Ο Mory Diaw κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+7'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Yassine Kechta για αντιαθλητικό χτύπημα

90+7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Maxime Gonalons από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Steve Ngoura

90+6'

90+6'

Η ομάδα Χάβρη εκδηλώνει επίθεση

90+6'

Ο Arthur Desmas κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+6'

Ο Bilal Boutobba τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+6'

Η σέντρα από τον Neto Borges από την ομάδα Κλερμόν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+5'

Η ομάδα Κλερμόν εκδηλώνει επίθεση

90+5'

Κατοχή: Κλερμόν: 39%, Χάβρη: 61%.

90+5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Samuel Grandsir από την ομάδα Χάβρη ανατρέπει τον Johan Gastien

90+4'

Η ομάδα Κλερμόν εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+3'

90+3'

Ελεύθερο για την ομάδα Κλερμόν

90+2'

90+2'

Η ομάδα Χάβρη εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+2'

Ο Muhammed-Cham Saracevic δίνει τη θέση του στον Bilal Boutobba

90+1'

90+1'

Ο Christopher Operi απομακρύνει τη μπάλα

90+1'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 7'

90+1'

90'

Η ομάδα Κλερμόν εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90'

89'

Ο Yassine Kechta από την ομάδα Χάβρη εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

89'

Ο Chrislain Matsima απομακρύνει τη μπάλα

89'

Ο Jeremy Jacquet κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

88'

88'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

87'

Ο Maxime Gonalons είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

87'

87'

Ο Maxime Gonalons από την ομάδα Κλερμόν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

Ο Christopher Operi από την ομάδα Χάβρη εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

87'

Το σουτ του Steve Ngoura μπλοκάρεται

86'

Παραλίγο! Ο Loic Nego σουτάρει από μακρινή απόσταση αλλά η μπάλα σταματά στο δοκάρι!

86'

86'

Η ομάδα Χάβρη εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

85'

Ο Arouna Sangante δίνει τη θέση του στον Loic Nego

85'

Ο Andre Ayew δίνει τη θέση του στον Steve Ngoura

84'

Ο Daler Kuzyaev δίνει τη θέση του στον Samuel Grandsir

84'

Ελεύθερο για την ομάδα Χάβρη

84'

Ο Maxime Gonalons αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

83'

82'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

81'

VAR - ΓΚΟΛ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό γκολ για την ομάδα Κλερμόν

81'

Το παιχνίδι σταμάτησε. Οι παίκτες σπρώχνουν και φωνάζουν ο ένας στον άλλο, ο διαιτητής πρέπει να αναλάβει δράση.

80'

Ο Chrislain Matsima υποπίπτει σε χέρι

80'

Τι σουτ! Απευθείας φάουλ από τον Muhammed-Cham Saracevic τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι

79'

Ο Christopher Operi από την ομάδα Χάβρη το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Muhammed-Cham Saracevic

79'

79'

78'

Ο Alan Virginius δίνει τη θέση του στον Grejohn Kyei

78'

77'

Ο Jeremy Jacquet από την ομάδα Κλερμόν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

76'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Maxime Gonalons από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Gautier Lloris

76'

76'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jim Allevinah από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Antoine Joujou

75'

75'

75'

Ο Habib Keita δίνει τη θέση του στον Maxime Gonalons

75'

Ο Mehdi Zeffane δίνει τη θέση του στον Jeremy Jacquet

74'

Το σουτ του Antoine Joujou μπλοκάρεται

74'

73'

Ο Etienne Youte Kinkoue από την ομάδα Χάβρη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

73'

73'

Ο Mory Diaw κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

72'

Ο Antoine Joujou χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

72'

Καλή ενέργεια από τον Antoine Joujou ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

72'

Ο Johan Gastien από την ομάδα Κλερμόν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Christopher Operi

71'

71'

Ο Chrislain Matsima από την ομάδα Κλερμόν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

71'

70'

Κατοχή: Κλερμόν: 41%, Χάβρη: 59%.

70'

70'

69'

69'

69'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Alan Virginius από την ομάδα Κλερμόν αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

68'

Η σέντρα από τον Muhammed-Cham Saracevic από την ομάδα Κλερμόν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

68'

66'

Ο Johan Gastien είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

66'

66'
Κόκκινη κάρτα

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! - Ο Oussama Targhalline βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται

66'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oussama Targhalline από την ομάδα Χάβρη ανατρέπει τον Johan Gastien

65'

Κατοχή: Κλερμόν: 42%, Χάβρη: 58%.

64'

64'

Ο Mohamed Bayo από την ομάδα Χάβρη είχε προσπάθεια εκτός στόχου

64'

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andre Ayew από την ομάδα Χάβρη ανατρέπει τον Muhammed-Cham Saracevic

63'

62'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Arouna Sangante από την ομάδα Χάβρη ανατρέπει τον Neto Borges

62'

62'

Ο Arouna Sangante από την ομάδα Χάβρη είχε προσπάθεια εκτός στόχου

62'

Ο Antoine Joujou της ομάδας Χάβρη παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

62'

Ο Christopher Operi από την ομάδα Χάβρη εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

61'

Ο Jim Allevinah από την ομάδα Κλερμόν είναι σε θέση οφσάιντ

61'
Γκολ

ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής γνωστοποίησε ότι το γκολ για την ομάδα Κλερμόν δεν μετράει λόγω οφσάιντ.

61'

60'

Ο Emmanuel Sabbi δίνει τη θέση του στον Antoine Joujou

60'

Ο Abdoulaye Toure δίνει τη θέση του στον Yassine Kechta

60'

59'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Η ομάδα Κλερμόν σκοράρει! Ο Alan Virginius βάζει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

59'

59'

Ο Christopher Operi από την ομάδα Χάβρη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

58'

Κίτρινη κάρτα για τον Arouna Sangante

58'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Arouna Sangante υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Jim Allevinah

58'

58'

Ο Emmanuel Sabbi κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Mory Diaw μπλοκάρει εύκολα

58'

Η σέντρα από τον Christopher Operi από την ομάδα Χάβρη βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Neto Borges από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Arouna Sangante

56'

56'

56'

Ο Neto Borges από την ομάδα Κλερμόν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

55'

55'

Κατοχή: Κλερμόν: 43%, Χάβρη: 57%.

55'

54'

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Abdoulaye Toure από την ομάδα Χάβρη ανατρέπει τον Chrislain Matsima

54'

53'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Muhammed-Cham Saracevic από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Christopher Operi

52'

51'

Ο Abdoulaye Toure υποπίπτει σε χέρι

50'

Κατοχή: Κλερμόν: 44%, Χάβρη: 56%.

50'

49'

49'

49'

Ο Johan Gastien σταματά επιτυχώς το σουτ

49'

Ο Andre Ayew εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

47'

Κίτρινη κάρτα για τον Johan Gastien

47'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Johan Gastien από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Daler Kuzyaev

47'

47'

47'

46'

46'

45+6'

45+6'

45+5'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Muhammed-Cham Saracevic της ομάδας Κλερμόν στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι με το αριστερό πόδι! Ο Arthur Desmas λίγο έλειψε να αποκρούσει.

45+3'

Κίτρινη κάρτα για τον Gautier Lloris

45+3'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Gautier Lloris από την ομάδα Χάβρη υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Alan Virginius.

45+2'

Ένα πολύ όμορφο γκολ από τον Andre Ayew

45+1'

Ο Daler Kuzyaev έδωσε την ασίστ για το γκολ.

45+1'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Andre Ayew σκοράρει με το αριστερό πόδι!

45+1'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

45+1'

45+1'

Ο Muhammed-Cham Saracevic είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

45+1'

45'

Ο Christopher Operi από την ομάδα Χάβρη κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Muhammed-Cham Saracevic

44'

Καλή ενέργεια από τον Andre Ayew ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

43'

43'

Ο Abdoulaye Toure κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

43'

43'

42'

42'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Mohamed Bayo από την ομάδα Χάβρη αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

42'

42'

Ο Habib Keita από την ομάδα Κλερμόν εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

41'

41'

Ο Arouna Sangante τιμωρείται για σπρώξιμο στον Neto Borges

40'

40'

Κατοχή: Κλερμόν: 45%, Χάβρη: 55%.

39'

39'

39'

Ο Habib Keita απομακρύνει τη μπάλα

38'

Καλή ενέργεια από τον Mohamed Bayo ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

37'

37'

Ο Muhammed-Cham Saracevic από την ομάδα Κλερμόν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Abdoulaye Toure από την ομάδα Χάβρη ανατρέπει τον Johan Gastien

36'

35'

Ο Andy Pelmard είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

35'

34'

Κίτρινη κάρτα για τον Oussama Targhalline

34'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Oussama Targhalline υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Andy Pelmard

33'

31'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Habib Keita, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

30'

ΑΠΟΒΟΛΗ! Ο Elbasan Rashani απευθύνθηκε άσχημα στο διαιτητή και αποβλήθηκε!

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Habib Keita από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Abdoulaye Toure

30'

Κατοχή: Κλερμόν: 46%, Χάβρη: 54%.

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gautier Lloris από την ομάδα Χάβρη ανατρέπει τον Johan Gastien

29'

29'

29'

Ο Christopher Operi από την ομάδα Χάβρη εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

28'

Ο Andy Pelmard από την ομάδα Κλερμόν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

28'

27'

27'

27'

27'

27'

26'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Elbasan Rashani από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Abdoulaye Toure

26'

25'

25'

Κατοχή: Κλερμόν: 48%, Χάβρη: 52%.

25'

Ο Alan Virginius κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Arthur Desmas μπλοκάρει εύκολα

25'

Ο Muhammed-Cham Saracevic από την ομάδα Κλερμόν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

24'

Ο Abdoulaye Toure σταματά επιτυχώς το σουτ

24'

Το σουτ του Habib Keita μπλοκάρεται

24'

23'

23'

Ο Chrislain Matsima κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Mohamed Bayo.

22'

21'

Ο Alan Virginius σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Arthur Desmas ελέγχει την φάση

21'

21'

20'

20'

Κατοχή: Κλερμόν: 50%, Χάβρη: 50%.

20'

19'

18'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mehdi Zeffane από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Oussama Targhalline

17'

Ο Mohamed Bayo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Chrislain Matsima

17'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Daler Kuzyaev από την ομάδα Χάβρη ανατρέπει τον Elbasan Rashani

16'

16'

15'

15'

Κατοχή: Κλερμόν: 54%, Χάβρη: 46%.

14'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Abdoulaye Toure από την ομάδα Χάβρη ανατρέπει τον Muhammed-Cham Saracevic

13'

Η ομάδα Κλερμόν κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

13'

Ο Johan Gastien έδωσε την ασίστ για το γκολ!

12'

Ο Neto Borges έδωσε την ασίστ για το γκολ.

12'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Muhammed-Cham Saracevic σκοράρει με το αριστερό πόδι!

12'

Ο Neto Borges τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

11'

11'

10'

10'

10'

Ο Mory Diaw από την ομάδα Κλερμόν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

9'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mehdi Zeffane από την ομάδα Κλερμόν ανατρέπει τον Andre Ayew

8'

8'

Ο Gautier Lloris απομακρύνει τη μπάλα

7'

6'

ΔΟΚΑΡΙ! Αγγίζει το γκολ ο Mohamed Bayo αλλά το τελείωμα του βρίσκει στο δοκάρι!

6'

Η ομάδα Χάβρη ξεκινάει αντεπίθεση

6'

Ο Oussama Targhalline απομακρύνει τη μπάλα

6'

5'

5'

5'

5'

Ο Habib Keita είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

4'

4'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Habib Keita υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Arouna Sangante

4'

4'

4'

3'

2'

2'

Ο Abdoulaye Toure είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

2'

1'

1'

Ο Andy Pelmard κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Mohamed Bayo.

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Χάβρη είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Stade Gabriel Montpied, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Δεν μπορεί να σηκώσει «κεφάλι» η Κλερμόν

Βασίλης Γούσιος Αθλητικογράφος

Αμφότερες παλεύουν για να σωθούν, ωστόσο η Χάβρη επιστρέφοντας στις νίκες την περασμένη αγωνιστική, βρίσκεται σε σαφώς καλύτερη μοίρα από την Κλερμόν, η οποία θα χρειαστεί ένα θαύμα προκειμένου να μην υποβιβαστεί στη Λιγκ 2. Δεν θα τους «χάλαγε» τους φιλοξενούμενους και μια πιθανή ισοπαλία, συνεπώς θα καταλήξουμε στην επιλογή του Χ2 στην εν λόγω αναμέτρηση.

• Η ομάδα Κλερμόν δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 10 από 11 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.45 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Χάβρη δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες στη διοργάνωση Λιγκ 1.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.42 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Χάβρη έχασε στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 2.60 στον ΟΠΑΠ

ΓΑΛΛΙΑ: Λιγκ 1