11858 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+6'

Κατοχή: Κλαμπ Μπριζ: 52%, Μόλντε: 48%.

90+5'

Καλή ενέργεια από τον Antonio Nusa ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+5'

Ο Antonio Nusa τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+4'

Ελεύθερο για την ομάδα Κλαμπ Μπριζ

90+4'

Ο Markus Andre Kaasa από την ομάδα Μόλντε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Casper Nielsen από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ ανατρέπει τον Halldor Stenevik

90+3'

Η ομάδα Κλαμπ Μπριζ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+2'

Ο Bjorn Meijer δίνει τη θέση του στον Kyriani Sabbe

90+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Raphael Onyedika από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ ανατρέπει τον Markus Andre Kaasa

90+2'

Ο Hans Vanaken κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kristian Eriksen.

90+2'

90+2'

Ο Mats Moeller Daehli αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

90+1'

Η ομάδα Μόλντε εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+1'

Ο Brandon Mechele από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mats Moeller Daehli από την ομάδα Μόλντε ανατρέπει τον Hans Vanaken

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Fredrik Gulbrandsen από την ομάδα Μόλντε ανατρέπει τον Michal Skoras

90'

Ο Brandon Mechele κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kristoffer Haugen.

90'

90'

Παίκτης της ομάδας Μόλντε επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

90'

Κατοχή: Κλαμπ Μπριζ: 53%, Μόλντε: 47%.

90'

Ο Brandon Mechele κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Gustav Kjoelstad Nyheim.

88'

Κίτρινη κάρτα για τον Maxim De Cuyper

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Maxim De Cuyper από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ ανατρέπει τον Halldor Stenevik

88'

Ανόητη κίτρινη για τον Fredrik Gulbrandsen καθώς χτύπησε τη μπάλα από εκνευρισμό

88'

88'

Ο Thiago Rodrigues υποπίπτει σε χέρι

87'

Η ομάδα Μόλντε εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

87'

Ελεύθερο για την ομάδα Μόλντε

87'

Ο Thiago Rodrigues από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

87'

Η σέντρα από τον Michal Skoras από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

85'

84'

Ο Ferran Jutgla δίνει τη θέση του στον Antonio Nusa

84'

Ο Hugo Vetlesen δίνει τη θέση του στον Casper Nielsen

84'

Ο Eirik Hestad δίνει τη θέση του στον Gustav Kjoelstad Nyheim

84'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kristian Eriksen από την ομάδα Μόλντε ανατρέπει τον Michal Skoras

83'

Ο Hans Vanaken σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Oliver Petersen ελέγχει την φάση

83'

Ο Kristoffer Haugen από την ομάδα Μόλντε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

82'

Ο Eirik Hestad κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Hans Vanaken.

82'

Ο Joel Ordonez από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

81'

Κατοχή: Κλαμπ Μπριζ: 54%, Μόλντε: 46%.

80'

80'

80'

Ο Fredrik Gulbrandsen από την ομάδα Μόλντε προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

79'

79'

Ο Hugo Vetlesen τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

78'

Ο Anders Hagelskjaer τιμωρείται για σπρώξιμο στον Simon Mignolet

78'

Ο Markus Andre Kaasa από την ομάδα Μόλντε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

77'

76'

Η ομάδα Κλαμπ Μπριζ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

76'

Ο Kristian Eriksen σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Simon Mignolet ελέγχει την φάση

75'

Κατοχή: Κλαμπ Μπριζ: 56%, Μόλντε: 44%.

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Raphael Onyedika από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ ανατρέπει τον Mats Moeller Daehli

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Thiago Rodrigues από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ ανατρέπει τον Anders Hagelskjaer

74'

72'

Ο Raphael Onyedika έδωσε την ασίστ για το γκολ!

70'

Ο Hans Vanaken έδωσε την ασίστ για το γκολ.

70'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Michal Skoras σκοράρει με το αριστερό πόδι!

70'

Ο Michal Skoras τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

70'

Ο Raphael Onyedika κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

70'

70'

70'

69'

67'

67'

66'

Ο Mathias Fjoertoft Loevik είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

66'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Thiago Rodrigues από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ ανατρέπει τον Mathias Fjoertoft Loevik

65'

65'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Andreas Skov Olsen να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

65'

Ο Andreas Skov Olsen είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

65'

65'

Κατοχή: Κλαμπ Μπριζ: 57%, Μόλντε: 43%.

65'

Ο Maxim De Cuyper από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Markus Andre Kaasa

64'

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hugo Vetlesen από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ ανατρέπει τον Kristian Eriksen

62'

Ο Anders Hagelskjaer από την ομάδα Μόλντε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

61'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kristian Eriksen από την ομάδα Μόλντε ανατρέπει τον Hugo Vetlesen

61'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anders Hagelskjaer από την ομάδα Μόλντε ανατρέπει τον Thiago Rodrigues

60'

60'

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Raphael Onyedika από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ ανατρέπει τον Eirik Hestad

59'

59'

58'

Ο Kristoffer Haugen σταματά επιτυχώς το σουτ

58'

Το σουτ του Andreas Skov Olsen μπλοκάρεται

58'

Ο Hans Vanaken κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

57'

Ο Thiago Rodrigues από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Kristoffer Haugen

57'

57'

Ο Ferran Jutgla κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Anders Hagelskjaer.

57'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Ferran Jutgla από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

57'

Η σέντρα από τον Andreas Skov Olsen από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

56'

56'

55'

55'

55'

55'

54'

Ο Anders Hagelskjaer κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

53'

52'

52'

52'

Ο Maxim De Cuyper από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

51'

50'

49'

Ο Hans Vanaken έδωσε την ασίστ για το γκολ!

48'

Ο Ferran Jutgla έδωσε την ασίστ για το γκολ.

48'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Andreas Skov Olsen της ομάδας Κλαμπ Μπριζ νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το αριστερό πόδι!

48'

Ο Ferran Jutgla τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

47'

47'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Joel Ordonez από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

47'

Ο Maxim De Cuyper από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

46'

45+4'

45+4'

Κατοχή: Κλαμπ Μπριζ: 55%, Μόλντε: 45%.

45+3'

Ο Ferran Jutgla έδωσε την ασίστ για το γκολ!

45+1'

Ο Bjorn Meijer έδωσε την ασίστ για το γκολ.

45+1'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Andreas Skov Olsen σκοράρει με το δεξί πόδι!

45+1'

Ο Bjorn Meijer τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

45+1'

45+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Thiago Rodrigues από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ ανατρέπει τον Mats Moeller Daehli

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45'

45'

Καλή ενέργεια από τον Hugo Vetlesen ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

45'

45'

45'

44'

43'

Ο Eirik Hestad υποπίπτει σε χέρι

43'

42'

41'

Ο Joel Ordonez σταματά επιτυχώς το σουτ

41'

Το σουτ του Fredrik Gulbrandsen μπλοκάρεται

40'

40'

40'

39'

Ο Oliver Petersen κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

39'

39'

Το σουτ του Markus Andre Kaasa μπλοκάρεται

38'

Ο Joel Ordonez απομακρύνει τη μπάλα

37'

36'

36'

36'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Hans Vanaken από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

36'

Η σέντρα από τον Bjorn Meijer από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

35'

35'

35'

Ο Mats Moeller Daehli από την ομάδα Μόλντε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

35'

Ο Kristoffer Haugen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

34'

33'

33'

Ο Andreas Skov Olsen τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

32'

Ο Kristian Eriksen κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Joel Ordonez.

32'

32'

Ο Andreas Skov Olsen αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

31'

31'

ΔΟΚΑΡΙ! Η κεφαλιά από τον Ferran Jutgla χτύπησε το δοκάρι!

31'

30'

30'

29'

Ο Mathias Fjoertoft Loevik απομακρύνει τη μπάλα

29'

Η ομάδα Κλαμπ Μπριζ ξεκινάει αντεπίθεση

29'

29'

Ο Markus Andre Kaasa τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

29'

Ο Hugo Vetlesen από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

28'

28'

27'

26'

26'

25'

Ο Casper Oeyvann απομακρύνει τη μπάλα

25'

25'

Η σέντρα από τον Maxim De Cuyper από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

24'

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kristoffer Haugen από την ομάδα Μόλντε ανατρέπει τον Maxim De Cuyper

23'

23'

23'

22'

Ο Eirik Hestad από την ομάδα Μόλντε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

22'

21'

Ο Anders Hagelskjaer σταματά επιτυχώς το σουτ

21'

Το σουτ του Maxim De Cuyper μπλοκάρεται

20'

Κατοχή: Κλαμπ Μπριζ: 51%, Μόλντε: 49%.

20'

Ο Oliver Petersen από την ομάδα Μόλντε μαζεύει την μπάλα μετά από πάσα συμπαίκτη του και δίνει στους αντιπάλους ένα έμμεσο φάουλ εντός περιοχής.

20'

19'

19'

Ο Martin Linnes από την ομάδα Μόλντε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

19'

Ο Fredrik Gulbrandsen τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

18'

Η σέντρα από τον Mathias Fjoertoft Loevik από την ομάδα Μόλντε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

18'

Ο Veton Berisha κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

17'

Η ομάδα Κλαμπ Μπριζ εκδηλώνει επίθεση

16'

Ο Bjorn Meijer κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Fredrik Gulbrandsen.

16'

16'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hugo Vetlesen από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ ανατρέπει τον Veton Berisha

15'

15'

Κατοχή: Κλαμπ Μπριζ: 60%, Μόλντε: 40%.

15'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Brandon Mechele από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ ανατρέπει τον Fredrik Gulbrandsen

14'

Ο Raphael Onyedika κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Eirik Hestad.

14'

13'

12'

12'

12'

Ο Ferran Jutgla κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Oliver Petersen μπλοκάρει εύκολα

12'

Η σέντρα από τον Hans Vanaken από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

11'

10'

10'

Ο Hugo Vetlesen από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Markus Andre Kaasa

10'

Κατοχή: Κλαμπ Μπριζ: 50%, Μόλντε: 50%.

10'

Ο Mats Moeller Daehli κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Raphael Onyedika.

10'

9'

Παίκτης της ομάδας Κλαμπ Μπριζ επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

9'

8'

Η ομάδα Κλαμπ Μπριζ έχει την κατοχή της μπάλας

7'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Thiago Rodrigues για την ομάδα Κλαμπ Μπριζ. Ο Casper Oeyvann σταματάει την φάση.

7'

6'

5'

5'

Ο Eirik Hestad σταματά επιτυχώς το σουτ

5'

Το σουτ του Hans Vanaken μπλοκάρεται

5'

Ο Maxim De Cuyper από την ομάδα Κλαμπ Μπριζ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

4'

Ο Martin Linnes απομακρύνει τη μπάλα

4'

4'

Ο Maxim De Cuyper κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

4'

4'

3'

2'

Ο Casper Oeyvann από την ομάδα Μόλντε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Τι κακό γήπεδο. Το χορτάρι λείπει σε πολλά μέρη.

1'

Η ομάδα Μόλντε είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Jan Breydel Stadion, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Για την ανατροπή οι Βέλγοι

Η Κλαμπ Μπριζ φιλοξενεί απόψε τη Μόλντε στο «Γιαν Μπρέιντελ» στη ρεβάνς της ήττας της με 2-1 πριν από μια εβδομάδα, με τους Βέλγους να πιστεύουν στην ανατροπή για την πρόκριση στους «8» του Κόνφερενς Λιγκ και τους Νορβηγούς να θέλουν να προστατεύσουν το προβάδισμά τους από τον πρώτο αγώνα.

Τι ισχύει: Ρεβάνς για τη φάση των «16» του Κόνφερενς Λιγκ – Το πρώτο ματς βρήκε νικήτρια τη Μόλντε στη Νορβηγία με σκορ 2-1 και αν η Μπριζ απόψε επικρατήσει εξίσου με ένα γκολ διαφορά, τότε το ζευγάρι θα λύσει τις διαφορές του στην παράταση εφόσον δεν ισχύει και το εκτός έδρας γκολ, ενώ ακολουθούν και πέναλτι αν χρειαστεί

Υπέστη αφελώς ήττα στις καθυστερήσεις στον πρώτο αγώνα στη Νορβηγία από τη Μόλντε σε ένα πολύ ισορροπημένο ματς χωρίς πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν. Είχε δοκάρι μόλις στο 4ο λεπτό με τον Οντόι, όμως βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Στένεβικ στο 43’. Στην επανάληψη μπήκε με σκοπό να φέρει το ματς στα ίσα και χωρίς να γίνει ιδιαίτερα απειλητική βρήκε γκολ από το πουθενά στο 85’ με το πέναλτι του Ντε Κούιπερ, αλλά παρ’ όλα αυτά, κατόρθωσε τελικά να χάσει τον αγώνα ρισκάροντας για την ανατροπή στα τελευταία λεπτά, με τον Γκουλμπράντσεν ωστόσο να την τιμωρεί στην αντεπίθεση στο 90+2’ «γράφοντας» το τελικό 2-1.

Στην πιο πρόσφατη αγωνιστική της δραστηριότητα για το πρωτάθλημα Βελγίου, η Μπριζ επικράτησε με σχετική άνεση της υποψήφιας για υποβιβασμό Λέουβεν με σκορ 3-1 εντός έδρας κι ενώ βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 31’, ωστόσο μέχρι το 64’ είχε πετύχει τρία γκολ «καθαρίζοντας» το ματς. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στη Τζούπιλιερ Λιγκ, στην οποία βέβαια έχει μείνει πολύ πίσω από Άντερλεχτ και Ουνιόν Σεν-Ζιλουάζ, απέχοντας 12 βαθμούς από την πρώτη και 18 από τη δεύτερη.

«Είμαστε καλύτερη ομάδα από τη Μόλντε και θέλουμε πολύ να περάσουμε στον επόμενο γύρο. Ανυπομονώ πολύ γι’ αυτό το παιχνίδι μιας και δεν έχουμε την ευκαιρία να φτάνουμε κάθε χρόνο σε έναν ευρωπαϊκό προημιτελικό», δήλωσε στο πλαίσιο της συνέντευξης Τύπου πριν το σημερινό ματς ο τεχνικός της Μπριζ, Ρόνι Ντέιλα, του οποίου ωστόσο η καρέκλα… «τρίζει» τελευταία.

Αγωνιστικά Νέα: Εκτός αποστολής για την Κλαμπ Μπριζ έμειναν ο στόπερ Μπογιάτα (1/0) και οι εξτρέμ Χόμα (1/0), Ταλμπί και Ζινκερνάγκελ (6/0), ωστόσο επιστρέφουν ο πορτιέρο Μινιολέ (6/0), οι μέσοι Βέτλεσεν (5/0) και Μπαλάντα (3/1), ο εξτρέμ Νούσα (3/1) και ο επιθετικός Τιάγκο (6/4).Παρουσιάστηκε και πάλι μαχητική παρότι υστερούσε σε ποιότητα υλικού μπροστά στη Μπριζ, όμως παίζοντας για ακόμα μια φορά με αυτοπεποίθηση και ποδοσφαιρικό θράσος, κατάφερε να πάρει μια πολύτιμη νίκη που της δίνει προβάδισμα πρόκρισης για τους «8» του Κόνφερενς Λιγκ, αν και δεν έχει ακόμα κι έτσι τις περισσότερες πιθανότητες με το μέρος της.

Στο μεταξύ, η Μόλντε δεν έχει πιο πρόσφατο αγώνα από αυτόν κόντρα στους Βέλγους, αφού το προγραμματισμένο φιλικό απέναντι στην Αάλεσουντ ακυρώθηκε, ενώ υπενθυμίζεται, ότι το πρωτάθλημά της ξεκινάει τον Απρίλιο.

Παράλληλα, στην πίεση που θα δεχθεί η ομάδα του στο Βέλγιο από το πρώτο λεπτό στάθηκε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Μόλντε, Έρλινγκ Μοε, στα πλαίσια των δηλώσεών του ενόψει της αποψινής αναμέτρησης: «Παρά τη νίκη που πετύχαμε στη Νορβηγία, δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι η Μπριζ είναι μια πολύ καλή ομάδα. Θα μας επιτεθούν από το πρώτο λεπτό πιέζοντας πολύ ψηλά και θα πρέπει να είμαστε έτοιμοι γι’ αυτό. Θα έχουν και τον κόσμο στο πλευρό τους και αυτό μπορεί να παίξει σημαντικό ρόλο».

Αγωνιστικά Νέα: Στα πιτς για τη Μόλντε ο στόπερ Λουντ και ο μέσος Μπρέιβικ (5/2), ενώ απόντες θα είναι πιθανότατα ο στόπερ Χάουγκαν (3/0) και ο μεσοεπιθετικός Έικρεμ (2/0). Αντίθετα, επιστρέφει ο μπακ Λόβικ (2/0) που ήταν τιμωρημένος.

Βασίλης Γούσιος Αθλητικογράφος

Με «όπλο» την έδρα της και διαθέτοντας σαφώς ανώτερο υλικό από αυτό των Νορβηγών, η Κλαμπ Μπριζ θα επιχειρήσει να ανατρέψει το σκορ του πρώτου αγώνα και να πάρει την πρόκριση για τους «8». Επομένως θα τους εμπιστευτούμε και θα καταλήξουμε στον «άσο» στην εν λόγω αναμέτρηση.

• Στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες της ομάδας Μόλντε, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.54 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Κλαμπ Μπριζ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.08 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μόλντε δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 2.85 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Κλαμπ Μπριζ νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 1.78 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Κλαμπ Μπριζ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).