63'

62'

61'

61'

Ο Emmanuel Agbadou από την ομάδα Ρεμς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

61'

61'

Ο Ibrahima Kone κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

60'

60'

59'

59'

Ο Arber Zeneli από την ομάδα Ρεμς εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

58'

Ο Vincent Le Goff απομακρύνει τη μπάλα

57'

57'

56'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Arber Zeneli για την ομάδα Ρεμς. Ο Vincent Le Goff σταματάει την φάση.

56'

55'

55'

55'

Ο Alexis Flips δίνει τη θέση του στον Mitchel van Bergen

54'

54'

54'

53'

Ο Julien Ponceau από την ομάδα Λοριάν προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

53'

Η ομάδα Λοριάν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

52'

52'

Ο Kamory Doumbia από την ομάδα Ρεμς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

52'

51'

Ο Folarin Balogun από την ομάδα Ρεμς είναι σε θέση οφσάιντ

50'

Κατοχή: Λοριάν: 44%, Ρεμς: 56%.

50'

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ibrahima Kone από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Andrew Gravillon

49'

Ο Andrew Gravillon κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

49'

49'

48'

48'

Ο Dango Ouattara επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

46'

ΑΠΟΒΟΛΗ! Μετά από σκόπιμο φάουλ, ο Dion Lopy βλέπει δεύτερη κίτρινη

46'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dion Lopy από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Dango Ouattara

46'

46'

45+5'

45+5'

Κατοχή: Λοριάν: 42%, Ρεμς: 58%.

45+4'

Ο Emmanuel Agbadou απομακρύνει τη μπάλα

45+3'

Ο Dion Lopy έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

45+3'

Ο Dion Lopy τιμωρείται για σπρώξιμο στον Dango Ouattara

45+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Julien Laporte από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Folarin Balogun

45+3'

Η ομάδα Ρεμς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

45+2'

Ο Azor Matusiwa σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Yvon Mvogo ελέγχει την φάση

45+2'

45+1'

Ο Marshall Munetsi είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Kamory Doumbia

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

45'

45'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Marshall Munetsi να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

45'

45'

Ο Marshall Munetsi είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

45'

44'

Ο Folarin Balogun τιμωρείται για σπρώξιμο στον Montassar Talbi

44'

43'

43'

Ο Quentin Boisgard κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

43'

43'

42'

42'

41'

40'

Κατοχή: Λοριάν: 41%, Ρεμς: 59%.

40'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Yunis Abdelhamid για την ομάδα Ρεμς. Ο Ibrahima Kone σταματάει την φάση.

39'

39'

39'

Ο Alexis Flips κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Montassar Talbi.

39'

38'

Ο Julien Laporte από την ομάδα Λοριάν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ibrahima Kone από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Azor Matusiwa

36'

36'

36'

Ο Julien Laporte κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

35'

35'

Κατοχή: Λοριάν: 43%, Ρεμς: 57%.

35'

34'

34'

Ο Yoann Cathline υποπίπτει σε χέρι

34'

33'

33'

33'

32'

Ο Theo Le Bris κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

32'

32'

31'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andrew Gravillon από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Quentin Boisgard

31'

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Quentin Boisgard από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Marshall Munetsi

30'

30'

29'

28'

28'

28'

Ο Arber Zeneli από την ομάδα Ρεμς είχε προσπάθεια εκτός στόχου

27'

27'

Ο Marshall Munetsi αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

27'

27'

26'

Ο Dion Lopy από την ομάδα Ρεμς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

26'

26'

Ο Marshall Munetsi από την ομάδα Ρεμς είχε προσπάθεια εκτός στόχου

26'

Ο Andrew Gravillon τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

25'

25'

25'

25'

Ο Terem Moffi είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Ibrahima Kone

24'

Ο Terem Moffi είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

24'

23'

22'

Ο Julien Ponceau από την ομάδα Λοριάν δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

22'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Julien Ponceau ανέτρεψε τον Marshall Munetsi από πίσω και δόθηκε φάουλ

21'

21'

20'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Azor Matusiwa από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Dango Ouattara

20'

Κατοχή: Λοριάν: 39%, Ρεμς: 61%.

20'

Ο Andrew Gravillon τιμωρείται για σπρώξιμο στον Dango Ouattara

19'

Ο Bradley Locko από την ομάδα Ρεμς εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

19'

18'

18'

18'

17'

17'

Ο Yoann Cathline σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Yehvann Diouf ελέγχει την φάση

17'

Καλή ενέργεια από τον Dango Ouattara ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

16'

Ο Vincent Le Goff τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

16'

15'

15'

15'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Dango Ouattara από την ομάδα Λοριάν αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

15'

Η σέντρα από τον Enzo Le Fee από την ομάδα Λοριάν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

14'

Ο Terem Moffi επιστρέφει στο γήπεδο.

13'

Ο Emmanuel Agbadou έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

13'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Emmanuel Agbadou από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Dango Ouattara

12'

Η ομάδα Λοριάν έχει την κατοχή της μπάλας

12'

12'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Terem Moffi να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

11'

11'

11'

10'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Folarin Balogun από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Julien Laporte

10'

Κατοχή: Λοριάν: 36%, Ρεμς: 64%.

10'

9'

9'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Terem Moffi από την ομάδα Λοριάν αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

9'

Ο Dango Ouattara τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

9'

Η σέντρα από τον Yoann Cathline από την ομάδα Λοριάν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

9'

8'

8'

8'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bradley Locko από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Quentin Boisgard

7'

Η ομάδα Λοριάν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

7'

7'

7'

6'

Ο Bradley Locko από την ομάδα Ρεμς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

5'

5'

5'

Κατοχή: Λοριάν: 54%, Ρεμς: 46%.

5'

Ο Azor Matusiwa κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

5'

4'

3'

2'

Ο Yoann Cathline από την ομάδα Λοριάν είναι σε θέση οφσάιντ

2'

2'

2'

1'

1'

1'

1'

Είναι μία όμορφη ζεστή μέρα για ποδόσφαιρο.

1'

Η ομάδα Ρεμς είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stade du Moustoir, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Ζουν το όνειρό τους οι «μπακαλιάροι», τέλος ο Γκαρσία από τη Ρεμς

Η Λοριάν υποδέχεται τη Ρεμς στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Λιγκ 1. Οι γηπεδούχοι προέρχονται από νίκη στο εκτός έδρας ντέρμπι με την Μπρεστ, ενώ οι φιλοξενούμενοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι στο «σπίτι» τους με την Παρί Σεν Ζερμέν.

Το πρόγραμμα της προηγούμενης «στροφής» την ανάγκασε να δοκιμάσει εκτός έδρας τις δυνάμεις της απέναντι στην Μπρεστ, σε παραδοσιακό ντέρμπι της Βρετάνης. Απέδειξε ότι δεν αστειεύεται και θριάμβευσε (1-2) με ανατροπή. Οι δύο ομάδες είχαν από μία καλή στιγμή στο πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης και στο 17’ είδε τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ με κεφαλιά του Ντελ Καστίγιο. Έβγαλε αντίδραση μεγάλης ομάδας κι επτά λεπτά αργότερα έφτασε στην ισοφάριση με απίθανο τελείωμα του Μοφί μέσα από την περιοχή. Το 1-1 ήταν το αποτέλεσμα με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη κυριάρχησε απόλυτα και στο 53’ κατάφερε να βρει το γκολ της ανατροπής ξανά με τον Μοφί. Δεν ανησύχησε ούτε μία φορά πραγματικά στη συνέχεια και το τελευταίο σφύριγμα τη βρήκε να πανηγυρίζει.

Η Λοριάν κάνει συλλογή από «τρίποντα» και πήρε το έκτο συνεχόμενο, πραγματοποιώντας αναμφίβολα πορεία πρωταθλητισμού κι εντυπωσιάζοντας τόσο με την εικόνα της όσο και με την αποτελεσματικότητά της. Οι «μπακαλιάροι» έχουν συγκεντρώσει 25 βαθμούς και φιγουράρουν στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας μπροστά τους την ευκαιρία για να βρεθούν με πιθανή νίκη στην κορυφή, έστω κι αν διαρκέσει λίγο. Άλλωστε απέχουν μόλις έναν πόντο από την Παρί Σεν Ζερμέν. Τα οκτώ από τα δέκα φετινά ματς τους ήταν Over κι αμφίσκορα. Κι όλα αυτά για μία ομάδα η οποία ξεκίνησε τη σεζόν με στόχο τη σωτηρία.

Ο τεχνικός του συλλόγου Ρετζί Λε Μπρι τόνισε: «Υπήρξαν πολλά σκαμπανεβάσματα στο ντέρμπι με την Μπρεστ αλλά ήταν μία πολύ σπουδαία νίκη για την ομάδα μου. Όταν αλλάξαμε το σύστημα έγινε η διαφορά και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Χαιρόμαστε που ζούμε αυτές τις στιγμές διότι ξέρουμε πολύ καλά ότι είναι σπάνιες και πρέπει να τις εκτιμούμε. Η κατάταξη αυτή τη στιγμή είναι σαν ανέκδοτο διότι υπάρχουν ακόμα 28 αγώνες. Είναι τεράστιο το επίτευγμά μας αλλά χρειάζεται ψυχραιμία».

Αγωνιστικά Νέα: «Καθάρισε» από τιμωρία ο εξτρέμ Ουαταρά (9/4). Νέο πρόβλημα του μέσου Αμπερζέλ (10/0). Εκ νέου στα «πιτς» ο μπακ Καλουλού (9/0) και ο χαφ Αουσίς (1/0).

Γνώριζε εκ των προτέρων ότι αναζητούσε μία υπέρβαση στο εντός έδρας παιχνίδι του περασμένου Σαββάτου απέναντι στην πανίσχυρη Παρί Σεν Ζερμέν. Ανέτρεψε όλα τα προγνωστικά κι απέσπασε «λευκή» ισοπαλία (0-0), σ’ έναν αγώνα στον οποίο θα μπορούσε ακόμα και να είχε κερδίσει. Στο πρώτο σαρανταπεντάλεπτο ήταν η καλύτερη ομάδα στο χορτάρι και δημιούργησε δύο σημαντικές ευκαιρίες για να πάρει το προβάδισμα. Τα πράγματα έγιναν ακόμα καλύτερα για εκείνη στο 41’, όταν ο Σέρχιο Ράμος αντίκρισε δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα και αποβλήθηκε. Στην επανάληψη ρίσκαρε περνώντας επιθετικούς στο παιχνίδι και προσπαθώντας να πάρει το «τρίποντο». Δεν της βγήκε και στο φινάλε κινδύνευσε σοβαρά, με τον Νεϊμάρ να σπαταλά μία μοναδική στιγμή για να τη ρίξει στο καναβάτσο και το 0-0 να μένει έως το φινάλε σε αναμέτρηση γεμάτη ένταση και νεύρα.

Με αυτόν τον τρόπο η Ρεμς αναδείχθηκε ισόπαλη για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα, συμπληρώνοντας πλέον μία πεντάδα παιχνιδιών στα οποία δεν έχει χαμογελάσει. Στο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα έχει αναδειχθεί ισόπαλη σε τρεις περιπτώσεις κι έχει ηττηθεί δύο φορές. Η συγκομιδή των 8 βαθμών φέρνει τους «ερυθρόλευκους» στην 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα κι όλα δείχνουν ότι θα αποτελέσουν μία από τις ομάδες οι οποίες θα παλέψουν για την εξασφαλίση της σωτηρίας. Τα τρία από τα τέσσερα πιο πρόσφατα ματς τους ολοκληρώθηκαν No Goal.

Ο Βιλ Στιλ εκτέλεσε χρέη υπηρεσιακού στον προηγούμενο αγώνα, λόγω της απουσίας του Όσκαρ Γκαρσία. Ο άλλοτε κόουτς των «ερυθρόλευκων» είχε μεταβεί στη Βαρκελώνη για ένα προσωπικό του ζήτημα και όπως είχε ξεκαθαρίσει ο άμεσος συνεργάτης του, τα πράγματα δεν ήταν καθόλου εύκολα και η σκέψη όλων ήταν στο πλευρό του Ισπανού τεχνικού. Τελικά δεν θα επιστρέψει ποτέ, καθώς την Πέμπτη οι διοικούντες ανακοίνωσαν την απόλυσή του εκπλήσσοντας τους πάντες και χρεώνοντάς του τα κακά αποτελέσματα! Έτσι λοιπόν θα είναι ξανά υπηρεσιακός ο Στιλ μέχρι να βρεθεί μόνιμος αντικαταστάτης του Γκαρσία.

Αγωνιστικά Νέα: Δεν εξέτισε ο επιθετικός Ίτο (8/3) και δεν είναι ξανά διαθέσιμος. Δεν μπορούν να προσφέρουν ο μπακ Μπουζί (7/0), ο επίσης αμυντικός Φοκέ (-), ο μέσος Καζούστ (6/0), ο μεσοεπιθετικός Γκιτάν (-) και ο επιθετικός Σιέρχαους (-).

Δημήτρης Ρήγας Αθλητικογράφος

Η... τρελή κούρσα της Λοριάν συνεχίζεται κι έχει εντυπωσιάσει τους πάντες με την πορεία που πραγματοποιεί. Μετά τη νίκη στο εκτός έδρας ντέρμπι με την Μπρεστ έφτασε τα έξι συνεχόμενα «τρίποντα» και ουδείς γνωρίζει που θα σταματήσει. Από την άλλη η Ρεμς απέδειξε ότι διαθέτει ένα άκρως μαχητικό σύνολο -κι εξέπληξε τους πάντες απολύοντας τον Όσκαρ Γκαρσία-, υποχρεώνοντας σε ισοπαλία την Παρί Σεν Ζερμέν. Πρόκειται για έναν αγώνα στον οποίο θα σκεφτόμασταν την κόντρα του φαβορί, αν δεν ήταν τόσο καλά διαβασμένο το σετ αποδόσεων. Θα προτιμήσουμε να ασχοληθούμε με τα γκολ και θα ποντάρουμε το Over διότι οι γηπεδούχοι αρέσκονται να παίζουν επιθετικά και δεν θα αλλάξουν στιλ.

• Η ομάδα Λοριάν δεν έχει χάσει στους τελευταίους 11 από 12 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.40 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες της ομάδας Λοριάν, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λιγκ 1).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.81 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Λοριάν νίκησε στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες στη διοργάνωση Λιγκ 1.
    Σημείο: 1 με απόδοση 2.22 στον ΟΠΑΠ

ΓΑΛΛΙΑ: Λιγκ 1