90+6'

90+6'

Κατοχή: Χάιντενχαϊμ: 46%, Μπάγερ Λεβερκούζεν: 54%.

90+6'

Ο Jonas Foehrenbach από την ομάδα Χάιντενχαϊμ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Jonas Hofmann

90+5'

Η ομάδα Χάιντενχαϊμ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+5'

Η ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jonas Foehrenbach από την ομάδα Χάιντενχαϊμ ανατρέπει τον Nathan Tella

90+3'

Ελεύθερο για την ομάδα Χάιντενχαϊμ

90+3'

90+2'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Robert Andrich, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

90+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Piero Hincapie από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν ανατρέπει τον Omar Traore

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90+1'

Ο Lennard Maloney κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Borja Iglesias.

90'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν

90'

Κατοχή: Χάιντενχαϊμ: 45%, Μπάγερ Λεβερκούζεν: 55%.

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jonas Hofmann από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν ανατρέπει τον Omar Traore

89'

Η ομάδα Χάιντενχαϊμ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

89'

88'

Ο Amine Adli δίνει τη θέση του στον Edmond Tapsoba

88'

Ο Jeremie Frimpong δίνει τη θέση του στον Nathan Tella

88'

Ο Florian Wirtz δίνει τη θέση του στον Jonas Hofmann

87'

Ο Nikola Dovedan έδωσε την ασίστ για το γκολ.

87'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Tim Kleindienst της ομάδας Χάιντενχαϊμ σκοράρει με κεφαλιά

87'

Ο Nikola Dovedan τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

87'

Ο Granit Xhaka από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alejandro Grimaldo από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν ανατρέπει τον Nikola Dovedan

85'

Κατοχή: Χάιντενχαϊμ: 34%, Μπάγερ Λεβερκούζεν: 66%.

85'

84'

84'

Ο Josip Stanisic σταματά επιτυχώς το σουτ

84'

Το σουτ του Florian Pick μπλοκάρεται

84'

Ο Marvin Pieringer κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

83'

Ο Jonas Foehrenbach απομακρύνει τη μπάλα

82'

Ο Benedikt Gimber δίνει τη θέση του στον Marvin Pieringer

82'

Ο Robert Andrich έδωσε την ασίστ για το γκολ!

81'

Ο Florian Wirtz έδωσε την ασίστ για το γκολ.

81'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Amine Adli σκοράρει με το αριστερό πόδι!

81'

Ο Amine Adli τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

81'

Ο Florian Wirtz τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

81'

Ο Jonas Foehrenbach κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

81'

Ο Benedikt Gimber σταματά επιτυχώς το σουτ

81'

Το σουτ του Borja Iglesias μπλοκάρεται

80'

Κατοχή: Χάιντενχαϊμ: 44%, Μπάγερ Λεβερκούζεν: 56%.

80'

Ο Jeremie Frimpong κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

80'

Ο Jeremie Frimpong από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

78'

78'

78'

Ο Florian Wirtz χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

78'

ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ! Το σουτ από τον Florian Wirtz τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι!

78'

Ο Borja Iglesias τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

77'

77'

Ο Florian Pick από την ομάδα Χάιντενχαϊμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

76'

Ο Piero Hincapie από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

76'

76'

76'

Ο Jan-Niklas Beste δίνει τη θέση του στον Florian Pick

76'

Ο Eren Dinkci δίνει τη θέση του στον Marnon-Thomas Busch

75'

75'

Ο Jeremie Frimpong από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

75'

Η σέντρα από τον Alejandro Grimaldo από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

74'

74'

Ο Patrik Schick δίνει τη θέση του στον Borja Iglesias

73'

Ο Kevin Sessa από την ομάδα Χάιντενχαϊμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Granit Xhaka

72'

Ο Patrick Mainka κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Patrik Schick.

72'

Η σέντρα από τον Jan-Niklas Beste από την ομάδα Χάιντενχαϊμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

72'

Ο Kevin Mueller κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

71'

Ο Jeremie Frimpong τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

71'

71'

71'

70'

70'

Καλή ενέργεια από τον Benedikt Gimber ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

70'

Ο Jan-Niklas Beste τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

70'

Ο Patrik Schick από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

70'

Ο Jan-Niklas Beste από την ομάδα Χάιντενχαϊμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

69'

69'

Ο Lennard Maloney κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

68'

Ο Patrick Mainka σταματά επιτυχώς το σουτ

68'

Το σουτ του Granit Xhaka μπλοκάρεται

68'

Ο Benedikt Gimber απομακρύνει τη μπάλα

68'

Ο Alejandro Grimaldo τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

68'

Ο Omar Traore από την ομάδα Χάιντενχαϊμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Amine Adli

67'

Ο Jan-Niklas Beste κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

66'

66'

65'

65'

Ο Robert Andrich από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

64'

63'

Ο Jan Schoeppner δίνει τη θέση του στον Kevin Sessa

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jeremie Frimpong από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν ανατρέπει τον Nikola Dovedan

62'

61'

61'

61'

61'

Ο Benedikt Gimber από την ομάδα Χάιντενχαϊμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

60'

59'

Ο Amine Adli από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν είναι σε θέση οφσάιντ

58'

Ο Nikola Dovedan σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Lukas Hradecky ελέγχει την φάση

58'

57'

56'

56'

Ο Amine Adli από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

56'

55'

54'

54'

54'

Ο Omar Traore αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

54'

53'

Ο Tim Kleindienst τιμωρείται για σπρώξιμο στον Piero Hincapie

51'

51'

Ο Jeremie Frimpong αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

51'

Ο Patrick Mainka από την ομάδα Χάιντενχαϊμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

51'

Κατοχή: Χάιντενχαϊμ: 40%, Μπάγερ Λεβερκούζεν: 60%.

50'

50'

50'

Το σουτ του Alejandro Grimaldo μπλοκάρεται

50'

50'

Το σουτ του Jeremie Frimpong μπλοκάρεται

50'

Η σέντρα από τον Amine Adli από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

49'

Ο Tim Kleindienst από την ομάδα Χάιντενχαϊμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

49'

Ο Alejandro Grimaldo από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

48'

47'

47'

47'

46'

Η ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

46'

Ο Adrian Beck δίνει τη θέση του στον Nikola Dovedan

46'

45+4'

45+4'

45+2'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Jeremie Frimpong της ομάδας Μπάγερ Λεβερκούζεν σκοράρει μετά την προσπάθεια που έκανε με το αριστερό πόδι και την αλλαγή πορεία της μπάλας που κατέληξε πίσω από τον γκολκίπερ.

45+2'

45+2'

Ο Jonathan Tah κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

45+2'

Ο Eren Dinkci τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

45+1'

Η ομάδα Χάιντενχαϊμ ξεκινάει αντεπίθεση

45+1'

Ο Kevin Mueller από την ομάδα Χάιντενχαϊμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+1'

45+1'

Ο Lennard Maloney σταματά επιτυχώς το σουτ

45+1'

Ο Patrik Schick της ομάδας Μπάγερ Λεβερκούζεν παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

45+1'

Ο Alejandro Grimaldo από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45+1'

Κατοχή: Χάιντενχαϊμ: 39%, Μπάγερ Λεβερκούζεν: 61%.

45'

44'

Ο Adrian Beck από την ομάδα Χάιντενχαϊμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Alejandro Grimaldo

44'

Ο Jan Schoeppner κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

43'

43'

43'

Ο Josip Stanisic από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

43'

42'

Ο Jonathan Tah από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

40'

40'

39'

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tim Kleindienst από την ομάδα Χάιντενχαϊμ ανατρέπει τον Granit Xhaka

38'

37'

Ο Patrick Mainka απομακρύνει τη μπάλα

37'

Η ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν ξεκινάει αντεπίθεση

37'

36'

36'

Ο Tim Kleindienst από την ομάδα Χάιντενχαϊμ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

36'

36'

36'

Ο Jan-Niklas Beste από την ομάδα Χάιντενχαϊμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

35'

Ο Jonathan Tah απομακρύνει τη μπάλα

35'

Κατοχή: Χάιντενχαϊμ: 38%, Μπάγερ Λεβερκούζεν: 62%.

35'

35'

35'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Piero Hincapie από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

34'

34'

Ο Eren Dinkci τιμωρείται για σπρώξιμο στον Piero Hincapie

32'

Κίτρινη κάρτα για τον Benedikt Gimber

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Benedikt Gimber από την ομάδα Χάιντενχαϊμ ανατρέπει τον Patrik Schick

32'

30'

30'

29'

29'

Ο Kevin Mueller απομακρύνει τη μπάλα

29'

29'

Ο Robert Andrich τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

29'

Ο Robert Andrich κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

27'

Κίτρινη κάρτα για τον Jonas Foehrenbach

26'

Ο Jonas Foehrenbach από την ομάδα Χάιντενχαϊμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Jeremie Frimpong

26'

26'

26'

25'

25'

24'

23'

23'

23'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Robert Andrich από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

22'

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jan Schoeppner από την ομάδα Χάιντενχαϊμ ανατρέπει τον Amine Adli

22'

22'

Ο Lennard Maloney από την ομάδα Χάιντενχαϊμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

21'

Ο Alejandro Grimaldo από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

21'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

21'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό πέναλτι για την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν

20'

20'

20'

19'

19'

Ο Patrik Schick από την ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

19'

19'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lennard Maloney από την ομάδα Χάιντενχαϊμ ανατρέπει τον Granit Xhaka

18'

18'

17'

17'

17'

17'

Ο Piero Hincapie τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

16'

Ο Omar Traore κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

16'

16'

16'

Ο Jonas Foehrenbach από την ομάδα Χάιντενχαϊμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

15'

Κατοχή: Χάιντενχαϊμ: 29%, Μπάγερ Λεβερκούζεν: 71%.

15'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jan-Niklas Beste από την ομάδα Χάιντενχαϊμ ανατρέπει τον Jeremie Frimpong

14'

Ο Omar Traore από την ομάδα Χάιντενχαϊμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

13'

Ο Patrik Schick είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

12'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Patrick Mainka από την ομάδα Χάιντενχαϊμ ανατρέπει τον Patrik Schick

12'

Ο Lukas Hradecky κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

12'

Ο Amine Adli τιμωρείται για σπρώξιμο στον Omar Traore

11'

11'

11'

10'

10'

Ο Benedikt Gimber από την ομάδα Χάιντενχαϊμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Patrik Schick

9'

Ο Jan Schoeppner σταματά επιτυχώς το σουτ

9'

Το σουτ του Robert Andrich μπλοκάρεται

7'

7'

Ο Omar Traore απομακρύνει τη μπάλα

7'

Ο Patrik Schick τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

7'

7'

6'

6'

6'

5'

Κατοχή: Χάιντενχαϊμ: 50%, Μπάγερ Λεβερκούζεν: 50%.

5'

5'

4'

Ο Florian Wirtz σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Kevin Mueller ελέγχει την φάση

4'

Ο Robert Andrich κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jan Schoeppner.

4'

2'

Ο Patrick Mainka κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

2'

2'

Ο Piero Hincapie απομακρύνει τη μπάλα

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

1'

Η ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Voith-Arena, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Ποιος θα σταματήσει τη Λεβερκούζεν;

Η Χαϊντενχάιμ φιλοξενεί τη Λεβερκούζεν για την 22η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Σε πολύ καλή φόρμα οι γηπεδούχοι, από άλλη... διάσταση οι φιλοξενούμενοι.

Έκανε άλλη μία έκπληξη την προηγούμενη αγωνιστική καθώς έφυγε με ένα μεγάλο διπλό (2-1) από την έδρα της Βέρντερ Βρέμης. Γλίτωσε βέβαια το γκολ μόλις στο 4’ όμως στο 12’ ο Μαλόνεϊ με κεφαλιά έπειτα από στατική φάση της έδωσε το προβάδισμα. Έξι λεπτά μετά μάλιστα ο Μπέστε σε μία αντεπίθεση διπλασίασε τα τέρματα της όμως στην αμέσως επόμενη φάση δέχθηκε το γκολ. Από εκεί κι έπειτα βέβαια οπισθοχώρησε, πιέστηκε αρκετά και είδε την αντίπαλο της να χάνει αρκετές ευκαιρίες να έχει δύο δοκάρια αλλά να μην φτάνει εν τέλει στην ισοφάριση.

Είναι εντυπωσιακή η πορεία της καθώς μετράει επτά αγωνιστικές αήττητη, έφτασε τους 27 βαθμούς και είναι κοντά στις ευρωπαϊκές θέσεις. Φυσικά και δεν γίνεται κανένας λόγος για κάτι παραπάνω, ο μόνος στόχος που έχει τεθεί είναι αυτός της γρήγορης παραμονής. Έχει ψυχολογία πλέον, φαίνεται και στο παιχνίδι της αλλά η φετινή Λεβερκούζεν μοιάζει ανυπέρβλητο εμπόδιο. Δεν υπάρχει ωστόσο πίεση, θα προσπαθήσει να κάνει το παιχνίδι της και δεν θα απογοητευτεί ακόμα και αν ηττηθεί.

«Η ποιότητα της Λεβερκούζεν φάνηκε μεταξύ άλλων και στο τελευταίο παιχνίδι της με την Μπάγερν. Θα έρθει μία ομάδα στην έδρα μας η οποία είναι αήττητη σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. Μπορεί να είμαστε το αουτσάιντερ αλλά περιμένω να είμαστε έτοιμοι και να φτάσουμε στα όρια μας. Τότε η έκπληξη θα είναι πιθανή», επισήμανε ο κόουτς Σμιντ.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένει εκτός ο μεσοεπιθετικός Τομάλα (14/0). Σταθερά εκτός ο επιθετικός Κέναϊ και ο αμυντικός Κέλερ (2/0).

Έστειλε ξεκάθαρα μήνυμα τίτλου την προηγούμενη αγωνιστική όταν και υποδέχθηκε την Μπάγερν Μονάχου στο ντέρμπι κορυφής, έδειξε την ανωτερότητα της και πήρε τη νίκη με το «καθαρό» 3-0. Μπορεί να μην είχε την κατοχή την περισσότερη ώρα, είχε όμως τις καλύτερες ευκαιρίες και στο 17’ προηγήθηκε με πλασέ του Στάνισιτς μέσα από την περιοχή. Έβρισε συνέχεια χώρους επιθετικά, ήταν η ομάδα που απειλούσε και στο 50’ έπειτα από ωραία ομαδική συνεργασία ο Γκριμάλντο διπλασίασε τα τέρματα της. Είχε δύο δοκάρια στη συνέχεια και στις καθυστερήσεις ο Φρίμπονγκ έκανε το 3-0 και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

Είναι πλέον το μεγάλο φαβορί για τον τίτλο. Αύξησε τη διαφορά της από τους Βαυαρούς στους πέντε βαθμούς, συνεχίζει απτόητη την αήττητη πορεία της στο πρωτάθλημα και το κάνει παίζοντας όμορφο και άμεσο ποδόσφαιρο. Ειλικρινά πρέπει να βρεθεί σε κακή μέρα για να ηττηθεί σε κάποιο παιχνίδι, αντιμετωπίζει σήμερα μία αντίπαλο που βρίσκεται σε καλή κατάσταση αλλά η ίδια είναι σαφώς ανώτερη. Η ψυχολογία της είναι στα ύψη και πλέον η λέξη πρωτάθλημα δεν είναι ένα όνειρο αλλά ένα ρεαλιστικό σενάρια για την ίδια. Ειδικά ο τρόπος με τον οποίο κέρδισε την Μπάγερν έδειξε πως όλα εξαρτώνται από την ίδια φέτος.

«Αντιμετωπίζουμε ένα από τα πιο δύσκολα εκτός έδρας παιχνίδια της σεζόν. Αξίζουν τη θέση στην οποία βρίσκεται. Είναι πολύ καλή στις στατικές φάσεις, στις αντεπιθέσεις και έχουν εξαιρετικό πνεύμα. Όλα αυτά κάνουν τη Χαϊντενχαϊμ επικίνδυνη», επισήμανε ο κόουτς Αλόνσο.

Αγωνιστικά Νέα: Τραυματίες ο μπακ Αρτούρ (2/0), ο μέσος Παλάσιος (17/3) και ο φορ Μπόνιφεϊς (16/10).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Χαϊντενχάιμ έχει ψυχολογία, τρέχει ένα αήττητο σερί και υποδέχεται την καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος. Η Λεβερκούζεν μετά και τη νίκη της επί της Μπάγερν είναι το μεγάλο φαβορί για τον τίτλο, θέλει να δώσει συνέχεια στα θετικά της αποτελέσματα και να παραμείνει αήττητη και την 22η αγωνιστική. Σαφώς και είναι το φαβορί, πιστεύω πως θα μπει δυνατά στην αναμέτρηση και θα πάω με το διπλό στο ημίχρονο καθώς το over βρίσκεται αρκετά χαμηλά.

• Η ομάδα Χάιντενχαϊμ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 10 από 11 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 2.90 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπάγερ Λεβερκούζεν νίκησε στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 2 με απόδοση 1.35 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Χάιντενχαϊμ, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 2.57 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Χάιντενχαϊμ έφερε ισοπαλία στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα.
    Σημείο: X με απόδοση 5.25 στον ΟΠΑΠ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Μπουντεσλίγκα