21+

Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Φίτεσε

4/11/2023 22:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 382
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 320 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Φίτεσε - Γκόου Αχέντ Ιγκλς στις 4/2/2024

• Θεατές: 9848
90+5'

90+5'

9848 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+3'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

90+2'

Ο Jamal Amofa τιμωρείται για σπρώξιμο στον Joel Voelkerling Persson

90+2'

Ο Sylla Sow από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς είναι σε θέση οφσάιντ

90+2'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 40%, Φίτεσε: 60%.

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Carlens Arcus από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Rashaan Fernandes

90'

Ο Amine Boutrah από την ομάδα Φίτεσε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Bobby Adekanye

89'

Καλή ενέργεια από τον Rashaan Fernandes ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

89'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς εκδηλώνει επίθεση

88'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Amine Boutrah για αντιαθλητικό χτύπημα

87'

Ο Bobby Adekanye από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Michael Pinto

87'

Ο Bas Kuipers από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

87'

Ο Willum Willumsson δίνει τη θέση του στον Thibo Baeten

87'

Ο Jakob Breum δίνει τη θέση του στον Rashaan Fernandes

87'

Καλή ενέργεια από τον Bas Kuipers ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

87'

Ο Mathijs Tielemans από την ομάδα Φίτεσε φαίνεται να έκανε φάουλ στον Jakob Breum, αλλά ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

86'

Ο Nicolas Isimat-Mirin από την ομάδα Φίτεσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

85'

Ο Bobby Adekanye έδωσε την ασίστ για το γκολ.

85'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Joris Kramer σκοράρει με το δεξί πόδι!

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joel Voelkerling Persson από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Mats Deijl

84'

84'

Ελεύθερο για την ομάδα Φίτεσε

84'

Ο Enric Llansana αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

83'

Κίτρινη κάρτα για τον Joel Voelkerling Persson

83'

80'

79'

Ο Jakob Breum έδωσε την ασίστ για το γκολ.

79'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Willum Willumsson σκοράρει με το αριστερό πόδι!

78'

Ο Million Manhoef κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

78'

78'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

77'

Ο Ramon Hendriks κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

77'

Ο Ramon Hendriks κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

77'

Η ομάδα Φίτεσε εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

77'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς είναι ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα σε αυτό το σημείο.

76'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Marco van Ginkel στέλνει με το αριστερό πόδι την μπάλα στα δίχτυα!

76'

Ο Jamal Amofa σταματά επιτυχώς το σουτ

76'

Το σουτ του Amine Boutrah μπλοκάρεται

76'

Η ομάδα Φίτεσε εκδηλώνει επίθεση

76'

76'

75'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 41%, Φίτεσε: 59%.

75'

73'

Ο Oliver Edvardsen δίνει τη θέση του στον Bobby Adekanye

73'

Ο Philippe Rommens δίνει τη θέση του στον Enric Llansana

73'

Ο Victor Edvardsen δίνει τη θέση του στον Sylla Sow

73'

Ελεύθερο για την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς

73'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Dominik Oroz από την ομάδα Φίτεσε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

73'

Ο Million Manhoef από την ομάδα Φίτεσε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

72'

Ο Bas Kuipers από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

72'

71'

Ο Dominik Oroz δίνει τη θέση του στον Carlens Arcus

71'

71'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Joel Voelkerling Persson ανέτρεψε τον Jamal Amofa από πίσω και δόθηκε φάουλ

71'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Joel Voelkerling Persson από την ομάδα Φίτεσε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

71'

Η σέντρα από τον Dominik Oroz από την ομάδα Φίτεσε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

70'

Καλή ενέργεια από τον Mathijs Tielemans ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

69'

Ο Joel Voelkerling Persson από την ομάδα Φίτεσε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Jamal Amofa

69'

69'

69'

69'

Ο Marco van Ginkel αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

68'

68'

Καλή ενέργεια από τον Jakob Breum ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

68'

67'

Η ομάδα Φίτεσε εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

67'

Ο Oliver Edvardsen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

67'

Ο Joris Kramer από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

67'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 43%, Φίτεσε: 57%.

66'

66'

66'

Ο Victor Edvardsen πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

66'

Ο Jakob Breum τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

66'

65'

62'

62'

62'

62'

62'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Victor Edvardsen στέλνει με το αριστερό πόδι την μπάλα στα δίχτυα!

62'

Καλή ενέργεια από τον Oliver Edvardsen ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

62'

62'

Το παιχνίδι διακόπτεται

61'

Ο Eloy Room έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

60'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Oliver Edvardsen στέλνει με το αριστερό πόδι την μπάλα στα δίχτυα!

60'

Ο Mats Deijl από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Amine Boutrah

60'

60'

Ο Marco van Ginkel από την ομάδα Φίτεσε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Bas Kuipers

59'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dominik Oroz από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Oliver Edvardsen

58'

58'

Ο Amine Boutrah από την ομάδα Φίτεσε είναι σε θέση οφσάιντ

58'

Ο Jakob Breum από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

58'

Ο Evert Linthorst από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

58'

57'

Ο Willum Willumsson υποπίπτει σε χέρι

55'

55'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 48%, Φίτεσε: 52%.

55'

Το παιχνίδι είναι πολύ μονόπλευρο τώρα. Η ομάδα Φίτεσε κυριαρχεί στην κατοχή της μπάλας

54'

Το παιχνίδι έχει χαμηλό ρυθμό καμία από τις δύο πλευρές δεν έχει πάρει την πρωτοβουλία

53'

Η ομάδα Φίτεσε έχει την κατοχή της μπάλας

53'

52'

52'

51'

Καλή ενέργεια από τον Marco van Ginkel ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

51'

Η σέντρα από τον Million Manhoef από την ομάδα Φίτεσε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

50'

50'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 49%, Φίτεσε: 51%.

50'

49'

49'

Το σουτ του Melle Meulensteen μπλοκάρεται

49'

49'

49'

49'

Η σέντρα από τον Amine Boutrah από την ομάδα Φίτεσε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

48'

48'

Ο Million Manhoef από την ομάδα Φίτεσε εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

48'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Ramon Hendriks από την ομάδα Φίτεσε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

47'

47'

Ο Mats Deijl από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

47'

46'

46'

46'

Ο Kacper Kozlowski δίνει τη θέση του στον Amine Boutrah

46'

Ο Enzo Cornelisse δίνει τη θέση του στον Mathijs Tielemans

46'

Ο Said Hamulic δίνει τη θέση του στον Joel Voelkerling Persson

46'

45+4'

45+4'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 52%, Φίτεσε: 48%.

45+2'

Ο Bas Kuipers έδωσε την ασίστ για το γκολ.

45+2'

45+2'

Παίκτης της ομάδας Γκόου Αχέντ Ιγκλς επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

45+2'

45+2'

45+1'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

45+1'

Φράγμα από τον Million Manhoef, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Bas Kuipers. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

45'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Enzo Cornelisse ανέτρεψε τον Willum Willumsson από πίσω και δόθηκε φάουλ

45'

Ο Evert Linthorst κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

45'

45'

Ο Kacper Kozlowski κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

45'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 50%, Φίτεσε: 50%.

45'

45'

44'

44'

44'

43'

43'

42'

42'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

42'

42'

42'

41'

40'

40'

40'

Ο Michael Pinto από την ομάδα Φίτεσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

40'

39'

Ο Philippe Rommens από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

39'

39'

39'

39'

Ο Ramon Hendriks σταματά επιτυχώς το σουτ

38'

Το σουτ του Victor Edvardsen μπλοκάρεται

38'

38'

37'

37'

Ο Nicolas Isimat-Mirin σταματά επιτυχώς το σουτ

37'

Το σουτ του Bas Kuipers μπλοκάρεται

37'

Η σέντρα από τον Mats Deijl από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

36'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς έχει την κατοχή της μπάλας

36'

36'

35'

35'

35'

Ο Michael Pinto κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

35'

35'

Ο Mats Deijl κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

34'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Kacper Kozlowski για την ομάδα Φίτεσε. Ο Mats Deijl σταματάει την φάση.

33'

33'

33'

32'

32'

Αμφότερες οι ομάδες έχουν παίξει «καθαρά» έως τώρα και ο διαιτητής έχει γίνει ελάχιστα αισθητός.

32'

Και οι δύο πλευρές προσπαθούν να διασπάσουν τις αντίπαλες άμυνες

31'

31'

31'

Ο Oliver Edvardsen κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Eloy Room μπλοκάρει εύκολα

31'

31'

30'

30'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 42%, Φίτεσε: 58%.

29'

28'

Ο Bas Kuipers από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Million Manhoef

28'

Ο Philippe Rommens σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Eloy Room ελέγχει την φάση

28'

27'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

26'

25'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 38%, Φίτεσε: 62%.

25'

25'

25'

Ο Jakob Breum αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kacper Kozlowski από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Mats Deijl

24'

Ο Oliver Edvardsen από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς είναι σε θέση οφσάιντ

23'
Γκολ

ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής γνωστοποίησε ότι το γκολ για την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς δεν μετράει λόγω οφσάιντ.

23'

VAR - ΓΚΟΛ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό γκολ για την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς

22'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς σκοράρει! Ο Oliver Edvardsen βάζει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

21'

20'

Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς ξεκινάει αντεπίθεση

20'

Ο Jamal Amofa κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

20'

20'

20'

20'

Κατοχή: Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 32%, Φίτεσε: 68%.

19'

19'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Said Hamulic για αντιαθλητικό χτύπημα

19'

Ο Said Hamulic από την ομάδα Φίτεσε τραβάει έναν αντίπαλο του.

18'

17'

17'

16'

Ο Million Manhoef από την ομάδα Φίτεσε εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

16'

16'

Το σουτ του Kacper Kozlowski μπλοκάρεται

16'

Ο Enzo Cornelisse κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

15'

15'

15'

15'

Ο Eloy Room κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

15'

Ο Victor Edvardsen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

14'

14'

13'

13'

12'

11'

11'

11'

Τι παιχνίδι βλέπουμε. Υπάρχει ένταση και καλή κυκλοφορία της μπάλας και από τις δύο ομάδες.

10'

10'

10'

Ο Million Manhoef από την ομάδα Φίτεσε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

10'

9'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joris Kramer από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς ανατρέπει τον Melle Meulensteen

8'

Ο Mats Deijl από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

8'

Καλή ενέργεια από τον Philippe Rommens ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

8'

6'

6'

Ο Victor Edvardsen χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

6'

Ο Victor Edvardsen αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

6'

5'

5'

5'

Ο Said Hamulic αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

5'

4'

4'

4'

3'

3'

Ο Willum Willumsson από την ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

2'

2'

Ο Million Manhoef από την ομάδα Φίτεσε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

1'

1'

1'

Παίζουν σε ένα πολύ λασπωμένο γήπεδο. Δεν επιτρέπει το passing game.

1'

Υπάρχει έντονη βροχόπτωση στο γήπεδο.

1'

Η ομάδα Φίτεσε είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

1'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το De Adelaarshorst, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με σύμμαχο την έδρα και κόντρα στην παράδοση οι «αετοί»

Η Γκόου Αχέντ Ιγκλς υποδέχεται τη Φίτεσε για την 11η αγωνιστική της Ερεντιβίζιε. Από εκτός έδρας ισοπαλία με την Άλμερε Σίτι προέρχονται οι «αετοί», ενώ και οι φιλοξενούμενοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι εντός έδρας με την Τσβόλε.

*Αήττητη η Φιτέσε στις 9 τελευταίες επισκέψεις της στην έδρα της Γκόου Αχέντ Ιγκλς (7-2-0), όπου έχει να ηττηθεί από το 1980.

«Κόλλησε» στο 0-0 στο εκτός έδρας με την Άλμερε Σίτι, χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης. Οι «αετοί» ήταν πιο κινητικοί στο πρώτο μέρος, όπου είχαν την καλύτερη στιγμή με τον Εντβάρτσεν να «σημαδεύει» το δοκάρι στο 40', αλλά στην επανάληψη και σε ένα ματς με πολύ πεσμένο ρυθμό, γλίτωσαν από το δοκάρι στο 58' και μέχρι το τέλος δεν απείλησαν ουσιαστικά, παρά τις καλές προϋποθέσεις που δημιούργησαν, αλλά ούτε και απειλήθηκαν.

Την Τρίτη (31/10) νίκησε με 4-1 την Κονινκλίκε και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου, αλλά «καρδιοχτύπησε» πολύ, αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 87' και ισοφάρισε στο 90' με τον Νάουμπερ, «ξεσπώντας» τελικά στην παράταση και φτάνοντας στην πρόκριση.

Η Γκόου Αχέντ Ιγκλς πάντως συμπλήρωσε δύο ισοπαλίες, αμφότερες χωρίς τέρματα, στο πρωτάθλημα, όπου με 15 βαθμούς βρίκσεται στην 5η θέση, αλλά βασίζεται κυρίως στην αήττητη έδρα της, όπου έχει μαζέψει 13 από αυτούς του βαθμούς.

«Είμαι ικανοποιημένος από την πρόκριση, αλλά όχι από τον τρόπο που αγωνιστήκαμε. Αν θέλουμε να πάρουμε τη νίκη κόντρα στη Φιτέσε, που αδικείται από τη βαθμολογική της θέση, θα πρέπει να παρουσιαστούμε εντελώς διαφορετικοί» δήλωσε ο προπονητής των «αετών», Ρενέ Χάκε.

Αγωνιστικά νέα: Εκτός παραμένουν ο τραυματίας επιθετικός Στόκερς (-), ο μέσος Μπλόμε (1/0) και οι αμυντικοί Έβερινκ (-) και Τζέιμς (1/0). Αποθεραπεύτηκε κι επιστρέφει ο πολύτιμος εξτρέμ Βίλουμσον (9/2). Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1) με την Τσβόλε εντός έδρας. Οι γηπεδούχοι «σπατάλησαν» ένα ημίχρονο, ενώ βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 25', αλλά στην επανάληψη παρ' ότι ανέβασαν στροφές ήταν άστοχοι και επιπόλαιοι στις καλές τους στιγμές, φτάνοντας πάντως τελικά στην ισοφάριση στο 88' με τον Μανούφ και σε ένα σημείο όπου είχαν εντείνει πολύ την πίεση και τελικά δικαιώθηκαν.

Την Τρίτη (31/10) πήραν δύσκολα την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου, αφού επικράτησαν της Χρούνε Στερ εκτός έδρας με 1-0 και τον Ορόζ να σημειώνει το «χρυσό» τέρμα στο 83'.

Η Φίτεσε πάντως συνεχίζει να βρίσκεται σε δύσκολη θέση, ούσα στη 16η θέση της κατάταξης με 8 βαθμούς και παρουσιάζοντας τρομερή δυστοκία, αφού έχει πετύχει μόλις 7 γκολ μέχρι τώρα, διαθέτοντας τη χειρότερη επίθεση της Ερεντιβίζιε.

Στην παραδοχή πως το ματς με τη Γκόου Αχέντ Ιγκλς είναι «τελικός» και η νίκη απαραίτητη προχώρησε ο τεχνικός της ομάδας του Άρνεμ, Φιλίπ Κοκού.

Αγωνιστικά νέα: Νοκ άουτ για το υπόλοιπο της σεζόν ο εξτρέμ Γιόναθανς (5/0). Αμφίβολος ο βασικός αμυντικός μέσος Μέουλενστεϊν (9/0). Εκτός παραμένουν ο επιθετικός Φοφανά (2/0), αλλά και ο μέσος Πρέπερ με τον επιθετικό Μπάουτινκ, που δεν έχουν αγωνιστεί ακόμα φέτος.

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Η Γκόου Αχέντ Ιγκλς νιώθει πανίσχυρη στην έδρα της όπου «πνίγει» κάθε αντίπαλο και με αυτή ως «όπλο» παραμένει τόσο ψηλά στη βαθμολογία. Έχοντας μείνει μακριά από τις νίκες και τα γκολ σε δύο ματς πρωταθλήματος κι έχοντας και τη δεδομένη κόπωση μετά την παράταση που έπαιξε μεσοβδόμαδα για το Κύπελλο, σίγουρα βλέπει να κλείνει η... ψαλίδα με την προβληματική Φίτεσε, αλλά σε κάθε περίπτωση παραμένει το φαβορί και η επιλογή του άσου έχει αξία, αφού οι φιλοξενούμενοι δεν δείχνουν να συνέρχονται.

• Η ομάδα Φίτεσε δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες στη διοργάνωση Ερεντιβίζιε.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.25 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Ερεντιβίζιε.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.94 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Γκόου Αχέντ Ιγκλς νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Ερεντιβίζιε.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 2.35 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Φίτεσε έχανε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Ερεντιβίζιε.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε