10/11/2022 21:45
Κωδ ΟΠΑΠ: 959
1 - 0
Τελείωσε
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 542 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Μόντσα - Λάτσιο στις 4/5/2024

• Θεατές: 35000
90+5'

90+5'

35000 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Λάτσιο: 47%, Μόντσα: 53%.

90+5'

Ελεύθερο για την ομάδα Λάτσιο

90+4'

Η ομάδα Μόντσα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+4'

Ο Adam Marusic από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+4'

Ο Carlos Augusto κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Sergej Milinkovic-Savic.

90+3'

90+3'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Gianluca Caprari από την ομάδα Μόντσα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+3'

Η σέντρα από τον Andrea Carboni από την ομάδα Μόντσα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+3'

Ο Alessio Romagnoli από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Η ομάδα Μόντσα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+2'

Η ομάδα Μόντσα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+2'

Η ομάδα Μόντσα έχει την κατοχή της μπάλας

90+1'

Ο Gianluca Caprari τιμωρείται για σπρώξιμο στον Luka Romero

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90'

Κατοχή: Λάτσιο: 49%, Μόντσα: 51%.

90'

Ο Danilo Cataldi από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90'

Ένας παίκτης από την ομάδα Μόντσα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

90'

88'

Ο Elseid Hysaj από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adam Marusic από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Patrick Ciurria

87'

86'

Ο Pedro Rodriguez δίνει τη θέση του στον Ciro Immobile

86'

Ο Filippo Ranocchia τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alessio Romagnoli

86'

Η ομάδα Μόντσα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

85'

Ο Michele Di Gregorio κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

85'

Ο Matteo Pessina τιμωρείται για σπρώξιμο στον Luka Romero

85'

84'

Καλή ενέργεια από τον Danilo Cataldi ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

84'

Ο Felipe Anderson κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

84'

82'

82'

Ο Toma Basic επιστρέφει στο γήπεδο.

82'

82'

Η σέντρα από τον Carlos Augusto από την ομάδα Μόντσα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

81'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Toma Basic να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

81'

Ο Felipe Anderson τιμωρείται για σπρώξιμο στον Luca Caldirola

81'

Ο Marlon σταματά επιτυχώς το σουτ

81'

Ο Nicolo Casale της ομάδας Λάτσιο παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

81'

Ο Toma Basic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Matteo Pessina.

81'

Η σέντρα από τον Danilo Cataldi από την ομάδα Λάτσιο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

80'

Ο Matteo Pessina από την ομάδα Μόντσα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Felipe Anderson

80'

80'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

79'

Ο Armando Izzo δίνει τη θέση του στον Andrea Carboni

78'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

78'

77'

Η ομάδα Μόντσα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

77'

Ο Armando Izzo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Luka Romero

77'

76'

Ο Nicolo Rovella αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

76'

75'

Κίτρινη κάρτα για τον Adam Marusic

75'

Ο Adam Marusic από την ομάδα Λάτσιο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Patrick Ciurria

75'

Κατοχή: Λάτσιο: 50%, Μόντσα: 50%.

74'

74'

74'

73'

73'

Ο Andrea Petagna δίνει τη θέση του στον Christian Gytkjaer

73'

Ο Andrea Colpani δίνει τη θέση του στον Gianluca Caprari

73'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marlon από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Toma Basic

71'

Ο Toma Basic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Andrea Petagna

71'

70'

69'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Luka Romero αντιδρά πρώτος σε μία διεκδικούμενη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα με το αριστερό!

69'

Καλή ενέργεια από τον Pedro Rodriguez ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

69'

Η σέντρα από τον Adam Marusic από την ομάδα Λάτσιο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

68'

Η ομάδα Λάτσιο έχει την κατοχή της μπάλας

68'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luka Romero από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Filippo Ranocchia

68'

Ελεύθερο για την ομάδα Μόντσα

67'

Ο Luka Romero αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

67'

Ο Elseid Hysaj κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

67'

66'

Ο Marlon από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

66'

Ο Danilo Cataldi από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

65'

Κατοχή: Λάτσιο: 46%, Μόντσα: 54%.

64'

Ο Toma Basic σουτάρει προς την εστία αλλά ο Michele Di Gregorio μπλοκάρει

64'

Ο Nicolo Casale τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

64'

Ο Danilo Cataldi από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

63'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Nicolo Casale δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

63'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

63'

Ο Luca Caldirola σταματά επιτυχώς το σουτ

63'

Ο Danilo Cataldi εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

61'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luca Caldirola από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Toma Basic

61'

61'

60'

Ο Matias Vecino δίνει τη θέση του στον Toma Basic

60'

Ο Marcos Antonio δίνει τη θέση του στον Danilo Cataldi

60'

59'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Matias Vecino από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Patrick Ciurria

58'

Ο Jose Machin δίνει τη θέση του στον Nicolo Rovella

58'

Ο Giulio Donati δίνει τη θέση του στον Marlon

57'

56'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

55'

55'

Η ομάδα Λάτσιο εκδηλώνει επίθεση

54'

53'

Ο Marcos Antonio από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

53'

52'

51'

51'

Η σέντρα από τον Pedro Rodriguez από την ομάδα Λάτσιο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

51'

Ο Jose Machin τιμωρείται για σπρώξιμο στον Sergej Milinkovic-Savic

50'

50'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Elseid Hysaj από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Jose Machin

50'

Η ομάδα Μόντσα ξεκινάει αντεπίθεση

50'

Ο Andrea Petagna από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

49'

Ο Matteo Pessina από την ομάδα Μόντσα κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Pedro Rodriguez

49'

Ο Patrick Ciurria από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

49'

Η ομάδα Λάτσιο έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

48'

47'

47'

46'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luka Romero από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Armando Izzo

46'

46'

Ο Matteo Cancellieri δίνει τη θέση του στον Luka Romero

46'

45+3'

45+3'

Κατοχή: Λάτσιο: 44%, Μόντσα: 56%.

45+3'

Ο Filippo Ranocchia από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+1'

Κίτρινη κάρτα για τον Giulio Donati

45+1'

Φράγμα από τον Giulio Donati, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Pedro Rodriguez. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45+1'

Ο Jose Machin από την ομάδα Μόντσα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Pedro Rodriguez

45'

Ο Nicolo Casale από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45'

44'

44'

44'

43'

Ο Matteo Cancellieri αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

43'

42'

Ο Armando Izzo από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

42'

Ο Andrea Petagna από την ομάδα Μόντσα κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Marcos Antonio

42'

41'

Ο Andrea Petagna από την ομάδα Μόντσα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

41'

Ο Andrea Colpani τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

40'

39'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Matias Vecino υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Matteo Pessina

39'

38'

Ο Andrea Colpani αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

38'

38'

Ο Luca Caldirola από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

38'

Ο Pedro Rodriguez από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

38'

38'

Το σουτ του Sergej Milinkovic-Savic μπλοκάρεται

38'

Ο Pedro Rodriguez τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

37'

37'

Ο Jose Machin από την ομάδα Μόντσα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

37'

Η σέντρα από τον Patrick Ciurria από την ομάδα Μόντσα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

37'

37'

ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ! Το σουτ από τον Matias Vecino τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι!

36'

Ο Felipe Anderson τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

35'

35'

Κατοχή: Λάτσιο: 37%, Μόντσα: 63%.

35'

34'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Armando Izzo από την ομάδα Μόντσα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

34'

Ο Filippo Ranocchia από την ομάδα Μόντσα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

33'

32'

32'

31'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Carlos Augusto από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Adam Marusic

31'

Κατοχή: Λάτσιο: 38%, Μόντσα: 62%.

31'

30'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Matteo Cancellieri από την ομάδα Λάτσιο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

30'

Ο Pedro Rodriguez από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

30'

Ο Carlos Augusto από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

29'

28'

Ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

28'

Ο Elseid Hysaj από την ομάδα Λάτσιο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Carlos Augusto

27'

Ο Manuel Lazzari είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Adam Marusic

26'

Ο Manuel Lazzari είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

25'

25'

Κατοχή: Λάτσιο: 43%, Μόντσα: 57%.

24'

Ο Matteo Cancellieri υποπίπτει σε χέρι

23'

23'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

22'

21'

Ο Filippo Ranocchia από την ομάδα Μόντσα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Manuel Lazzari

21'

20'

20'

Ο Marcos Antonio από την ομάδα Λάτσιο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Andrea Colpani

19'

19'

18'

17'

16'

16'

Κατοχή: Λάτσιο: 35%, Μόντσα: 65%.

15'

Ο Andrea Petagna από την ομάδα Μόντσα είναι σε θέση οφσάιντ

15'
Γκολ

ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής γνωστοποίησε ότι το γκολ για την ομάδα Μόντσα δεν μετράει λόγω οφσάιντ.

14'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

14'

Ο Patrick Ciurria έδωσε την ασίστ για το γκολ!

13'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Η ομάδα Μόντσα σκοράρει! Ο Andrea Petagna βάζει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

13'

11'

Ο Marcos Antonio απομακρύνει τη μπάλα

11'

11'

Ο Andrea Colpani από την ομάδα Μόντσα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

11'

10'

Ο Sergej Milinkovic-Savic σταματά επιτυχώς το σουτ

10'

Το σουτ του Giulio Donati μπλοκάρεται

10'

10'

10'

10'

10'

Ο Jose Machin κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

9'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Matias Vecino από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Andrea Colpani

8'

8'

Ο Matteo Cancellieri τιμωρείται για σπρώξιμο στον Armando Izzo

7'

7'

Ο Marcos Antonio υποπίπτει σε χέρι

6'

Ο Sergej Milinkovic-Savic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

6'

6'

5'

4'

4'

Ο Sergej Milinkovic-Savic αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

3'

Ο Matteo Cancellieri κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

3'

2'

2'

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Μόντσα είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio Olimpico, Rome, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Αμφότερες από σημαντικές νίκες

Η Λάτσιο υποδέχεται τη Μόντσα για την 14η αγωνιστική της Σέριε Α’. Από μεγάλη νίκη στο ντέρμπι με τη Ρόμα προέρχονται οι γηπεδούχοι, από σημαντικό αποτέλεσμα και οι φιλοξενούμενοι.

Ήταν κυνική στο ντέρμπι της αιώνιας πόλης την Κυριακή απέναντι στη Ρόμα και κατάφερε να πάρει μία σπουδαία νίκη με 1-0. Λίγο πριν τη συμπλήρωση της πρώτης μισής ώρας παιχνιδιού και χωρίς να έχει απειλήσει κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Ο Φελίπε Άντερσον εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος του Ιμπάνιες και νίκησε τον Ρουί Πατρίσιο για το 1-0. Γλίτωσε την ισοφάριση με τη βοήθεια του δοκαριού λίγο αργότερα, στην επανάληψη αμύνθηκε σωστά και έτσι κράτησε το προβάδισμα της έως το τέλος.

Άφησε έτσι πίσω της με τον καλύτερο τρόπο τον αποκλεισμό από το Γιουρόπα Λιγκ, πήρε και πάλι ψυχολογία και βρέθηκε μέσα στην πρώτη τετράδα. Η αλήθεια είναι πως αρκετές φορές την έχω υποτιμήσει, κατάφερε χωρίς τους δύο καλύτερους της παίκτες να πάρει μία τέτοια νίκη και αν μη τι άλλο δείχνει πως έχει χαρακτήρα. Το ζητούμενο είναι να αποκτήσει και συνέπεια στις εμφανίσεις. Την Κυριακή ακολουθεί μία δύσκολη εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Γιουβέντους. Στο Κόνφερενς Λιγκ η κλήρωση την έφερε αντιμέτωπη με την Κλουζ.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο μέσος Μιλίνκοβιτς (12/3). Παραμένει εκτός ο φορ Ιμόμπιλε (10/6).

Έδειξε καλό πρόσωπο στην εντός έδρας αναμέτρηση με τη Βερόνα την προηγούμενη αγωνιστική και κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-0. Από την αρχή μπήκε καλά στο παιχνίδι και έχασε τεράστια ευκαιρία στα πρώτα δευτερόλεπτα για να ανοίξει το σκορ και τα πράγματα φάνηκαν να γίνονται πιο απλά στο 27΄όταν απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα. Είχε τον έλεγχο στο παιχνίδι και βρήκε το γκολ που έψαχνε στο 68’ με πολύ ωραίο πλασέ στην κίνηση του Κάρλος Αουγκούστο. Δεν ανησύχησε στη συνέχεια και στο 90’ ο Κολπάνι μέσα από την περιοχή «σφράγισε» τη νίκη της.

Έτσι μετά από τρεις σερί ήττες επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και μάλιστα απέναντι σε έναν άμεσο αντίπαλο της. Πήρε μία σημαντική βαθμολογική ανάσα, έφτασε τους 13 βαθμούς και βρίσκεται στο +6 από την παραμονή της και με παιχνίδι λιγότερο. Όσο περνάει ο καιρός φαίνεται πως έχει τα εφόδια για να παραμείνει στην κατηγορία, όχι για κάτι παραπάνω όπως ονειρευόταν βέβαια.

«Θα παίξουμε με αρκετό ενθουσιασμό, τον έχουμε από τη νίκη μας απέναντι στη Βερόνα. Αυτό πρέπει να είναι το όπλο μας. Για μένα είναι σημαντικός ο τομέας της ψυχολογίας. Δεν θα είναι ένα εύκολο παιχνίδι, θα χρειαστούμε θάρρος για να βάλουμε δύσκολα στη Λάτσιο», επισήμανε ο κόουτς Παλαντίνο.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένει εκτός ο στόπερ Μάρι (8/1). Δεν είναι διαθέσιμος ο πολύτιμος μέσος Σένσι (13/2).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Λάτσιο έρχεται με ψυχολογία αλλά για να έχει μεγαλύτερη αξία η νίκη της στο ντέρμπι, οφείλει να επικρατήσει και της Μόντσα. Προφανώς και είναι το φαβορί και ο άσος για τέτοιο παιχνίδι κινείται σε φυσιολογικά επίπεδα. Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν το παιχνίδι που «έπρεπε», τώρα έχουν σαφώς πιο δύσκολο έργο και θα είναι έκπληξη αν πάρουν κάτι.

• Η ομάδα Λάτσιο δεν έχει χάσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.16 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Λάτσιο νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 2.15 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A