12/8/2022 21:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 137
3 - 1
Τελείωσε
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 634 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Εξέλσιορ - Φίτεσε στις 25/2/2024

• Θεατές: 4234
90+8'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Εξέλσιορ μετά από μία καλή εμφάνιση

90+8'

90+8'

4234 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+8'

Κατοχή: Εξέλσιορ: 40%, Φίτεσε: 60%.

90+8'

Ο Yassin Ayoub επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

90+7'
Κόκκινη κάρτα

ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ! Ο Sondre Tronstad βλέπει κόκκινη κάρτα! Έντονες διαμαρτυρίες από τους συμπαίκτες του!

90+6'
VAR

Αφού συμβουλεύτηκε το VAR ο διαιτητής αποφασίζει να δείξει κάρτα στον Sondre Tronstad της Φίτεσε.

90+6'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΙΘΑΝΗ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανή κόκκινη κάρτα.

90+5'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Sondre Tronstad ανέτρεψε τον Luuk Admiraal από πίσω και δόθηκε φάουλ

90+5'

Η ομάδα Εξέλσιορ εκδηλώνει επίθεση

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nikolai Baden από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Nathangelo Markelo

90+4'

Ο Luuk Admiraal απομακρύνει τη μπάλα

90+4'

Η σέντρα από τον Maximilian Wittek από την ομάδα Φίτεσε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+3'

Ο Raphael Eyongo από την ομάδα Εξέλσιορ είναι σε θέση οφσάιντ

90+3'

Ο Luuk Admiraal σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Jeroen Houwen ελέγχει την φάση

90+3'

Η ομάδα Εξέλσιορ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+3'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90+2'

Ο Kenzo Goudmijn δίνει τη θέση του στον Luuk Admiraal

90+1'

Ο Thomas Buitink από την ομάδα Φίτεσε είναι σε θέση οφσάιντ

90+1'

Ο Carlens Arcus τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+1'

Η ομάδα Φίτεσε ξεκινάει αντεπίθεση

90+1'

Καλή ενέργεια από τον Raphael Eyongo ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+1'

Ο Nathangelo Markelo τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90'

Η ομάδα Εξέλσιορ ξεκινάει αντεπίθεση

90'

Ο Siebe Horemans κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Matus Bero.

90'

Κατοχή: Εξέλσιορ: 39%, Φίτεσε: 61%.

89'

Ελεύθερο για την ομάδα Εξέλσιορ

89'

Ο Couhaib Driouech απομακρύνει τη μπάλα

88'

Ο Maximilian Wittek από την ομάδα Φίτεσε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

88'

Ο Sven Nieuwpoort απομακρύνει τη μπάλα

88'

Ένας παίκτης από την ομάδα Φίτεσε στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

87'

Ο Yassin Ayoub από την ομάδα Εξέλσιορ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

Η ομάδα Φίτεσε εκδηλώνει επίθεση

87'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Mohamed Sankoh για την ομάδα Φίτεσε. Ο Sven Nieuwpoort σταματάει την φάση.

86'

Ο Marouan Azarkan δίνει τη θέση του στον Nathangelo Markelo

86'

Ο Reda Kharchouch δίνει τη θέση του στον Raphael Eyongo

85'

Η ομάδα Φίτεσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

85'

85'

Ο Stijn van Gassel κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

84'

Ο Nikolai Baden εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Stijn van Gassel ελέγχει την φάση

84'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Joshua Eijgenraam υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Nikolai Baden

83'

Η ομάδα Φίτεσε έχει την κατοχή της μπάλας

82'

Ο Toni Domgjoni δίνει τη θέση του στον Mohamed Sankoh

82'

Ο Million Manhoef δίνει τη θέση του στον Simon van Duivenbooden

81'

Ο Matus Bero από την ομάδα Φίτεσε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Siebe Horemans

81'

Η ομάδα Εξέλσιορ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

81'

81'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

80'

80'

79'

Ο Maximilian Wittek από την ομάδα Φίτεσε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

79'

Ο Nathan Tjoe-A-On από την ομάδα Εξέλσιορ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Couhaib Driouech από την ομάδα Εξέλσιορ ανατρέπει τον Million Manhoef

78'

78'

Ο Nathan Tjoe-A-On έδωσε την ασίστ για το γκολ!

77'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Enzo Cornelisse από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Yassin Ayoub

76'

Ο Reda Kharchouch έδωσε την ασίστ για το γκολ.

76'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Kenzo Goudmijn σκοράρει με το δεξί πόδι!

76'

Ο Reda Kharchouch τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

76'

75'

Ο Thomas Buitink τιμωρείται για σπρώξιμο στον Siebe Horemans

75'

Ελεύθερο για την ομάδα Φίτεσε

75'

74'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Maximilian Wittek ανέτρεψε τον Marouan Azarkan από πίσω και δόθηκε φάουλ

74'

74'

73'

Η ομάδα Εξέλσιορ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

72'

72'

Ο Kenzo Goudmijn από την ομάδα Εξέλσιορ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Sondre Tronstad

72'

71'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Toni Domgjoni από την ομάδα Φίτεσε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

71'

71'

Ο Marouan Azarkan απομακρύνει τη μπάλα

71'

70'

70'

Κατοχή: Εξέλσιορ: 41%, Φίτεσε: 59%.

70'

68'

Διακοπή για νερό. Υπάρχει αρκετή ζέστη σήμερα και το παιχνίδι σταμάτησε ώστε οι παίκτες να δροσιστούν

68'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Couhaib Driouech από την ομάδα Εξέλσιορ ανατρέπει τον Melle Meulensteen

68'

68'

67'

67'

67'

66'

66'

65'

Ο Couhaib Driouech από την ομάδα Εξέλσιορ είναι σε θέση οφσάιντ

65'

65'

Κατοχή: Εξέλσιορ: 42%, Φίτεσε: 58%.

65'

Ο Julian Baas δίνει τη θέση του στον Yassin Ayoub

64'

Ο Sondre Tronstad από την ομάδα Φίτεσε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

64'

Ο Ferro δίνει τη θέση του στον Thomas Buitink

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Redouan El Yaakoubi από την ομάδα Εξέλσιορ ανατρέπει τον Sondre Tronstad

63'

62'

62'

Ο Nikolai Baden επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

61'

Ο Couhaib Driouech υποπίπτει σε χέρι

61'

Ο Nikolai Baden εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

61'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kenzo Goudmijn από την ομάδα Εξέλσιορ ανατρέπει τον Million Manhoef

61'

Η ομάδα Φίτεσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

60'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Enzo Cornelisse υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Marouan Azarkan

60'

Ο Sven Nieuwpoort από την ομάδα Εξέλσιορ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

60'

59'

Ο Enzo Cornelisse από την ομάδα Φίτεσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

59'

Η ομάδα Εξέλσιορ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

59'

59'

58'

58'

57'

Ο Stijn van Gassel είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

57'

57'

Ο Stijn van Gassel από την ομάδα Εξέλσιορ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

56'

Ο Julian Baas από την ομάδα Εξέλσιορ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

56'

56'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Maximilian Wittek από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Siebe Horemans

55'

55'

55'

54'

54'

54'

Ο Ferro από την ομάδα Φίτεσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

53'

Ο Jeroen Houwen απομακρύνει τη μπάλα

53'

52'

Ο Nathan Tjoe-A-On σταματά επιτυχώς το σουτ

51'

51'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Maximilian Wittek από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Marouan Azarkan

50'

Η ομάδα Φίτεσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

50'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Couhaib Driouech από την ομάδα Εξέλσιορ ανατρέπει τον Toni Domgjoni

50'

Κατοχή: Εξέλσιορ: 43%, Φίτεσε: 57%.

49'

48'

48'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Enzo Cornelisse από την ομάδα Φίτεσε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

47'

47'

Ο Siebe Horemans από την ομάδα Εξέλσιορ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

47'

46'

46'

Η ομάδα Εξέλσιορ έχει την κατοχή της μπάλας

46'

45+6'

45+6'

45+6'

45+5'

Ο Toni Domgjoni από την ομάδα Φίτεσε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

45+5'

Ο Redouan El Yaakoubi από την ομάδα Εξέλσιορ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+4'

Κατοχή: Εξέλσιορ: 44%, Φίτεσε: 56%.

45+4'

45+3'

Ο Jeroen Houwen κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

45+3'

45+3'

45+2'

45+2'

Ο Nathan Tjoe-A-On απομακρύνει τη μπάλα

45+2'

45+2'

Ο Redouan El Yaakoubi κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Jeroen Houwen μπλοκάρει εύκολα

45+2'

Ο Julian Baas από την ομάδα Εξέλσιορ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

45+1'

45+1'

Η ομάδα Εξέλσιορ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

45'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

45'

45'

45'

Ο Sondre Tronstad κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Stijn van Gassel μπλοκάρει εύκολα

45'

Ο Toni Domgjoni από την ομάδα Φίτεσε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

44'

Ο Couhaib Driouech από την ομάδα Εξέλσιορ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

44'

44'

Ο Melle Meulensteen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

44'

43'

Ο Siebe Horemans απομακρύνει τη μπάλα

43'

Η σέντρα από τον Melle Meulensteen από την ομάδα Φίτεσε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

43'

Ο Reda Kharchouch από την ομάδα Εξέλσιορ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Million Manhoef

43'

42'

41'

41'

40'

Κατοχή: Εξέλσιορ: 46%, Φίτεσε: 54%.

40'

39'

39'

Ο Melle Meulensteen αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

39'

Ο Ferro της ομάδας Φίτεσε παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

38'

Ένας παίκτης από την ομάδα Φίτεσε στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

38'

38'

Ο Melle Meulensteen απομακρύνει τη μπάλα

38'

Η σέντρα από τον Julian Baas από την ομάδα Εξέλσιορ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Matus Bero από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Reda Kharchouch

37'

Η ομάδα Φίτεσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

37'

37'

Ο Couhaib Driouech αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

37'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Sven Nieuwpoort από την ομάδα Εξέλσιορ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

36'

36'

Η σέντρα από τον Marouan Azarkan από την ομάδα Εξέλσιορ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Million Manhoef από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Marouan Azarkan

35'

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sondre Tronstad από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Kenzo Goudmijn

35'

35'

34'

34'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

33'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

33'

33'

Η σέντρα από τον Million Manhoef από την ομάδα Φίτεσε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

32'

Καλή ενέργεια από τον Reda Kharchouch ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

32'

32'

31'

31'

Ο Julian Baas τιμωρείται για σπρώξιμο στον Matus Bero

30'

Κατοχή: Εξέλσιορ: 48%, Φίτεσε: 52%.

30'

29'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Nikolai Baden στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

29'

Ο Million Manhoef χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

29'

Η ομάδα Φίτεσε έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

29'

28'

Ο Maximilian Wittek από την ομάδα Φίτεσε προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

28'

28'

27'

27'

26'

Ο Stijn van Gassel κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

26'

Ο Matus Bero από την ομάδα Φίτεσε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

26'

Ο Sondre Tronstad χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

26'

25'

24'

24'

Ο Maximilian Wittek έκανε ένα σουτ προς την εστία

24'

Το αμυντικό λάθος του Sven Nieuwpoort μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

23'

22'

Ο Redouan El Yaakoubi σταματά επιτυχώς το σουτ

22'

21'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

20'

Ο Marouan Azarkan έδωσε την ασίστ για το γκολ.

20'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Reda Kharchouch σκοράρει με το δεξί πόδι!

20'

20'

20'

Κατοχή: Εξέλσιορ: 51%, Φίτεσε: 49%.

20'

Ο Carlens Arcus από την ομάδα Φίτεσε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Julian Baas

19'

18'

18'

17'

Ο Enzo Cornelisse τιμωρείται για σπρώξιμο στον Marouan Azarkan

17'

16'

15'

Κατοχή: Εξέλσιορ: 59%, Φίτεσε: 41%.

15'

15'

15'

14'

Ο Siebe Horemans έδωσε την ασίστ για το γκολ.

14'

14'

13'

13'

12'

12'

11'

10'

10'

10'

10'

Κατοχή: Εξέλσιορ: 52%, Φίτεσε: 48%.

9'

8'

Ο Marouan Azarkan από την ομάδα Εξέλσιορ είναι σε θέση οφσάιντ

8'

7'

Καλή ενέργεια από τον Nikolai Baden ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

7'

Ο Maximilian Wittek κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Stijn van Gassel μπλοκάρει εύκολα

7'

6'

6'

5'

ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ! Ο Toni Domgjoni πραγματοποίησε ωραίο σουτ από απόσταση, αλλά σημάδεψε το ορζόντιο δοκάρι!

5'

5'

Κατοχή: Εξέλσιορ: 67%, Φίτεσε: 33%.

5'

4'

Ο Julian Baas επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

4'

Ο Melle Meulensteen τιμωρείται για σπρώξιμο στον Kenzo Goudmijn

3'

2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ferro από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Reda Kharchouch

2'

2'

1'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Φίτεσε είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Van Donge and De Roo Stadion, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με... φόρα η Εξέλσιορ, με προβλήματα η Φίτεσε

H Eξέλσιορ υποδέχεται την Φίτεσε για την 2η αγωνιστική της Ερεντιβίζιε. Νικηφόρα ήταν πρεμιέρα η για τους νεοφώτιστους γηπεδούχους στην έδρα της Καμπούρ, την ώρα που η Φίτεσε «διασύρθηκε» εντός έδρας από την Φέγενορντ.

* Το γήπεδο της Εξέλσιορ διαθέτει συνθετικό χλοοτάπητα

Συνδύασε την επιστροφή της στην Ερεντιβίζιε με εκτός έδρας νίκη με 2-0 επί της Καμπούρ στο πρώτο της ματς. Η Εξέλσιορ αιφνιδίασε τους γηπεδούχους ανοίγοντας νωρίς το σκορ, με διαγώνιο πλασέ του Αζαρκάν μετά από γρήγορη αντεπίθεση, σε φάση που ξεκίνησε από κόρνερ των γηπεδούχων. Στο 12' ο γκολιπερ, Βαν Χάσελ, έκανε μεγάλη επέμβαση σε τετ-α-τετ κρατώντας το προβάδισμα και στο 45' βρήκε δεύτερο γκολ με προβολή του Μπάας σε κενή εστία, μετά από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα της Καμπούρ. Η ομάδα του Ρότερνταμ διαχειρίστηκε πολύ ψύχραιμα το προβάδισμα που είχε στο δεύτερο μέρος, αφήνοντας την κατοχή της μπάλας στους γηπεδούχους, που πλην μίας μεγάλης στιγμής στο 58' όταν ο Βαν Χάσελ δήλωσε ξανά «παρών» σε τετ-α-τετ δεν κατάφεραν να απειλήσουν ξανά ως το τέλος.

Το ματς με την Φίτεσε είναι το πρώτο εντός έδρας στην Ερεντιβίζιε μετά από χρόνια και οι ενθουσιασμένοι οπαδοί της Εξέλσιορ, εξάντλησαν τα εισιτήρια, αφού και η νικηφόρα πρεμιέρα τους άνοιξε την... όρεξη.

«Δεν πρέπει να μας ξεγελά το γεγονός πως πήραμε τη νίκη στην πρεμιέρα. Χρειαζόμαστε ακόμα δουλειά και βελτίωση, ειδικά για να αντιμετωπίσουμε ομάδες του διαμετρήματος της Φίτεσε» δήλωσε ο προπονητής της Εξέλσιορ, Μαρίνους Νταϊκχάουζεν, κρατώντας χαμηλά την... μπάλα.

Αγωνιστικά Nέα:Τιμωρημένος ο αμυντικός Σακχόν. Νοκ άουτ λόγω τραυματισμού ο επιθετιός Αγραφιώτης, ενώ ανέτοιμος είναι ο μεσοεπιθετικός Αγιούμπ. Εφιαλτική ήταν η πρεμιέρα, αφού συνετρίβη εντός έδρας με 2-5 από την Φέγενορντ. Σώθηκε δύο φορές χάρη στο δοκάρι προτού ανοίξει το σκορ στο 19' με τον Μανχούφ. Δέχθηκε την ισοφάριση στο 31' και στο 40' υπέστη την ανατροπή. Στο 55' ισοφάρισε με τον Φρεντέρισκεν από κοντά, από το 60' έως το 69' δέχθηκε τρία γκολ εμφανίζοντας σημάδια κατάρρευσης και έτσι γνώρισε φυσιολογικά την ήττα.

«Η Εξέλσιορ αγωνίζεται σε συνθετικό χλοοτάπητα, δίνει το πρώτο παιχνίδι στην έδρα της και θα χρειαστεί να παλέψουμε σκληρά για να πάρουμε τη νίκη., αφού πέρυσι αντιμετωπίζαμε προβλήματα απέναντι σε ομάδες που έπαιζαν κλειστά» δήλωσε ο προπονητής της Φίτεσε Τόμας Λετς, που δεν έκρυψε πως προβληματίζεται από το γεγονός πως η ομάδα του διαθέτει ιδιαίτερα μικρό ρόστερ μόλις 20 παικτών συνολικά και τόνισε πως η ενίσχυση είναι επιβεβλημένη.

Αγωνιστικά Nέα:Τραυματίας μόνο ο τερματοφύλακας Σχούμπερτ.

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Η Εξέλσιορ ξεκίνησε καλά και έδειξε ομοιογενές και «δεμένο» σύνολο στην πρεμιέρα, σε αντίθεση με την Φίτεσε, που ναι μεν αντιμετώπιζε έναν δύσκολο αντίπαλο όπως η Φέγενορντ, αλλά έδειξε διάτρητη αμυντικά και χωρίς έμπνευση επιθετικά, παρά τα δύο γκολ που σημείωσε. Πολλά τα προβλήματα των φιλοξενούμενων, που μέσα σε όλα έχουν να αντιμετωπίσουν και το γεγονός πως το γήπεδο της Εξέλσιορ έχει συνθετικό χλοοτάπητα, στον οποίο έχουν συνηθίσει να αγωνίζονται οι γηπεδούχοι. Βάση συνθηκών έχει αξία η κόντρα του φαβορί, αφού το 1Χ αποδίδει εξαιρετικά, αναλογικά με την συγκυρία.

• Η ομάδα Φίτεσε δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.75 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Φίτεσε, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.44 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Φίτεσε έχασε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 3.25 στον ΟΠΑΠ

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε