Λέτσε - Έμπολι

28/8/2022 21:45
Κωδ ΟΠΑΠ: 497
1 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 613 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Λέτσε - Έμπολι στις 13/4/2024

• Θεατές: 23941
90+6'

90+6'

23941 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Ο Razvan Marin κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kristoffer Askildsen.

90+5'

Ελεύθερο για την ομάδα Λέτσε

90+5'

Ο Nedim Bajrami επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

90+5'

Κατοχή: Λέτσε: 39%, Έμπολι: 61%.

90+4'

Ο Marin Pongracic από την ομάδα Λέτσε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Mattia Destro

90+4'

Ο Guglielmo Vicario κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+4'

Ο Guglielmo Vicario από την ομάδα Έμπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Η ομάδα Λέτσε εκδηλώνει επίθεση

90+3'

Ελεύθερο για την ομάδα Έμπολι

90+2'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Marcin Listkowski από την ομάδα Λέτσε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+2'

Η σέντρα από τον Antonino Gallo από την ομάδα Λέτσε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+2'

Ο Tommaso Baldanzi από την ομάδα Έμπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

Η ομάδα Λέτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+1'

Η ομάδα Έμπολι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

Ο Tyronne Ebuehi από την ομάδα Έμπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90'

Κατοχή: Λέτσε: 37%, Έμπολι: 63%.

90'

Το σουτ του Kristoffer Askildsen μπλοκάρεται

89'

Η σέντρα από τον Valentin Gendrey από την ομάδα Λέτσε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

89'

Η γηπεδούχος ομάδα αυξάνει την πίεση στην αντίπαλο της.

88'

Ο Alberto Grassi από την ομάδα Έμπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

88'

Η ομάδα Λέτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

88'

Το σουτ του Lorenzo Colombo μπλοκάρεται

88'

Ο Koni De Winter από την ομάδα Έμπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

Ο Ardian Ismajli απομακρύνει τη μπάλα

87'

Ο Federico Di Francesco από την ομάδα Λέτσε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

86'

Ο Ardian Ismajli από την ομάδα Έμπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

86'

Η ομάδα Λέτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

85'

85'

Ο Federico Baschirotto απομακρύνει τη μπάλα

85'

Ένας παίκτης από την ομάδα Έμπολι στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

85'

Ο Wladimiro Falcone απομακρύνει τη μπάλα

85'

Ο Nicolas Haas από την ομάδα Έμπολι εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

85'

Η ομάδα Έμπολι εκδηλώνει επίθεση

84'

Η ομάδα Έμπολι έχει την κατοχή της μπάλας

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Federico Di Francesco από την ομάδα Λέτσε ανατρέπει τον Tyronne Ebuehi

82'

Ο Nedim Bajrami από την ομάδα Έμπολι το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Antonino Gallo

82'

Η ομάδα Λέτσε έχει την κατοχή της μπάλας

82'

81'

81'

Ο Morten Hjulmand αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

81'

80'

80'

80'

Κατοχή: Λέτσε: 35%, Έμπολι: 65%.

80'

79'

Ο Joan Gonzalez δίνει τη θέση του στον Alexis Blin

79'

Ο Assan Ceesay δίνει τη θέση του στον Lorenzo Colombo

78'

78'

77'

77'

76'

Ο Assan Ceesay από την ομάδα Λέτσε είναι σε θέση οφσάιντ

76'

75'

75'

75'

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marcin Listkowski από την ομάδα Λέτσε ανατρέπει τον Fabiano Parisi

74'

74'

Ο Lameck Banda είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Marcin Listkowski

73'

Ο Martin Satriano δίνει τη θέση του στον Mattia Destro

73'

Ο Liam Henderson δίνει τη θέση του στον Alberto Grassi

72'

Ο Lameck Banda είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

72'

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lameck Banda από την ομάδα Λέτσε ανατρέπει τον Tommaso Baldanzi

71'

70'

70'

Κατοχή: Λέτσε: 36%, Έμπολι: 64%.

70'

70'

70'

69'

Ο Gabriel Strefezza είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Federico Di Francesco

69'

Ο Gabriel Strefezza είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

68'

68'

Το παιχνίδι είναι πολύ μονόπλευρο τώρα. Η ομάδα Λέτσε κυριαρχεί στην κατοχή της μπάλας

68'

Ο Lameck Banda σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Guglielmo Vicario ελέγχει την φάση

67'

67'

Ο Koni De Winter σταματά επιτυχώς το σουτ

67'

Το σουτ του Gabriel Strefezza μπλοκάρεται

67'

Το αμυντικό λάθος του Guglielmo Vicario μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

66'

Ο Razvan Marin κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Joan Gonzalez.

66'

65'

Ο Petar Stojanovic δίνει τη θέση του στον Tyronne Ebuehi

65'

64'

64'

Ο Kristoffer Askildsen αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

63'

62'

Η ομάδα Έμπολι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

62'

62'

Ο Gabriel Strefezza από την ομάδα Λέτσε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

61'

Ο Guglielmo Vicario κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

61'

Καλή ενέργεια από τον Lameck Banda ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

61'

Η ομάδα Λέτσε έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

60'

60'

Ο Ardian Ismajli κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Gabriel Strefezza.

60'

60'

Ο Morten Hjulmand κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

59'

59'

59'

Η ομάδα Έμπολι ξεκινάει αντεπίθεση

59'

Ο Razvan Marin κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

59'

57'

Ο Petar Stojanovic έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Petar Stojanovic από την ομάδα Έμπολι ανατρέπει τον Assan Ceesay

57'

Ο Federico Baschirotto κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

57'

57'

56'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

56'

Ο Filippo Bandinelli δίνει τη θέση του στον Nicolas Haas

55'

Ο Sam Lammers δίνει τη θέση του στον Nedim Bajrami

55'

Κατοχή: Λέτσε: 38%, Έμπολι: 62%.

55'

Ο Lameck Banda από την ομάδα Λέτσε είναι σε θέση οφσάιντ

54'

Ο Joan Gonzalez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

54'

53'

53'

52'

Ο Assan Ceesay απομακρύνει τη μπάλα

52'

Ο Razvan Marin από την ομάδα Έμπολι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

52'

Ο Federico Baschirotto σταματά επιτυχώς το σουτ

51'

Το σουτ του Martin Satriano μπλοκάρεται

51'

Η ομάδα Έμπολι έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

51'

51'

50'

50'

Ο Razvan Marin αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

50'

Καλή ενέργεια από τον Tommaso Baldanzi ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

50'

50'

49'

Ο Valentin Gendrey από την ομάδα Λέτσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

48'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Kristoffer Askildsen για την ομάδα Λέτσε. Ο Razvan Marin σταματάει την φάση.

48'

47'

47'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lameck Banda από την ομάδα Λέτσε ανατρέπει τον Petar Stojanovic

47'

46'

Ο Gabriel Strefezza αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

46'

Ο Petar Stojanovic από την ομάδα Έμπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

46'

46'

46'

Ο Ardian Ismajli κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Assan Ceesay.

46'

Ο Kristijan Bistrovic δίνει τη θέση του στον Kristoffer Askildsen

46'

45+3'

45+3'

45+3'

Η ομάδα Έμπολι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

45+2'

45+2'

45+2'

Ένας παίκτης από την ομάδα Λέτσε στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

45+1'

45+1'

45+1'

45'

45'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

45'

45'

44'

Ο Assan Ceesay επιστρέφει στο γήπεδο.

44'

44'

44'

44'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Assan Ceesay να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

43'

Ο Assan Ceesay είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

42'

42'

Ο Martin Satriano από την ομάδα Έμπολι είναι σε θέση οφσάιντ

41'

40'

40'

Με αυτό το γκολ, η ομάδα Λέτσε ισοφάρισε. Υπάρχει παιχνίδι!

40'

Ο Lameck Banda έδωσε την ασίστ για το γκολ.

40'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Gabriel Strefezza σκοράρει με το δεξί πόδι!

40'

Η σέντρα από τον Lameck Banda από την ομάδα Λέτσε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

39'

39'

Ο Antonino Gallo από την ομάδα Λέτσε είναι σε θέση οφσάιντ

38'

37'

36'

36'

36'

Ο Liam Henderson από την ομάδα Έμπολι εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

35'

Καλή ενέργεια από τον Petar Stojanovic ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

35'

34'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Lameck Banda για αντιαθλητικό χτύπημα

34'

Ο Lameck Banda έκανε φάουλ στον Petar Stojanovic

34'

Ο Koni De Winter απομακρύνει τη μπάλα

33'

33'

33'

Καλή ενέργεια από τον Gabriel Strefezza ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

32'

32'

Ο Assan Ceesay υποπίπτει σε χέρι

31'

30'

30'

Ο Fabiano Parisi από την ομάδα Έμπολι προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

30'

Ο Wladimiro Falcone από την ομάδα Λέτσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

30'

Η ομάδα Έμπολι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

29'

29'

29'

29'

Ο Marin Pongracic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Martin Satriano.

29'

27'

Ο διαιτητής επιστρέφει για να δείξει στον Razvan Marin από την Έμπολι κίτρινη κάρτα για προηγούμενο φάουλ.

27'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Petar Stojanovic από την ομάδα Έμπολι ανατρέπει τον Lameck Banda

27'

Ο Razvan Marin από την ομάδα Έμπολι φαίνεται να έκανε φάουλ στον Morten Hjulmand, αλλά ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

27'

27'

26'

26'

25'

Κατοχή: Λέτσε: 27%, Έμπολι: 73%.

25'

25'

Ο Antonino Gallo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Liam Henderson

24'

23'

Η ομάδα Έμπολι κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

23'

Μία φανταστική ατομική ενέργεια από τον παίκτη Fabiano Parisi!

23'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Fabiano Parisi της ομάδας Έμπολι σκοράρει μετά την προσπάθεια που έκανε με το αριστερό πόδι και την αλλαγή πορεία της μπάλας που κατέληξε πίσω από τον γκολκίπερ.

22'

22'

Ο Fabiano Parisi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

22'

Ο Razvan Marin τιμωρείται για σπρώξιμο στον Kristijan Bistrovic

21'

21'

21'

20'

20'

Ο Koni De Winter κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Assan Ceesay.

20'

20'

20'

19'

19'

Ο Fabiano Parisi από την ομάδα Έμπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

19'

18'

17'

16'

16'

16'

15'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Koni De Winter για την ομάδα Έμπολι. Ο Lameck Banda σταματάει την φάση.

15'

Ο Lameck Banda κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Koni De Winter.

15'

Κατοχή: Λέτσε: 29%, Έμπολι: 71%.

15'

14'

14'

13'

13'

12'

Ο Ardian Ismajli σταματά επιτυχώς το σουτ

12'

Το σουτ του Lameck Banda μπλοκάρεται

12'

12'

Η ομάδα Λέτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

11'

Ο Razvan Marin κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kristijan Bistrovic.

11'

11'

Ο Sam Lammers από την ομάδα Έμπολι είχε προσπάθεια εκτός στόχου

11'

Η σέντρα από τον Liam Henderson από την ομάδα Έμπολι βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

10'

Κατοχή: Λέτσε: 22%, Έμπολι: 78%.

10'

10'

Ο Marin Pongracic έκανε φάουλ στον Sam Lammers

9'

8'

8'

Η ομάδα Λέτσε ξεκινάει αντεπίθεση

8'

7'

Ο Lameck Banda βρίσκει συμπαίκτη στην περιοχή

7'

7'

7'

6'

Ο Liam Henderson επιστρέφει στο γήπεδο.

6'

Ο Valentin Gendrey επιστρέφει στο γήπεδο.

6'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

6'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Liam Henderson να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

6'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Valentin Gendrey να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

5'

Ο Valentin Gendrey είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

5'

Ο Liam Henderson είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

5'

Κατοχή: Λέτσε: 13%, Έμπολι: 87%.

4'

4'

Ο Joan Gonzalez από την ομάδα Λέτσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

4'

Ο Razvan Marin από την ομάδα Έμπολι εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

4'

Ο Marin Pongracic από την ομάδα Λέτσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

3'

3'

3'

2'

2'

1'

1'

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Έμπολι είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio Via del Mare, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Χωρίς νίκη αλλά με καλή εικόνα η Λέτσε

Η Λέτσε υποδέχεται την Έμπολι για την 3η αγωνιστική της Σέριε Α’. Από νέα ήττα προέρχονται οι γηπεδούχοι, πήραν βαθμό από τη Φιορεντίνα οι φιλοξενούμενοι.

Δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από την έδρα της Σασσουόλο την προηγούμενη αγωνιστική και γνώρισε την ήττα με 1-0. Έδειξε διάθεση στην αρχή του παιχνιδιού, είχε μία καλή στιγμή με τον Ντι Φραντσέσκο στο 15’ και στο 34’ ο Σισάι «άγγιξε» το 1-0 αλλά το σουτ που επιχείρησε έφυγε λίγο άουτ. Τελικά στο 40’ είδε τον Μπεράρντι με ένα υπέροχο σουτ να ανοίξει το σκορ, έψαξε αντίδραση στην επανάληψη αλλά στο 58’ ο Γκονζάλεζ από κοντά δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Όταν σαν νεοφώτιστη σε μία θεωρητικά δύσκολη έδρα «σπαταλάς» δύο μεγάλες χαμένες ευκαιρίες τότε μοιάζει και δύσκολο να φύγεις με ένα θετικό αποτέλεσμα. Βέβαια όπως και στην πρεμιέρα έτσι και τώρα η εικόνα της δεν ήταν κακή, θα έπρεπε να έχει τουλάχιστον ένα βαθμό. Έχει ενδιαφέρον να την δούμε με έναν αντίπαλο στα μέτρα της όπως είναι η Έμπολι, λογικά θα ψάξει η ίδια την πρωτοβουλία. Στα μεταγραφικά της πήρε δανεικό από την Μπαρτσελόνα τον στόπερ Ουμτιτί που αν είναι υγιής μπορεί να την βοηθήσει.

«Για εμάς είναι ένα καθοριστικό παιχνίδι απέναντι σε έναν αντίπαλο με μοναδική ποδοσφαιρική ταυτότητα. Θέλει να δείξουμε θάρρος και αποφασιστικότητα. Το γεγονός ότι το γήπεδο θα είναι γεμάτο δείχνει ότι η Έμπολι μετράει όσο η Γιουβέντους ή η Ίντερ και πρέπει να τιμήσουμε την αφοσίωση των φιλάθλων μας», σχολίασε ο κόουτς Μπαρόνι.

Αγωνιστικά Νέα: Μένει και πάλι εκτός ο στόπερ Ντεμάρκου και ο επίσης στόπερ Τσετίν.

Άντεξε ακόμα και με δέκα παίκτες στην εντός έδρας με την Φιορεντίνα και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας χωρίς μάλιστα να δεχθεί κάποιο τέρμα. Από την αρχή βέβαια είχε αμυντικούς προβληματισμούς, γλίτωσε το γκολ στο 38’ αλλά στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Ντέστρο για να ανοίξει το σκορ. Στο 67’ και μετά από εξέταση της φάσης από το VAR έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Λουπέρτο, όμως κλείστηκε στην άμυνα της και εκτός από κάποια μακρινά σουτ δεν κινδύνεψε ιδιαίτερα.

Έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι μπορεί να νιώθει ικανοποιημένη με τον βαθμό της ισοπαλίας. Ούτως ή άλλως το έργο της ήταν δύσκολο και ας έπαιζε στην έδρα της. Ακόμα βέβαια δεν έχει καταφέρει να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα στις πρώτες δύο αγωνιστικές και θα χρειαστεί βελτίωση στο κομμάτι της τελικής της επιλογής στην επίθεση.

«Δεν υπάρχει στιγμή μου να μην μετράει το αποτέλεσμα για εμάς. Είναι λογικό βέβαια να κοιτάμε και άλλα πράγματα, να δώσουμε συνέχεια στις καλές μας εμφανίσεις. Πρέπει να βελτιώσουμε τους τομείς που δεν φαίνονται τόσο πολύ», τόνισε ο κόουτς Ζανέτι.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος ο στόπερ Λουπέρτο. Εκτός έμειναν ο φορ Καμπιάγκι και ο στόπερ Τονέλι.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Λέτσε έχει δείξει καλό πρόσωπο και στα δύο παιχνίδια παρά το γεγονός ότι ηττήθηκε. Άξιζε κάτι παραπάνω αλλά αντιμετώπισε αντιπάλους που θεωρητικά είναι ανώτεροι από την ίδια. Η Έμπολι όμως δεν μπαίνει σε αυτό το γκρουπ και παράλληλα δεν έχει πείσει με την εικόνα της. Περισσότερο προσπαθεί να προστατέψει την άμυνα της, δύσκολα παίρνει πρωτοβουλία. Έχει αξία ο άσος, περισσότερη από το under.

• Η ομάδα Έμπολι δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.54 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Λέτσε, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.97 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Έμπολι, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A