Ο Jorge Molina της ομάδας Γρανάδα παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

Η ομάδα Γρανάδα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+5'

Ελεύθερο για την ομάδα Έλτσε

90+5'

90+5'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Carlos Neva από την ομάδα Γρανάδα αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

90+5'
Σέντρα

90+4'

Η ομάδα Γρανάδα έχει την κατοχή της μπάλας

90+4'

Ο Antonio Puertas από την ομάδα Γρανάδα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Gonzalo Verdu

90+3'

Το αμυντικό λάθος του Enzo Roco μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

90+2'

Η ομάδα Γρανάδα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+2'
Απόκρουση

Ο Gonzalo Verdu απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+2'
Σέντρα

Ο Carlos Neva κάνει τη σέντρα

90+2'

90+1'

Η ομάδα Γρανάδα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 7'

90+1'

Η ομάδα Γρανάδα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90'

Η ομάδα Έλτσε έχει την κατοχή της μπάλας

90'

Κατοχή: Γρανάδα: 58%, Έλτσε: 42%.

89'

Η ομάδα Έλτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

88'

Κίτρινη κάρτα για τον Lucas Olaza

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Olaza από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Isma Ruiz

88'
Απόκρουση

Ο Carlos Neva απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

88'
Σέντρα

Ο Lucas Olaza κάνει τη σέντρα

88'
Απόκρουση

Ο Enzo Roco απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

88'
Σέντρα

Ο Darwin Machis κάνει τη σέντρα

87'
Απόκρουση

87'

Ο Luis Milla από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

87'

Το σουτ του Darwin Machis μπλοκάρεται

87'

87'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

86'

Ο Fidel Chaves δίνει τη θέση του στον Gonzalo Verdu

86'

Ο Helibelton Palacios είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Lucas Olaza

86'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Helibelton Palacios να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

85'

Ο Helibelton Palacios είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

85'

85'

85'

Ο Edgar Badia κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

84'
Σέντρα

84'

84'
Απόκρουση

Ο Omar Mascarell απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

84'
Σέντρα

84'

Ο Jorge Molina από την ομάδα Γρανάδα κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

84'
Απόκρουση

Ο Jorge Molina απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

84'
Σέντρα

Ο Pere Milla κάνει τη σέντρα

83'

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Antonio Puertas από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Helibelton Palacios

82'

Ανόητη κίτρινη για τον Fidel Chaves καθώς χτύπησε τη μπάλα από εκνευρισμό

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Fidel Chaves από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Ruben Rochina

81'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Tete Morente από την ομάδα Έλτσε αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

81'
Σέντρα

Ο Johan Mojica κάνει τη σέντρα

80'

80'
Απόκρουση

Ο Ivan Marcone απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

80'

Ο Carlos Neva από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

79'
Σέντρα

Ο Quini από την ομάδα Γρανάδα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

79'
Απόκρουση

Ο Johan Mojica απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

79'
Σέντρα

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tete Morente από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Domingos Duarte

78'

78'
Σέντρα

Ο Carlos Neva από την ομάδα Γρανάδα κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

77'

77'

Ο Njegos Petrovic δίνει τη θέση του στον Isma Ruiz

77'

Ο Luis Suarez δίνει τη θέση του στον Antonio Puertas

76'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Luis Suarez από την ομάδα Γρανάδα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

76'
Σέντρα

Ο Quini κάνει τη σέντρα

76'

75'

Η ομάδα Έλτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

75'

75'
Σέντρα

75'
Απόκρουση

Ο German Sanchez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

75'
Γέμισμα

Ο Omar Mascarell εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

74'

Ο Gerard Gumbau δίνει τη θέση του στον Ivan Marcone

74'

Ο Ezequiel Ponce δίνει τη θέση του στον Guido Carrillo

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luis Milla από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Johan Mojica

73'

72'

Η ομάδα Έλτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

72'

Ο Alex Collado δίνει τη θέση του στον Ruben Rochina

72'

71'
Απόκρουση

71'
Σέντρα

71'

Ο Diego Gonzalez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Luis Suarez

71'

Το σουτ του Gerard Gumbau μπλοκάρεται

71'

Ο Helibelton Palacios από την ομάδα Έλτσε κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

71'

Ο Jorge Molina από την ομάδα Γρανάδα προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

71'
Γέμισμα

Ο Luis Milla εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

70'

70'

Κίτρινη κάρτα για τον Johan Mojica

70'

Ο Johan Mojica από την ομάδα Έλτσε κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Luis Suarez

70'

69'

Ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

69'

Το σουτ του Tete Morente μπλοκάρεται

69'
Απόκρουση

Ο Domingos Duarte αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

69'

Ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

68'

Το σουτ του Ezequiel Ponce μπλοκάρεται

68'
Σέντρα

68'

67'

Ο Lucas Boye δίνει τη θέση του στον Tete Morente

67'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Diego Gonzalez από την ομάδα Έλτσε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

67'

66'

65'

65'

Κίτρινη κάρτα για τον Gerard Gumbau

65'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Quini

64'

64'
Σέντρα

Ο Carlos Neva από την ομάδα Γρανάδα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

64'
Απόκρουση

64'
Σέντρα

63'

63'

Ο Alex Collado από την ομάδα Γρανάδα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ezequiel Ponce

62'

Το σουτ του Luis Suarez μπλοκάρεται

62'

Η ομάδα Έλτσε παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

61'

Ο Raul Torrente δίνει τη θέση του στον Jorge Molina

61'

Ο Myrto Uzuni δίνει τη θέση του στον Darwin Machis

61'

Ο Quini από την ομάδα Γρανάδα στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

60'

60'

59'

59'

58'

ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ! Ο Luis Milla πραγματοποίησε ωραίο σουτ από απόσταση, αλλά σημάδεψε το ορζόντιο δοκάρι!

58'
Απόκρουση

58'
Σέντρα

Ο Raul Torrente κάνει τη σέντρα

57'

57'
Σέντρα

57'

56'

Κίτρινη κάρτα για τον Njegos Petrovic

56'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Njegos Petrovic υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Gerard Gumbau

56'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alex Collado από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Johan Mojica

55'

54'

Κίτρινη κάρτα για τον Quini

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Quini από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Johan Mojica

54'

Ο Raul Torrente από την ομάδα Γρανάδα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ezequiel Ponce

53'

Ο Alex Collado από την ομάδα Γρανάδα κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

53'

Ο Alex Collado δοκιμάζει τον Edgar Badia με ένα μακρινό σουτ το οποίο όμως αποκρούεται!

53'

Ο Njegos Petrovic κάνει το σουτ, ο Edgar Badia αποκρούει αλλά δεν μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα...

53'

Η ομάδα Γρανάδα εκδηλώνει επίθεση

52'

52'

Ο Quini από την ομάδα Γρανάδα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

51'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Alex Collado

51'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ezequiel Ponce από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Njegos Petrovic

51'

50'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Enzo Roco, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

50'

Κατοχή: Γρανάδα: 56%, Έλτσε: 44%.

50'

50'

Ο Enzo Roco επιστρέφει στο γήπεδο.

49'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Enzo Roco να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

49'

Ο Enzo Roco είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

48'

Ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει έναν αντίπαλο του.

47'

47'

46'
Σέντρα

Ο Fidel Chaves από την ομάδα Έλτσε κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

46'

46'

45+4'

45+4'

Κατοχή: Γρανάδα: 55%, Έλτσε: 45%.

45+3'

Ο Myrto Uzuni από την ομάδα Γρανάδα είναι σε θέση οφσάιντ

45+2'

Ο Johan Mojica τιμωρείται για σπρώξιμο στον Luis Milla

45+2'
Κακό κοντρόλ

Ο Johan Mojica από την ομάδα Έλτσε έκανε κακή επαφή με τη μπάλα και δεν εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του.

45+2'

Ο Johan Mojica από την ομάδα Έλτσε προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

45'

45'

Ο Lucas Boye από την ομάδα Έλτσε δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

45'
Σέντρα

45'

Κατοχή: Γρανάδα: 54%, Έλτσε: 46%.

44'

Ο Fidel Chaves από την ομάδα Έλτσε κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

44'

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Boye από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Luis Milla

42'

42'

O Quini στέλνει τη μπάλα μακριά.

42'

42'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

41'

Ο Pere Milla είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

40'

40'

40'

Ο Ezequiel Ponce από την ομάδα Έλτσε κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Njegos Petrovic από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Lucas Boye

39'

38'

Ο Lucas Boye από την ομάδα Έλτσε είναι σε θέση οφσάιντ

38'

Κίτρινη κάρτα για τον Raul Torrente

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Raul Torrente από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Pere Milla

37'

36'

36'

36'
Σέντρα

36'

35'

Η ομάδα Έλτσε έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

35'

35'

Ο Luis Suarez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Johan Mojica

34'

33'

Ο Njegos Petrovic είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

33'

Κίτρινη κάρτα για τον Lucas Boye

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Boye από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Njegos Petrovic

32'

32'

32'

Το σουτ του Lucas Boye μπλοκάρεται

31'

31'

30'

29'

28'

28'

28'
Σέντρα

27'

27'

Ο Luis Milla πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

27'
Σέντρα

Ο Quini από την ομάδα Γρανάδα σπάει την μπάλα μέσα από την περιοχή.

27'

27'

Το σουτ του Luis Milla μπλοκάρεται

27'

27'
Σέντρα

26'
Σέντρα

25'

Η ομάδα Έλτσε εκδηλώνει επίθεση

25'

24'

Ο Raul Torrente τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lucas Boye

24'

24'
Σέντρα

24'

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Njegos Petrovic

22'

22'

22'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Myrto Uzuni από την ομάδα Γρανάδα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

21'
Σέντρα

21'

20'

19'

19'

18'

18'

18'

Ο Alex Collado από την ομάδα Γρανάδα παίζει το 1-2 με τον Carlos Neva.

17'

16'

16'

15'

Ο Ezequiel Ponce κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Luis Maximiano μπλοκάρει εύκολα

15'
Σέντρα

15'

Κατοχή: Γρανάδα: 50%, Έλτσε: 50%.

15'

14'

14'

13'

13'

11'

Ο Pere Milla έδωσε την ασίστ για το γκολ.

11'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Fidel Chaves σκοράρει με το αριστερό πόδι!

11'

Κίνδυνος! Ο Pere Milla από την ομάδα Έλτσε δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

11'

Κίνδυνος! Ο Fidel Chaves από την ομάδα Έλτσε δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

11'

Η ομάδα Έλτσε ξεκινάει αντεπίθεση

11'
Απόκρουση

11'
Σέντρα

10'

10'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Quini από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Fidel Chaves

10'

10'
Σέντρα

Ο Alex Collado κάνει τη σέντρα

10'
Σέντρα

9'

Ο Pere Milla υποπίπτει σε χέρι

8'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Carlos Neva από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Omar Mascarell

8'

8'

Ο Edgar Badia έσωσε ένα σίγουρο γκολ! Ο Luis Suarez βρέθηκε σε εξαιρετική θέση για να σκοράρει, αλλά ο Edgar Badia του αρνήθηκε το γκολ με μια μεγάλη απόκρουση.

8'

Κίνδυνος! Ο Luis Milla από την ομάδα Γρανάδα δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

7'

7'

Ελεύθερο για την ομάδα Γρανάδα

6'

5'

5'

Κατοχή: Γρανάδα: 38%, Έλτσε: 62%.

5'

Ο Johan Mojica αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

5'
Απόκρουση

Ο Njegos Petrovic απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

5'
Γέμισμα

Ο Gerard Gumbau εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

4'

4'

4'
Απόκρουση

Ο Diego Gonzalez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

4'

Ο Alex Collado από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

3'

Θα έπρεπε να ήταν γκολ! Ο Carlos Neva έχασε μια μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά η προσπάθειά του πέρασε πίσω από τον Edgar Badia

3'
Σέντρα

3'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Quini , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

3'

2'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Myrto Uzuni από την ομάδα Γρανάδα αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

2'

Ο Luis Suarez από την ομάδα Γρανάδα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

2'

Ο Luis Suarez από την ομάδα Γρανάδα προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

1'

1'

Ο Lucas Boye αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Έλτσε είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio Nuevo Los Carmenes, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με προσωρινό προπονητή η Γρανάδα

Η Γρανάδα δεν σηκώνει με τίποτα κεφάλι και με υπηρεσιακό προπονητή φιλοξενεί την Έλτσε, η οποία παλεύει με νύχια και με δόντια για την παραμονή της.

ΓΡΑΝΑΔΑ

Δεν λέει να σηκώσει κεφάλι, αφού παρέμεινε για ένατο συνεχόμενο ματς (0-3-6) χωρίς νίκη, καθώς πήγε στο Μεστάγια και έχασε αρκετά εύκολα με 3-1 από τη Βαλένθια με τα τέσσερα τέρματα να σημειώνονται μέσα σε 15 λεπτά. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν τα δύο πρώτα γκολ μέσα σε πέντε λεπτά με πανομοιότυπο τρόπο. Στο 47' ο Σολέρ με εκτέλεση φάουλ βρήκε τον Γκουέντες και αυτός με κεφαλιά άνοιξε το σκορ, ενώ λίγο αργότερα ο Σολέρ με τον ίδιο τρόπο βρήκε τον Μαξιμιλιάνο Γκόμες και έγινε το 2-0. Το μόνο που κατάφερε η Γρανάδα ήταν να μειώσει με αυτογκόλ του Ντομενέκ στο 56', αλλά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σολέρ στο 62΄ διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα.

Αυτό ήταν και το τελευταίο παιχνίδι του προπονητή, Ρόμπερτ Μορένο, ο οποίος ανέλαβε τη Γρανάδα το περασμένο καλοκαίρι. Στον πάγκο θα κάθεται προσωρινά, ο τεχνικός της β΄ ομάδας Ρουμπέν Τορεθίγια.

«Έχω δει μια πολύ καλή αλλαγή ατμόσφαιρας. Η ομάδα πρόκειται να δώσει τη ζωή της. Θα κάνουμε ένα καλό παιχνίδι και θα κερδίσουμε. Θα προσπαθήσουμε να βάλουμε τα πολύ δύσκολα για την Έλτσε, αλλά για να κερδίσεις πρέπει να αγωνιστείς στο 150%»», διαβεβαίωσε ο νέος προπονητής της Γρανάδας

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο στόπερ Ντομίνγκος Ντουάρτε (11/1). Τραυματίες παραμένουν οι χαφ Γκοναλόν (20/0) και Μοντόρο (21/1). Λείπει καιρό ο μπακ Άριας (8/1).

ΕΛΤΣΕ

Δεν έχει καθαρίσει με την υπόθεση παραμονή και δεν κατάφερε να πάρει βαθμό ή βαθμούς την προηγούμενη αγωνιστική, αφού υποδέχθηκε την Μπαρτσελόνα και έχασε με 2-1, παρότι προηγήθηκε. Πήρε το προβάδισμα με τον Φιντέλ στο 44΄, καθώς εκμεταλλεύτηκε το λάθος γύρισμα του Πέδρι. Η Μπαρτσελόνα ήταν καλύτερη και είχε ευκαιρίες και κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Φεράν Τόρες στο 60', ενώ ο Μέμφις Ντεπάι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 84' με χρήση VAR, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Η Έλτσε φωνάζει για τη διαιτησία και για ένα πέναλτι που ζήτησε προς το τέλος με τον Παστόρε να δέχεται την κόκκινη κάρτα στο 88΄ για διαμαρτυρία.

«Παίξαμε απέναντι σε μια ομάδα που επρόκειτο να μας ζορίσει πολύ. Μας δημιούργησαν ευκαιρίες και προέρχονταν από πολλές ευκαιρίες στα προηγούμενα παιχνίδια. Για να κερδίσεις την Μπάρτσα, πρέπει να τα έχεις όλα στο πρόσωπό σου και δεν έγινε. Συγχαρητήρια στην ομάδα. Πιστεύω στην ειλικρίνεια του καθενός, αλλά αν κοιτάζεις ένα πέναλτι και υπάρχει η πιθανότητα άλλου, δες το κι αυτό. Ο διαιτητής μου είπε ότι αυτός είναι που πρέπει να πάρει τις αποφάσεις» ανέφερε ο τεχνικός Φρανθίσκο.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος είναι ο μεσοεπιθετικός Παστόρε (10/0), αλλά εξέτισε και επιστρέφει ο χαφ Γκουμπάου (20/0).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Γρανάδα παρέμεινε για ένατο συνεχόμενο ματς (0-3-6) χωρίς νίκη στο ισπανικό πρωτάθλημα και δεν βρίσκεται σε καθόλου καλή κατάσταση με την εικόνα της στον αγωνιστικό χώρο να είναι άθλια. Για αυτό και έδιωξε τον προπονητή της. Η Έλτσε δεν έχει καθαρίσει με την υπόθεση παραμονή και χρειάζεται τα θετικά αποτελέσματα. Θα πάμε με το μομέντουμ και το Χ2.

• Η ομάδα Γρανάδα δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 9 από 10 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.52 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Γρανάδα έχασε στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 2 με απόδοση 3.20 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Έλτσε, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Over με απόδοση 2.10 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Γρανάδα ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 1.91 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα