Έλτσε - Μαγιόρκα

10/10/2022 22:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 1312
1 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 557 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Μαγιόρκα - Έλτσε στις 4/3/2023

• Θεατές: 12000
90+11'

Η ισοπαλία ήταν μάλλον το δίκαιο αποτέλεσμα σήμερα μετά από ένα ανιαρό παιχνίδι.

90+11'

90+11'

12000 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+11'

Κατοχή: Έλτσε: 40%, Μαγιόρκα: 60%.

90+10'

Ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+10'

Ο Gonzalo Verdu εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

90+9'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Rodrigo Andres Battaglia, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

90+9'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Martin Valjent από την ομάδα Μαγιόρκα ανατρέπει τον Roger

90+9'

Η ομάδα Έλτσε εκδηλώνει επίθεση

90+8'

Η ομάδα Έλτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+8'

Ελεύθερο για την ομάδα Μαγιόρκα

90+7'

Ο Quina αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

90+7'

Η ομάδα Έλτσε έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pablo Maffeo από την ομάδα Μαγιόρκα ανατρέπει τον Nicolas Fernandez

90+7'

Ο Nicolas Fernandez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+6'

Η ομάδα Μαγιόρκα ξεκινάει αντεπίθεση

90+6'

90+6'

Η ομάδα Έλτσε έχει την κατοχή της μπάλας

90+6'

90+6'

90+5'

Ελεύθερο για την ομάδα Έλτσε

90+4'

Ο Inigo Ruiz de Galarreta δίνει τη θέση του στον Rodrigo Andres Battaglia

90+4'

Ο Kang-In Lee δίνει τη θέση του στον Daniel Rodriguez

90+4'

Ο Angel Rodriguez χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

90+4'

Ο Angel Rodriguez από την ομάδα Μαγιόρκα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90+4'

Ο Predrag Rajkovic τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+4'

90+4'

Ο Predrag Rajkovic κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+4'

90+3'

Ο Predrag Rajkovic απομακρύνει τη μπάλα

90+3'

Ο Quina τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+3'

90+3'

Ο Gonzalo Verdu κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Amath Ndiaye.

90+2'

Η ομάδα Μαγιόρκα έχει την κατοχή της μπάλας

90+1'

Ο Pedro Bigas από την ομάδα Έλτσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

Η ομάδα Μαγιόρκα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+1'

Ο Clement Grenier από την ομάδα Μαγιόρκα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 9'

90+1'

Η ομάδα Μαγιόρκα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90'

Ο Braian Cufre τιμωρείται για σπρώξιμο στον Roger

90'

89'

89'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Pere Milla από την ομάδα Έλτσε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

89'

Η σέντρα από τον Roger από την ομάδα Έλτσε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

88'

88'

87'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Predrag Rajkovic, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

87'

87'

Η σέντρα από τον Pol Lirola από την ομάδα Έλτσε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

87'

Ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

86'

86'

85'

85'
Κόκκινη κάρτα

ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ! Ο Vedat Muriqi βλέπει κόκκινη κάρτα! Έντονες διαμαρτυρίες από τους συμπαίκτες του!

85'

Ο Vedat Muriqi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Pere Milla

85'
VAR

Αφού συμβουλεύτηκε το VAR ο διαιτητής αποφασίζει να δείξει κάρτα στον Vedat Muriqi της Μαγιόρκα.

84'

VAR - ΠΙΘΑΝΗ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανή κόκκινη κάρτα.

83'

Το σουτ του Inigo Ruiz de Galarreta μπλοκάρεται

83'

Ο Omar Mascarell τιμωρείται για σπρώξιμο στον Clement Grenier

82'

81'

81'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Roger από την ομάδα Έλτσε αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

81'

80'

80'

Ο Edgar Badia απομακρύνει τη μπάλα

80'

Κίτρινη κάρτα για τον Pedro Bigas

80'

Ο Pedro Bigas τιμωρείται για σπρώξιμο στον Pablo Maffeo

80'

Ο Roger κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Predrag Rajkovic μπλοκάρει εύκολα

79'

78'

Κίτρινη κάρτα για τον Antonio Raillo

78'

Ο Antonio Raillo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Roger

78'

Η σέντρα από τον Clement Grenier από την ομάδα Μαγιόρκα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

78'

78'

Η ομάδα Μαγιόρκα εκδηλώνει επίθεση

77'

77'

76'

Ο Raul Guti είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Quina

76'

Ο Helibelton Palacios δίνει τη θέση του στον Pere Milla

74'

Ο Raul Guti είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

74'

73'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Omar Mascarell, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

73'

Κίτρινη κάρτα για τον Clement Grenier

73'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Clement Grenier για την ομάδα Μαγιόρκα. Ο Raul Guti σταματάει την φάση.

72'

Η ομάδα Έλτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

71'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Vedat Muriqi της ομάδας Μαγιόρκα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι με το αριστερό πόδι! Ο Edgar Badia λίγο έλειψε να αποκρούσει.

71'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Edgar Badia από την ομάδα Έλτσε υποπίπτει σε πέναλτι για επικίνδυνο παιχνίδι στον Antonio Raillo.

70'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Helibelton Palacios, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

69'

69'

Ο Roger από την ομάδα Έλτσε κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Martin Valjent

68'

68'

68'

Ο Edgar Badia κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

68'

67'

67'

Ο Braian Cufre αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

67'

66'

65'

Ο Martin Valjent από την ομάδα Μαγιόρκα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Roger

65'

65'

Ο Amath Ndiaye από την ομάδα Μαγιόρκα είναι σε θέση οφσάιντ

64'

64'

Ο Jose Copete δίνει τη θέση του στον Angel Rodriguez

63'

63'

Ο Carlos Clerc δίνει τη θέση του στον Nicolas Fernandez

61'

Ο Antonio Sanchez δίνει τη θέση του στον Amath Ndiaye

61'

Ο Iddrisu Baba δίνει τη θέση του στον Clement Grenier

61'

ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ! Ο Lucas Boye βλέπει κόκκινη κάρτα! Έντονες διαμαρτυρίες από τους συμπαίκτες του!

61'
VAR

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφάσισε να μετατρέψει την κίτρινη κάρτα που έδωσε στον Lucas Boye της ομάδας Έλτσε σε κόκκινη κάρτα.

60'

60'

Η κάρτα στον Lucas Boye της ομάδας Έλτσε δεν ισχύει μετά από παρέμβαση του VAR.

59'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Giovanni Gonzalez, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

59'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Lucas Boye για την ομάδα Έλτσε. Ο Martin Valjent σταματάει την φάση.

59'

Ο Carlos Clerc από την ομάδα Έλτσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

59'

58'

Ο Martin Valjent τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lucas Boye

57'

57'

Ο Josan δίνει τη θέση του στον Pol Lirola

57'

Ο Ezequiel Ponce δίνει τη θέση του στον Lucas Boye

56'

55'

Κατοχή: Έλτσε: 42%, Μαγιόρκα: 58%.

55'

Ο Iddrisu Baba από την ομάδα Μαγιόρκα κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Raul Guti

54'

54'

Ο Carlos Clerc τιμωρείται για σπρώξιμο στον Pablo Maffeo

53'

Ο Raul Guti από την ομάδα Έλτσε είναι σε θέση οφσάιντ

53'

52'

Ο Pablo Maffeo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Carlos Clerc

52'

52'

52'

51'

Ο Kang-In Lee από την ομάδα Μαγιόρκα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

50'

50'

50'

50'

Ο Antonio Raillo κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Edgar Badia μπλοκάρει εύκολα

49'

Η σέντρα από τον Kang-In Lee από την ομάδα Μαγιόρκα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

49'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Roger ανέτρεψε τον Iddrisu Baba από πίσω και δόθηκε φάουλ

48'

48'

47'

46'

Η ομάδα Μαγιόρκα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

46'

Ο Gonzalo Verdu από την ομάδα Έλτσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

46'

46'

45+4'

Το γκολ που σκόραρε η ομάδα Έλτσε της δίνει ένα ελαφρύ προβάδισμα στην ανάπαυλα.

45+4'

45+4'

45+4'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Javier Aguirre, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

45+3'

Ο Roger από την ομάδα Έλτσε είναι σε θέση οφσάιντ

45+3'

45+3'

45+3'

Ο Pedro Bigas σταματά επιτυχώς το σουτ

45+3'

Το σουτ του Braian Cufre μπλοκάρεται

45+2'

Ο Helibelton Palacios από την ομάδα Έλτσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+2'

45+2'

Η ομάδα Έλτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

45+1'

Ο Martin Valjent τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ezequiel Ponce

45+1'

Η ομάδα Έλτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

45'

44'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Raul Guti από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Kang-In Lee

44'

43'

42'

42'

41'

41'

Κατοχή: Έλτσε: 43%, Μαγιόρκα: 57%.

40'

40'

Ο Kang-In Lee από την ομάδα Μαγιόρκα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

39'

Ο Gonzalo Verdu απομακρύνει τη μπάλα

39'

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Iddrisu Baba

38'

Ο Ezequiel Ponce από την ομάδα Έλτσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

38'

37'

37'

Ο Braian Cufre από την ομάδα Μαγιόρκα είναι σε θέση οφσάιντ

36'

35'

35'

35'

Ο Roger κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Martin Valjent.

34'

Ο Antonio Sanchez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Gonzalo Verdu

34'

Ο Iddrisu Baba κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Pedro Bigas.

33'

Ο Martin Valjent υποπίπτει σε χέρι

32'

32'

Ο Omar Mascarell από την ομάδα Έλτσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

32'

32'

Ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

31'

Ο Helibelton Palacios από την ομάδα Έλτσε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Vedat Muriqi

31'

Η ομάδα Μαγιόρκα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

31'

Κατοχή: Έλτσε: 44%, Μαγιόρκα: 56%.

30'

29'

Ο Martin Valjent τιμωρείται για σπρώξιμο στον Roger

29'

28'

28'

28'

Ο Omar Mascarell κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Vedat Muriqi.

27'

27'

Ο Antonio Raillo από την ομάδα Μαγιόρκα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

27'

26'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Braian Cufre από την ομάδα Μαγιόρκα ανατρέπει τον Ezequiel Ponce

26'

25'

Ο Pablo Maffeo από την ομάδα Μαγιόρκα είναι σε θέση οφσάιντ

25'

Κατοχή: Έλτσε: 50%, Μαγιόρκα: 50%.

25'

24'

24'

24'

Ο Pedro Bigas κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

23'

23'

22'

Η ομάδα Μαγιόρκα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

22'

Ο Pablo Maffeo από την ομάδα Μαγιόρκα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

22'

22'

Ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

21'

Ο Antonio Raillo σταματά επιτυχώς το σουτ

21'

Το σουτ του Gerard Gumbau μπλοκάρεται

21'

21'

20'

Ο Josan κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Braian Cufre.

20'

20'

Κατοχή: Έλτσε: 55%, Μαγιόρκα: 45%.

20'

19'

19'

18'

18'

Ο Iddrisu Baba αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

18'

18'

17'

Ο Vedat Muriqi από την ομάδα Μαγιόρκα είναι σε θέση οφσάιντ

17'

15'

15'

Αφού έβγαλε τη φανέλα, ο διαιτητής αναγκάζει να δείξει κίτρινη κάρτα στον Ezequiel Ponce

15'

Ο Gerard Gumbau έδωσε την ασίστ για το γκολ.

15'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ezequiel Ponce της ομάδας Έλτσε σκοράρει με κεφαλιά

15'

Ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

14'

Ο Pablo Maffeo κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

14'

13'

13'

Ο Jose Copete χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

13'

Ο Jose Copete από την ομάδα Μαγιόρκα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

13'

12'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

ΤΟ ΕΧΑΣΕ! Ο Vedat Muriqi από την ομάδα Μαγιόρκα εκτελεί το πέναλτι αλλά ο τερματοφύλακας διώχνει σε κόρνερ.

11'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Carlos Clerc από την ομάδα Έλτσε υποπίπτει σε πέναλτι για σπρώξιμο στον Antonio Sanchez.

11'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Μαγιόρκα!

10'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

9'

9'

9'

9'

8'

Ο Antonio Sanchez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Roger

8'

Ο Antonio Sanchez από την ομάδα Μαγιόρκα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

7'

Ο Iddrisu Baba από την ομάδα Μαγιόρκα κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Josan

6'

5'

Η σέντρα από τον Carlos Clerc από την ομάδα Έλτσε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

5'

5'

Κατοχή: Έλτσε: 30%, Μαγιόρκα: 70%.

5'

4'

Ο Omar Mascarell είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

4'

Ο Vedat Muriqi είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

3'

3'

Ο Omar Mascarell από την ομάδα Έλτσε κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Vedat Muriqi

3'

2'

2'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Antonio Raillo από την ομάδα Μαγιόρκα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

2'

Ο Kang-In Lee από την ομάδα Μαγιόρκα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

1'

Καλή ενέργεια από τον Vedat Muriqi ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

1'

1'

Το γήπεδο είναι υγρό και ολισθηρό και δεν βοηθά τους παίκτες.

1'

Η βροχή κάνει δύσκολες τις συνθήκες για τους παίκτες

0'

0'

Η σέντρα έχει αργήσει να γίνει.

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio Martinez Valero, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Χωρίς προπονητή η Έλτσε

Η Έλτσε δεν έχει νίκη ακόμα στο πρωτάθλημα και απέλυσε τον προπονητή της και θα υποδεχθεί την Μαγιόρκα με νέο κόουτς.

Ούτε την 7η αγωνιστική κατάφερε να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στη LaLiga (0-1-6), αφού έχασε στο Βαγιέκας από τη Ράγιο Βαγιεκάνο με 2-1, δεχόμενη το γκολ στα τελευταία δευτερόλεπτα. Δεν μπήκε καλά στο ματς, αλλά πήρε το προβάδισμα με κεφαλιά του Λούκας Μπογιέ στο 32' με τον πρώην επιθετικό της ΑΕΚ να βρίσκει δίχτυα έπειτα από 253 ημέρες. Η Έλτσε είχε την ψυχολογία και την υπεροχή, αλλά κόντρα στην ροή του αγώνα δέχθηκε την ισοφάριση όταν το σουτ του Καμέγιο κόντραρε στον Φερνάντες και κρέμασε τον πορτιέρο.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την τεράστια ευκαιρία να πάρουν το ματς στο 90+3' με τον Τέτε Μορέντε να κλέβει την μπάλα και να βγαίνει σε τετ α τετ αλλά πλάσαρε απελπιστικά άουτ και σα να μην έφτανε αυτό, δύο λεπτά αργότερα ο Ουνάι Λόπεθ με φοβερό σουτ στην κίνηση νίκησε τον Μπαντία διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα. Η Ελτσε έχει πετύχει μόλις τρία γκολ στη σεζόν και έχει δει την εστία της να παραβιάζεται 17 φορές.

Αυτό ήταν και το τελευταίο παιχνίδι του Φρανσίσκο Ροντρίγκες στον πάγκο της Έλτσε, καθώς τα ξημερώματα της Δευτέρας προς την Τρίτη, ώρες μετά την ήττα στο Βαγιέκας, η Έλτσε ανακοίνωσε την απόλυση του προπονητή. Ακόμα Βρίσκεται σε αναζήτηση νέου τεχνικού και την ομάδα θα κοουτσάρουν απόψε ο Αλμπέρτο Γκαγιέγο και ο Νίνο.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο στόπερ Βερντού (1/0). Δεν είναι διαθέσιμοι οι μεσοεπιθετικοί Φιδέλ Τσάβες (3/0), Παστόρε (1/0), ο στόπερ Ρόκο (6/0), ενώ αμφίβολος δίνεται ο φορ Μπογιέ/0). Δεν μπόρεσε να συνεχίσει να μαζεύει πόντους, αφού είχε δύσκολο έργο στο νησί της κόντρα στην Μπαρτσελόνα και έχασε με 1-0. Στήθηκε πάρα πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο και έβαλε αυτή δύσκολα στους μπλαουγκράνα που βρήκαν δίχτυα χάρη στην ποιότητα και την εκτελεστική δεινότητα του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι στο 20΄. Μάλιστα, αν δεν ήταν σε καλή μέρα και ο τερματοφύλακας, Τερ Στέγκεν η Μαγιόρκα σίγουρα θα είχε πάρει κάτι από το ματς.

Ο προπονητής Αγκίρε αγωνίστηκε με τρία στόπερ στην άμυνα και καθαρά αμυντικό πλάνο για να πάρει την ισοπαλία, αλλά δεν τα κατάφερε. Η Μαγιόρκα είχε ευκαιρίες για γκολ με πιο σημαντική μια κεφαλιά του Χάουμε Κόστα στο 35', αλλά απέκρουσε εξ επαφής ο Τερ Στέγκεν.

«Φεύγω με πολύ καλό συναίσθημα. Είναι αλήθεια ότι μας πλήγωσαν. Αν δεις από την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος μέχρι και σήμερα, η ομάδα έχει βελτιωθεί σε τεχνικά θέματα. Το μόνο στατιστικό που μετράει είναι το γκολ. Δεν ξέρω αν βγήκαμε πιο δυνατοί, αλλά ξέρω ότι είμαστε μια ομάδα που δείχνει το πρόσωπο της. Είμαστε μια ομάδα που μπορεί να χάσει από οποιονδήποτε. Πρέπει να σκεφτούμε να πάρουμε βαθμούς από όλες τις πλευρές» είπε ο Μεξικανός τεχνικός Χαβιέρ Αγκίρε.

Αγωνιστικά Νέα: Εκτός αποστολής έμεινε ο μπακ Τζάουμε Κόστα (7/0). Παραμένουν στα πιτς ο επιθετικός Καντεβερέ και ο τερματοφύλακας Γκρέιφ.

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Έλτσε δεν έχει καταφέρει να πανηγυρίσει νίκη ακόμα στη LaLiga (0-1-6) και η ήττα από τη Ράγιο Βαγιεκάνο ήταν το τελευταίο παιχνίδι του Φρανσίσκο Ροντρίγκες στον πάγκο της. Θα υποδεχθεί την Μαγιόρκα με νέο κόουτς και θα φανεί κατά πόσο επηρέασε αυτός τους παίκτες των γηπεδούχων. Οι νησιώτες παίζουν με τρία στόπερ στην άμυνα και δυσκολεύουν τους αντίπαλους επιθετικούς για αυτό και θα ποντάρουμε στο Under.

• Η ομάδα Έλτσε δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 9 από 10 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.37 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Έλτσε έχασε στους τελευταίους 5 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 2 με απόδοση 2.47 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Έλτσε, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Over με απόδοση 2.47 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Μαγιόρκα, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.52 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα