Δίκαιη νίκη για την ομάδα Ίντερ μετά από μία καλή εμφάνιση

Ο Alessandro Bastoni από την ομάδα Ίντερ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

Η ομάδα Φροζινόνε εκδηλώνει επίθεση

90+4'

Ο Stefano Sensi από την ομάδα Ίντερ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

90+4'

Καλή ενέργεια από τον Davide Frattesi ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+4'

Η ομάδα Ίντερ εκδηλώνει επίθεση

90+4'

Ο Marco Brescianini από την ομάδα Φροζινόνε φαίνεται να έκανε φάουλ στον Marko Arnautovic, αλλά ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

90+3'

Η ομάδα Φροζινόνε εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Φροζινόνε

90+2'

Η ομάδα Ίντερ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+2'

Ο Anthony Oyono από την ομάδα Φροζινόνε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

90+2'

90+2'

Ο Lautaro Martinez χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

90+2'

Ο Lautaro Martinez από την ομάδα Ίντερ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90+1'

Το αμυντικό λάθος του Memeh Caleb Okoli μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

90+1'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90+1'

90'

Η ομάδα Φροζινόνε έχει την κατοχή της μπάλας

90'

90'

Καλή ενέργεια από τον Nicolo Barella ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

89'

89'

88'

Ελεύθερο για την ομάδα Ίντερ

88'

88'

Η ομάδα Φροζινόνε εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

87'

86'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Lautaro Martinez για την ομάδα Ίντερ. Ο Ilario Monterisi σταματάει την φάση.

86'

Ο Stefano Sensi εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

85'

85'

Ο Memeh Caleb Okoli τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lautaro Martinez

84'

84'

Ο Memeh Caleb Okoli σταματά επιτυχώς το σουτ

84'

Το σουτ του Lautaro Martinez μπλοκάρεται

84'

Ο Francesco Acerbi της ομάδας Ίντερ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

84'

Ο Nicolo Barella από την ομάδα Ίντερ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

83'

83'

83'

82'

Ο Reinier δίνει τη θέση του στον Kaio Jorge

82'

Ο Enzo Barrenechea δίνει τη θέση του στον Giuseppe Caso

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Stefano Sensi από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Enzo Barrenechea

82'

Ο Federico Dimarco από την ομάδα Ίντερ είναι υποψήφιος για παίκτης του παιχνιδιού μετά την σπουδαία σημερινή του εμφάνιση

81'

Ο Federico Dimarco δίνει τη θέση του στον Carlos Augusto

81'

Ο Hakan Calhanoglu δίνει τη θέση του στον Stefano Sensi

80'

Ο Lautaro Martinez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Memeh Caleb Okoli

80'

80'

Κατοχή: Ίντερ: 48%, Φροζινόνε: 52%.

80'

79'

Η ομάδα Ίντερ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

78'

78'

78'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Reinier από την ομάδα Φροζινόνε ανατρέπει τον Federico Dimarco

77'

76'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Reinier από την ομάδα Φροζινόνε ανατρέπει τον Hakan Calhanoglu

76'

Ο Marco Brescianini απομακρύνει τη μπάλα

76'

75'

75'

75'

75'

Ο Matteo Darmian απομακρύνει τη μπάλα

74'

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ilario Monterisi από την ομάδα Φροζινόνε ανατρέπει τον Francesco Acerbi

74'

Ο Arijon Ibrahimovic από την ομάδα Φροζινόνε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

73'

Καλή ενέργεια από τον Arijon Ibrahimovic ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

73'

73'

72'

71'

Κίτρινη κάρτα για τον Marco Brescianini

71'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Walid Cheddira υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Francesco Acerbi

70'

Η ομάδα Ίντερ έχει την κατοχή της μπάλας

70'

70'

70'

Ο Marcus Thuram δίνει τη θέση του στον Marko Arnautovic

69'

Ο Henrikh Mkhitaryan δίνει τη θέση του στον Davide Frattesi

68'

68'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Walid Cheddira από την ομάδα Φροζινόνε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

68'

Η σέντρα από τον Matias Soule από την ομάδα Φροζινόνε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

67'

Η ομάδα Φροζινόνε ξεκινάει αντεπίθεση

67'

Ο Memeh Caleb Okoli από την ομάδα Φροζινόνε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

67'

66'

66'

65'

Το αμυντικό λάθος του Ilario Monterisi μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

65'

Κατοχή: Ίντερ: 49%, Φροζινόνε: 51%.

65'

65'

Ο Nicolo Barella χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

65'

Ο Nicolo Barella από την ομάδα Ίντερ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

65'

Ο Federico Dimarco τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

64'

Η ομάδα Ίντερ ξεκινάει αντεπίθεση

64'

Ο Riccardo Marchizza σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Yann Sommer ελέγχει την φάση

64'

63'

63'

63'

62'

Η ομάδα Φροζινόνε έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

61'

Ο Stefano Turati κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

61'

61'

61'

Ο Denzel Dumfries δίνει τη θέση του στον Stefan de Vrij

60'

Κατοχή: Ίντερ: 50%, Φροζινόνε: 50%.

60'

59'

Ο Ilario Monterisi από την ομάδα Φροζινόνε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

59'

58'

Το σουτ του Francesco Acerbi μπλοκάρεται

58'

58'

57'

Ο Denzel Dumfries σταματά επιτυχώς το σουτ

57'

Το σουτ του Arijon Ibrahimovic μπλοκάρεται

57'

ΔΟΚΑΡΙ! Αγγίζει το γκολ ο Walid Cheddira αλλά το τελείωμα του βρίσκει στο δοκάρι!

57'

Ο Matias Soule τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

56'

56'

56'

55'

Κατοχή: Ίντερ: 52%, Φροζινόνε: 48%.

55'

55'

Ο Marvin Cuni δίνει τη θέση του στον Walid Cheddira

55'

Ο Pol Lirola δίνει τη θέση του στον Arijon Ibrahimovic

54'

Ο Hakan Calhanoglu αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

54'

Η ομάδα Ίντερ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

53'

53'

53'

Ο Alessandro Bastoni κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Pol Lirola.

52'

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marco Brescianini από την ομάδα Φροζινόνε ανατρέπει τον Hakan Calhanoglu

52'

Ο Matteo Darmian από την ομάδα Ίντερ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Reinier

51'

51'

Ο Matteo Darmian αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

51'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Denzel Dumfries από την ομάδα Ίντερ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

50'

Η σέντρα από τον Federico Dimarco από την ομάδα Ίντερ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

50'

50'

50'

48'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Hakan Calhanoglu της ομάδας Ίντερ ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Stefano Turati επέλεξε τη λάθος γωνία.

48'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να παραμείνει στην αρχική απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Ίντερ!

48'

VAR - ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό πέναλτι για την ομάδα Ίντερ

47'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Ilario Monterisi από την ομάδα Φροζινόνε υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Marcus Thuram.

47'

46'

Ο Anthony Oyono από την ομάδα Φροζινόνε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Denzel Dumfries

46'

46'

46'

45+3'

Το γκολ που σκόραρε η ομάδα Ίντερ της δίνει ένα ελαφρύ προβάδισμα στην ανάπαυλα.

45+3'

45+3'

45+3'

45+3'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Reinier από την ομάδα Φροζινόνε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

45+3'

Ο Matias Soule από την ομάδα Φροζινόνε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

45+2'

45+2'

45+1'

Ο Francesco Acerbi σταματά επιτυχώς το σουτ

45+1'

Το σουτ του Matias Soule μπλοκάρεται

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45+1'

45'

45'

45'

44'

Η ομάδα Ίντερ κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

44'

Ένα πολύ όμορφο γκολ από τον Federico Dimarco

43'

Ο Henrikh Mkhitaryan έδωσε την ασίστ για το γκολ.

43'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Federico Dimarco της ομάδας Ίντερ νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το αριστερό πόδι!

43'

43'

43'

42'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

42'

Ο Anthony Oyono από την ομάδα Φροζινόνε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

41'

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marcus Thuram από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Enzo Barrenechea

41'

41'

Ο Henrikh Mkhitaryan κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Pol Lirola.

40'

40'

40'

39'

Ο Anthony Oyono τιμωρείται για σπρώξιμο στον Matteo Darmian

38'

38'

37'

Ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

37'

37'

37'

Ο Nicolo Barella πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

36'

Ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

36'

36'

36'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

35'

Κατοχή: Ίντερ: 51%, Φροζινόνε: 49%.

35'

Ο Luca Mazzitelli είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Marco Brescianini

35'

34'

34'

33'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

33'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Luca Mazzitelli να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

33'

Ο Luca Mazzitelli είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

32'

32'

Το σουτ του Denzel Dumfries μπλοκάρεται

32'

32'

31'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luca Mazzitelli από την ομάδα Φροζινόνε ανατρέπει τον Lautaro Martinez

31'

30'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Reinier για την ομάδα Φροζινόνε. Ο Francesco Acerbi σταματάει την φάση.

30'

30'

29'

29'

29'

Ο Matteo Darmian κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

29'

28'

28'

28'

28'

Το παιχνίδι έχει χαμηλό ρυθμό καμία από τις δύο πλευρές δεν έχει πάρει την πρωτοβουλία

28'

27'

Ο Henrikh Mkhitaryan από την ομάδα Ίντερ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

27'

Ο Matias Soule από την ομάδα Φροζινόνε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

27'

Ο Federico Dimarco από την ομάδα Ίντερ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

27'

26'

25'

Ο Marvin Cuni από την ομάδα Φροζινόνε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Francesco Acerbi

25'

Κατοχή: Ίντερ: 53%, Φροζινόνε: 47%.

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marvin Cuni από την ομάδα Φροζινόνε ανατρέπει τον Francesco Acerbi

24'

24'

24'

23'

Παίκτης της ομάδας Ίντερ επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

23'

Ο Enzo Barrenechea από την ομάδα Φροζινόνε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

23'

22'

21'

Ο Luca Mazzitelli από την ομάδα Φροζινόνε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

21'

21'

Ο Matias Soule από την ομάδα Φροζινόνε εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

21'

Το σουτ του Reinier μπλοκάρεται

21'

Η σέντρα από τον Pol Lirola από την ομάδα Φροζινόνε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

20'

Ο Alessandro Bastoni από την ομάδα Ίντερ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Marvin Cuni

20'

19'

19'

19'

19'

Ο Stefano Turati κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

19'

Καλή ενέργεια από τον Lautaro Martinez ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

19'

19'

18'

18'

18'

17'

Ο Matias Soule σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Yann Sommer ελέγχει την φάση

17'

17'

17'

Ο Federico Dimarco από την ομάδα Ίντερ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

16'

Καλή ενέργεια από τον Marcus Thuram ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

16'

15'

Κατοχή: Ίντερ: 59%, Φροζινόνε: 41%.

15'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Enzo Barrenechea από την ομάδα Φροζινόνε ανατρέπει τον Alessandro Bastoni

14'

14'

Ο Nicolo Barella από την ομάδα Ίντερ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

14'

13'

Ο Yann Sommer απομακρύνει τη μπάλα

13'

Ο Nicolo Barella υποπίπτει σε χέρι

12'

Ο Reinier υποπίπτει σε χέρι

12'

11'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Memeh Caleb Okoli από την ομάδα Φροζινόνε ανατρέπει τον Marcus Thuram

11'

11'

Ο Marcus Thuram από την ομάδα Ίντερ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

10'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Francesco Acerbi από την ομάδα Ίντερ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

10'

Ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

10'

Κατοχή: Ίντερ: 63%, Φροζινόνε: 37%.

10'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

10'

9'

Ο Ilario Monterisi απομακρύνει τη μπάλα

9'

9'

9'

Ο Enzo Barrenechea από την ομάδα Φροζινόνε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

8'

8'

7'

7'

7'

6'

6'

6'

6'

Το παιχνίδι σταματάει για μία στιγμή, καθώς η μπάλα βρήκε στον διαιτητή.

5'

5'

Κατοχή: Ίντερ: 54%, Φροζινόνε: 46%.

4'

Ο Enzo Barrenechea απομακρύνει τη μπάλα

4'

4'

4'

Ο Henrikh Mkhitaryan σταματά επιτυχώς το σουτ

4'

Το σουτ του Luca Mazzitelli μπλοκάρεται

3'

3'

3'

3'

3'

3'

2'

Ο Pol Lirola από την ομάδα Φροζινόνε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

1'

1'

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Φροζινόνε είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Giuseppe Meazza, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Να επιστρέψει στην κορυφή θέλει η Ίντερ

Η Ίντερ υποδέχεται τη Φροζινόνε για τη 12η αγωνιστική της Σέριε Α. Σε πολύ καλή φόρμα οι γηπεδούχοι, χωρίς πίεση οι φιλοξενούμενοι.

Μπορεί να μην εντυπωσίασε με την απόδοση της στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Σάλτσμπουργκ το βράδυ της Τετάρτης για το Τσάμπιονς Λιγκ, πήρε όμως τη νίκη με 1-0 και εξασφάλισε και μαθηματικά την πρόκριση της στην επόμενη φάση. Είχε μία πολύ καλή στιγμή με τον Φρατέζι στο πρώτο μέρος και έγινε πιο επιθετική μετά την είσοδο του Λαουτάρο στο 68’. Ο Αργεντινός είχε δοκάρι στο 82’ και τρία λεπτά μετά άνοιξε το σκορ με πέναλτι που κέρδισε ο Μπαρέλα για χέρι.
Έφτασε έτσι τους 10 βαθμούς στον όμιλο και στις δύο τελευταίες αγωνιστικές θα παλέψει με την Ρεάλ Σοσιεδάδ για την πρώτη θέση του ομίλου. Βρίσκεται πάντως σε πολύ καλή κατάσταση και αυτό δείχνουν και τα αποτελέσματα της για το πρωτάθλημα.

Την προηγούμενη αγωνιστική μάλιστα έφυγε με ένα σημαντικό διπλό (2-1) από την έδρα της Αταλάντα. Σε ένα σχετικά μοιρασμένο πρώτο μέρος, προηγήθηκε με μία εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσαλχάνογλου στο 40’ και στο 57’ ο Λαουτάρο με υπέροχο σουτ διπλασίασε τα τέρματα της. Δέχτηκε βέβαια τέσσερα λεπτά μετά τη μείωση του σκορ αλλά δεν κινδύνεψε έως το τέλος.

Μετά τη χθεσινή νίκη της Γιουβέντους έπεσε στη δεύτερη θέση και στο -1 από την αντίπαλο της, έχει όμως ένα παιχνίδι λιγότερο και προφανώς ο στόχος είναι η επιστροφή στην κορυφή. Είναι άλλωστε η ομάδα που παίζει το καλύτερο ποδόσφαιρο έως τώρα στη Σέριε Α και με βάση την απόδοση της και το φαβορί για τον τίτλο.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένει εκτός ο μπακ Κουαδράδο (4/0) και ο στόπερ Παβάρ (6/0).
Υποδέχτηκε την Έμπολι την προηγούμενη αγωνιστική, έδειξε και πάλι καλό πρόσωπο και πήρε την εντός έδρας νίκη με 2-1. Μπορεί να χρειάστηκε τη βοήθεια του δοκαριού για να γλιτώσει το γκολ στο 2’, όσο περνούσε η ώρα όμως ανέβαζε την απόδοση της είχε δοκάρι στο 57’ και στην επόμενη φάση άνοιξε το σκορ με πολύ ωραίο τακουνάκι του Τσούνι. Πήρε ακόμη μεγαλύτερη ψυχολογία και στο 74’ ο Ιμπραχίμοβιτς με άλλο ένα ωραίο τελείωμα διπλασίασε τα τέρματα της. Δέχτηκε το γκολ στο 86’ και πιέστηκε ως το τέλος αλλά το αποτέλεσμα δεν άλλαξε.

Έτσι μετά την πρόκριση της στο Κύπελλο, επέστρεψε στις νίκες και στο πρωτάθλημα και έφτασε αισίως τους 15 βαθμούς. Προφανώς και αισθάνεται ικανοποιημένη με το ξεκίνημα της και ίσως ούτε και η ίδια περίμενε να βρίσκεται στη μέση της βαθμολογίας. Έχει ενδιαφέρον να δούμε τι στυλ θα επιλέξει απέναντι σε μία από τις καλύτερες και σίγουρα στην πιο φορμαρισμένη ομάδα του πρωταθλήματος. Το σύνολο του Ντι Φραντσέσκο δύσκολα θα ρισκάρει αλλά δεν θεωρώ πως θα κλειστεί στην άμυνα του.

«Πιστεύω πως για να ανταγωνιστούμε την Ίντερ πρέπει να ξεπεράσουμε τους εαυτούς μας. Η Ίντερ είναι η πιο πλήρης ομάδα, δύσκολο να την αντιμετωπίσεις από κάθε άποψη. Αυτό που μας τρομάζει πιο πολύ είναι το πως βρίσκονται μεταξύ τους και η σιγουριά που έχουν. Αν μέχρι στιγμής έχουμε δώσει 10, τώρα πρέπει να δώσουμε σχεδόν τα διπλά», επισήμανε ο κόουτς Ντι Φραντσέσκο.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός ο μέσος Χαράουι (3/2) και ο στόπερ Κάλαι. Επιστρέφει o μεσοεπιθετικός Τζέλι (4/0).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Ίντερ είναι σαφώς το φαβορί της αναμέτρησης, μπορεί έχει μεγαλύτερη κούραση αλλά διαθέτει και ανώτερο σύνολο από τη Φροζινόνε. Θα επιβάλλει το ρυθμό της αλλά θα βρει και απέναντι της μία ομάδα η οποία για την ώρα δεν νιώθει ιδιαίτερη πίεση. Οι νεοφώτιστοι έχουν κάνει μία αρκετά καλή πορεία, ίσως βρουν χώρους και πετύχουν ένα τέρμα. Με το αμφίσκορο.

• Η ομάδα Ίντερ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 10 από 11 αγώνες στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.01 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ίντερ νίκησε στους τελευταίους 5 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.19 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Φροζινόνε, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σέριε A).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.35 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Ίντερ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σέριε A).
  • Η ομάδα Ίντερ νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 1.47 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A