21+

Μπάγερ Λεβερκούζεν - Χάιντενχαϊμ

24/9/2023 16:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 518
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 224 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Χάιντενχαϊμ - Μπάγερ Λεβερκούζεν στις 17/2/2024

• Θεατές: 29557
90+7'

90+7'

29557 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+6'

Κατοχή: Μπάγερ Λεβερκούζεν: 67%, Χάιντενχαϊμ: 33%.

90+6'

Ο Odilon Kossounou από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+5'

Η ομάδα Χάιντενχαϊμ εκδηλώνει επίθεση

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lennard Maloney από την ομάδα Χάιντενχαϊμ ανατρέπει τον Amine Adli

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jonas Foehrenbach από την ομάδα Χάιντενχαϊμ ανατρέπει τον Nathan Tella

90+3'

Η ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+2'

90+2'

Η ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+1'

Η ομάδα Χάιντενχαϊμ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 6'

90'

Φράγμα από τον Omar Traore, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Amine Adli. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

90'

89'

88'

Ελεύθερο για την ομάδα Χάιντενχαϊμ

87'

Ο Lukas Hradecky από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Odilon Kossounou από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν ανατρέπει τον Florian Pick

86'

Η ομάδα Χάιντενχαϊμ έχει την κατοχή της μπάλας

85'

85'

Η ομάδα Χάιντενχαϊμ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

85'

Ο Alejandro Grimaldo δίνει τη θέση του στον Piero Hincapie

84'

Ο Victor Okoh Boniface δίνει τη θέση του στον Adam Hlozek

84'

Ο Jonathan Tah από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

82'

Ο Alejandro Grimaldo έδωσε την ασίστ για το γκολ.

82'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Μία υπέροχη λόμπα από τον Amine Adli της ομάδας Μπάγερ Λεβερκούζεν με το αριστερό πόδι.

82'

Ο Alejandro Grimaldo τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

82'

82'

Ο Jan-Niklas Beste δίνει τη θέση του στον Denis Thomalla

82'

Ο Eren Dinkci δίνει τη θέση του στον Kevin Sessa

82'

Ο Tim Kleindienst δίνει τη θέση του στον Marvin Pieringer

81'

Η ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν έχει την κατοχή της μπάλας

80'

80'

Κατοχή: Μπάγερ Λεβερκούζεν: 69%, Χάιντενχαϊμ: 31%.

79'

79'

79'

Ο Jeremie Frimpong δίνει τη θέση του στον Nathan Tella

78'

Ο Jonas Hofmann από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

78'

Ο Jonas Foehrenbach απομακρύνει τη μπάλα

77'

77'

Παραλίγο! Ο Victor Okoh Boniface σουτάρει από μακρινή απόσταση αλλά η μπάλα σταματά στο δοκάρι!

77'

Η ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν ξεκινάει αντεπίθεση

76'

76'

Ο Adrian Beck κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

76'

75'

Κατοχή: Μπάγερ Λεβερκούζεν: 70%, Χάιντενχαϊμ: 30%.

74'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Victor Okoh Boniface της ομάδας Μπάγερ Λεβερκούζεν ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι, στέλνοντας την μπάλα στο κέντρο της εστίας. Ο Kevin Mueller έπεσε δεξιά.

74'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Lennard Maloney από την ομάδα Χάιντενχαϊμ υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Alejandro Grimaldo.

74'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν!

74'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό πέναλτι για την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν

73'

Ο Lukas Hradecky κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

73'

Ο Tim Kleindienst από την ομάδα Χάιντενχαϊμ βρίσκει χώρο και επιχειρεί μία λόμπα αλλά Lukas Hradecky διαβάζει την φάση και σώζει!

73'

Η ομάδα Χάιντενχαϊμ ξεκινάει αντεπίθεση

73'

Καλή ενέργεια από τον Alejandro Grimaldo ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

73'

Ο Jonas Foehrenbach από την ομάδα Χάιντενχαϊμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

72'

72'

71'

Ο Florian Wirtz δίνει τη θέση του στον Amine Adli

71'

Ο Exequiel Palacios δίνει τη θέση του στον Robert Andrich

70'

Κατοχή: Μπάγερ Λεβερκούζεν: 71%, Χάιντενχαϊμ: 29%.

70'

70'

70'

69'

Ο Norman Theuerkauf δίνει τη θέση του στον Florian Pick

69'

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Exequiel Palacios από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν ανατρέπει τον Jan-Niklas Beste

68'

68'

Ο Alejandro Grimaldo από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

67'

Η σέντρα από τον Eren Dinkci από την ομάδα Χάιντενχαϊμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

67'

66'

Ο Victor Okoh Boniface από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν είναι σε θέση οφσάιντ

66'

Ο Norman Theuerkauf από την ομάδα Χάιντενχαϊμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Victor Okoh Boniface

66'

65'

Η ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν εκδηλώνει επίθεση

63'

Ο Nikola Dovedan δίνει τη θέση του στον Adrian Beck

63'

Ο Edmond Tapsoba έδωσε την ασίστ για το γκολ!

63'

63'

Ο Exequiel Palacios τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

63'

Ο Exequiel Palacios έδωσε την ασίστ για το γκολ.

63'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Jonas Hofmann σκοράρει με το δεξί πόδι!

63'

61'

60'

60'

60'

58'

Ο Jan-Niklas Beste έδωσε την ασίστ για το γκολ.

58'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Eren Dinkci σκοράρει με το δεξί πόδι!

58'

57'

Ο Victor Okoh Boniface χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

57'

Ο Victor Okoh Boniface από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

57'

Ο Florian Wirtz τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

57'

Ο Florian Wirtz κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

57'

Ο Florian Wirtz σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Kevin Mueller ελέγχει την φάση

57'

56'

56'

55'

54'

Ο Lennard Maloney από την ομάδα Χάιντενχαϊμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

53'

53'

52'

51'

51'

Ο Exequiel Palacios από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Lennard Maloney

50'

50'

Ο Jeremie Frimpong κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

50'

50'

49'

Ο Lennard Maloney απομακρύνει τη μπάλα

49'

49'

Ο Norman Theuerkauf από την ομάδα Χάιντενχαϊμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

49'

48'

47'

47'

Ο Jan-Niklas Beste από την ομάδα Χάιντενχαϊμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

47'

Ο Edmond Tapsoba από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

47'

46'

Ο Edmond Tapsoba απομακρύνει τη μπάλα

46'

Ο Granit Xhaka κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Eren Dinkci.

46'

45+2'

45+2'

45+2'

Ο Kevin Mueller από την ομάδα Χάιντενχαϊμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+2'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45+1'

45+1'

45+1'

Ο Jonas Foehrenbach σταματά επιτυχώς το σουτ

45+1'

Το σουτ του Jonas Hofmann μπλοκάρεται

45'

Ο Victor Okoh Boniface σουτάρει προς την εστία αλλά ο Kevin Mueller μπλοκάρει

45'

Καλή ενέργεια από τον Victor Okoh Boniface ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

45'

44'

44'

Το αμυντικό λάθος του Odilon Kossounou μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

44'

43'

43'

Ο Patrick Mainka από την ομάδα Χάιντενχαϊμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tim Siersleben από την ομάδα Χάιντενχαϊμ ανατρέπει τον Jeremie Frimpong

42'

41'

41'

40'

40'

Κατοχή: Μπάγερ Λεβερκούζεν: 73%, Χάιντενχαϊμ: 27%.

39'

39'

39'

Ο Patrick Mainka σταματά επιτυχώς το σουτ

39'

Το σουτ του Florian Wirtz μπλοκάρεται

39'

Ο Jonas Hofmann τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

37'

Ο διαιτητής επιστρέφει για να δείξει στον Norman Theuerkauf από την Χάιντενχαϊμ κίτρινη κάρτα για προηγούμενο φάουλ.

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Exequiel Palacios από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν ανατρέπει τον Nikola Dovedan

36'

36'

Ο Jonas Hofmann από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

36'

36'

Ο Tim Siersleben από την ομάδα Χάιντενχαϊμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

35'

35'

Ο Nikola Dovedan από την ομάδα Χάιντενχαϊμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Jeremie Frimpong

35'

Ο Jonas Hofmann σουτάρει προς την εστία αλλά ο Kevin Mueller μπλοκάρει

35'

35'

34'

34'

33'

32'

32'

Ο Omar Traore από την ομάδα Χάιντενχαϊμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Alejandro Grimaldo

32'

31'

Κίτρινη κάρτα για τον Exequiel Palacios

31'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Exequiel Palacios ανέτρεψε τον Eren Dinkci από πίσω και δόθηκε φάουλ

30'

Κατοχή: Μπάγερ Λεβερκούζεν: 74%, Χάιντενχαϊμ: 26%.

30'

30'

Ο Jonas Hofmann από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

30'

Ο Odilon Kossounou τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

29'

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Edmond Tapsoba από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν ανατρέπει τον Jan-Niklas Beste

28'

27'

Ο Omar Traore κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Alejandro Grimaldo.

26'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Jeremie Frimpong υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Jonas Foehrenbach

26'

26'

Ο Odilon Kossounou από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

26'

25'

Καλή ενέργεια από τον Jeremie Frimpong ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

25'

24'

24'

23'

23'

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jan-Niklas Beste από την ομάδα Χάιντενχαϊμ ανατρέπει τον Granit Xhaka

21'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Granit Xhaka από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν ανατρέπει τον Jan-Niklas Beste

20'

Κατοχή: Μπάγερ Λεβερκούζεν: 79%, Χάιντενχαϊμ: 21%.

19'

18'

18'

17'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tim Kleindienst από την ομάδα Χάιντενχαϊμ ανατρέπει τον Jeremie Frimpong

17'

17'

Ο Jonas Hofmann από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

16'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν

16'

Κατοχή: Μπάγερ Λεβερκούζεν: 76%, Χάιντενχαϊμ: 24%.

15'

Ο Jonas Hofmann από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν είναι σε θέση οφσάιντ

15'

15'

Ο Tim Kleindienst από την ομάδα Χάιντενχαϊμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

15'

13'

12'

12'

11'

10'

10'

9'

Ο Florian Wirtz έδωσε την ασίστ για το γκολ!

9'

9'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Victor Okoh Boniface σκοράρει με το δεξί πόδι!

9'

8'

8'

7'

Ο Exequiel Palacios κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

6'

6'

Ο Victor Okoh Boniface αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

6'

6'

6'

Το σουτ του Victor Okoh Boniface μπλοκάρεται

6'

6'

5'

Ο Omar Traore σταματά επιτυχώς το σουτ

5'

5'

5'

4'

4'

3'

Ο Odilon Kossounou υποπίπτει σε χέρι

3'

2'

Ο Odilon Kossounou κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

1'

1'

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Χάιντενχαϊμ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το BayArena, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με το ρυθμό της Λεβερκούζεν

Η Λεβερκούζεν υποδέχεται τη Χάιντενχαϊμ για την 5η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Συνεχίζουν ακάθεκτοι οι γηπεδούχοι, από την πρώτη τους νίκη στην κατηγορία προέρχονται οι φιλοξενούμενοι.

Στην πρεμιέρα της στους ομίλους της στο Γιουρόπα Λιγκ την Πέμπτη επιβεβαίωσε το ρόλο του φαβορί απέναντι στη Χάκεν και πήρε μία δίκαιη νίκη με 4-0. Από το ξεκίνημα έδειξε πως δεν έχει όρεξη για αμφισβήτηση της ανωτερότητας της, προηγήθηκε με ωραίο πλασέ του Βιρτζ στο 10’ και έξι λεπτά μετά ο Αντλί διπλασίασε τα τέρματα της. Συνέχισε να επιτίθεται στο πρώτο μέρος, δεν βρήκε άλλο γκολ αλλά μέσα σε τέσσερα λεπτά στην επανάληψη πέτυχε άλλα δύο τέρματα με τους Μπονιφάς (66’) και Χόφμαν (70’) και έπειτα έριξε το ρυθμό της.

Δείχνει σε κάθε παιχνίδι την καλή κατάσταση στην οποία βρίσκεται, παίζει όμορφο και επιθετικό και η αυτοπεποίθηση της είναι στα ύψη. Το απέδειξε άλλωστε και στο Μόναχο την προηγούμενη αγωνιστική όταν κοίταξε στα μάτια την Μπάγερν και πήρε την ισοπαλία με 2-2. Δύο φορές βρέθηκε πίσω στο σκορ, δύο φορές απάντησε και έδειξε χαρακτήρα.

Παραμένει έτσι στην κορυφή και στην ισοβαθμία με την Μπάγερν και πλέον άπαντες την υπολογίζουν σαν διεκδικήτρια του τίτλου. Όλο το ζήτημα είναι αν μπορεί να συνεχίσει στον ίδιο ρυθμό και να έχει την ίδια σταθερότητα. Δεν το έχει κάνει άλλωστε και ποτέ, να θυμίσουμε ότι δεν έχει κατακτήσει το πρωτάθλημα ούτε μία φορά στην ιστορία της, όμως το ξεκίνημα της είναι κάτι παραπάνω από θετικό και έχει δημιουργήσει προσδοκίες.

«Όλη η συγκέντρωση μας είναι στη Χόφενχαϊμ. Πρέπει να βάλουμε πάλι στο μυαλό μας την Μπουντεσλίγκα, το πρωτάθλημα είναι η πιο σημαντική διοργάνωση για εμάς. Πρέπει να δείξουμε τη μεγαλύτερη συγκέντρωση και σεβασμό αλλιώς θα έχουμε πρόβλημα», σχολίασε ο κόουτς Αλόνσο.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός οι μπακ Φονσού-Μενσά και Αρτούρ (2/0) και ο φορ Σικ.

Έγραψε ιστορία την προηγούμενη αγωνιστική καθώς επιβλήθηκε με 4-2 της Βέρντερ Βρέμης εντός έδρας και πανηγύρισε την παρθενική της νίκη στην Μπουντεσλίγκα. Ήταν σαφώς καλύτερη στο πρώτο μέρος, προηγήθηκε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κλέιντιενστ στο 5, είχε ευκαιρίες και τελικά διπλασίασε τα τέρματα της με τον Εντικτσί στο 44’. Στο ξεκίνημα της επανάληψης βέβαια έδειξε να χάνει τη συγκέντρωση της, δέχτηκε δύο γκολ (49’, 64’) είχε όμως άμεση αντίδραση και πάλι με τον Εντιτσί και στο 68’ πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ. Είχε πάλι την ψυχολογία με το μέρος της και στο 76’ο Μπέστε με ωραίο σουτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Δικαιολογημένα μπορεί να αισθάνεται ικανοποιημένη καθώς μετά την ισοπαλία στο Ντόρτμουντ ήρθε και αυτό το μεγάλο αποτέλεσμα. Για δεύτερο σερί παιχνίδι βέβαια είδε να χάνει το προβάδισμα των δύο γκολ, αυτή τη φορά όμως αντέδρασε σωστά. Είναι λογικό να φαίνεται η απειρία της σε κάποια σημεία, πολλοί από τους παίκτες της αγωνίζονται για πρώτη φορά στην Μπουντεσλίγκα. Έδειξε πάντως πως προσαρμόζεται στις απαιτήσεις της κατηγορίας και έχει καλύτερη ψυχολογία για τη συνέχεια.

«Νομίζαμε πως είχαμε δει κάποια πράγματα από τη Λεβερκούζεν, παρουσίασε κάτι διαφορετικό στο Γιουρόπα Λιγκ όμως και γενικά δείχνει ότι μπορεί να αλλάζει εύκολα. Αυτό δεν θα αλλάξει όμως τον τρόπο που θα αντιμετωπίσουμε την αναμέτρηση», επισήμανε ο κόουτς Σμιντ.

Αγωνιστικά Νέα: Δεν είναι διαθέσιμος ο επιθετικός Κέναϊ και ο μπακ Μπους (1/0).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Λεβερκούζεν πηγαίνει από το καλό στο καλύτερο, έχει αυτοπεποίθηση και είναι το απόλυτο φαβορί για τη νίκη. Δύσκολα θα συναντήσει προβλήματα απέναντι στη Χαϊντενχαϊμ η οποία ναι μεν πανηγύρισε την πρώτη της νίκη αλλά η διαφορά της από τους γηπεδούχους είναι μεγάλη. Περιμένω ένα ανοικτό παιχνίδι και θα πάω με τα 4-6 Goals.

• Στους τελευταίους 9 αγώνες της ομάδας Μπάγερ Λεβερκούζεν, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.30 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν δεν έχει χάσει στους τελευταίους 9 από 10 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.03 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν νίκησε στους τελευταίους 5 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.20 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Χάιντενχαϊμ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
  • Η ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση στον ΟΠΑΠ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Μπουντεσλίγκα